contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

PRO A Dames 2019/2020

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. ETIVAL ASRTT 7 6 1 0 20 11 9 20
2. ST QUENTIN TT 6 6 0 0 18 10 8 18
3. ST PIERRE ENTENTE 6 3 3 0 13 11 2 13
4. ST DENIS US 93 TT 7 2 5 0 12 17 -5 12
5. GRAND QUEVILLY ALCL 6 2 4 0 10 15 -5 10
6. NIMES ASPC 6 0 6 0 9 18 -9 9
  Team PL W L D + - +-  
1. ST QUENTIN TT 6 6 0 0 18 10 8 18
2. ETIVAL ASRTT 6 5 1 0 17 10 7 17
3. ST PIERRE ENTENTE 6 3 3 0 13 11 2 13
4. ST DENIS US 93 TT 6 2 4 0 11 14 -3 11
5. GRAND QUEVILLY ALCL 6 2 4 0 10 15 -5 10
6. NIMES ASPC 6 0 6 0 9 18 -9 9
  Team PL W L D + - +-  
1. ST QUENTIN TT 5 5 0 0 15 9 6 15
2. ETIVAL ASRTT 5 4 1 0 14 9 5 14
3. ST DENIS US 93 TT 5 2 3 0 11 11 0 11
4. ST PIERRE ENTENTE 5 2 3 0 10 11 -1 10
5. GRAND QUEVILLY ALCL 5 2 3 0 9 12 -3 9
6. NIMES ASPC 5 0 5 0 8 15 -7 8
  Team PL W L D + - +-  
1. ST QUENTIN TT 4 4 0 0 12 7 5 12
2. ETIVAL ASRTT 4 3 1 0 11 8 3 11
3. ST DENIS US 93 TT 4 2 2 0 9 8 1 9
3. ST PIERRE ENTENTE 4 2 2 0 9 8 1 9
5. NIMES ASPC 4 0 4 0 6 12 -6 6
5. GRAND QUEVILLY ALCL 4 1 3 0 6 10 -4 6
  Team PL W L D + - +-  
1. ETIVAL ASRTT 3 3 0 0 9 5 4 9
1. ST QUENTIN TT 3 3 0 0 9 5 4 9
3. ST DENIS US 93 TT 3 2 1 0 8 5 3 8
4. ST PIERRE ENTENTE 3 1 2 0 6 7 -1 6
5. NIMES ASPC 3 0 3 0 5 9 -4 5
6. GRAND QUEVILLY ALCL 3 0 3 0 3 9 -6 3
  Team PL W L D + - +-  
1. ETIVAL ASRTT 2 2 0 0 6 4 2 6
1. ST QUENTIN TT 2 2 0 0 6 3 3 6
3. ST DENIS US 93 TT 2 1 1 0 5 4 1 5
4. ST PIERRE ENTENTE 2 1 1 0 4 4 0 4
4. NIMES ASPC 2 0 2 0 4 6 -2 4
6. GRAND QUEVILLY ALCL 2 0 2 0 2 6 -4 2

Results

Round 1
2019-09-20
ETIVAL ASRTT NIMES ASPC   3:2
Shao Jieni Jonsson Jennifer 11:7 11:5 11:2 3 :0
Matelova Hana Moret Rachel 10:12 11:2 11:8 11:1 3 :1
Migot Marie Hanffou Sarah 9:11 8:11 10:12 0 :3
Shao Jieni Moret Rachel 10:12 11:7 11:5 10:12 6:11 2 :3
Matelova Hana Jonsson Jennifer 12:10 11:4 11:7 3 :0

Round 1
2019-09-20
ST PIERRE ENTENTE ST DENIS US 93 TT   1:3
Noskova Yana Mostafavi Leili 11:7 14:12 11:4 3 :0
Gasnier Laura Balazova Barbora 9:11 11:3 12:10 10:12 9:11 2 :3
Loeuillette Stephanie Samson Li 13:15 7:11 7:11 0 :3
Noskova Yana Balazova Barbora 11:7 5:11 4:11 5:11 1 :3

Round 1
2019-09-20
ST QUENTIN TT GRAND QUEVILLY ALCL   3:1
Zhang Mo Tian Yuan 11:4 11:8 11:4 3 :0
Mikhailova Polina Dvorak Galia 11:9 11:6 11:5 3 :0
Mikhaylova Olga Sun Jiayi 10:12 8:11 3:11 0 :3


