contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Bundesliga Damen Bund 2020/21

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. SV Böblingen 2 2 0 0 10 6 4 4
2. TSV 1909 Langstadt 2 1 0 1 10 6 4 3
3. TSV Schwabhausen 2 1 0 1 9 7 2 3
4. SV DJK Kolbermoor 2 1 1 0 8 8 0 2
5. ttc berlin eastside 2 0 0 2 8 8 0 2
6. ESV Weil 4 1 3 0 14 18 -4 2
7. TTG Bingen/Münster-Sarmsheim 2 0 2 0 5 11 -6 0
8. TuS Bad Driburg 0 0 0 0 0 0 0 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SV Böblingen 2 2 0 0 10 6 4 4
2. TSV 1909 Langstadt 2 1 0 1 10 6 4 3
3. SV DJK Kolbermoor 1 1 0 0 6 2 4 2
4. ttc berlin eastside 2 0 0 2 8 8 0 2
5. TSV Schwabhausen 1 0 0 1 4 4 0 1
6. ESV Weil 2 0 2 0 5 11 -6 0
7. TTG Bingen/Münster-Sarmsheim 2 0 2 0 5 11 -6 0
8. TuS Bad Driburg 0 0 0 0 0 0 0 0

Results

Round 1
2020-09-05 14:00
ttc berlin eastside TSV Schwabhausen   4:4
Nina Mittelham Mercedesz Nagyvaradi 0:11 0:11 0:11 0 :3
Britt Eerland Mateja Jeger 11:7 7:11 11:5 11:4 3 :1
Jessica Göbel Orsolya Feher 11:8 9:11 9:11 11:8 11:6 3 :2
Irina Palina Alina Nikitchanka 9:11 10:12 1:11 0 :3
Nina Mittelham Mateja Jeger 0:11 0:11 0:11 0 :3
Britt Eerland Mercedesz Nagyvaradi 11:6 9:11 11:5 9:11 11:9 3 :2
Jessica Göbel Alina Nikitchanka 12:14 11:5 11:4 9:11 11:6 3 :2
Irina Palina Orsolya Feher 3:11 11:8 9:11 11:8 8:11 2 :3

Round 1
2020-10-04 14:00
TSV 1909 Langstadt ESV Weil   6:2
Petrissa Solja Polina Trifonova 11:6 11:8 9:11 8:11 11:8 3 :2
Dina Meshref Ievgeniia Sozoniuk 11:6 11:9 11:6 3 :0
Tanja Krämer Sophia Klee 9:11 13:11 12:10 11:4 3 :1
Franziska Schreiner Izabela Lupulesku 10:12 4:11 11:9 11:7 11:9 3 :2
Petrissa Solja Ievgeniia Sozoniuk 11:7 11:5 11:7 3 :0
Dina Meshref Polina Trifonova 8:11 9:11 12:10 9:11 1 :3
Tanja Krämer Izabela Lupulesku 9:11 11:4 11:8 6:11 9:11 2 :3
Franziska Schreiner Sophia Klee 12:14 11:6 11:7 11:7 3 :1

Round 1
2020-10-11 14:00
TSV 1909 Langstadt ttc berlin eastside   4:4
Petrissa Solja Nina Mittelham 11:8 17:19 11:8 7:11 11:5 3 :2
Dina Meshref Xiaona Shan 3:11 4:11 4:11 0 :3
Tanja Krämer Jessica Göbel 14:16 11:5 12:10 11:8 3 :1
Franziska Schreiner Britt Eerland 5:11 10:12 11:8 6:11 1 :3
Petrissa Solja Xiaona Shan 4:11 9:11 11:9 6:11 1 :3
Dina Meshref Nina Mittelham 6:11 8:11 15:13 11:6 11:4 3 :2
Tanja Krämer Britt Eerland 8:11 12:10 3:11 6:11 1 :3
Franziska Schreiner Jessica Göbel 12:10 11:7 10:12 11:3 3 :1


Round 2
2020-10-11 14:00
TTG Bingen/Münster-Sarmsheim SV DJK Kolbermoor   2:6
Chantal Mantz Yuan Wan 4:11 12:10 11:6 11:3 3 :1
Giorgia Piccolin Kristin Lang 9:11 8:11 5:11 0 :3
Katerina Tomanovska Laura Tiefenbrunner 11:5 7:11 9:11 11:9 9:11 2 :3
nicht anwesend/angetreten Svetlana Ganina 0:11 0:11 0:11 0 :3
Chantal Mantz Kristin Lang 7:11 5:11 6:11 0 :3
Giorgia Piccolin Yuan Wan 9:11 11:6 11:7 11:0 3 :1
Katerina Tomanovska Svetlana Ganina 3:11 11:9 3:11 7:11 1 :3
nicht anwesend/angetreten Laura Tiefenbrunner 0:11 0:11 0:11 0 :3

Round 2
2020-10-17 15:30
ttc berlin eastside SV DJK Kolbermoor   -:-

Round 2
2020-10-18 13:00
ttc berlin eastside TTG Bingen/Münster-Sarmsheim   -:-


Round 3
2020-10-18 14:00
ESV Weil SV Böblingen   3:5
Ievgeniia Sozoniuk Mitsuki Yoshida 12:10 11:6 8:11 11:9 3 :1
Polina Trifonova Qianhong Gotsch 7:11 10:12 6:11 0 :3
Izabela Lupulesku Alexandra Kaufmann 11:3 11:4 11:7 3 :0
Sophia Klee Annett Kaufmann 5:11 7:11 4:11 0 :3
Ievgeniia Sozoniuk Qianhong Gotsch 9:11 11:7 11:9 9:11 6:11 2 :3
Polina Trifonova Mitsuki Yoshida 15:13 11:5 4:11 5:11 6:11 2 :3
Izabela Lupulesku Annett Kaufmann 14:16 12:10 10:12 9:11 1 :3
Sophia Klee Alexandra Kaufmann 11:7 7:11 11:8 11:3 3 :1

