contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

Elite Division 2019/2020

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Eslövs AI 14 14 0 0 57 16 41 41
2. Halmstad BTK 14 11 3 0 49 23 26 34
3. Söderhamns UIF 14 7 7 0 41 38 3 23
4. Falkenbergs BTK 14 6 8 0 37 46 -9 17
5. Munkedals BTK 14 5 9 0 40 48 -8 16
6. Spårvägens BTK 14 5 9 0 32 52 -20 14
7. BTK Kävlinge 14 4 10 0 38 51 -13 12
8. BTK Rekord 14 4 10 0 29 49 -20 11

Results

Round 1
2019-09-11 18:30
Söderhamns UIF BTK Rekord   4:0
Anders Eriksson Liang Qiu 11:6 11:8 11:4 3 :0
Yuma Tsuboi Michal Obeslo 11:6 11:7 12:14 11:7 3 :1
Anton Hjort Johan Barius 11:5 11:5 11:8 3 :0
Anders Eriksson Michal Obeslo 11:9 11:6 11:3 3 :0

Round 1
2019-09-11 18:30
Halmstad BTK BTK Kävlinge   4:1
Fabian Åkerström Magnus Molin 11:7 14:16 11:1 11:8 3 :1
Elias Ranefur Kirill Shvets 11:9 11:4 11:8 3 :0
Tom Jarvis Yannick Vostes 2:11 11:13 4:11 0 :3
Fabian Åkerström Kirill Shvets 8:11 12:14 11:9 11:4 2 :2
Elias Ranefur Yannick Vostes 11:7 10:12 11:7 11:6 3 :1

Round 1
2019-09-11 18:30
Eslövs AI Spårvägens BTK   4:0
Nandor Ecseki Sebastian Loso 11:7 11:7 12:10 3 :0
Truls Möregårdh Daniel Schaffer 8:11 11:8 11:9 11:9 3 :1
Daniel Kosiba Harald Andersson 11:6 11:4 6:11 11:7 3 :1
Alex Naumi Daniel Schaffer 9:11 12:10 9:11 11:5 2 :2

Round 1
2019-09-11 19:00
Munkedals BTK Falkenbergs BTK   6:4
Wang-wei Peng Shu An 11:9 11:9 11:7 3 :0
Carl Ahlander Johansson Padasak Taniviriyavechakul 1:11 2:11 6:11 0 :3
Hampus Söderlund Alexander Franzén 11:7 11:7 7:11 11:4 3 :1
Wang-wei Peng Padasak Taniviriyavechakul 11:8 11:9 11:6 3 :0
Carl Ahlander Johansson Alexander Franzén 6:11 5:11 5:11 0 :3
Hampus Söderlund Shu An 7:11 8:11 8:11 0 :3
Hampus Söderlund Alexander Franzén 8:11 0 :1
Wang-wei Peng Shu An 11:9 1 :0
Wang-wei Peng Alexander Franzén 11:6 1 :0
Hampus Söderlund Padasak Taniviriyavechakul 11:6 1 :0


Round 2
2019-09-24 18:30
Falkenbergs BTK Söderhamns UIF   0:4
Guillermo Martinez Anthony Tran 12:10 7:11 10:12 11:7 2 :2
Alexander Franzén Jin Takuya 5:11 11:7 8:11 4:11 1 :3
Shu An Anders Eriksson 11:4 9:11 11:13 7:11 1 :3
Guillermo Martinez Jin Takuya 11:9 5:11 8:11 7:11 1 :3

Round 2
2019-09-24 18:30
BTK Rekord Halmstad BTK   0:4
Liang Qiu Tom Jarvis 11:6 11:5 9:11 4:11 2 :2
Jakob Peterson Fabian Åkerström 8:11 4:11 7:11 0 :3
Michal Obeslo Elias Ranefur 2:11 7:11 11:8 9:11 1 :3
Liang Qiu Fabian Åkerström 5:11 13:11 9:11 11:5 2 :2

Round 2
2019-09-24 18:30
BTK Kävlinge Eslövs AI   1:4
Magnus Molin Nandor Ecseki 13:11 11:9 9:11 7:11 2 :2
Kirill Shvets Truls Möregårdh 8:11 9:11 8:11 0 :3
Yannick Vostes Daniel Kosiba 9:11 11:7 11:8 11:7 3 :1
Magnus Molin Truls Möregårdh 9:11 10:12 10:12 0 :3
Kirill Shvets Daniel Kosiba 3:11 4:11 6:11 0 :3

