contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

Elite Division 2018/2019

Results

Round 1
2018-09-22
Vetlanda BTK Munkedals BTK   1:6
Hannes Thörn Alexander Franzén 6:11 9:11 3:11 0 :3
Linus Svensson Finn Tugwell 7:11 11:7 8:11 4:11 1 :3
Robin Svensson Li Moding 3:11 3:11 6:11 0 :3
Martin Buch Andersen Erik Åhman 11:6 9:11 11:7 11:13 2 :2
Hannes Thörn Li Moding 8:11 5:11 5:11 0 :3
Robin Svensson Alexander Franzén 8:11 4:11 1:11 0 :3
Martin Buch Andersen Finn Tugwell 11:9 11:9 9:11 4:11 2 :2

Round 1
2018-09-22
Halmstad BTK B Köpings BTK   6:4
Borgar Haug Johan Barius 9:11 11:9 11:7 13:11 3 :1
Emil Bergström Tomas Kopanyi 8:11 3:11 7:11 0 :3
Supanut Wisutmaythang Koon Peter Ingmar 12:10 7:11 10:12 9:11 1 :3
Jonathan Thimon Filip Karlsson 8:11 11:7 13:11 6:11 2 :2
Borgar Haug Peter Ingmar 13:11 4:11 11:6 15:13 3 :1
Supanut Wisutmaythang Koon Johan Barius 15:13 11:9 13:11 3 :0
Jonathan Thimon Tomas Kopanyi 12:14 7:11 11:8 8:11 1 :3
Emil Bergström Filip Karlsson 11:8 11:1 12:14 11:8 3 :1
Emil Bergström Peter Ingmar 11:9 9:11 8:11 6:11 1 :3
Borgar Haug / Owen Cathcart Theo Abrahamsson / Tomas Kopanyi 11:4 7:11 12:10 11:6 3 :1

Round 1
2018-09-22
KFUM Kristianstad BTF Söderhamns UIF B   5:5
Daniel Engblom Antoine Bernadet 11:6 8:11 11:4 9:11 2 :2
Samuel Mabey Carlos Caballero 8:11 11:5 14:12 3:11 2 :2
David Andersson Anthony Tran 5:11 11:5 10:12 11:9 2 :2
Andreas Engblom Anton Hjort 11:8 7:11 6:11 14:12 2 :2
Daniel Engblom Anthony Tran 11:9 12:10 7:11 6:11 2 :2
David Andersson Antoine Bernadet 9:11 3:11 3:11 0 :3
Andreas Engblom Carlos Caballero 12:14 10:12 11:8 4:11 1 :3
Samuel Mabey Anton Hjort 16:14 10:12 13:11 12:10 3 :1
David Andersson Anton Hjort 11:9 11:6 11:9 3 :0
Andreas Engblom / Daniel Engblom Antoine Bernadet / Anthony Tran 11:9 6:11 6:11 10:12 1 :3

Round 1
2018-09-22
Lyckeby BTK Norrtulls SK   3:6
Robert Eriksson Jonatan McDonald 5:11 12:10 11:4 7:11 2 :2
Khaled Assar John Wall 11:7 11:9 13:11 3 :0
Willhelm Kindblad Magnus Månsson 5:11 8:11 9:11 0 :3
Anton Andersson Edward Wesshagen 4:11 11:4 10:12 11:8 2 :2
Robert Eriksson Magnus Månsson 11:9 8:11 8:11 6:11 1 :3
Willhelm Kindblad Jonatan McDonald 11:6 11:7 6:11 11:4 3 :1
Anton Andersson John Wall 5:11 10:12 8:11 0 :3
Khaled Assar Edward Wesshagen 11:3 11:6 11:8 3 :0
Robert Eriksson Magnus Månsson 16:18 2:11 9:11 0 :3


Round 2
2018-09-23
Lyckeby BTK Söderhamns UIF B   6:3
Robert Eriksson Carlos Caballero 11:7 7:11 13:11 11:9 3 :1
Willhelm Kindblad Antoine Bernadet 10:12 11:3 11:4 15:13 3 :1
Khaled Assar Anthony Tran 11:6 11:9 11:4 3 :0
Anton Andersson Anton Hjort 8:11 7:11 3:11 0 :3
Robert Eriksson Anthony Tran 10:12 9:11 11:5 11:4 2 :2
Khaled Assar Carlos Caballero 11:4 5:11 5:11 11:8 2 :2
Anton Andersson Antoine Bernadet 11:5 6:11 12:10 11:8 3 :1
Willhelm Kindblad Anton Hjort 11:5 11:6 10:12 10:12 2 :2
Robert Eriksson Antoine Bernadet 11:8 11:6 11:2 3 :0

