contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

PRO A Messieurs 2019/2020

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. ROUEN SPO 11 10 1 0 32 10 22 32
2. JURA MOREZ TT 12 8 4 0 30 19 11 30
3. LES LOUPS D'ANGERS 11 6 5 0 25 21 4 25
3. PONTOISE-CERGY AS 10 7 3 0 25 17 8 25
5. LA ROMAGNE SS 11 7 4 0 24 20 4 24
6. HENNEBONT GV 11 5 6 0 23 25 -2 23
6. ST-DENIS US 93 TT 11 6 5 0 23 26 -3 23
8. CAEN TTC 11 2 9 0 16 28 -12 16
9. ISTRES TT 11 2 9 0 14 29 -15 14
9. VILLENEUVE PPC 11 2 9 0 14 31 -17 14
  Team PL W L D + - +-  
1. ROUEN SPO 10 10 0 0 30 7 23 30
2. PONTOISE-CERGY AS 10 7 3 0 25 17 8 25
2. JURA MOREZ TT 10 7 3 0 25 15 10 25
4. LES LOUPS D'ANGERS 10 5 5 0 22 19 3 22
5. LA ROMAGNE SS 10 6 4 0 21 19 2 21
6. HENNEBONT GV 10 4 6 0 20 23 -3 20
6. ST-DENIS US 93 TT 10 5 5 0 20 24 -4 20
8. CAEN TTC 10 2 8 0 14 25 -11 14
9. ISTRES TT 10 2 8 0 13 26 -13 13
9. VILLENEUVE PPC 10 2 8 0 13 28 -15 13
  Team PL W L D + - +-  
1. ROUEN SPO 9 9 0 0 27 7 20 27
2. PONTOISE-CERGY AS 9 7 2 0 23 14 9 23
3. JURA MOREZ TT 9 6 3 0 22 15 7 22
4. LA ROMAGNE SS 9 6 3 0 21 16 5 21
5. LES LOUPS D'ANGERS 9 4 5 0 19 18 1 19
6. ST-DENIS US 93 TT 9 4 5 0 17 22 -5 17
6. HENNEBONT GV 9 3 6 0 17 23 -6 17
8. CAEN TTC 9 2 7 0 14 22 -8 14
9. ISTRES TT 9 2 7 0 13 23 -10 13
10. VILLENEUVE PPC 9 2 7 0 12 25 -13 12
  Team PL W L D + - +-  
1. ROUEN SPO 9 9 0 0 27 7 20 27
2. PONTOISE-CERGY AS 9 7 2 0 23 14 9 23
3. JURA MOREZ TT 9 6 3 0 22 15 7 22
4. LA ROMAGNE SS 9 6 3 0 21 16 5 21
5. LES LOUPS D'ANGERS 9 4 5 0 19 18 1 19
6. ST-DENIS US 93 TT 9 4 5 0 17 22 -5 17
6. HENNEBONT GV 9 3 6 0 17 23 -6 17
8. CAEN TTC 9 2 7 0 14 22 -8 14
9. ISTRES TT 9 2 7 0 13 23 -10 13
10. VILLENEUVE PPC 9 2 7 0 12 25 -13 12
  Team PL W L D + - +-  
1. ROUEN SPO 7 7 0 0 21 7 14 21
2. PONTOISE-CERGY AS 7 5 2 0 17 12 5 17
3. LA ROMAGNE SS 7 4 3 0 15 14 1 15
3. JURA MOREZ TT 6 4 2 0 15 8 7 15
5. HENNEBONT GV 7 3 4 0 14 17 -3 14
6. ST-DENIS US 93 TT 7 3 4 0 13 17 -4 13
7. CAEN TTC 7 2 5 0 12 16 -4 12
7. LES LOUPS D'ANGERS 6 3 3 0 12 11 1 12
9. VILLENEUVE PPC 7 2 5 0 11 19 -8 11
10. ISTRES TT 7 1 6 0 10 19 -9 10
  Team PL W L D + - +-  
1. ROUEN SPO 6 6 0 0 18 7 11 18
2. PONTOISE-CERGY AS 6 4 2 0 14 10 4 14
3. HENNEBONT GV 6 3 3 0 13 14 -1 13
3. ST-DENIS US 93 TT 6 3 3 0 13 14 -1 13
3. JURA MOREZ TT 5 4 1 0 13 5 8 13
6. LA ROMAGNE SS 6 3 3 0 12 13 -1 12
7. CAEN TTC 6 2 4 0 11 13 -2 11
8. LES LOUPS D'ANGERS 5 2 3 0 9 10 -1 9
9. ISTRES TT 6 1 5 0 8 16 -8 8
9. VILLENEUVE PPC 6 1 5 0 8 17 -9 8