Round 3
2020-10-25 10:30
SV Böblingen TTG Bingen/Münster-Sarmsheim   5:3
Qianhong Gotsch Giorgia Piccolin 11:3 11:5 11:1 3 :0
Mitsuki Yoshida Chantal Mantz 4:11 7:11 6:11 0 :3
Annett Kaufmann Mallika Bhandarkar 4:11 12:10 12:10 11:5 3 :1
Alexandra Kaufmann Katerina Tomanovska 7:11 11:9 11:6 6:11 3:11 2 :3
Qianhong Gotsch Chantal Mantz 11:6 12:10 11:4 3 :0
Mitsuki Yoshida Giorgia Piccolin 4:11 11:4 11:5 6:11 11:7 3 :2
Annett Kaufmann Katerina Tomanovska 11:4 11:6 11:7 3 :0
Alexandra Kaufmann Mallika Bhandarkar 11:9 7:11 10:12 9:11 1 :3

Round 3
2020-11-01 14:00
ESV Weil TTG Bingen/Münster-Sarmsheim   -:-


Round 4
2020-11-07 14:00
TSV Schwabhausen ESV Weil   5:3
Sabine Winter Polina Trifonova 11:4 11:5 11:3 3 :0
Mateja Jeger Ievgeniia Sozoniuk 11:6 11:6 11:13 9:11 11:3 3 :2
Alina Nikitchanka Sophia Klee 11:8 8:11 6:11 13:11 11:5 3 :2
Christina Feierabend Izabela Lupulesku 11:9 12:14 5:11 15:17 1 :3
Sabine Winter Ievgeniia Sozoniuk 9:11 11:2 14:12 11:1 3 :1
Mateja Jeger Polina Trifonova 11:9 7:11 11:7 6:11 10:12 2 :3
Alina Nikitchanka Izabela Lupulesku 5:11 12:10 6:11 11:13 1 :3
Christina Feierabend Sophia Klee 11:8 15:13 3:11 7:11 11:8 3 :2

Round 4
2020-11-08 14:00
SV DJK Kolbermoor ESV Weil   2:6
Yuan Wan Polina Trifonova 11:7 8:11 6:11 6:11 1 :3
Svetlana Ganina Ievgeniia Sozoniuk 6:11 7:11 8:11 0 :3
Anastasia Bondareva Vivien Scholz 11:7 12:14 8:11 9:11 1 :3
Laura Tiefenbrunner Sophia Klee 11:8 11:5 9:11 8:11 9:11 2 :3
Yuan Wan Ievgeniia Sozoniuk 3:11 12:10 6:11 11:3 11:7 3 :2
Svetlana Ganina Polina Trifonova 11:8 11:5 11:8 3 :0
Anastasia Bondareva Sophia Klee 11:9 8:11 8:11 11:8 8:11 2 :3
Laura Tiefenbrunner Vivien Scholz 8:11 9:11 7:11 0 :3

Round 4
2020-11-22 14:00
SV DJK Kolbermoor TSV Schwabhausen   -:-


Round 5
2020-11-22 14:00
SV Böblingen ttc berlin eastside   -:-

Round 5
2020-12-06 14:00
TSV Schwabhausen SV Böblingen   -:-

Round 5
2020-12-06 14:00
SV DJK Kolbermoor TSV 1909 Langstadt   -:-


Round 6
2020-12-12 14:00
TSV Schwabhausen TSV 1909 Langstadt   -:-

Round 6
2020-12-13 10:30
SV Böblingen SV DJK Kolbermoor   -:-

Round 6
2020-12-13 14:00
ESV Weil ttc berlin eastside   -:-


Round 7
2020-12-13 14:00
TSV 1909 Langstadt TTG Bingen/Münster-Sarmsheim   -:-

Round 7
2020-12-20 14:00
TSV 1909 Langstadt SV Böblingen   -:-

Round 7
2020-12-20 14:00
TTG Bingen/Münster-Sarmsheim TSV Schwabhausen   -:-

Teams & Players

Teams Players
SV Böblingen QIANHONG Gotsch , YANHUA Yang-Xu , MITSUKI Yoshida , ANNETT Kaufmann , ROSALIA Behringer , NICOLE Struse , ALEXANDRA Kaufmann
TSV 1909 Langstadt PETRISSA Solja , HSIEN-TZU Cheng , DINA Meshref , TANJA Krämer , YUNLI Schreiner , FRANZISKA Schreiner
TSV Schwabhausen SABINE Winter , CRYSTAL Wang , MATEJA Jeger , MERCEDESZ Nagyvaradi , ALINA Nikitchanka , ORSOLYA Feher , CHRISTINA Feierabend
SV DJK Kolbermoor FU Yu , KRISTIN Lang , LILY Zhang , YUAN Wan , SVETLANA Ganina , LAURA Tiefenbrunner
ttc berlin eastside XIAONA Shan , NINA Mittelham , BRITT Eerland , YANA Tie , JESSICA Göbel , IRINA Palina
ESV Weil IEVGENIIA Sozoniuk , POLINA Trifonova , IZABELA Lupulesku , SOPHIA Klee , VIVIEN Scholz
TTG Bingen/Münster-Sarmsheim AMY Wang , CHANTAL Mantz , NADEZHDA Bogdanova , GIORGIA Piccolin , KATERINA Tomanovska , MALLIKA Bhandarkar
TuS Bad Driburg

Latest Tweets by ittfworld