Round 2
2018-09-23
KFUM Kristianstad BTF Norrtulls SK   2:6
Daniel Engblom Jonatan McDonald 11:6 5:11 4:11 11:6 2 :2
Samuel Mabey John Wall 13:15 8:11 6:11 0 :3
David Andersson Magnus Månsson 5:11 6:11 11:8 11:7 2 :2
Andreas Engblom Ture Rosén 11:5 11:9 11:5 3 :0
Daniel Engblom Magnus Månsson 4:11 12:10 6:11 11:8 2 :2
David Andersson Jonatan McDonald 3:11 11:8 8:11 11:2 2 :2
Andreas Engblom John Wall 16:18 8:11 5:11 0 :3
Samuel Mabey Ture Rosén 6:11 9:11 8:11 0 :3

Round 2
2018-09-23
Vetlanda BTK Köpings BTK   5:5
Ewout Oostwouder Johan Barius 11:8 11:4 7:11 11:8 3 :1
Hannes Thörn Tomas Kopanyi 5:11 6:11 11:7 11:7 2 :2
Martin Buch Andersen Peter Ingmar 6:11 9:11 9:11 0 :3
Linus Svensson Theo Abrahamsson 11:9 11:7 4:11 3:11 2 :2
Ewout Oostwouder Peter Ingmar 9:11 8:11 9:11 0 :3
Martin Buch Andersen Johan Barius 10:12 13:15 5:11 0 :3
Linus Svensson Tomas Kopanyi 11:13 8:11 10:12 0 :3
Hannes Thörn Theo Abrahamsson 11:9 11:6 7:11 11:6 3 :1
Martin Buch Andersen Peter Ingmar 11:3 11:5 11:5 3 :0
Linus Svensson / Ewout Oostwouder Theo Abrahamsson / Tomas Kopanyi 6:11 10:12 11:6 11:8 2 :2

Round 2
2018-09-23
Halmstad BTK B Munkedals BTK   2:6
Owen Cathcart Alexander Franzén 11:7 11:2 13:15 5:11 2 :2
Borgar Haug Jimmy Ojakangas 8:11 7:11 11:7 11:7 2 :2
Supanut Wisutmaythang Koon Li Moding 11:8 12:10 11:9 3 :0
Emil Bergström Finn Tugwell 11:7 7:11 11:9 11:4 3 :1
Owen Cathcart Li Moding 6:11 9:11 6:11 0 :3
Supanut Wisutmaythang Koon Alexander Franzén 11:7 9:11 5:11 11:9 2 :2
Emil Bergström Jimmy Ojakangas 9:11 4:11 3:11 0 :3
Borgar Haug Finn Tugwell 4:11 11:8 4:11 6:11 1 :3


Round 3
2018-10-06
Söderhamns UIF B Vetlanda BTK   6:2
Per Sandström Robin Svensson 11:9 11:8 11:8 3 :0
Antoine Bernadet Martin Buch Andersen 11:2 11:7 11:13 4:11 2 :2
Casper Strindberg Hannes Thörn 11:4 3:11 11:9 4:11 2 :2
Anton Hjort Linus Svensson 11:6 12:10 11:8 3 :0
Per Sandström Hannes Thörn 11:9 2:11 13:11 11:9 3 :1
Casper Strindberg Robin Svensson 11:8 11:5 11:9 3 :0
Anton Hjort Martin Buch Andersen 11:8 11:6 11:8 3 :0
Antoine Bernadet Linus Svensson 11:8 11:6 11:4 3 :0

Round 3
2018-10-06
Norrtulls SK Halmstad BTK B   5:5
Magnus Månsson Jonathan Thimon 11:4 7:11 11:3 11:9 3 :1
Jonatan McDonald Emil Bergström 8:11 6:11 10:12 0 :3
Ture Rosén Owen Cathcart 7:11 12:10 11:3 12:10 3 :1
John Wall Borgar Haug 11:6 11:5 7:11 6:11 2 :2
Magnus Månsson Owen Cathcart 11:9 11:6 11:6 3 :0
Ture Rosén Jonathan Thimon 11:9 11:8 3:11 11:6 3 :1
John Wall Emil Bergström 9:11 12:10 6:11 9:11 1 :3
Jonatan McDonald Borgar Haug 9:11 4:11 7:11 0 :3
Magnus Månsson Owen Cathcart 11:7 11:7 13:15 4:11 2 :2
Jonatan McDonald / John Wall Emil Bergström / Borgar Haug 12:10 13:11 8:11 14:16 2 :2