Results

Round 1
2019-09-17
HENNEBONT GV ISTRES TT   3:1
Nuytinck Cédric Wu ZHANG Jiaji 8:11 11:1 11:9 12:10 3 :1
Walker Samuel Nordberg Hampus 2:11 7:11 8:11 0 :3
Fan Shengpeng Angles Enzo 11:2 4:11 5:11 11:8 11:7 3 :2
Nuytinck Cédric Nordberg Hampus 12:14 11:9 11:4 11:9 3 :1

Round 1
2019-09-17
JURA MOREZ TT CAEN TTC   3:1

Round 1
2019-09-17
PONTOISE-CERGY AS ST-DENIS US 93 TT   3:1
Lebesson Emmanuel Cassin Alexandre 6:11 11:7 11:8 11:9 3 :1
Baum Patrick Bouloussa Mehdi 11:6 11:8 6:11 12:10 3 :1
Mattenet Adrien Gerell Par 11:6 10:12 11:8 6:11 8:11 2 :3
Lebesson Emmanuel Bouloussa Mehdi 11:7 11:7 11:5 3 :0

Round 1
2019-09-17
LES LOUPS D'ANGERS VILLENEUVE PPC   3:1
Persson Jon Gadiev Vildan 11:8 11:4 9:11 11:7 3 :1
Lundquist Jens Lakeev Vassily 11:7 11:6 11:7 3 :0
Landrieu Andrea Pryshchepa Yehven 11:5 6:11 11:4 4:11 8:11 2 :3
Persson Jon Lakeev Vassily 11:5 14:12 11:4 3 :0

Round 1
2019-09-17
LA ROMAGNE SS ROUEN SPO   1:3
Chen Tianyuan Gardos Robert 11:7 11:4 11:7 3 :0
Ruiz Romain Akkuzu Can 8:11 6:11 3:11 0 :3
Crisan Adrian Robinot Alexandre 11:8 10:12 3:11 11:8 9:11 2 :3
Chen Tianyuan Akkuzu Can 11:8 6:11 13:11 8:11 9:11 2 :3


Round 2
2019-09-24
CAEN TTC HENNEBONT GV   3:1
Hachard Antoine Nuytinck Cédric 11:8 6:11 7:11 5:11 1 :3
Stoyanov Niagol Fan Shengpeng 5:11 8:11 11:6 14:12 11:9 3 :2
Ouaiche Stéphane Walker Samuel 19:17 11:5 11:4 3 :0
Hachard Antoine Fan Shengpeng 9:11 11:6 11:4 11:8 3 :1

Round 2
2019-09-24
ST-DENIS US 93 TT JURA MOREZ TT   1:3
Seyfried Joé Olah Benedek 11:6 5:11 7:11 10:12 1 :3
Cassin Alexandre Zhai Chao 11:13 8:11 11:4 7:11 1 :3
Gerell Par Skachkov Kirill 11:9 5:11 9:11 11:9 11:6 3 :2
Bouloussa Mehdi Zhai Chao 11:9 9:11 8:11 7:11 1 :3

Round 2
2019-09-24
VILLENEUVE PPC PONTOISE-CERGY AS   2:3
Alamian Nima Baum Patrick 11:5 11:9 11:5 3 :0
Lakeev Vassily Lebesson Emmanuel 9:11 11:8 3:11 6:11 1 :3
Pryshchepa Yehven Flore Tristan 11:3 11:7 7:11 11:7 3 :1
Alamian Nima Lebesson Emmanuel 9:11 8:11 4:11 0 :3
Lakeev Vassily Baum Patrick 8:11 6:11 11:7 9:11 1 :3

