contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

PRO B Dames 2018/2019

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. LYS LILLE METROPOLE CP 12 11 1 0 35 15 20 35
2. ETIVAL ASRTT 12 9 3 0 33 15 18 33
3. SAINT QUENTIN TT 12 10 2 0 32 20 12 32
4. ISSY LES MOULINEAUX EP 12 3 9 0 22 29 -7 22
5. GRAND-QUEVILLY ALCL 12 5 7 0 21 25 -4 21
6. QUIMPER CTT 12 2 10 0 14 33 -19 14
7. SCHILTIGHEIM SU 12 2 10 0 14 34 -20 14
  Team PL W L D + - +-  
1. LYS LILLE METROPOLE CP 10 9 1 0 29 13 16 29
2. ETIVAL ASRTT 10 8 2 0 28 12 16 28
3. SAINT QUENTIN TT 10 8 2 0 26 18 8 26
4. GRAND-QUEVILLY ALCL 11 5 6 0 21 22 -1 21
5. ISSY LES MOULINEAUX EP 11 2 9 0 19 28 -9 19
6. SCHILTIGHEIM SU 10 2 8 0 13 28 -15 13
7. QUIMPER CTT 10 2 8 0 12 27 -15 12
  Team PL W L D + - +-  
1. ETIVAL ASRTT 9 7 2 0 25 11 14 25
2. LYS LILLE METROPOLE CP 8 7 1 0 23 12 11 23
0. SAINT QUENTIN TT 8 7 1 0 23 14 9 23
4. GRAND-QUEVILLY ALCL 9 5 4 0 19 16 3 19
5. ISSY LES MOULINEAUX EP 9 1 8 0 15 25 -10 15
6. SCHILTIGHEIM SU 9 2 7 0 12 25 -13 12
7. QUIMPER CTT 8 1 7 0 9 23 -14 9
  Team PL W L D + - +-  
1. ETIVAL ASRTT 7 6 1 0 20 7 13 20
0. SAINT QUENTIN TT 7 6 1 0 20 12 8 20
3. LYS LILLE METROPOLE CP 6 5 1 0 17 10 7 17
4. GRAND-QUEVILLY ALCL 7 4 3 0 14 12 2 14
5. ISSY LES MOULINEAUX EP 7 1 6 0 13 19 -6 13
6. SCHILTIGHEIM SU 7 1 6 0 8 20 -12 8
0. QUIMPER CTT 7 1 6 0 8 20 -12 8
  Team PL W L D + - +-  
1. LYS LILLE METROPOLE CP 6 5 1 0 17 10 7 17
0. ETIVAL ASRTT 6 5 1 0 17 7 10 17
0. SAINT QUENTIN TT 6 5 1 0 17 11 6 17
4. ISSY LES MOULINEAUX EP 6 1 5 0 12 16 -4 12
5. GRAND-QUEVILLY ALCL 6 3 3 0 11 12 -1 11
6. QUIMPER CTT 6 1 5 0 8 17 -9 8
0. SCHILTIGHEIM SU 6 1 5 0 8 17 -9 8
  Team PL W L D + - +-  
1. ETIVAL ASRTT 4 4 0 0 12 4 8 12
2. LYS LILLE METROPOLE CP 4 3 1 0 11 7 4 11
0. SAINT QUENTIN TT 4 3 1 0 11 8 3 11
4. GRAND-QUEVILLY ALCL 5 3 2 0 10 9 1 10
0. ISSY LES MOULINEAUX EP 5 1 4 0 10 13 -3 10
6. QUIMPER CTT 4 1 3 0 6 11 -5 6
7. SCHILTIGHEIM SU 4 0 4 0 4 12 -8 4
  Team PL W L D + - +-  
1. ETIVAL ASRTT 2 2 0 0 6 2 4 6
0. GRAND-QUEVILLY ALCL 2 2 0 0 6 1 5 6
3. ISSY LES MOULINEAUX EP 2 0 2 0 4 6 -2 4
4. SAINT QUENTIN TT 1 1 0 0 3 2 1 3
0. LYS LILLE METROPOLE CP 1 1 0 0 3 2 1 3
6. QUIMPER CTT 2 0 2 0 2 6 -4 2
7. SCHILTIGHEIM SU 2 0 2 0 1 6 -5 1
  Team PL W L D + - +-  
1. ETIVAL ASRTT 2 2 0 0 6 2 4 6
0. GRAND-QUEVILLY ALCL 2 2 0 0 6 1 5 6
3. ISSY LES MOULINEAUX EP 2 0 2 0 4 6 -2 4
4. SAINT QUENTIN TT 1 1 0 0 3 2 1 3
0. LYS LILLE METROPOLE CP 1 1 0 0 3 2 1 3
6. QUIMPER CTT 2 0 2 0 2 6 -4 2
7. SCHILTIGHEIM SU 2 0 2 0 1 6 -5 1