Round 3
2018-10-06
Munkedals BTK KFUM Kristianstad BTF   6:4
Alexander Franzén Samuel Mabey 9:11 11:9 11:6 11:5 3 :1
Eskil Lindholm Callum Evans 11:4 12:14 11:13 11:7 2 :2
Carl Ahlander Johansson Daniel Engblom 11:7 9:11 9:11 7:11 1 :3
Jimmy Ojakangas Andreas Engblom 14:12 11:6 7:11 10:12 2 :2
Alexander Franzén Daniel Engblom 11:4 11:5 11:5 3 :0
Carl Ahlander Johansson Samuel Mabey 11:9 12:10 11:9 3 :0
Jimmy Ojakangas Callum Evans 11:5 11:9 11:6 3 :0
Eskil Lindholm Andreas Engblom 7:11 11:5 9:11 3:11 1 :3
Carl Ahlander Johansson David Andersson 11:1 11:9 8:11 11:7 3 :1
Erik Åhman / Alexander Franzén Callum Evans / Daniel Engblom 7:11 11:7 11:9 7:11 2 :2

Round 3
2018-10-06
Köpings BTK Lyckeby BTK   2:6
Peter Ingmar Khaled Assar 14:12 8:11 11:6 2:11 2 :2
Johan Barius Christoffer Kjellson 11:9 4:11 6:11 11:5 2 :2
Tomas Kopanyi Robert Eriksson 8:11 11:13 13:11 5:11 1 :3
Viktor Gullbo Willhelm Kindblad 13:11 11:8 8:11 7:11 2 :2
Peter Ingmar Robert Eriksson 11:13 13:11 9:11 11:5 2 :2
Tomas Kopanyi Khaled Assar 6:11 8:11 8:11 0 :3
Viktor Gullbo Christoffer Kjellson 11:6 9:11 10:12 4:11 1 :3
Johan Barius Willhelm Kindblad 8:11 5:11 11:9 6:11 1 :3


Round 4
2018-10-07
Munkedals BTK Lyckeby BTK   6:1
Li Moding Khaled Assar 11:8 3:11 9:11 11:7 2 :2
Carl Ahlander Johansson Willhelm Kindblad 11:5 9:11 11:8 11:6 3 :1
Alexander Franzén Robert Eriksson 13:15 16:14 11:7 11:7 3 :1
Jimmy Ojakangas Anton Andersson 11:7 7:11 11:8 11:4 3 :1
Li Moding Robert Eriksson 8:11 6:11 10:12 0 :3
Alexander Franzén Khaled Assar 8:11 12:10 3:11 11:7 2 :2
Jimmy Ojakangas Willhelm Kindblad 11:7 12:10 8:11 6:11 2 :2

Round 4
2018-10-07
Köpings BTK KFUM Kristianstad BTF   6:2
Peter Ingmar Callum Evans 11:2 11:8 11:6 3 :0
Tomas Kopanyi David Andersson 7:11 11:8 11:5 11:9 3 :1
Filip Karlsson Daniel Engblom 11:2 12:10 14:12 3 :0
Theo Abrahamsson Andreas Engblom 9:11 11:7 7:11 11:5 2 :2
Peter Ingmar Daniel Engblom 6:11 11:8 11:9 13:11 3 :1
Filip Karlsson Callum Evans 15:17 3:11 11:8 9:11 1 :3
Theo Abrahamsson David Andersson 11:13 11:6 8:11 11:6 2 :2
Tomas Kopanyi Andreas Engblom 11:8 11:9 11:6 3 :0