Round 2
2019-09-24
ROUEN SPO LES LOUPS D'ANGERS   3:1
Gardos Robert Lundquist Jens 5:11 11:6 6:11 11:5 14:12 3 :2
Akkuzu Can Persson Jon 8:11 14:12 7:11 18:16 11:3 3 :2
Robinot Alexandre Landrieu Andrea 8:11 9:11 11:2 8:11 1 :3
Gardos Robert Persson Jon 11:9 11:9 11:9 3 :0

Round 2
2019-09-24
ISTRES TT LA ROMAGNE SS   1:3
Nordberg Hampus Ruiz Romain 5:11 7:11 11:6 13:11 9:11 2 :3
Jouti Eric Chen Tianyuan 5:11 11:9 12:10 7:11 11:9 3 :2
Wu ZHANG Jiaji Crisan Adrian 9:11 8:11 13:11 10:12 1 :3
Nordberg Hampus Chen Tianyuan 11:9 9:11 8:11 10:12 1 :3


Round 3
2019-09-29
HENNEBONT GV ST-DENIS US 93 TT   1:3
Nuytinck Cédric Gerell Par 5:11 5:11 7:11 0 :3
Fan Shengpeng Cassin Alexandre 9:11 11:4 11:9 8:11 11:4 3 :2
Robinot Quentin Bouloussa Mehdi 11:5 6:11 7:11 11:6 11:5 3 :2
Nuytinck Cédric Cassin Alexandre 7:11 5:11 9:11 0 :3

Round 3
2019-09-29
JURA MOREZ TT VILLENEUVE PPC   3:0

Round 3
2019-09-29
PONTOISE-CERGY AS ROUEN SPO   1:3
Lebesson Emmanuel Akkuzu Can 8:11 11:4 11:6 9:11 15:13 3 :2
Flore Tristan Gardos Robert 3:11 11:13 8:11 0 :3
Baum Patrick Robinot Alexandre 9:11 9:11 11:6 9:11 1 :3
Lebesson Emmanuel Gardos Robert 5:11 9:11 5:11 0 :3

Round 3
2019-09-29
LES LOUPS D'ANGERS LA ROMAGNE SS   2:3
Persson Jon Ruiz Romain 8:11 11:8 11:7 11:4 3 :1
Lundquist Jens Chen Tianyuan 11:9 5:11 11:8 11:13 8:11 2 :3
Geraldo Joao Crisan Adrian 4:11 11:8 6:11 11:8 11:13 2 :3
Persson Jon Ollivier Brice 11:4 22:20 11:8 3 :0
Lundquist Jens Ruiz Romain 9:11 7:11 11:7 11:9 9:11 2 :3

Round 3
2019-09-29
ISTRES TT CAEN TTC   3:1
Angles Enzo Ouaiche Stéphane 8:11 11:7 11:3 17:15 3 :1
Nordberg Hampus Hachard Antoine 11:4 7:11 13:11 11:3 3 :1


Round 4
2019-10-22
VILLENEUVE PPC HENNEBONT GV   2:3
Alamian Nima Fan Shengpeng 11:6 6:11 7:11 5:11 1 :3
Pryshchepa Yehven Walker Samuel 9:11 9:11 6:11 0 :3
Alamian Nima Nuytinck Cédric 11:5 10:12 11:9 14:12 3 :1
Lakeev Vassily Fan Shengpeng 5:11 11:4 5:11 11:13 1 :3

Round 4
2019-10-22
ROUEN SPO JURA MOREZ TT   3:1
Gardos Robert Olah Benedek 10:12 11:3 11:8 7:11 9:11 2 :3
Akkuzu Can Zhai Chao 15:13 11:5 8:11 11:6 3 :1
Robinot Alexandre Skachkov Kirill 11:5 5:11 12:10 11:7 3 :1
Gardos Robert Zhai Chao 11:9 11:5 14:16 10:12 11:7 3 :2