Round 2
2019-10-08
ST DENIS US 93 TT ETIVAL ASRTT   2:3
Balazova Barbora Matelova Hana 7:11 11:9 10:12 6:11 1 :3
Pavade Prithika Shao Jieni 12:10 11:9 6:11 3:11 9:11 2 :3
Samson Li Dolgikh Maria 11:7 11:13 10:12 11:9 11:7 3 :2
Balazova Barbora Shao Jieni 11:6 6:11 5:11 11:4 11:9 3 :2
Pavade Prithika Matelova Hana 5:11 5:11 9:11 0 :3

Round 2
2019-10-08
GRAND QUEVILLY ALCL ST PIERRE ENTENTE   1:3
Dvorak Galia Gasnier Laura 11:6 5:11 11:7 12:10 3 :1
Sun Jiayi Noskova Yana 9:11 11:9 9:11 11:6 6:11 2 :3
Soposki Roza Gauthier Lucie 8:11 10:12 5:11 0 :3
Dvorak Galia Noskova Yana 12:10 5:11 8:11 4:11 1 :3

Round 2
2019-10-08
NIMES ASPC ST QUENTIN TT   2:3
Moret Rachel Mikhaylova Olga 11:9 11:8 11:4 3 :0
Berho Marina Mikhailova Polina 3:11 8:11 6:11 0 :3
Jonsson Jennifer Le MANSEC Aurore 9:11 13:15 9:11 0 :3
Moret Rachel Mikhailova Polina 11:9 11:8 5:11 11:8 3 :1
Berho Marina Mikhaylova Olga 11:13 10:12 8:11 0 :3


Round 3
2019-11-17
ETIVAL ASRTT GRAND QUEVILLY ALCL   3:1
Shao Jieni Soposki Roza 11:4 13:15 11:8 11:4 3 :1
Matelova Hana Dvorak Galia 11:7 11:9 14:12 3 :0
Migot Marie Sun Jiayi 11:9 11:5 8:11 7:11 5:11 2 :3
Shao Jieni Dvorak Galia 11:3 11:8 8:11 10:12 11:9 3 :2

Round 3
2019-11-17
ST QUENTIN TT ST PIERRE ENTENTE   3:2
Zhang Mo Gasnier Laura 8:11 10:12 11:9 11:7 11:4 3 :2
Mikhailova Polina Loeuillette Stephanie 11:7 6:11 4:11 11:4 11:9 3 :2
Le MANSEC Aurore Noskova Yana 5:11 3:11 2:11 0 :3
Zhang Mo Loeuillette Stephanie 13:15 5:11 7:11 0 :3
Mikhailova Polina Gasnier Laura 7:11 11:8 8:11 15:13 15:13 3 :2

Round 3
2019-11-17
ST DENIS US 93 TT NIMES ASPC   3:1
Balazova Barbora Jonsson Jennifer 11:8 11:5 11:5 3 :0
Mostafavi Leili Moret Rachel 12:14 11:13 11:5 7:11 1 :3
Samson Li Cao Yuan 11:13 11:9 5:11 11:6 11:4 3 :2
Balazova Barbora Moret Rachel 11:9 11:8 11:4 3 :0


Round 4
2019-12-03
ST QUENTIN TT ETIVAL ASRTT   3:2
Zhang Mo Matelova Hana 7:11 11:9 10:12 11:6 9:11 2 :3
Mikhailova Polina Shao Jieni 8:11 11:4 11:8 7:11 11:6 3 :2
Mikhaylova Olga Dolgikh Maria 4:11 6:11 7:11 0 :3
Zhang Mo Shao Jieni 11:3 11:6 11:9 3 :0
Mikhailova Polina Matelova Hana 11:2 11:7 11:4 3 :0

Round 4
2019-12-03
ST PIERRE ENTENTE NIMES ASPC   3:1
Noskova Yana Cao Yuan 11:6 15:13 11:8 3 :0
Loeuillette Stephanie Moret Rachel 9:11 6:11 9:11 0 :3
Gauthier Lucie Jonsson Jennifer 11:9 11:5 9:11 6:11 11:9 3 :2

Round 4
2019-12-03
GRAND QUEVILLY ALCL ST DENIS US 93 TT   3:1
Sun Jiayi Xiao Qiwen 11:4 11:9 11:7 3 :0
Dvorak Galia Balazova Barbora 7:11 5:11 8:11 0 :3
Tian Yuan Samson Li 11:4 10:12 11:7 11:9 3 :1
Sun Jiayi Balazova Barbora 10:12 11:7 12:14 11:1 11:8 3 :2


Round 5
2020-01-14
ETIVAL ASRTT ST PIERRE ENTENTE   3:1
Shao Jieni Gasnier Laura 11:7 7:11 3:11 11:8 11:5 3 :2
Matelova Hana Loeuillette Stephanie 10:12 5:11 10:12 0 :3
Migot Marie Gauthier Lucie 11:9 11:8 13:11 3 :0
Shao Jieni Loeuillette Stephanie 12:10 11:9 14:12 3 :0