Results

Round 1
2018-09-25
LYS LILLE METROPOLE CP Exempt   -:-

Round 1
2018-09-25
GRAND-QUEVILLY ALCL QUIMPER CTT   3:0
Sun Jiayi Le SCOUR Romane 11:8 11:6 11:8 3 :0
Dvorak Galia Li Xue 11:5 6:11 11:9 11:4 3 :1
Tian Yuan Haponova Hanna 11:8 6:11 12:10 12:10 3 :1

Round 1
2018-09-25
ETIVAL ASRTT SCHILTIGHEIM SU   3:0
Shao Jieni Li Bin 11:7 7:11 11:8 11:9 3 :1
Matelova Hana Guseva Ekaterina 11:9 11:9 11:6 3 :0
Dolgikh Maria Lennon Emmanuelle 7:11 11:4 11:5 11:9 3 :1

Round 1
2018-09-25
SAINT QUENTIN TT ISSY LES MOULINEAUX EP   3:2
Mikhailova Polina Pfefer Laura 11:8 9:11 4:11 10:12 1 :3
Le MANSEC Aurore Wang Yanan 7:11 11:8 11:9 9:11 12:10 3 :2
Zarif Audrey Cok Isa 11:9 11:8 11:6 3 :0
Mikhailova Polina Wang Yanan 6:11 11:13 12:10 11:8 2:11 2 :3
Le MANSEC Aurore Pfefer Laura 11:6 11:8 11:6 3 :0


Round 2
2018-10-05
QUIMPER CTT LYS LILLE METROPOLE CP   2:3
Haponova Hanna Yang Xiao xin 6:11 11:13 10:12 0 :3
Le SCOUR Romane Szocs Bernadette 9:11 11:13 2:11 0 :3
Li Xue Khetkhuan Tamolwan 11:5 11:8 12:10 3 :0
Haponova Hanna Szocs Bernadette 7:11 12:10 11:8 9:11 11:6 3 :2
Le SCOUR Romane Yang Xiao xin 5:11 11:7 4:11 8:11 1 :3

Round 2
2018-10-05
SCHILTIGHEIM SU GRAND-QUEVILLY ALCL   1:3
Lennon Emmanuelle Dvorak Galia 11:9 11:9 12:10 3 :0
Guseva Ekaterina Sun Jiayi 11:4 2:11 5:11 5:11 1 :3
Li Bin Tian Yuan 11:9 7:11 11:8 11:13 4:11 2 :3
Lennon Emmanuelle Sun Jiayi 10:12 4:11 2:11 0 :3

Round 2
2018-10-05
ISSY LES MOULINEAUX EP ETIVAL ASRTT   2:3
Wang Yanan Shao Jieni 9:11 7:11 7:11 0 :3
Cok Isa Matelova Hana 3:11 3:11 4:11 0 :3
Pfefer Laura Dolgikh Maria 8:11 11:5 11:4 11:5 3 :1
Wang Yanan Matelova Hana 12:10 6:11 11:4 11:5 3 :1
Cok Isa Shao Jieni 3:11 1:11 9:11 0 :3