Round 4
2019-10-22
LA ROMAGNE SS PONTOISE-CERGY AS   3:1
Chen Tianyuan Mattenet Adrien 11:6 11:8 11:7 3 :0
Ruiz Romain Lebesson Emmanuel 11:7 11:6 11:8 3 :0
Crisan Adrian Flore Tristan 8:11 9:11 11:6 11:4 9:11 2 :3

Round 4
2019-10-22
LES LOUPS D'ANGERS ISTRES TT   3:0
Lundquist Jens Angles Enzo 11:8 11:7 9:11 11:6 3 :1
Persson Jon Nordberg Hampus 13:11 11:3 10:12 11:3 3 :1
Landrieu Andrea Wu ZHANG Jiaji 11:8 11:8 11:7 3 :0

Round 4
2019-10-22
ST-DENIS US 93 TT CAEN TTC   3:2
Gerell Par Ouaiche Stéphane 9:11 8:11 8:11 0 :3
Cassin Alexandre Stoyanov Niagol 11:3 8:11 9:11 11:6 11:1 3 :2
Seyfried Joé Hachard Antoine 11:5 4:11 8:11 7:11 1 :3
Gerell Par Madrid Marcos 11:4 11:7 11:5 3 :0
Cassin Alexandre Ouaiche Stéphane 11:2 11:9 11:8 3 :0


Round 5
2019-11-05
HENNEBONT GV ROUEN SPO   2:3
Nuytinck Cédric Gardos Robert 11:9 11:3 11:5 3 :0
Fan Shengpeng Akkuzu Can 7:11 11:6 12:10 11:13 10:12 2 :3
Walker Samuel Robinot Alexandre 6:11 12:14 10:12 0 :3
Nuytinck Cédric Akkuzu Can 11:8 1 :0
Fan Shengpeng Gardos Robert 8:11 11:4 6:11 11:9 4:11 2 :3

Round 5
2019-11-05
JURA MOREZ TT LA ROMAGNE SS   3:0
Zhai Chao Ruiz Romain 8:11 11:2 11:6 12:10 3 :1
Olah Benedek Chen Tianyuan 7:11 11:9 14:12 7:11 13:11 3 :2
Skachkov Kirill Crisan Adrian 11:3 11:7 11:6 3 :0

Round 5
2019-11-05
PONTOISE-CERGY AS LES LOUPS D'ANGERS   3:0
Lebesson Emmanuel Persson Jon 11:5 11:8 5:11 4:11 11:5 3 :2
Flore Tristan Lundquist Jens 11:9 6:11 11:8 11:2 3 :1
Baum Patrick Landrieu Andrea 11:3 11:8 8:11 11:6 3 :1

Round 5
2019-11-05
CAEN TTC VILLENEUVE PPC   3:0
Stoyanov Niagol Pryshchepa Yehven 11:7 11:6 11:6 3 :0
Hachard Antoine Alamian Nima 11:8 8:11 15:13 7:11 11:1 3 :2
Ouaiche Stéphane Lakeev Vassily 7:11 11:8 9:11 11:7 11:8 3 :2

Round 5
2019-11-05
ISTRES TT ST-DENIS US 93 TT   2:3


Round 6
2019-11-08
LA ROMAGNE SS HENNEBONT GV   2:3
Chen Tianyuan Nuytinck Cédric 11:7 11:6 5:11 12:14 11:6 3 :2
Ruiz Romain Fan Shengpeng 7:11 11:9 11:8 11:8 3 :1
Crisan Adrian Robinot Quentin 8:11 9:11 7:11 0 :3
Chen Tianyuan Fan Shengpeng 9:11 4:11 11:9 12:14 1 :3
Ruiz Romain Nuytinck Cédric 2:11 9:11 7:11 0 :3

