contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

Elite Division 2020/2021

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Spårvägens BTK 4 4 0 0 16 8 8 12
2. Halmstad BTK 4 3 1 0 15 9 6 10
3. Söderhamns UIF 4 3 1 0 14 13 1 9
4. Eslövs AI 4 2 2 0 13 10 3 7
5. BTK Kävlinge 4 2 2 0 12 11 1 7
6. Munkedals BTK 4 1 3 0 11 15 -4 5
7. Falkenbergs BTK 4 1 3 0 10 15 -5 4
8. Lyckeby BTK 4 0 4 0 6 16 -10 2

Results

Round 1
2020-09-22 18:30
Eslövs AI Falkenbergs BTK   4:2
Truls Möregårdh Shu An 11:5 11:7 11:7 3 :0
Daniel Kosiba Anastasios Riniotis 8:11 11:5 11:6 7:11 2 :2
Alex Naumi Charlie Widing 11:4 9:11 11:5 11:4 3 :1
Truls Möregårdh Anastasios Riniotis 11:8 10:11 11:9 11:8 3 :1
Mattias Översjö Charlie Widing 7:11 8:11 11:5 11:8 2 :2
Alex Naumi Shu An 11:9 8:11 10:11 11:1 2 :2

Round 1
2020-09-22 18:30
Söderhamns UIF Munkedals BTK   4:3
Per Sandström Jimmy Ojakangas 8:11 9:11 11:8 11:6 2 :2
Viktor Brodd Simon Söderlund 11:3 11:9 11:7 3 :0
Anton Hjort Alexander Franzén 11:4 9:11 5:11 7:11 1 :3
Per Sandström Simon Söderlund 11:6 9:11 10:11 11:10 2 :2
Viktor Brodd Alexander Franzén 11:6 8:11 11:9 10:11 2 :2
Anton Hjort Jimmy Ojakangas 11:10 9:11 7:11 5:11 1 :3
Viktor Brodd Alexander Franzén 11:7 11:7 2 :0

Round 1
2020-09-22 18:30
Lyckeby BTK BTK Kävlinge   0:4
Khaled Assar Magnus Molin 11:5 9:11 11:8 3:11 2 :2
Christoffer Kjellson Willhelm Kindblad 5:11 3:11 9:11 0 :3
Anton Andersson Yannick Vostes 9:11 5:11 10:11 0 :3
Khaled Assar Willhelm Kindblad 11:6 11:3 7:11 9:11 2 :2

Round 1
2020-09-22 18:30
Halmstad BTK Spårvägens BTK   3:4
Elias Ranefur Martin Friis 11:10 8:11 11:4 8:11 2 :2
Borgar Haug Anthony Tran 2:11 8:11 8:11 0 :3
Fabian Åkerström Harald Andersson 11:10 9:11 7:11 11:5 2 :2
Elias Ranefur Anthony Tran 11:7 11:5 11:7 3 :0
Borgar Haug Harald Andersson 1:11 10:11 10:11 0 :3
Fabian Åkerström Martin Friis 10:11 11:9 7:11 11:10 2 :2
Fabian Åkerström Harald Andersson 7:11 9:11 0 :2


Round 2
2020-10-06 18:30
Spårvägens BTK Eslövs AI   4:2
Anthony Tran Daniel Kosiba 5:11 6:11 10:11 0 :3
Harald Andersson Truls Möregårdh 9:11 6:11 10:11 0 :3
Martin Friis Alex Naumi 11:10 11:9 8:11 11:10 3 :1
Anthony Tran Truls Möregårdh 11:7 11:10 11:10 3 :0
Harald Andersson Mattias Översjö 11:5 11:9 11:10 3 :0
Martin Friis Daniel Kosiba 11:10 3:11 11:8 11:7 3 :1