Round 2
2019-09-24 18:30
Spårvägens BTK Munkedals BTK   1:4
Daniel Schaffer Jimmy Ojakangas 11:8 6:11 11:4 12:10 3 :1
Harald Andersson Wang-wei Peng 11:9 12:14 8:11 3:11 1 :3
Sebastian Loso Hampus Söderlund 5:11 5:11 7:11 0 :3
Daniel Schaffer Wang-wei Peng 10:12 12:14 3:11 0 :3
Harald Andersson Hampus Söderlund 6:11 5:11 9:11 0 :3


Round 3
2019-10-14 18:30
Halmstad BTK Söderhamns UIF   4:1
Elias Ranefur Per Sandström 9:11 11:7 11:2 9:11 2 :2
Fabian Åkerström Anthony Tran 11:5 8:11 11:9 16:14 3 :1
Tom Jarvis Jin Takuya 11:7 7:11 6:11 11:8 2 :2
Elias Ranefur Anthony Tran 10:12 11:8 11:6 8:11 2 :2
Fabian Åkerström Jin Takuya 14:12 10:12 11:9 11:9 3 :1

Round 3
2019-10-14 18:30
Eslövs AI BTK Rekord   4:1
Nandor Ecseki Liang Qiu 11:5 11:9 9:11 11:5 3 :1
Satoshi Aida Pontus Rööse 11:3 11:3 11:3 3 :0
Alex Naumi Michal Obeslo 11:5 3:11 11:8 7:11 2 :2
Nandor Ecseki Pontus Rööse 11:5 11:5 11:9 3 :0
Satoshi Aida Michal Obeslo 11:8 11:7 8:11 13:11 3 :1

Round 3
2019-10-14 18:30
Munkedals BTK BTK Kävlinge   4:6
Hampus Söderlund Kirill Shvets 11:7 11:1 5:11 11:6 3 :1
Wang-wei Peng Yannick Vostes 11:6 8:11 6:11 11:5 2 :2
Jimmy Ojakangas Magnus Molin 2:11 11:5 5:11 9:11 1 :3
Hampus Söderlund Yannick Vostes 11:8 13:15 11:5 5:11 2 :2
Wang-wei Peng Magnus Molin 11:7 11:5 11:8 3 :0
Jimmy Ojakangas Kirill Shvets 11:13 6:11 7:11 0 :3
Hampus Söderlund Yannick Vostes 9:11 0 :1
Wang-wei Peng Kirill Shvets 11:5 1 :0
Hampus Söderlund Yannick Vostes 4:11 0 :1
Wang-wei Peng Kirill Shvets 11:13 0 :1

Round 3
2019-10-14 18:30
Spårvägens BTK Falkenbergs BTK   0:4
Harald Andersson Shu An 9:11 11:9 12:14 11:5 2 :2
Daniel Schaffer Padasak Taniviriyavechakul 11:6 8:11 3:11 9:11 1 :3
Martin Friis Alexander Franzén 6:11 9:11 8:11 0 :3
Harald Andersson Padasak Taniviriyavechakul 12:10 7:11 7:11 15:13 2 :2


Round 4
2019-10-22 18:30
Falkenbergs BTK Halmstad BTK   0:4
Padasak Taniviriyavechakul Tom Jarvis 7:11 10:12 11:9 5:11 1 :3
Shu An Fabian Åkerström 12:10 11:8 4:11 7:11 2 :2
Alexander Franzén Elias Ranefur 6:11 7:11 11:7 8:11 1 :3
Padasak Taniviriyavechakul Simon Arvidsson 11:9 11:7 8:11 5:11 2 :2

Round 4
2019-10-22 18:30
Söderhamns UIF Eslövs AI   1:4
Anton Hjort Daniel Kosiba 11:9 9:11 11:13 8:11 1 :3
Anthony Tran Nandor Ecseki 8:11 5:11 3:11 0 :3
Per Sandström Satoshi Aida 9:11 11:1 11:8 7:11 2 :2
Anton Hjort Alex Naumi 11:7 11:13 12:10 8:11 2 :2
Anthony Tran Satoshi Aida 13:11 6:11 10:12 5:11 1 :3

Round 4
2019-10-22 18:30
BTK Rekord Munkedals BTK   1:4
Johan Barius Wang-wei Peng 6:11 3:11 6:11 0 :3
Liang Qiu Hampus Söderlund 4:11 6:11 9:11 0 :3
Michal Obeslo Carl Ahlander Johansson 11:4 10:12 11:6 11:5 3 :1
Johan Barius Hampus Söderlund 9:11 12:10 8:11 2:11 1 :3
Jakob Peterson Carl Ahlander Johansson 6:11 5:11 5:11 0 :3