Round 6
2019-11-08
LES LOUPS D'ANGERS JURA MOREZ TT   2:3
Persson Jon Olah Benedek 11:4 7:11 11:7 11:3 3 :1
Lundquist Jens Zhai Chao 4:11 5:11 9:11 0 :3
Geraldo Joao ÖversjÖ Mattias 11:5 11:9 12:10 3 :0
Persson Jon Zhai Chao 11:6 11:8 8:11 6:11 6:11 2 :3
Lundquist Jens Olah Benedek 3:11 6:11 8:11 0 :3

Round 6
2019-11-08
PONTOISE-CERGY AS ISTRES TT   3:1
Lebesson Emmanuel Angles Enzo 11:7 8:11 8:11 11:5 7:11 2 :3
Flore Tristan Nordberg Hampus 7:11 11:9 11:5 4:11 11:7 3 :2
Baum Patrick Wu ZHANG Jiaji 13:11 6:11 11:8 7:11 11:6 3 :2
Lebesson Emmanuel Nordberg Hampus 11:7 11:2 9:11 11:8 3 :1

Round 6
2019-11-08
ROUEN SPO CAEN TTC   3:1
Gardos Robert Ouaiche Stéphane 8:11 11:9 11:6 10:12 11:3 3 :2
Akkuzu Can Hachard Antoine 11:6 9:11 11:2 11:5 3 :1
Robinot Alexandre Stoyanov Niagol 7:11 11:8 14:16 9:11 1 :3
Gardos Robert Hachard Antoine 11:7 11:8 12:10 3 :0

Round 6
2019-11-08
VILLENEUVE PPC ST-DENIS US 93 TT   3:2
Alamian Nima Seyfried Joé 10:12 11:8 11:7 11:8 3 :1
Lakeev Vassily Gerell Par 8:11 12:10 11:7 8:11 11:13 2 :3
Pryshchepa Yehven Cassin Alexandre 8:11 4:11 13:11 13:11 7:11 2 :3
Alamian Nima Gerell Par 11:6 9:11 11:4 11:7 3 :1
Lakeev Vassily Seyfried Joé 8:11 12:14 12:10 11:7 11:3 3 :2


Round 7
2019-11-17
HENNEBONT GV LES LOUPS D'ANGERS   1:3
Nuytinck Cédric Lundquist Jens 11:5 14:12 11:7 3 :0
Fan Shengpeng Persson Jon 11:8 7:11 5:11 6:11 1 :3
Robinot Quentin Geraldo Joao 9:11 6:11 7:11 0 :3
Nuytinck Cédric Persson Jon 12:10 9:11 12:10 9:11 8:11 2 :3

Round 7
2019-11-17
JURA MOREZ TT PONTOISE-CERGY AS   2:3
Zhai Chao Baum Patrick 11:7 11:3 11:8 3 :0
Olah Benedek Lebesson Emmanuel 11:3 6:11 11:6 11:5 3 :1
ÖversjÖ Mattias Flore Tristan 8:11 8:11 11:5 10:12 1 :3
Zhai Chao Lebesson Emmanuel 7:11 11:6 10:12 6:11 1 :3
Olah Benedek Baum Patrick 10:12 4:11 11:3 7:11 1 :3

Round 7
2019-11-17
CAEN TTC LA ROMAGNE SS   1:3
Stoyanov Niagol Ruiz Romain 11:9 12:14 11:4 11:6 3 :1
Ouaiche Stéphane Chen Tianyuan 2:11 12:10 7:11 11:9 8:11 2 :3
Hachard Antoine Crisan Adrian 12:10 9:11 4:11 4:11 1 :3
Stoyanov Niagol Chen Tianyuan 7:11 8:11 4:11 0 :3

Round 7
2019-11-17
ST-DENIS US 93 TT ROUEN SPO   0:3
Cassin Alexandre Gardos Robert 5:11 11:3 9:11 13:15 1 :3
Gerell Par Akkuzu Can 8:11 7:11 10:12 0 :3
Bouloussa Mehdi Robinot Alexandre 6:11 11:9 8:11 8:11 1 :3

Round 7
2019-11-17
ISTRES TT VILLENEUVE PPC   2:3
Jouti Eric Pryshchepa Yehven 12:10 2:11 5:11 5:11 1 :3