Round 2
2018-10-05
Exempt SAINT QUENTIN TT   -:-


Round 3
2018-11-06
LYS LILLE METROPOLE CP SCHILTIGHEIM SU   3:1
Yang Xiao xin Li Bin 11:7 12:14 11:7 11:9 3 :1
Le LANNIC Agns Lennon Emmanuelle 4:11 9:11 11:5 11:13 1 :3
Khetkhuan Tamolwan Guseva Ekaterina 3:11 4:11 11:6 11:3 11:6 3 :2
Yang Xiao xin Lennon Emmanuelle 11:8 11:9 11:8 3 :0

Round 3
2018-11-06
GRAND-QUEVILLY ALCL ISSY LES MOULINEAUX EP   3:2
Tian Yuan Pfefer Laura 11:8 9:11 11:5 11:6 3 :1
Sun Jiayi Wang Yanan 6:11 9:11 11:8 11:4 9:11 2 :3
Dvorak Galia Randriantsoa Vony-ange 11:6 9:11 11:9 9:11 11:7 3 :2
Tian Yuan Wang Yanan 6:11 11:6 7:11 6:11 1 :3
Sun Jiayi Pfefer Laura 11:7 11:6 8:11 11:2 3 :1

Round 3
2018-11-06
ETIVAL ASRTT SAINT QUENTIN TT   3:2
Matelova Hana Mikhailova Polina 11:7 1:11 6:11 8:11 1 :3
Shao Jieni Zhang Mo 11:9 9:11 12:10 11:5 3 :1
Postoaca Camlia Zarif Audrey 13:11 7:11 11:9 11:9 3 :1
Matelova Hana Zhang Mo 6:11 8:11 9:11 0 :3
Shao Jieni Mikhailova Polina 11:6 11:6 11:6 3 :0

Round 3
2018-11-06
Exempt QUIMPER CTT   -:-


Round 4
2018-11-20
ISSY LES MOULINEAUX EP LYS LILLE METROPOLE CP   1:3
Wang Yanan Yang Xiao xin 11:6 9:11 11:6 11:9 3 :1
Randriantsoa Vony-ange Szocs Bernadette 6:11 11:9 11:8 2:11 5:11 2 :3
Pfefer Laura Khetkhuan Tamolwan 8:11 15:13 11:9 8:11 7:11 2 :3
Wang Yanan Szocs Bernadette 9:11 7:11 11:7 11:7 6:11 2 :3

Round 4
2018-11-20
SAINT QUENTIN TT GRAND-QUEVILLY ALCL   3:1
Zhang Mo Dvorak Galia 13:15 9:11 11:8 11:9 11:6 3 :2
Le MANSEC Aurore Sun Jiayi 7:11 11:5 4:11 11:13 1 :3
Zarif Audrey Tian Yuan 11:9 11:7 11:9 3 :0
Zhang Mo Sun Jiayi 11:4 11:6 11:4 3 :0

Round 4
2018-11-20
ETIVAL ASRTT Exempt   -:-

Round 4
2018-11-20
SCHILTIGHEIM SU QUIMPER CTT   2:3
Guseva Ekaterina Li Xue 11:7 11:9 8:11 11:8 3 :1
Lennon Emmanuelle Haponova Hanna 12:14 7:11 5:11 0 :3
Li Bin Andorin Eva 11:3 11:9 11:5 3 :0
Guseva Ekaterina Haponova Hanna 11:8 12:14 8:11 7:11 1 :3
Lennon Emmanuelle Li Xue 12:10 7:11 11:13 12:14 1 :3


Round 5
2018-11-27
LYS LILLE METROPOLE CP SAINT QUENTIN TT   2:3
Yang Xiao xin Mikhailova Polina 4:11 11:4 7:11 7:11 1 :3
Szocs Bernadette Zhang Mo 9:11 11:8 12:10 11:4 3 :1
Khetkhuan Tamolwan Zarif Audrey 12:10 11:7 8:11 14:12 3 :1
Yang Xiao xin Zhang Mo 8:11 10:12 6:11 0 :3
Szocs Bernadette Mikhailova Polina 5:11 8:11 10:12 0 :3