Round 4
2018-10-07
Söderhamns UIF B Halmstad BTK B   3:6
Per Sandström Jonathan Thimon 13:15 11:8 8:11 8:11 1 :3
Casper Strindberg Borgar Haug 2:11 7:11 7:11 0 :3
Anton Hjort Owen Cathcart 10:12 11:2 11:5 11:8 3 :1
Antoine Bernadet Emil Bergström 12:10 6:11 11:1 9:11 2 :2
Per Sandström Owen Cathcart 11:7 9:11 11:4 4:11 2 :2
Anton Hjort Jonathan Thimon 6:11 5:11 11:8 11:4 2 :2
Antoine Bernadet Borgar Haug 11:9 11:3 11:7 3 :0
Casper Strindberg Emil Bergström 2:11 9:11 11:9 9:11 1 :3
Anton Hjort Owen Cathcart 11:9 11:9 9:11 6:11 2 :2

Round 4
2018-10-07
Norrtulls SK Vetlanda BTK   6:0
Magnus Månsson Martin Buch Andersen 11:5 9:11 11:7 11:6 3 :1
Ture Rosén Linus Svensson 11:9 8:11 11:8 11:7 3 :1
Jonatan McDonald Hannes Thörn 11:9 11:6 11:9 3 :0
Edward Wesshagen Robin Svensson 11:2 11:1 11:4 3 :0
Magnus Månsson Hannes Thörn 11:8 11:3 11:3 3 :0
Jonatan McDonald Martin Buch Andersen 11:6 11:5 9:11 10:12 2 :2


Round 5
2018-11-24
KFUM Kristianstad BTF Vetlanda BTK   2:6
Andreas Engblom Kasper Sternberg-Sjelle 3:11 10:12 8:11 0 :3
Callum Evans Hannes Thörn 8:11 11:8 9:11 10:12 1 :3
David Andersson Mikkel Hindersson 12:14 10:12 11:13 0 :3
Daniel Engblom Linus Svensson 11:9 9:11 11:7 11:7 3 :1
Andreas Engblom Mikkel Hindersson 6:11 7:11 3:11 0 :3
David Andersson Kasper Sternberg-Sjelle 11:13 11:13 9:11 0 :3
Daniel Engblom Hannes Thörn 11:9 11:9 16:14 3 :0
Callum Evans Linus Svensson 10:12 11:5 9:11 11:5 2 :2

Round 5
2018-11-24
Köpings BTK Norrtulls SK   6:2
Peter Ingmar Edward Wesshagen 11:9 4:11 11:9 11:0 3 :1
Viktor Gullbo John Wall 11:7 6:11 4:11 8:11 1 :3
Filip Karlsson Jonatan McDonald 9:11 4:11 5:11 0 :3
Tomas Kopanyi Ture Rosén 11:3 11:8 10:12 11:6 3 :1
Peter Ingmar Jonatan McDonald 10:12 11:7 8:11 12:10 2 :2
Filip Karlsson Edward Wesshagen 11:8 9:11 11:8 11:7 3 :1
Tomas Kopanyi John Wall 12:10 2:11 11:6 12:14 2 :2
Viktor Gullbo Ture Rosén 7:11 7:11 11:7 11:7 2 :2

Round 5
2018-11-24
Lyckeby BTK Halmstad BTK B   6:3
Robert Eriksson Jonathan Thimon 5:11 11:6 5:11 11:9 2 :2
Christoffer Kjellson Owen Cathcart 10:12 9:11 11:7 11:6 2 :2
Willhelm Kindblad Supanut Wisutmaythang Koon 11:8 4:11 11:9 9:11 2 :2
Anton Andersson Emil Bergström 9:11 8:11 10:12 0 :3
Robert Eriksson Supanut Wisutmaythang Koon 11:5 11:8 6:11 11:6 3 :1
Willhelm Kindblad Jonathan Thimon 11:8 15:17 11:5 9:11 2 :2
Anton Andersson Owen Cathcart 11:8 5:11 11:8 11:7 3 :1
Christoffer Kjellson Emil Bergström 7:11 11:13 2:11 0 :3
Robert Eriksson Emil Bergström 11:8 8:11 9:11 11:8 2 :2

Round 5
2018-11-24
Munkedals BTK Söderhamns UIF B   5:5
Li Moding Per Sandström 11:6 4:11 11:6 11:2 3 :1
Jimmy Ojakangas Carlos Caballero 6:11 7:11 7:11 0 :3
Alexander Franzén Anthony Tran 13:11 8:11 9:11 13:11 2 :2
Carl Ahlander Johansson Anton Hjort 3:11 11:8 10:12 1:11 1 :3
Li Moding Anthony Tran 12:10 11:9 12:10 3 :0
Alexander Franzén Per Sandström 11:6 5:11 11:2 9:11 2 :2
Carl Ahlander Johansson Carlos Caballero 12:10 5:11 7:11 12:14 1 :3
Jimmy Ojakangas Anton Hjort 14:12 9:11 12:10 11:5 3 :1
Alexander Franzén Carlos Caballero 2:11 11:4 11:4 10:12 2 :2
Erik Åhman / Li Moding Anton Hjort / Anthony Tran 5:11 9:11 11:3 10:12 1 :3