Round 8
2019-12-03
PONTOISE-CERGY AS HENNEBONT GV   3:1
Lebesson Emmanuel Fan Shengpeng 11:8 12:10 9:11 9:11 7:11 2 :3
Flore Tristan Nuytinck Cédric 11:9 11:9 11:7 3 :0
Baum Patrick Walker Samuel 11:1 11:6 11:6 3 :0
Lebesson Emmanuel Nuytinck Cédric 11:6 6:11 11:4 11:8 3 :1

Round 8
2019-12-03
JURA MOREZ TT ISTRES TT   1:3

Round 8
2019-12-03
LES LOUPS D'ANGERS CAEN TTC   3:1
Persson Jon Madrid Marcos 3:11 19:17 11:6 14:12 3 :1
Geraldo Joao Stoyanov Niagol 5:11 5:11 12:10 6:11 1 :3
Landrieu Andrea Hachard Antoine 9:11 12:10 8:11 11:7 11:4 3 :2
Persson Jon Stoyanov Niagol 12:14 6:11 13:11 12:10 11:8 3 :2

Round 8
2019-12-03
LA ROMAGNE SS ST-DENIS US 93 TT   3:1
Chen Tianyuan Bouloussa Mehdi 11:4 11:8 14:12 3 :0
Ruiz Romain Gerell Par 11:4 9:11 8:11 6:11 1 :3
Crisan Adrian Seyfried Joé 11:9 11:9 11:9 3 :0
Chen Tianyuan Gerell Par 11:7 11:7 11:5 3 :0

Round 8
2019-12-03
ROUEN SPO VILLENEUVE PPC   3:0
Akkuzu Can Lakeev Vassily 11:7 14:12 7:11 6:11 11:7 3 :2
Gardos Robert Pryshchepa Yehven 11:6 11:9 13:11 3 :0
Robinot Alexandre Alamian Nima 11:2 11:6 9:11 11:6 3 :1


Round 9
2020-01-14
HENNEBONT GV JURA MOREZ TT   2:3

Round 9
2020-01-14
CAEN TTC PONTOISE-CERGY AS   1:3
Stoyanov Niagol Flore Tristan 11:6 11:6 7:11 11:4 3 :1
Ouaiche Stéphane Lebesson Emmanuel 13:15 8:11 11:8 2:11 1 :3
Madrid Marcos Baum Patrick 4:11 11:4 10:12 6:11 1 :3
Stoyanov Niagol Lebesson Emmanuel 16:18 11:7 8:11 8:11 1 :3

Round 9
2020-01-14
ST-DENIS US 93 TT LES LOUPS D'ANGERS   3:2
Gerell Par Landrieu Andrea 12:14 5:11 12:10 12:10 11:7 3 :2
Bouloussa Mehdi Persson Jon 9:11 4:11 10:12 0 :3
Cassin Alexandre Lundquist Jens 11:5 11:3 11:3 3 :0
Gerell Par Persson Jon 9:11 9:11 8:11 0 :3
Bouloussa Mehdi Landrieu Andrea 11:4 11:8 9:11 11:9 3 :1

Round 9
2020-01-14
VILLENEUVE PPC LA ROMAGNE SS   1:3
Alamian Nima Ruiz Romain 9:11 12:10 9:11 8:11 1 :3
Lakeev Vassily Chen Tianyuan 9:11 4:11 11:8 11:5 11:13 2 :3
Pryshchepa Yehven Crisan Adrian 11:6 7:11 8:11 11:8 11:7 3 :2
Alamian Nima Chen Tianyuan 5:11 13:15 2:11 0 :3

Round 9
2020-01-14
ISTRES TT ROUEN SPO   0:3
Nordberg Hampus Gardos Robert 7:11 6:11 9:11 0 :3
Angles Enzo Akkuzu Can 9:11 11:7 11:8 6:11 7:11 2 :3
Wu ZHANG Jiaji Cantero JUNCAL Jesus 6:11 10:12 12:14 0 :3