Round 4
2019-10-22 18:30
BTK Kävlinge Spårvägens BTK   4:0
Yannick Vostes Daniel Schaffer 11:7 11:4 11:9 3 :0
Kirill Shvets Zhao Tianming 8:11 15:13 12:10 11:9 3 :1
Magnus Molin Harald Andersson 9:11 11:8 11:7 9:11 2 :2
Yannick Vostes Zhao Tianming 7:11 11:8 8:11 11:7 2 :2


Round 5
2019-11-05 18:30
Munkedals BTK Söderhamns UIF   2:4
Jimmy Ojakangas Anton Hjort 11:8 9:11 8:11 11:9 2 :2
Hampus Söderlund Per Sandström 9:11 11:3 11:7 11:6 3 :1
Carl Ahlander Johansson Anthony Tran 7:11 13:11 10:12 5:11 1 :3
Jimmy Ojakangas Per Sandström 11:13 5:11 11:9 10:12 1 :3
Hampus Söderlund Anthony Tran 9:11 11:9 11:5 11:4 3 :1
Carl Ahlander Johansson Anton Hjort 8:11 11:13 13:11 15:13 2 :2

Round 5
2019-11-05 18:30
Spårvägens BTK BTK Rekord   1:4
Harald Andersson Johan Barius 11:8 11:8 11:6 3 :0
Zhao Tianming Michal Obeslo 9:11 10:12 2:11 0 :3
Daniel Schaffer Liang Qiu 7:11 7:11 9:11 0 :3
Harald Andersson Michal Obeslo 12:10 10:12 10:12 9:11 1 :3
Martin Friis Liang Qiu 9:11 10:12 7:11 0 :3

Round 5
2019-11-05 18:30
Falkenbergs BTK BTK Kävlinge   4:2
Shu An Kirill Shvets 11:5 14:12 11:4 3 :0
Padasak Taniviriyavechakul Magnus Molin 11:8 11:4 11:8 3 :0
Alexander Franzén Yannick Vostes 9:11 13:11 4:11 11:6 2 :2
Shu An Magnus Molin 12:10 11:8 9:11 12:14 2 :2
Padasak Taniviriyavechakul Yannick Vostes 3:11 7:11 11:9 3:11 1 :3
Alexander Franzén Kirill Shvets 15:13 9:11 11:9 12:14 2 :2

Round 5
2019-12-11 18:30
Eslövs AI Halmstad BTK   4:1
Truls Möregårdh Simon Arvidsson 11:9 11:6 12:10 3 :0
Nandor Ecseki Elias Ranefur 11:7 8:11 2:11 7:11 1 :3
Satoshi Aida Fabian Åkerström 11:7 8:11 11:6 11:5 3 :1
Truls Möregårdh Elias Ranefur 6:11 11:3 13:11 11:9 3 :1
Nandor Ecseki Tom Jarvis 5:11 11:6 7:11 11:6 2 :2


Round 6
2019-12-03 18:30
Eslövs AI Falkenbergs BTK   4:2
Nandor Ecseki Shu An 11:7 10:12 13:15 11:9 2 :2
Satoshi Aida Guillermo Martinez 11:6 11:8 11:9 3 :0
Alex Naumi Alexander Franzén 11:9 7:11 3:11 6:11 1 :3
Nandor Ecseki Guillermo Martinez 11:7 7:11 12:10 11:6 3 :1
Satoshi Aida Alexander Franzén 11:8 11:3 11:4 3 :0
Alex Naumi Shu An 7:11 11:9 11:7 9:11 2 :2

Round 6
2019-12-03 18:30
Halmstad BTK Munkedals BTK   4:2
Simon Arvidsson Carl Ahlander Johansson 11:7 11:6 8:11 11:4 3 :1
Fabian Åkerström Eskil Lindholm 11:4 11:7 12:10 3 :0
Tom Jarvis Hampus Söderlund 7:11 11:6 16:18 13:11 2 :2
Simon Arvidsson Eskil Lindholm 13:11 11:7 11:3 3 :0
Elias Ranefur Hampus Söderlund 3:11 10:12 11:8 7:11 1 :3
Tom Jarvis Carl Ahlander Johansson 11:2 11:0 11:7 3 :0