Round 6
2018-11-25
Köpings BTK Söderhamns UIF B   0:6
Peter Ingmar Carlos Caballero 4:11 5:11 11:6 6:11 1 :3
Filip Karlsson Per Sandström 9:11 8:11 11:7 11:8 2 :2
Theo Abrahamsson Anthony Tran 7:11 11:8 7:11 6:11 1 :3
Tomas Kopanyi Anton Hjort 9:11 9:11 2:11 0 :3
Peter Ingmar Anthony Tran 2:11 11:7 8:11 11:7 2 :2
Theo Abrahamsson Carlos Caballero 3:11 11:8 11:8 6:11 2 :2

Round 6
2018-11-25
KFUM Kristianstad BTF Halmstad BTK B   1:6
Daniel Engblom Borgar Haug 9:11 11:6 4:11 4:11 1 :3
Samuel Mabey Emil Bergström 6:11 6:11 14:12 9:11 1 :3
Callum Evans Supanut Wisutmaythang Koon 6:11 14:16 8:11 0 :3
David Andersson Jonathan Thimon 11:5 11:5 11:7 3 :0
Daniel Engblom Supanut Wisutmaythang Koon 6:11 3:11 11:9 6:11 1 :3
Callum Evans Borgar Haug 11:9 7:11 8:11 8:11 1 :3
David Andersson Emil Bergström 8:11 11:8 8:11 12:14 1 :3

Round 6
2018-11-25
Lyckeby BTK Vetlanda BTK   6:2
Robert Eriksson Kasper Sternberg-Sjelle 11:4 11:13 8:11 11:3 2 :2
Anton Andersson Hannes Thörn 11:6 11:5 11:4 3 :0
Khaled Assar Mikkel Hindersson 11:9 11:4 11:7 3 :0
Willhelm Kindblad Linus Svensson 11:5 11:4 11:5 3 :0
Robert Eriksson Mikkel Hindersson 8:11 11:8 8:11 9:11 1 :3
Khaled Assar Kasper Sternberg-Sjelle 11:6 12:10 12:10 3 :0
Willhelm Kindblad Hannes Thörn 12:10 11:8 5:11 11:6 3 :1
Anton Andersson Linus Svensson 11:3 11:7 13:11 3 :0

Round 6
2018-11-25
Munkedals BTK Norrtulls SK   6:1
Li Moding Ture Rosén 12:10 11:7 9:11 11:6 3 :1
Jimmy Ojakangas John Wall 11:9 11:5 11:13 11:6 3 :1
Erik Åhman Jonatan McDonald 7:11 15:13 6:11 9:11 1 :3
Alexander Franzén Edward Wesshagen 11:4 11:6 11:2 3 :0
Li Moding Jonatan McDonald 11:8 11:9 11:8 3 :0
Erik Åhman Ture Rosén 11:7 11:5 11:7 3 :0
Alexander Franzén John Wall 11:9 11:8 11:7 3 :0


Round 7
2018-12-15
Vetlanda BTK Halmstad BTK B   5:5
Mikkel Hindersson Jonathan Thimon 11:5 11:7 11:7 3 :0
Hannes Thörn Owen Cathcart 9:11 11:5 6:11 11:5 2 :2
Linus Svensson Emil Bergström 6:11 6:11 11:6 6:11 1 :3
Ewout Oostwouder Borgar Haug 7:11 9:11 11:13 0 :3
Mikkel Hindersson Emil Bergström 13:15 11:8 11:3 11:9 3 :1
Linus Svensson Jonathan Thimon 10:12 9:11 7:11 0 :3
Ewout Oostwouder Owen Cathcart 8:11 11:5 11:6 5:11 2 :2
Hannes Thörn Borgar Haug 10:12 8:11 10:12 0 :3
Mikkel Hindersson Emil Bergström 8:11 8:11 11:9 11:7 2 :2
Ewout Oostwouder / Linus Svensson Owen Cathcart / Jonathan Thimon 11:7 11:5 11:7 3 :0