Round 10
2020-02-04
ISTRES TT HENNEBONT GV   0:3

Round 10
2020-02-04
CAEN TTC JURA MOREZ TT   0:3

Round 10
2020-02-04
ST-DENIS US 93 TT PONTOISE-CERGY AS   3:2
Cassin Alexandre Baum Patrick 13:11 11:7 13:11 3 :0
Bouloussa Mehdi Lebesson Emmanuel 2:11 11:13 4:11 0 :3
Gerell Par Flore Tristan 11:9 11:6 8:11 7:11 9:11 2 :3
Cassin Alexandre Lebesson Emmanuel 11:8 11:9 7:11 11:8 3 :1
Bouloussa Mehdi Baum Patrick 11:4 7:11 11:9 11:6 3 :1

Round 10
2020-02-04
VILLENEUVE PPC LES LOUPS D'ANGERS   1:3

Round 10
2020-02-04
ROUEN SPO LA ROMAGNE SS   3:0
Akkuzu Can Ruiz Romain 11:8 11:5 11:9 3 :0
Gardos Robert Chen Tianyuan 6:11 11:8 11:8 11:8 3 :1
Robinot Alexandre Crisan Adrian 3:11 13:11 8:11 11:9 11:8 3 :2


Round 11
2020-02-16
HENNEBONT GV CAEN TTC   3:2
Nuytinck Cédric Madrid Marcos 13:11 11:7 11:9 3 :0
Robinot Quentin Stoyanov Niagol 9:11 11:7 9:11 5:11 1 :3
Fan Shengpeng Ouaiche Stéphane 11:4 9:11 12:10 12:14 6:11 2 :3
Nuytinck Cédric Stoyanov Niagol 5:11 11:8 8:11 11:7 11:7 3 :2
Robinot Quentin Madrid Marcos 11:7 6:11 11:4 11:8 3 :1

Round 11
2020-02-16
JURA MOREZ TT ST-DENIS US 93 TT   2:3
Zhai Chao Bouloussa Mehdi 11:8 4:11 11:5 11:5 3 :1
Skachkov Kirill Cassin Alexandre 10:12 5:11 11:5 10:12 1 :3
Zhai Chao Gerell Par 11:13 11:8 11:2 11:7 3 :1

Round 11
2020-02-16
PONTOISE-CERGY AS VILLENEUVE PPC   -:-

Round 11
2020-02-16
LES LOUPS D'ANGERS ROUEN SPO   3:2
Persson Jon Gardos Robert 14:12 11:9 6:11 11:8 3 :1
Geraldo Joao Akkuzu Can 9:11 14:12 9:11 8:11 1 :3
Landrieu Andrea Robinot Alexandre 11:9 11:4 9:11 9:11 5:11 2 :3
Persson Jon Akkuzu Can 16:14 12:10 11:9 3 :0
Geraldo Joao Gardos Robert 11:8 7:11 5:11 11:9 11:9 3 :2

Round 11
2020-02-16
LA ROMAGNE SS ISTRES TT   3:1
Chen Tianyuan Jouti Eric 11:4 11:4 11:9 3 :0
Ruiz Romain Angles Enzo 11:9 5:11 14:12 5:11 11:8 3 :2
Crisan Adrian Nordberg Hampus 11:3 7:11 5:11 11:7 8:11 2 :3
Chen Tianyuan Angles Enzo 11:9 9:11 11:7 11:9 3 :1