Round 6
2019-12-03 18:30
Söderhamns UIF Spårvägens BTK   5:6
Per Sandström Daniel Schaffer 11:8 3:11 11:6 9:11 2 :2
Anton Hjort Harald Andersson 4:11 6:11 12:10 8:11 1 :3
Anthony Tran Zhao Tianming 7:11 12:10 11:7 5:11 2 :2
Per Sandström Harald Andersson 4:11 7:11 8:11 0 :3
Anton Hjort Zhao Tianming 3:11 10:12 8:11 0 :3
Anthony Tran Sebastian Loso 10:12 11:7 11:9 11:7 3 :1
Anthony Tran Harald Andersson 11:7 1 :0
Per Sandström Zhao Tianming 9:11 0 :1
Anthony Tran Harald Andersson 11:7 1 :0
Anton Hjort Zhao Tianming 8:11 0 :1
Anthony Tran Zhao Tianming 3:11 0 :1

Round 6
2019-12-03 18:30
BTK Rekord BTK Kävlinge   4:1
Michal Obeslo Yannick Vostes 19:17 5:11 13:11 12:10 3 :1
Liang Qiu Kirill Shvets 11:6 11:2 11:5 3 :0
Jakob Peterson Magnus Molin 8:11 11:6 3:11 11:8 2 :2
Michal Obeslo Kirill Shvets 9:11 14:12 13:15 9:11 1 :3
Liang Qiu Samuel Mabey 11:5 7:11 11:1 11:7 3 :1


Round 7
2019-12-17 18:30
Munkedals BTK Eslövs AI   0:4
Jimmy Ojakangas Nandor Ecseki 13:15 2:11 11:7 11:4 2 :2
Hampus Söderlund Truls Möregårdh 4:11 7:11 12:14 0 :3
Eskil Lindholm Satoshi Aida 3:11 7:11 11:9 5:11 1 :3
Jimmy Ojakangas Truls Möregårdh 8:11 7:11 10:12 0 :3

Round 7
2019-12-17 18:30
Spårvägens BTK Halmstad BTK   1:4
Harald Andersson Tom Jarvis 6:11 9:11 11:9 11:7 2 :2
Sebastian Loso Simon Arvidsson 11:5 6:11 8:11 4:11 1 :3
Martin Friis Elias Ranefur 9:11 11:6 6:11 11:5 2 :2
Harald Andersson Simon Arvidsson 8:11 4:11 5:11 0 :3
Daniel Schaffer Elias Ranefur 6:11 11:3 8:11 8:11 1 :3

Round 7
2019-12-17 18:30
BTK Kävlinge Söderhamns UIF   1:4
Magnus Molin Anthony Tran 10:12 12:10 12:10 11:6 3 :1
Samuel Mabey Jin Takuya 6:11 11:8 6:11 6:11 1 :3
Kirill Shvets Anton Hjort 7:11 11:4 11:9 9:11 2 :2
Magnus Molin Jin Takuya 12:14 4:11 11:7 6:11 1 :3
Samuel Mabey Anton Hjort 11:6 8:11 7:11 11:9 2 :2

Round 7
2019-12-17 18:30
Falkenbergs BTK BTK Rekord   5:3
Alexander Franzén Michal Obeslo 8:11 9:11 7:11 0 :3
Padasak Taniviriyavechakul Liang Qiu 11:4 11:7 11:6 3 :0
Mikael Stålbro Johan Barius 4:11 3:11 5:11 0 :3
Alexander Franzén Liang Qiu 11:9 13:11 11:7 3 :0
Padasak Taniviriyavechakul Johan Barius 11:3 11:6 11:1 3 :0
Mikael Stålbro Michal Obeslo 6:11 4:11 2:11 0 :3
Alexander Franzén Michal Obeslo 11:9 1 :0
Padasak Taniviriyavechakul Liang Qiu 11:8 1 :0


Round 8
2020-01-14 18:30
BTK Rekord Söderhamns UIF   5:3
Michal Obeslo Per Sandström 11:6 11:3 7:11 11:5 3 :1
Liang Qiu Anthony Tran 16:14 11:9 9:11 5:11 2 :2
Johan Barius Anton Hjort 11:13 7:11 6:11 0 :3
Michal Obeslo Anthony Tran 6:11 11:9 11:6 11:8 3 :1
Liang Qiu Anton Hjort 6:11 13:11 9:11 7:11 1 :3
Jakob Peterson Jonatan McDonald 11:7 5:11 9:11 11:9 2 :2
Michal Obeslo Anthony Tran 11:7 1 :0
Jakob Peterson Anton Hjort 13:11 1 :0