Round 2
2020-10-06 18:30
Falkenbergs BTK Söderhamns UIF   3:4
Anastasios Riniotis Jonatan McDonald 11:6 11:8 11:7 3 :0
Charlie Widing Viktor Brodd 10:11 5:11 4:11 0 :3
Shu An Anton Hjort 9:11 11:7 10:11 11:4 2 :2
Anastasios Riniotis Viktor Brodd 11:10 11:4 6:11 8:11 2 :2
Charlie Widing Anton Hjort 7:11 7:11 7:11 0 :3
Shu An Jonatan McDonald 9:11 11:6 11:6 11:10 3 :1
Shu An Viktor Brodd 8:11 8:11 0 :2

Round 2
2020-10-06 18:30
Munkedals BTK Lyckeby BTK   4:3
Endika Diez Anton Andersson 11:9 11:9 9:11 11:5 3 :1
Carl Ahlander Johansson Christoffer Kjellson 7:11 9:11 4:11 0 :3
Alexander Franzén Khaled Assar 8:11 9:11 9:11 0 :3
Endika Diez Christoffer Kjellson 11:5 11:4 11:9 3 :0
Carl Ahlander Johansson Khaled Assar 8:11 2:11 4:11 0 :3
Alexander Franzén Anton Andersson 11:9 11:8 11:7 3 :0
Endika Diez Khaled Assar 11:5 8:11 11:6 2 :1

Round 2
2020-10-06 18:30
BTK Kävlinge Halmstad BTK   3:4
Willhelm Kindblad Elias Ranefur 7:11 9:11 6:11 0 :3
Yannick Vostes Simon Arvidsson 11:10 9:11 11:4 11:9 3 :1
Magnus Molin Fabian Åkerström 11:7 11:10 7:11 5:11 2 :2
Willhelm Kindblad Simon Arvidsson 11:4 5:11 11:8 11:4 3 :1
Yannick Vostes Borgar Haug 11:10 8:11 11:5 11:4 3 :1
Magnus Molin Elias Ranefur 11:5 9:11 8:11 11:6 2 :2
Willhelm Kindblad Simon Arvidsson 6:11 11:9 8:11 1 :2


Round 3
2020-10-20 18:30
Söderhamns UIF Eslövs AI   4:3
Viktor Brodd Alex Naumi 7:11 11:7 11:8 11:9 3 :1
Per Sandström Daniel Kosiba 8:11 11:9 8:11 11:9 2 :2
Anton Hjort Mattias Översjö 11:6 3:11 9:11 5:11 1 :3
Viktor Brodd Daniel Kosiba 11:8 7:11 5:11 11:7 2 :2
Per Sandström Mattias Översjö 7:11 9:11 11:9 10:11 1 :3
Anton Hjort Alex Naumi 11:5 7:11 11:6 11:9 3 :1
Viktor Brodd Daniel Kosiba 9:11 11:6 11:9 2 :1

Round 3
2020-10-20 18:30
Lyckeby BTK Falkenbergs BTK   3:4
Christoffer Kjellson Charlie Widing 6:11 10:11 11:4 5:11 1 :3
Khaled Assar Anastasios Riniotis 7:11 11:9 11:10 9:11 2 :2
Anton Andersson Shu An 11:9 10:11 10:11 11:8 2 :2
Christoffer Kjellson Anastasios Riniotis 11:9 6:11 7:11 10:11 1 :3
Khaled Assar Shu An 11:2 11:8 11:5 3 :0
Anton Andersson Charlie Widing 11:5 11:8 8:11 7:11 2 :2
Khaled Assar Shu An 10:11 6:11 0 :2

Round 3
2020-10-20 18:30
Halmstad BTK Munkedals BTK   4:1
Fabian Åkerström Eskil Lindholm 11:5 11:5 11:1 3 :0
Elias Ranefur Jimmy Ojakangas 11:7 11:6 11:6 3 :0
Borgar Haug Alexander Franzén 8:11 5:11 7:11 0 :3
Fabian Åkerström Jimmy Ojakangas 11:6 11:3 11:10 3 :0
Elias Ranefur Alexander Franzén 11:5 11:5 11:9 3 :0