Round 5
2018-11-27
GRAND-QUEVILLY ALCL ETIVAL ASRTT   0:3
Sun Jiayi Matelova Hana 7:11 4:11 7:11 0 :3
Dvorak Galia Shao Jieni 5:11 11:5 6:11 9:11 1 :3
Tian Yuan Postoaca Camlia 8:11 9:11 11:4 6:11 1 :3

Round 5
2018-11-27
QUIMPER CTT ISSY LES MOULINEAUX EP   1:3
Li Xue Pfefer Laura 4:11 7:11 9:11 0 :3
Haponova Hanna Wang Yanan 7:11 11:4 11:4 11:6 3 :1
Andorin Eva Randriantsoa Vony-ange 8:11 12:10 4:11 3:11 1 :3
Li Xue Wang Yanan 8:11 1:11 4:11 0 :3

Round 5
2018-11-27
Exempt SCHILTIGHEIM SU   -:-


Round 6
2018-12-18
ETIVAL ASRTT LYS LILLE METROPOLE CP   2:3
Shao Jieni Szocs Bernadette 6:11 9:11 5:11 0 :3
Postoaca Camlia Yang Xiao xin 6:11 9:11 6:11 0 :3
Dolgikh Maria Khetkhuan Tamolwan 11:8 9:11 11:3 11:5 3 :1
Shao Jieni Yang Xiao xin 7:11 11:5 11:8 11:9 3 :1
Postoaca Camlia Szocs Bernadette 8:11 7:11 5:11 0 :3

Round 6
2018-12-18
GRAND-QUEVILLY ALCL Exempt   -:-

Round 6
2018-12-18
SAINT QUENTIN TT QUIMPER CTT   3:2
Mikhailova Polina Le SCOUR Romane 11:5 11:5 8:11 11:1 3 :1
Zarif Audrey Haponova Hanna 8:11 11:6 11:6 9:11 4:11 2 :3
Le MANSEC Aurore Li Xue 13:11 11:9 9:11 8:11 8:11 2 :3
Mikhailova Polina Haponova Hanna 0:11 0:11 0:11 3 :0
Zarif Audrey Le SCOUR Romane 11:9 11:6 11:8 3 :0

Round 6
2018-12-18
ISSY LES MOULINEAUX EP SCHILTIGHEIM SU   2:3
Wang Yanan Li Bin 11:6 11:6 12:10 3 :0
Pfefer Laura Guseva Ekaterina 9:11 6:11 11:9 6:11 1 :3
Randriantsoa Vony-ange Lennon Emmanuelle 7:11 11:13 7:11 0 :3
Wang Yanan Guseva Ekaterina 11:7 11:1 11:8 3 :0
Pfefer Laura Li Bin 13:15 7:11 4:11 0 :3


Round 7
2018-12-21
LYS LILLE METROPOLE CP GRAND-QUEVILLY ALCL   3:1
Szocs Bernadette Sun Jiayi 11:6 11:5 12:14 11:13 11:6 3 :2
Yang Xiao xin Dvorak Galia 11:5 11:3 11:9 3 :0
Le LANNIC Agns Tian Yuan 11:6 11:13 2:11 4:11 1 :3
Szocs Bernadette Dvorak Galia 12:10 11:9 11:4 3 :0

Round 7
2018-12-21
QUIMPER CTT ETIVAL ASRTT   0:3
Li Xue Postoaca Camlia 10:12 11:13 8:11 0 :3
Le SCOUR Romane Shao Jieni 12:10 3:11 6:11 4:11 1 :3
Andorin Eva Dolgikh Maria 4:11 7:11 4:11 0 :3