Round 7
2018-12-15
Söderhamns UIF B Norrtulls SK   6:3
Anton Hjort Ture Rosén 11:7 11:6 13:11 3 :0
Carlos Caballero Edward Wesshagen 11:4 11:5 11:6 3 :0
Casper Strindberg Jonatan McDonald 11:5 9:11 8:11 9:11 1 :3
Per Sandström John Wall 6:11 11:9 13:11 7:11 2 :2
Anton Hjort Jonatan McDonald 11:6 12:14 11:7 12:10 3 :1
Casper Strindberg Ture Rosén 14:12 11:6 6:11 8:11 2 :2
Per Sandström Edward Wesshagen 11:9 7:11 6:11 11:8 2 :2
Carlos Caballero John Wall 11:8 9:11 11:4 11:7 3 :1
Anton Hjort Jonatan McDonald 11:6 10:12 8:11 11:8 2 :2

Round 7
2018-12-15
KFUM Kristianstad BTF Lyckeby BTK   -:-

Round 7
2018-12-15
Munkedals BTK Köpings BTK   6:3
Jimmy Ojakangas Viktor Gullbo 11:6 11:8 11:6 3 :0
Erik Åhman Tomas Kopanyi 11:7 3:11 5:11 11:5 2 :2
Eskil Lindholm Peter Ingmar 11:8 11:9 11:7 3 :0
Carl Ahlander Johansson Johan Barius 11:6 14:12 13:11 3 :0
Jimmy Ojakangas Peter Ingmar 11:6 12:10 7:11 11:9 3 :1
Eskil Lindholm Viktor Gullbo 11:4 7:11 11:6 9:11 2 :2
Carl Ahlander Johansson Tomas Kopanyi 11:5 9:11 11:7 6:11 2 :2
Erik Åhman Johan Barius 11:3 11:13 7:11 11:13 1 :3
Erik Åhman Peter Ingmar 8:11 11:3 11:9 11:3 3 :1


Round 8
2019-01-12
Norrtulls SK Söderhamns UIF B   3:6
Jonatan McDonald Yan Minghui 14:12 8:11 4:11 4:11 1 :3
John Wall Fred Enegård Hall 11:9 11:7 11:4 3 :0
Edward Wesshagen Per Sandström 6:11 10:12 8:11 0 :3
Ture Rosén Casper Strindberg 5:11 4:11 2:11 0 :3
Jonatan McDonald Per Sandström 6:11 11:8 14:12 11:6 3 :1
Edward Wesshagen Yan Minghui 11:6 6:11 4:11 7:11 1 :3
Ture Rosén Fred Enegård Hall 11:7 11:9 11:8 3 :0
John Wall Casper Strindberg 3:11 8:11 11:6 8:11 1 :3
Jonatan McDonald Yan Minghui 7:11 7:11 11:9 5:11 1 :3

Round 8
2019-01-12
Halmstad BTK B Vetlanda BTK   5:5
Fabian Åkerström Martin Buch Andersen 11:4 11:8 11:8 3 :0
Borgar Haug Ewout Oostwouder 11:13 7:11 7:11 0 :3
Emil Bergström Mikkel Hindersson 11:7 11:6 5:11 7:11 2 :2
Jonathan Thimon Hannes Thörn 10:12 11:7 11:7 14:12 3 :1
Fabian Åkerström Mikkel Hindersson 9:11 13:11 8:11 7:11 1 :3
Emil Bergström Martin Buch Andersen 11:7 11:3 9:11 11:8 3 :1
Jonathan Thimon Ewout Oostwouder 6:11 9:11 6:11 0 :3
Borgar Haug Hannes Thörn 8:11 11:6 11:5 11:7 3 :1
Fabian Åkerström Martin Buch Andersen 9:11 7:11 6:11 0 :3
Owen Cathcart / Emil Bergström Ewout Oostwouder / Mikkel Hindersson 11:9 6:11 11:5 1:11 2 :2