Round 8
2020-01-14 18:30
BTK Kävlinge Halmstad BTK   1:4
Yannick Vostes Fabian Åkerström 11:4 11:7 12:10 3 :0
Kirill Shvets Simon Arvidsson 7:11 10:12 7:11 0 :3
Magnus Molin Tom Jarvis 11:8 11:8 10:12 7:11 2 :2
Yannick Vostes Simon Arvidsson 11:9 4:11 9:11 9:11 1 :3
Kirill Shvets Tom Jarvis 8:11 8:11 11:13 0 :3

Round 8
2020-01-14 18:30
Spårvägens BTK Eslövs AI   0:4
Harald Andersson Nandor Ecseki 11:13 11:7 10:12 15:13 2 :2
Daniel Schaffer Truls Möregårdh 8:11 9:11 5:11 0 :3
Martin Friis Alex Naumi 9:11 6:11 8:11 0 :3
Harald Andersson Truls Möregårdh 9:11 13:11 13:15 12:14 1 :3

Round 8
2020-01-14 18:30
Falkenbergs BTK Munkedals BTK   2:4
Shu An Carl Ahlander Johansson 10:12 11:8 11:6 12:10 3 :1
Guillermo Martinez Hampus Söderlund 2:11 7:11 9:11 0 :3
Alexander Franzén Endika Diez 11:7 7:11 5:11 11:6 2 :2
Shu An Hampus Söderlund 5:11 10:12 8:11 0 :3
Guillermo Martinez Endika Diez 7:11 7:11 11:9 4:11 1 :3
Alexander Franzén Carl Ahlander Johansson 8:11 5:11 7:11 0 :3


Round 9
2020-01-21 18:30
Söderhamns UIF Falkenbergs BTK   4:1
Anthony Tran Elliot Norling 11:7 11:6 11:5 3 :0
Jin Takuya Guillermo Martinez 12:14 10:12 11:7 11:6 2 :2
Anton Hjort Shu An 10:12 2:11 10:12 0 :3
Anthony Tran Guillermo Martinez 11:3 11:8 11:4 3 :0
Jin Takuya Shu An 12:10 10:12 11:7 11:6 3 :1

Round 9
2020-01-21 18:30
Halmstad BTK BTK Rekord   4:0
Elias Ranefur Liang Qiu 11:7 11:7 11:8 3 :0
Simon Arvidsson Johan Barius 11:8 11:9 11:7 3 :0
Fabian Åkerström Michal Obeslo 9:11 11:4 12:10 11:7 3 :1
Elias Ranefur Johan Barius 9:11 11:5 11:6 13:11 3 :1

Round 9
2020-01-21 18:30
Eslövs AI BTK Kävlinge   4:2
Satoshi Aida Magnus Molin 2:11 10:12 9:11 0 :3
Alex Naumi Samuel Mabey 11:5 11:2 11:8 3 :0
Daniel Kosiba Kirill Shvets 8:11 9:11 11:4 11:4 2 :2
Satoshi Aida Samuel Mabey 12:10 11:9 2:11 11:5 3 :1
Alex Naumi Kirill Shvets 4:11 11:8 9:11 8:11 1 :3
Daniel Kosiba Magnus Molin 11:9 11:3 14:12 3 :0

Round 9
2020-01-21 18:30
Munkedals BTK Spårvägens BTK   1:4
Hampus Söderlund Harald Andersson 11:4 9:11 14:16 11:7 2 :2
Carl Ahlander Johansson Zhao Tianming 11:13 4:11 11:8 4:11 1 :3
Endika Diez Daniel Schaffer 12:10 8:11 8:11 11:1 2 :2
Hampus Söderlund Zhao Tianming 9:11 7:11 11:13 0 :3
Carl Ahlander Johansson Martin Friis 9:11 3:11 3:11 0 :3


Round 10
2020-01-28 18:30
Söderhamns UIF Halmstad BTK   4:1
Anthony Tran Fabian Åkerström 11:8 10:12 11:4 9:11 2 :2
Jin Takuya Simon Arvidsson 10:12 11:7 11:4 11:6 3 :1
Anton Hjort Elias Ranefur 4:11 5:11 11:9 6:11 1 :3
Anthony Tran Simon Arvidsson 5:11 7:11 11:3 11:8 2 :2
Jin Takuya Elias Ranefur 17:15 11:5 11:6 3 :0