Round 7
2018-12-21
SCHILTIGHEIM SU SAINT QUENTIN TT   1:3
Guseva Ekaterina Zarif Audrey 8:11 5:11 11:8 7:11 1 :3
Lennon Emmanuelle Mikhailova Polina 11:8 8:11 4:11 14:16 1 :3
Li Bin Le MANSEC Aurore 10:12 11:5 15:13 11:4 3 :1
Guseva Ekaterina Mikhailova Polina 6:11 11:8 12:10 9:11 8:11 2 :3

Round 7
2018-12-21
Exempt ISSY LES MOULINEAUX EP   -:-


Round 8
2019-01-29
Exempt LYS LILLE METROPOLE CP   -:-

Round 8
2019-01-29
QUIMPER CTT GRAND-QUEVILLY ALCL   0:3
Li Xue Dvorak Galia 11:3 10:12 13:15 11:3 5:11 2 :3
Andorin Eva Sun Jiayi 8:11 12:10 7:11 11:6 6:11 2 :3
Haponova Hanna Tian Yuan 11:7 15:13 7:11 8:11 5:11 2 :3

Round 8
2019-01-29
SCHILTIGHEIM SU ETIVAL ASRTT   0:3
Guseva Ekaterina Postoaca Camlia 11:5 5:11 3:11 9:11 1 :3
Lennon Emmanuelle Shao Jieni 6:11 8:11 6:11 0 :3
Li Bin Dolgikh Maria 10:12 2:11 5:11 0 :3

Round 8
2019-01-29
ISSY LES MOULINEAUX EP SAINT QUENTIN TT   1:3
Wang Yanan Le MANSEC Aurore 11:5 8:11 15:13 11:4 3 :1
Pfefer Laura Zhang Mo 11:3 12:14 11:3 3:11 5:11 2 :3
Cok Isa Zarif Audrey 5:11 6:11 3:11 0 :3
Wang Yanan Zhang Mo 4:11 10:12 11:13 0 :3


Round 9
2019-02-12
LYS LILLE METROPOLE CP QUIMPER CTT   3:1
Yang Xiao xin Le SCOUR Romane 11:4 11:2 11:2 3 :0
Szocs Bernadette Li Xue 7:11 11:9 11:8 12:10 3 :1
Le LANNIC Agns Haponova Hanna 11:6 1:11 7:11 7:11 1 :3
Yang Xiao xin Li Xue 11:5 11:7 9:11 11:9 3 :1

Round 9
2019-02-12
GRAND-QUEVILLY ALCL SCHILTIGHEIM SU   2:3
Sun Jiayi Lennon Emmanuelle 7:11 11:8 11:3 11:4 3 :1
Dvorak Galia Li Bin 3:11 0:11 5:11 12:10 7:11 2 :3
Tian Yuan Guseva Ekaterina 7:11 3:11 10:12 0 :3
Sun Jiayi Li Bin 8:11 11:5 11:7 11:4 3 :1
Dvorak Galia Lennon Emmanuelle 9:11 7:11 11:9 9:11 1 :3

Round 9
2019-02-12
ETIVAL ASRTT ISSY LES MOULINEAUX EP   3:1
Shao Jieni Randriantsoa Vony-ange 11:6 11:6 11:5 3 :0
Dolgikh Maria Wang Yanan 11:6 11:9 5:11 9:11 12:10 3 :2
Postoaca Camlia Pfefer Laura 11:9 6:11 11:9 5:11 9:11 2 :3
Shao Jieni Wang Yanan 3:11 11:9 11:9 6:11 11:7 3 :2

Round 9
2019-02-12
SAINT QUENTIN TT Exempt   -:-


Round 10
2019-02-15
SCHILTIGHEIM SU LYS LILLE METROPOLE CP   1:3
Lennon Emmanuelle Khetkhuan Tamolwan 11:4 9:11 11:5 11:9 3 :1
Li Bin Szocs Bernadette 7:11 8:11 10:12 0 :3
Guseva Ekaterina Yang Xiao xin 6:11 9:11 7:11 0 :3
Lennon Emmanuelle Szocs Bernadette 8:11 8:11 5:11 0 :3