Round 8
2019-01-12
Köpings BTK Munkedals BTK   4:6
Peter Ingmar Eskil Lindholm 11:8 11:9 11:8 3 :0
Johan Barius Jimmy Ojakangas 11:4 11:13 14:12 10:12 2 :2
Viktor Gullbo Alexander Franzén 11:13 2:11 4:11 0 :3
Tomas Kopanyi Carl Ahlander Johansson 2:11 5:11 3:11 0 :3
Peter Ingmar Alexander Franzén 8:11 2:11 5:11 0 :3
Viktor Gullbo Eskil Lindholm 11:7 9:11 11:9 12:10 3 :1
Tomas Kopanyi Jimmy Ojakangas 13:11 11:3 11:7 3 :0
Johan Barius Carl Ahlander Johansson 11:3 11:8 11:9 3 :0
Peter Ingmar Carl Ahlander Johansson 7:11 11:6 11:9 12:14 2 :2
Viktor Gullbo / Tomas Kopanyi Erik Åhman / Alexander Franzén 5:11 2:11 1:11 0 :3

Round 8
2019-01-12
Lyckeby BTK KFUM Kristianstad BTF   -:-


Round 9
2019-02-02
Halmstad BTK B KFUM Kristianstad BTF   -:-

Round 9
2019-02-02
Vetlanda BTK Lyckeby BTK   6:3
Mikkel Hindersson Willhelm Kindblad 11:7 11:6 11:7 3 :0
Linus Svensson Christoffer Kjellson 5:11 6:11 5:11 0 :3
Kasper Sternberg-Sjelle Robert Eriksson 12:10 13:11 12:10 3 :0
Ewout Oostwouder Anton Andersson 11:7 11:5 12:10 3 :0
Mikkel Hindersson Robert Eriksson 11:3 11:4 11:5 3 :0
Kasper Sternberg-Sjelle Willhelm Kindblad 7:11 11:1 11:7 7:11 2 :2
Ewout Oostwouder Christoffer Kjellson 11:7 8:11 11:7 11:13 2 :2
Linus Svensson Anton Andersson 9:11 11:9 9:11 10:12 1 :3
Mikkel Hindersson Robert Eriksson 11:6 11:9 11:5 3 :0

Round 9
2019-02-02
Söderhamns UIF B Köpings BTK   3:6
Anton Hjort Filip Karlsson 10:12 11:9 11:5 9:11 2 :2
Per Sandström Tomas Kopanyi 11:6 11:8 9:11 4:11 2 :2
Carlos Caballero Peter Ingmar 10:12 8:11 11:6 7:11 1 :3
Casper Strindberg Johan Barius 11:9 5:11 7:11 9:11 1 :3
Anton Hjort Peter Ingmar 6:11 6:11 10:12 0 :3
Carlos Caballero Filip Karlsson 11:6 11:7 11:3 3 :0
Casper Strindberg Tomas Kopanyi 11:7 10:12 6:11 10:12 1 :3
Per Sandström Johan Barius 11:4 11:8 10:12 11:8 3 :1
Anton Hjort Peter Ingmar 11:9 2:11 3:11 11:9 2 :2

Round 9
2019-02-02
Norrtulls SK Munkedals BTK   3:6
Magnus Månsson Erik Åhman 7:11 3:11 11:6 11:8 2 :2
Jonatan McDonald Jimmy Ojakangas 11:7 6:11 11:13 5:11 1 :3
John Wall Alexander Franzén 11:7 11:4 3:11 15:13 3 :1
Tobias Bergman Carl Ahlander Johansson 11:8 7:11 11:8 2:11 2 :2
Magnus Månsson Alexander Franzén 11:7 3:11 9:11 7:11 1 :3
John Wall Erik Åhman 11:4 11:9 7:11 11:7 3 :1
Tobias Bergman Jimmy Ojakangas 4:11 6:11 7:11 0 :3
Jonatan McDonald Carl Ahlander Johansson 6:11 9:11 7:11 0 :3
Magnus Månsson Carl Ahlander Johansson 11:5 11:13 11:5 13:15 2 :2


Round 10
2019-02-03
Vetlanda BTK KFUM Kristianstad BTF   -:-

Round 10
2019-02-03
Söderhamns UIF B Munkedals BTK   6:3
Anton Hjort Alexander Franzén 13:11 11:8 11:5 3 :0
Carlos Caballero Jimmy Ojakangas 11:9 11:4 11:7 3 :0
Casper Strindberg Li Moding 4:11 13:15 9:11 0 :3
Per Sandström Carl Ahlander Johansson 11:13 6:11 11:8 11:5 2 :2
Anton Hjort Li Moding 9:11 7:11 11:7 11:7 2 :2
Casper Strindberg Alexander Franzén 11:9 11:2 11:0 3 :0
Per Sandström Jimmy Ojakangas 8:11 8:11 8:11 0 :3
Carlos Caballero Carl Ahlander Johansson 13:15 12:10 11:3 8:11 2 :2
Anton Hjort Erik Åhman 11:9 8:11 11:6 11:9 3 :1