Round 10
2020-01-28 18:30
BTK Rekord Eslövs AI   1:4
Liang Qiu Alex Naumi 6:11 12:10 11:9 11:3 3 :1
Jakob Peterson Daniel Kosiba 3:11 7:11 4:11 0 :3
Michal Obeslo Satoshi Aida 9:11 9:11 8:11 0 :3
Liang Qiu Daniel Kosiba 11:9 6:11 6:11 7:11 1 :3
Jakob Peterson Satoshi Aida 8:11 3:11 6:11 0 :3

Round 10
2020-01-28 18:30
BTK Kävlinge Munkedals BTK   5:3
Tromer Laurens Carl Ahlander Johansson 10:12 10:12 11:7 4:11 1 :3
Kirill Shvets Hampus Söderlund 12:14 7:11 7:11 0 :3
Magnus Molin Jimmy Ojakangas 11:9 11:7 8:11 11:7 3 :1
Tromer Laurens Hampus Söderlund 11:7 11:9 8:11 11:7 3 :1
Kirill Shvets Jimmy Ojakangas 16:18 11:5 9:11 8:11 1 :3
Magnus Molin Carl Ahlander Johansson 11:8 11:8 11:9 3 :0
Magnus Molin Carl Ahlander Johansson 11:7 1 :0
Tromer Laurens Hampus Söderlund 11:5 1 :0

Round 10
2020-01-28 18:30
Falkenbergs BTK Spårvägens BTK   5:3
Alexander Franzén Harald Andersson 8:11 11:6 6:11 11:5 2 :2
Padasak Taniviriyavechakul Zhao Tianming 6:11 11:9 11:8 10:12 2 :2
Shu An Daniel Schaffer 10:12 5:11 11:9 9:11 1 :3
Alexander Franzén Zhao Tianming 2:11 13:15 11:6 12:10 2 :2
Padasak Taniviriyavechakul Daniel Schaffer 11:9 11:7 11:9 3 :0
Shu An Martin Friis 7:11 11:9 14:12 11:9 3 :1
Alexander Franzén Harald Andersson 11:9 1 :0
Padasak Taniviriyavechakul Zhao Tianming 11:8 1 :0


Round 11
2020-02-04 18:30
Halmstad BTK Falkenbergs BTK   4:0
Tom Jarvis Shu An 11:8 11:8 9:11 11:3 3 :1
Elias Ranefur Padasak Taniviriyavechakul 11:6 11:9 11:5 3 :0
Fabian Åkerström Alexander Franzén 11:3 11:8 11:3 3 :0
Tom Jarvis Padasak Taniviriyavechakul 11:3 15:13 13:11 3 :0

Round 11
2020-02-04 18:30
Eslövs AI Söderhamns UIF   4:0
Daniel Kosiba Anton Hjort 8:11 11:4 11:8 15:13 3 :1
Satoshi Aida Anthony Tran 11:9 9:11 11:6 11:8 3 :1
Nandor Ecseki Per Sandström 11:9 8:11 11:8 7:11 2 :2
Daniel Kosiba Anthony Tran 11:7 8:11 11:4 11:5 3 :1

Round 11
2020-02-04 18:30
Munkedals BTK BTK Rekord   4:1
Hampus Söderlund Michal Obeslo 11:7 11:7 11:8 3 :0
Wang-wei Peng Johan Barius 13:11 11:5 11:8 3 :0
Endika Diez Liang Qiu 3:11 6:11 12:10 11:6 2 :2
Hampus Söderlund Jakob Peterson 11:9 11:3 11:8 3 :0
Wang-wei Peng Liang Qiu 7:11 11:9 11:4 11:9 3 :1

Round 11
2020-02-04 18:30
Spårvägens BTK BTK Kävlinge   6:5
Zhao Tianming Magnus Molin 4:11 8:11 5:11 0 :3
Daniel Schaffer Yannick Vostes 11:6 7:11 8:11 7:11 1 :3
Harald Andersson Kirill Shvets 11:8 11:9 11:6 3 :0
Zhao Tianming Yannick Vostes 9:11 7:11 10:12 0 :3
Daniel Schaffer Kirill Shvets 11:7 11:9 8:11 11:5 3 :1
Harald Andersson Magnus Molin 11:7 11:5 11:9 3 :0
Harald Andersson Yannick Vostes 11:6 1 :0
Daniel Schaffer Magnus Molin 8:11 0 :1
Harald Andersson Yannick Vostes 11:8 1 :0
Daniel Schaffer Magnus Molin 9:11 0 :1
Harald Andersson Yannick Vostes 12:10 1 :0