Round 10
2019-02-15
ISSY LES MOULINEAUX EP GRAND-QUEVILLY ALCL   1:3
Wang Yanan Dvorak Galia 11:7 11:6 14:12 3 :0
Pfefer Laura Sun Jiayi 11:13 6:11 8:11 0 :3
Randriantsoa Vony-ange Tian Yuan 11:9 5:11 8:11 3:11 1 :3
Wang Yanan Sun Jiayi 11:4 9:11 8:11 8:11 1 :3

Round 10
2019-02-15
SAINT QUENTIN TT ETIVAL ASRTT   3:2
Mikhailova Polina Postoaca Camlia 11:8 11:8 10:12 11:7 3 :1
Zhang Mo Matelova Hana 6:11 11:7 4:11 11:4 11:8 3 :2
Le MANSEC Aurore Dolgikh Maria 11:13 11:6 3:11 9:11 1 :3
Mikhailova Polina Matelova Hana 9:11 11:13 5:11 0 :3
Zhang Mo Postoaca Camlia 11:2 11:5 11:7 3 :0

Round 10
2019-02-15
QUIMPER CTT Exempt   -:-


Round 11
2019-03-12
LYS LILLE METROPOLE CP ISSY LES MOULINEAUX EP   3:1
Szocs Bernadette Randriantsoa Vony-ange 11:5 11:7 11:3 3 :0
Yang Xiao xin Wang Yanan 3:11 11:9 11:6 11:4 3 :1
Khetkhuan Tamolwan Pfefer Laura 9:11 10:12 11:8 11:9 5:11 2 :3
Szocs Bernadette Wang Yanan 11:3 9:11 11:7 11:6 3 :1

Round 11
2019-03-12
GRAND-QUEVILLY ALCL SAINT QUENTIN TT   1:3
Sun Jiayi Mikhailova Polina 4:11 8:11 8:11 0 :3
Tian Yuan Zhang Mo 6:11 10:12 10:12 0 :3
Dvorak Galia Zarif Audrey 11:8 7:11 11:7 11:7 3 :1
Sun Jiayi Zhang Mo 4:11 8:11 11:7 8:11 1 :3

Round 11
2019-03-12
Exempt ETIVAL ASRTT   -:-

Round 11
2019-03-12
QUIMPER CTT SCHILTIGHEIM SU   3:1


Round 12
2019-03-19
SAINT QUENTIN TT LYS LILLE METROPOLE CP   0:3
Zhang Mo Yang Xiao xin 7:11 3:11 8:11 0 :3
Mikhailova Polina Szocs Bernadette 9:11 9:11 6:11 0 :3
Le MANSEC Aurore Khetkhuan Tamolwan 2:11 8:11 10:12 0 :3

Round 12
2019-03-19
ETIVAL ASRTT GRAND-QUEVILLY ALCL   3:1
Shao Jieni Tian Yuan 11:4 9:11 7:11 11:7 11:5 3 :2
Matelova Hana Sun Jiayi 18:20 8:11 12:10 11:5 11:7 3 :2
Postoaca Camlia Dvorak Galia 12:10 3:11 11:8 9:11 6:11 2 :3
Shao Jieni Sun Jiayi 7:11 11:6 15:13 9:11 11:9 3 :2

Round 12
2019-03-19
ISSY LES MOULINEAUX EP QUIMPER CTT   3:0
Wang Yanan Li Xue 12:10 11:9 11:5 3 :0
Pfefer Laura Haponova Hanna 9:11 11:9 11:9 11:9 3 :1
Randriantsoa Vony-ange Andorin Eva 11:7 11:4 11:5 3 :0