Round 10
2019-02-03
Norrtulls SK Köpings BTK   6:4
Magnus Månsson Filip Karlsson 11:9 8:11 11:5 11:3 3 :1
Tobias Bergman Tomas Kopanyi 11:9 11:5 3:11 8:11 2 :2
Jonatan McDonald Peter Ingmar 4:11 10:12 10:12 0 :3
John Wall Johan Barius 6:11 11:6 11:8 11:5 3 :1
Magnus Månsson Peter Ingmar 11:5 11:6 8:11 11:9 3 :1
Jonatan McDonald Filip Karlsson 11:5 17:15 14:12 3 :0
John Wall Tomas Kopanyi 9:11 5:11 6:11 0 :3
Tobias Bergman Johan Barius 6:11 13:11 11:8 4:11 2 :2
Magnus Månsson Peter Ingmar 11:9 11:6 11:9 3 :0
Tobias Bergman / John Wall Johan Barius / Tomas Kopanyi 11:6 11:5 5:11 11:7 3 :1

Round 10
2019-02-03
Halmstad BTK B Lyckeby BTK   4:6
Emil Bergström Khaled Assar 11:9 11:9 7:11 3:11 2 :2
Tyrese Knight Christoffer Kjellson 10:12 5:11 7:11 0 :3
Borgar Haug Robert Eriksson 4:11 11:8 14:12 9:11 2 :2
Owen Cathcart Willhelm Kindblad 11:6 13:11 12:10 3 :0
Emil Bergström Robert Eriksson 8:11 6:11 11:7 11:8 2 :2
Borgar Haug Khaled Assar 8:11 11:9 4:11 5:11 1 :3
Owen Cathcart Christoffer Kjellson 11:8 7:11 11:9 6:11 2 :2
Tyrese Knight Willhelm Kindblad 9:11 7:11 9:11 0 :3
Emil Bergström Robert Eriksson 11:5 7:11 9:11 12:10 2 :2
Owen Cathcart / Borgar Haug Khaled Assar / Willhelm Kindblad 11:13 9:11 6:11 0 :3


Round 11
2019-03-09
KFUM Kristianstad BTF Köpings BTK   -:-


Round 12
2019-03-10
KFUM Kristianstad BTF Munkedals BTK   -:-


Round 13
2019-03-23
Norrtulls SK KFUM Kristianstad BTF   -:-


Round 14
2019-03-24
Söderhamns UIF B KFUM Kristianstad BTF   -:-

Teams & Players

Teams Players
Munkedals BTK CARL Ahlander Johansson , ERIK Åhman , ALEXANDER Franzén , ESKIL Lindholm , LI Moding , JIMMY Ojakangas , FINN Tugwell
Lyckeby BTK ANTON Andersson , KHALED Assar , ROBERT Eriksson , WILLHELM Kindblad , CHRISTOFFER Kjellson
Söderhamns UIF B ANTOINE Bernadet , CARLOS Caballero , FRED Enegård Hall , ANTON Hjort , YAN Minghui , PER Sandström , CASPER Strindberg , ANTHONY Tran
Halmstad BTK B FABIAN Åkerström , EMIL Bergström , OWEN Cathcart , BORGAR Haug , TYRESE Knight , JONATHAN Thimon , SUPANUT Wisutmaythang Koon
Norrtulls SK TOBIAS Bergman , MAGNUS Månsson , JONATAN McDonald , TURE Rosén , JOHN Wall , EDWARD Wesshagen
Vetlanda BTK MARTIN Buch Andersen , MIKKEL Hindersson , EWOUT Oostwouder , KASPER Sternberg-Sjelle , LINUS Svensson , ROBIN Svensson , HANNES Thörn
Köpings BTK THEO Abrahamsson , JOHAN Barius , VIKTOR Gullbo , PETER Ingmar , FILIP Karlsson , TOMAS Kopanyi
KFUM Kristianstad BTF DAVID Andersson , ANDREAS Engblom , DANIEL Engblom , CALLUM Evans , SAMUEL Mabey

Latest Tweets by ittfworld