Round 3
2020-10-20 18:30
BTK Kävlinge Spårvägens BTK   1:4
Willhelm Kindblad Anthony Tran 10:11 11:6 11:10 9:11 2 :2
Magnus Lundstedt Harald Andersson 8:11 3:11 6:11 0 :3
Magnus Molin Martin Friis 11:6 11:10 8:11 11:7 3 :1
Willhelm Kindblad Harald Andersson 4:11 6:11 3:11 0 :3
Magnus Lundstedt Martin Friis 7:11 5:11 7:11 0 :3


Round 4
2020-11-10 18:30
Spårvägens BTK Söderhamns UIF   4:2
Anthony Tran Anton Hjort 11:10 11:8 7:11 9:11 2 :2
Harald Andersson Viktor Brodd 11:5 3:11 11:10 9:11 2 :2
Martin Friis Per Sandström 11:7 11:8 11:4 3 :0
Anthony Tran Viktor Brodd 11:4 6:11 11:9 8:11 2 :2
Harald Andersson Per Sandström 11:10 11:8 11:5 3 :0
Martin Friis Anton Hjort 11:4 11:8 11:7 3 :0

Round 4
2020-11-10 18:30
Eslövs AI Lyckeby BTK   4:0
Robert Svensson Anton Andersson 11:4 11:5 11:8 3 :0
Daniel Kosiba Christoffer Kjellson 11:6 11:3 11:8 3 :0
Mattias Översjö Khaled Assar 11:10 11:9 11:10 3 :0
Robert Svensson Christoffer Kjellson 11:7 11:9 11:4 3 :0

Round 4
2020-11-10 18:30
Falkenbergs BTK Halmstad BTK   1:4
Anastasios Riniotis Simon Arvidsson 11:8 8:11 7:11 11:10 2 :2
Shu An Elias Ranefur 10:11 3:11 11:10 7:11 1 :3
Charlie Widing Fabian Åkerström 11:6 4:11 4:11 5:11 1 :3
Anastasios Riniotis Elias Ranefur 6:11 11:10 5:11 11:6 2 :2
Shu An Fabian Åkerström 11:10 2:11 9:11 8:11 1 :3

Round 4
2020-11-10 18:30
Munkedals BTK BTK Kävlinge   3:4
Endika Diez Magnus Molin 8:11 10:11 9:11 0 :3
Alexander Franzén Willhelm Kindblad 11:10 7:11 5:11 11:6 2 :2
Simon Söderlund Magnus Lundstedt 11:5 11:5 11:5 3 :0
Endika Diez Willhelm Kindblad 11:5 11:8 11:4 3 :0
Alexander Franzén Magnus Lundstedt 11:9 11:5 11:8 3 :0
Simon Söderlund Magnus Molin 7:11 8:11 9:11 0 :3
Endika Diez Willhelm Kindblad 11:9 5:11 7:11 1 :2

Teams & Players

Teams Players
Spårvägens BTK HARALD Andersson , MARTIN Friis , ANTHONY Tran
Halmstad BTK FABIAN Åkerström , SIMON Arvidsson , BORGAR Haug , ELIAS Ranefur
Söderhamns UIF VIKTOR Brodd , ANTON Hjort , JONATAN McDonald , PER Sandström
Eslövs AI DANIEL Kosiba , TRULS Möregårdh , ALEX Naumi , MATTIAS Översjö , ROBERT Svensson
BTK Kävlinge WILLHELM Kindblad , MAGNUS Lundstedt , MAGNUS Molin , YANNICK Vostes
Munkedals BTK CARL Ahlander Johansson , ENDIKA Diez , ALEXANDER Franzén , ESKIL Lindholm , JIMMY Ojakangas , SIMON Söderlund
Falkenbergs BTK SHU An , ANASTASIOS Riniotis , CHARLIE Widing
Lyckeby BTK ANTON Andersson , KHALED Assar , CHRISTOFFER Kjellson

Latest Tweets by ittfworld