Round 12
2019-03-19
SCHILTIGHEIM SU Exempt   -:-


Round 13
2019-04-09
LYS LILLE METROPOLE CP ETIVAL ASRTT   3:2
Yang Xiao xin Matelova Hana 11:5 11:6 8:11 6:11 11:7 3 :2
Szocs Bernadette Shao Jieni 9:11 11:6 11:7 11:4 3 :1
Khetkhuan Tamolwan Dolgikh Maria 6:11 6:11 5:11 0 :3
Yang Xiao xin Shao Jieni 6:11 11:13 11:7 11:8 7:11 2 :3
Szocs Bernadette Matelova Hana 3:11 11:2 11:8 11:8 3 :1

Round 13
2019-04-09
Exempt GRAND-QUEVILLY ALCL   -:-

Round 13
2019-04-09
QUIMPER CTT SAINT QUENTIN TT   2:3
Li Xue Mikhailova Polina 12:10 11:13 12:14 3:11 1 :3
Haponova Hanna Le MANSEC Aurore 11:7 13:11 10:12 11:7 3 :1
Le SCOUR Romane Zarif Audrey 9:11 11:5 11:9 11:6 3 :1
Li Xue Le MANSEC Aurore 11:8 11:7 6:11 10:12 8:11 2 :3
Haponova Hanna Mikhailova Polina 5:11 12:10 9:11 6:11 1 :3

Round 13
2019-04-09
SCHILTIGHEIM SU ISSY LES MOULINEAUX EP   1:3
Lennon Emmanuelle Pfefer Laura 8:11 11:8 8:11 4:11 1 :3
Li Bin Wang Yanan 6:11 3:11 10:12 0 :3
Guseva Ekaterina Randriantsoa Vony-ange 3:11 11:6 11:6 11:9 3 :1
Lennon Emmanuelle Wang Yanan 0:11 8:11 11:5 4:11 1 :3


Round 14
2019-04-30
GRAND-QUEVILLY ALCL LYS LILLE METROPOLE CP   0:3
Dvorak Galia Yang Xiao xin 6:11 4:11 8:11 0 :3
Sun Jiayi Szocs Bernadette 11:9 11:8 7:11 8:11 10:12 2 :3
Tian Yuan Le LANNIC Agns 12:10 8:11 7:11 11:13 1 :3

Round 14
2019-04-30
ETIVAL ASRTT QUIMPER CTT   3:0
Shao Jieni Le SCOUR Romane 11:7 11:9 11:6 3 :0
Dolgikh Maria Andorin Eva 11:8 13:11 11:2 3 :0
Postoaca Camlia Li Xue 11:6 11:8 8:11 12:10 3 :1

Round 14
2019-04-30
SAINT QUENTIN TT SCHILTIGHEIM SU   3:0
Zhang Mo Li Bin 12:10 11:5 11:4 3 :0
Mikhailova Polina Lennon Emmanuelle 5:11 11:4 11:6 11:5 3 :1
Le MANSEC Aurore Guseva Ekaterina 12:10 11:7 11:4 3 :0

Round 14
2019-04-30
ISSY LES MOULINEAUX EP Exempt   -:-

Teams & Players

Teams Players
ETIVAL ASRTT 1 SHAO Jieni , MATELOVA Hana , DOLGIKH Maria , POSTOACA Camlia
SAINT QUENTIN TT MIKHAILOVA Polina , LE MANSEC Aurore , ZARIF Audrey , ZHANG Mo
GRAND-QUEVILLY ALCL 1 SUN Jiayi , DVORAK Galia , TIAN Yuan
ISSY LES MOULINEAUX EP PFEFER Laura , WANG Yanan , COK Isa , RANDRIANTSOA Vony-ange
QUIMPER CTT LE SCOUR Romane , LI Xue , HAPONOVA Hanna , ANDORIN Eva
SCHILTIGHEIM SU 1 LI Bin , GUSEVA Ekaterina , LENNON Emmanuelle
LYS LILLE METROPOLE CP YANG Xiao xin , SZOCS Bernadette , KHETKHUAN Tamolwan , LE LANNIC Agns

Latest Tweets by ittfworld