Round 12
2020-02-09
Halmstad BTK Eslövs AI   3:5
Tom Jarvis Alex Naumi 11:4 11:9 11:9 3 :0
Elias Ranefur Satoshi Aida 9:11 11:7 13:11 5:11 2 :2
Fabian Åkerström Nandor Ecseki 11:6 11:8 10:12 11:9 3 :1
Tom Jarvis Satoshi Aida 3:11 9:11 2:11 0 :3
Simon Arvidsson Nandor Ecseki 9:11 6:11 7:11 0 :3
Fabian Åkerström Alex Naumi 11:2 11:8 11:6 3 :0
Fabian Åkerström Satoshi Aida 12:14 0 :1
Elias Ranefur Nandor Ecseki 9:11 0 :1

Round 12
2020-02-09
Söderhamns UIF Munkedals BTK   4:2
Anthony Tran Carl Ahlander Johansson 11:9 6:11 11:4 11:8 3 :1
Yuma Tsuboi Wang-wei Peng 11:6 10:12 15:13 7:11 2 :2
Anton Hjort Hampus Söderlund 9:11 7:11 11:7 11:7 2 :2
Per Sandström Wang-wei Peng 7:11 8:11 6:11 0 :3
Yuma Tsuboi Hampus Söderlund 4:11 11:5 8:11 11:7 2 :2
Anton Hjort Carl Ahlander Johansson 11:7 11:6 11:8 3 :0

Round 12
2020-02-09
BTK Rekord Spårvägens BTK   2:4
Liang Qiu Daniel Schaffer 12:10 10:12 9:11 7:11 1 :3
Michal Obeslo Harald Andersson 8:11 9:11 13:11 11:5 2 :2
Jakob Peterson Martin Friis 5:11 6:11 5:11 0 :3
Liang Qiu Harald Andersson 12:10 6:11 12:10 8:11 2 :2
Michal Obeslo Martin Friis 5:11 11:8 7:11 11:5 2 :2
Johan Barius Daniel Schaffer 4:11 5:11 11:13 0 :3

Round 12
2020-02-09
BTK Kävlinge Falkenbergs BTK   2:4
Magnus Molin Alexander Franzén 12:10 11:8 8:11 12:10 3 :1
Kirill Shvets Shu An 8:11 7:11 4:11 0 :3
Tobias Svensson Padasak Taniviriyavechakul 3:11 3:11 2:11 0 :3
Magnus Molin Shu An 11:9 11:7 8:11 9:11 2 :2
Kirill Shvets Padasak Taniviriyavechakul 13:15 7:11 13:11 8:11 1 :3
Tobias Svensson Alexander Franzén 4:11 2:11 1:11 0 :3


Round 13
2020-02-25 18:30
Falkenbergs BTK Eslövs AI   2:4
Shu An Truls Möregårdh 7:11 11:9 7:11 12:14 1 :3
Padasak Taniviriyavechakul Satoshi Aida 9:11 7:11 5:11 0 :3
Alexander Franzén Alex Naumi 11:7 11:4 11:7 3 :0
Shu An Satoshi Aida 5:11 9:11 12:14 0 :3
Padasak Taniviriyavechakul Alex Naumi 11:3 16:14 11:2 3 :0
Alexander Franzén Truls Möregårdh 11:13 6:11 7:11 0 :3

Round 13
2020-02-25 18:30
Munkedals BTK Halmstad BTK   2:4
Wang-wei Peng Tom Jarvis 12:10 8:11 11:9 6:11 2 :2
Endika Diez Simon Arvidsson 11:9 9:11 5:11 7:11 1 :3
Hampus Söderlund Elias Ranefur 11:4 9:11 5:11 11:13 1 :3
Wang-wei Peng Simon Arvidsson 11:7 12:10 11:7 3 :0
Endika Diez Elias Ranefur 11:3 8:11 14:12 10:12 2 :2
Hampus Söderlund Tom Jarvis 7:11 11:6 7:11 7:11 1 :3

Round 13
2020-02-25 18:30
Spårvägens BTK Söderhamns UIF   4:2
Daniel Schaffer Anthony Tran 8:11 11:9 11:4 11:13 2 :2
Sebastian Loso Jin Takuya 9:11 9:11 8:11 0 :3
Harald Andersson Per Sandström 11:3 11:4 11:9 3 :0
Daniel Schaffer Jin Takuya 6:11 3:11 8:11 0 :3
Sebastian Loso Per Sandström 11:5 11:2 9:11 9:11 2 :2
Harald Andersson Anton Hjort 11:4 11:3 12:10 3 :0