Round 12
2020-03-10
ST-DENIS US 93 TT HENNEBONT GV   -:-

Round 12
2020-03-10
VILLENEUVE PPC JURA MOREZ TT   1:3

Round 12
2020-03-10
ROUEN SPO PONTOISE-CERGY AS   -:-

Round 12
2020-03-10
LA ROMAGNE SS LES LOUPS D'ANGERS   -:-

Round 12
2020-03-10
CAEN TTC ISTRES TT   -:-


Round 13
2020-04-07
HENNEBONT GV VILLENEUVE PPC   -:-

Round 13
2020-04-07
JURA MOREZ TT ROUEN SPO   -:-

Round 13
2020-04-07
PONTOISE-CERGY AS LA ROMAGNE SS   -:-

Round 13
2020-04-07
ISTRES TT LES LOUPS D'ANGERS   -:-

Round 13
2020-04-07
CAEN TTC ST-DENIS US 93 TT   -:-


Round 14
2020-04-14
ROUEN SPO HENNEBONT GV   -:-

Round 14
2020-04-14
LA ROMAGNE SS JURA MOREZ TT   -:-

Round 14
2020-04-14
LES LOUPS D'ANGERS PONTOISE-CERGY AS   -:-

Round 14
2020-04-14
VILLENEUVE PPC CAEN TTC   -:-

Round 14
2020-04-14
ST-DENIS US 93 TT ISTRES TT   -:-


Round 15
2020-04-28
HENNEBONT GV LA ROMAGNE SS   -:-

Round 15
2020-04-28
JURA MOREZ TT LES LOUPS D'ANGERS   -:-

Round 15
2020-04-28
ISTRES TT PONTOISE-CERGY AS   -:-

Round 15
2020-04-28
CAEN TTC ROUEN SPO   -:-

Round 15
2020-04-28
ST-DENIS US 93 TT VILLENEUVE PPC   -:-


Round 16
2020-05-19
LES LOUPS D'ANGERS HENNEBONT GV   -:-

Round 16
2020-05-19
PONTOISE-CERGY AS JURA MOREZ TT   -:-

Round 16
2020-05-19
LA ROMAGNE SS CAEN TTC   -:-

Round 16
2020-05-19
ROUEN SPO ST-DENIS US 93 TT   -:-

Round 16
2020-05-19
VILLENEUVE PPC ISTRES TT   -:-


Round 17
2020-06-02
HENNEBONT GV PONTOISE-CERGY AS   -:-

Round 17
2020-06-02
ISTRES TT JURA MOREZ TT   -:-

Round 17
2020-06-02
CAEN TTC LES LOUPS D'ANGERS   -:-

Round 17
2020-06-02
ST-DENIS US 93 TT LA ROMAGNE SS   -:-

Round 17
2020-06-02
VILLENEUVE PPC ROUEN SPO   -:-


Round 18
2020-06-09
JURA MOREZ TT HENNEBONT GV   -:-

Round 18
2020-06-09
PONTOISE-CERGY AS CAEN TTC   -:-

Round 18
2020-06-09
LES LOUPS D'ANGERS ST-DENIS US 93 TT   -:-

Round 18
2020-06-09
LA ROMAGNE SS VILLENEUVE PPC   -:-

Round 18
2020-06-09
ROUEN SPO ISTRES TT   -:-

Teams & Players

Teams Players
ROUEN SPO GARDOS Robert , AKKUZU Can , ROBINOT Alexandre , CANTERO JUNCAL Jesus
PONTOISE-CERGY AS LEBESSON Emmanuel , BAUM Patrick , MATTENET Adrien , FLORE Tristan
HENNEBONT GV NUYTINCK Cédric , WALKER Samuel , FAN Shengpeng , ROBINOT Quentin
ST-DENIS US 93 TT CASSIN Alexandre , BOULOUSSA Mehdi , GERELL Par , SEYFRIED Joé
JURA MOREZ TT OLAH Benedek , ZHAI Chao , SKACHKOV Kirill , ÖVERSJÖ Mattias
LA ROMAGNE SS CHEN Tianyuan , RUIZ Romain , CRISAN Adrian , OLLIVIER Brice
CAEN TTC HACHARD Antoine , STOYANOV Niagol , OUAICHE Stéphane , MADRID Marcos
LES LOUPS D'ANGERS PERSSON Jon , LUNDQUIST Jens , LANDRIEU Andrea , GERALDO Joao
ISTRES TT WU ZHANG Jiaji , NORDBERG Hampus , ANGLES Enzo , JOUTI Eric
VILLENEUVE PPC GADIEV Vildan , LAKEEV Vassily , PRYSHCHEPA Yehven , ALAMIAN Nima

Latest Tweets by ittfworld