Round 5
2020-01-14
ST DENIS US 93 TT ST QUENTIN TT   2:3
Balazova Barbora Zhang Mo 9:11 12:10 11:8 11:9 3 :1
Mostafavi Leili Mikhailova Polina 5:11 6:11 2:11 0 :3
Pavade Prithika Mikhaylova Olga 11:6 7:11 11:4 11:8 3 :1
Balazova Barbora Mikhailova Polina 7:11 11:7 9:11 10:12 1 :3
Mostafavi Leili Zhang Mo 11:7 8:11 6:11 5:11 1 :3

Round 5
2020-01-14
NIMES ASPC GRAND QUEVILLY ALCL   2:3
Moret Rachel Dvorak Galia 11:5 4:11 5:11 11:9 5:11 2 :3
Hanffou Sarah Sun Jiayi 11:9 4:11 11:5 9:11 8:11 2 :3
Jonsson Jennifer Tian Yuan 11:7 13:11 9:11 12:10 3 :1
Moret Rachel Sun Jiayi 10:12 5:11 12:10 11:9 11:3 3 :2
Hanffou Sarah Dvorak Galia 6:11 6:11 5:11 0 :3


Round 6
2020-02-04
NIMES ASPC ETIVAL ASRTT   1:3
Moret Rachel Dolgikh Maria 11:9 11:7 8:11 11:5 3 :1
Jonsson Jennifer Shao Jieni 11:8 11:5 9:11 7:11 5:11 2 :3
Hanffou Sarah Migot Marie 4:11 12:10 11:7 6:11 7:11 2 :3
Moret Rachel Shao Jieni 11:6 5:11 7:11 11:7 6:11 2 :3

Round 6
2020-02-04
ST DENIS US 93 TT ST PIERRE ENTENTE   0:3

Round 6
2020-02-04
GRAND QUEVILLY ALCL ST QUENTIN TT   1:3
Dvorak Galia Mikhailova Polina 14:12 10:12 7:11 2:11 1 :3
Soposki Roza Zhang Mo 5:11 9:11 11:8 13:15 1 :3
Tian Yuan Paskauskiene Ruta 11:9 9:11 11:2 11:3 3 :1
Dvorak Galia Zhang Mo 6:11 11:8 11:9 8:11 8:11 2 :3


Round 7
2020-03-10
ETIVAL ASRTT ST DENIS US 93 TT   3:1

Round 7
2020-03-10
ST PIERRE ENTENTE GRAND QUEVILLY ALCL   -:-

Round 7
2020-03-10
ST QUENTIN TT NIMES ASPC   -:-


Round 8
2020-03-31
GRAND QUEVILLY ALCL ETIVAL ASRTT   -:-

Round 8
2020-03-31
ST PIERRE ENTENTE ST QUENTIN TT   -:-

Round 8
2020-03-31
NIMES ASPC ST DENIS US 93 TT   -:-


Round 9
2020-04-14
ETIVAL ASRTT ST QUENTIN TT   -:-

Round 9
2020-04-14
NIMES ASPC ST PIERRE ENTENTE   -:-

Round 9
2020-04-14
ST DENIS US 93 TT GRAND QUEVILLY ALCL   -:-


Round 10
2020-05-17
ST PIERRE ENTENTE ETIVAL ASRTT   -:-

Round 10
2020-05-17
ST QUENTIN TT ST DENIS US 93 TT   -:-

Round 10
2020-05-17
GRAND QUEVILLY ALCL NIMES ASPC   -:-

Teams & Players

Teams Players
ETIVAL ASRTT SHAO Jieni , MATELOVA Hana , MIGOT Marie , DOLGIKH Maria
ST QUENTIN TT ZHANG Mo , MIKHAILOVA Polina , MIKHAYLOVA Olga , LE MANSEC Aurore , PASKAUSKIENE Ruta
ST DENIS US 93 TT MOSTAFAVI Leili , BALAZOVA Barbora , SAMSON Li , PAVADE Prithika , XIAO Qiwen
ST PIERRE ENTENTE NOSKOVA Yana , GASNIER Laura , LOEUILLETTE Stephanie , GAUTHIER Lucie
NIMES ASPC JONSSON Jennifer , MORET Rachel , HANFFOU Sarah , BERHO Marina , CAO Yuan
GRAND QUEVILLY ALCL TIAN Yuan , DVORAK Galia , SUN Jiayi , SOPOSKI Roza

Latest Tweets by ittfworld