Round 13
2020-02-25 18:30
BTK Kävlinge BTK Rekord   3:5
Tobias Svensson Jakob Peterson 2:11 3:11 7:11 0 :3
Yannick Vostes Michal Obeslo 4:11 7:11 11:9 11:7 2 :2
Magnus Molin Liang Qiu 11:7 11:7 9:11 11:3 3 :1
Tobias Svensson Michal Obeslo 4:11 4:11 1:11 0 :3
Yannick Vostes Liang Qiu 11:6 9:11 10:12 9:11 1 :3
Magnus Molin Jakob Peterson 11:1 11:7 9:11 11:7 3 :1
Magnus Molin Michal Obeslo 8:11 0 :1
Yannick Vostes Liang Qiu 10:12 0 :1


Round 14
2020-03-09 18:30
Eslövs AI Munkedals BTK   4:2
Truls Möregårdh Endika Diez 11:9 6:11 11:9 9:11 2 :2
Satoshi Aida Jimmy Ojakangas 11:9 11:8 11:5 3 :0
Nandor Ecseki Hampus Söderlund 9:11 3:11 11:9 11:9 2 :2
Alex Naumi Carl Ahlander Johansson 8:11 11:5 11:7 9:11 2 :2
Satoshi Aida Hampus Söderlund 12:14 11:13 9:11 11:9 1 :3
Nandor Ecseki Endika Diez 11:4 11:5 7:11 1:11 2 :2

Round 14
2020-03-09 18:30
Halmstad BTK Spårvägens BTK   4:2
Tom Jarvis Daniel Schaffer 11:8 11:7 11:5 3 :0
Fabian Åkerström Harald Andersson 10:12 5:11 11:5 7:11 1 :3
Simon Arvidsson Martin Friis 11:8 9:11 11:6 11:7 3 :1
Tom Jarvis Harald Andersson 9:11 9:11 12:10 11:6 2 :2
Fabian Åkerström Martin Friis 11:8 11:7 11:5 3 :0
Simon Arvidsson Daniel Schaffer 9:11 10:12 11:6 11:4 2 :2

Round 14
2020-03-09 18:30
Söderhamns UIF BTK Kävlinge   1:4
Anton Hjort Magnus Molin 11:5 11:7 13:15 6:11 2 :2
Jonatan McDonald Yannick Vostes 3:11 8:11 5:11 0 :3
Per Sandström Kirill Shvets 11:8 8:11 11:7 1:11 2 :2
Anton Hjort Yannick Vostes 11:5 11:3 8:11 7:11 2 :2
Jonatan McDonald Kirill Shvets 11:9 7:11 6:11 11:9 2 :2

Round 14
2020-03-09 18:30
BTK Rekord Falkenbergs BTK   2:4
Jakob Peterson Shu An 10:12 7:11 5:11 0 :3
Michal Obeslo Padasak Taniviriyavechakul 10:12 8:11 12:10 7:11 1 :3
Liang Qiu Alexander Franzén 8:11 11:5 11:9 11:4 3 :1
Jakob Peterson Padasak Taniviriyavechakul 8:11 5:11 5:11 0 :3
Michal Obeslo Fredrik Möller 11:6 11:5 7:11 11:3 3 :1
Liang Qiu Shu An 11:9 11:13 13:11 9:11 2 :2

Teams & Players

Teams Players
Eslövs AI SATOSHI Aida , NANDOR Ecseki , DANIEL Kosiba , TRULS Möregårdh , ALEX Naumi
Halmstad BTK FABIAN Åkerström , SIMON Arvidsson , TOM Jarvis , ELIAS Ranefur
Söderhamns UIF ANDERS Eriksson , ANTON Hjort , JONATAN McDonald , PER Sandström , JIN Takuya , ANTHONY Tran , YUMA Tsuboi
Munkedals BTK CARL Ahlander Johansson , ENDIKA Diez , ESKIL Lindholm , JIMMY Ojakangas , WANG-WEI Peng , HAMPUS Söderlund
Falkenbergs BTK SHU An , ALEXANDER Franzén , GUILLERMO Martinez , MIKAEL Stålbro , PADASAK Taniviriyavechakul
BTK Rekord JOHAN Barius , MICHAL Obeslo , JAKOB Peterson , LIANG Qiu , PONTUS Rööse
BTK Kävlinge SAMUEL Mabey , MAGNUS Molin , KIRILL Shvets , YANNICK Vostes
Spårvägens BTK HARALD Andersson , MARTIN Friis , SEBASTIAN Loso , DANIEL Schaffer , ZHAO Tianming

Latest Tweets by ittfworld