contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Bundesliga Damen Bund 2017/18

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. TTG Bingen/Münster-Sarmsh. 6 4 1 1 33 21 12 9
2. ttc berlin eastside 6 4 1 1 31 21 10 9
3. SV DJK Kolbermoor 6 4 1 1 31 24 7 9
4. TuS Bad Driburg 6 2 2 2 27 30 -3 6
5. TV Busenbach 6 1 2 3 25 30 -5 5
6. SV Böblingen 6 0 4 2 24 34 -10 2
7. TTK Anröchte 6 0 4 2 23 34 -11 2
  Team PL W L D + - +-  
1. TTG Bingen/Münster-Sarmsh. 5 4 0 1 29 15 14 9
2. ttc berlin eastside 5 4 1 0 26 16 10 8
3. SV DJK Kolbermoor 5 3 1 1 25 20 5 7
4. TuS Bad Driburg 5 2 2 1 22 25 -3 5
5. TV Busenbach 6 1 2 3 25 30 -5 5
6. SV Böblingen 5 0 4 1 19 29 -10 1
7. TTK Anröchte 5 0 4 1 18 29 -11 1
  Team PL W L D + - +-  
1. TTG Bingen/Münster-Sarmsh. 3 2 0 1 17 10 7 5
2. TuS Bad Driburg 3 2 0 1 17 13 4 5
3. SV DJK Kolbermoor 4 2 1 1 19 18 1 5
4. ttc berlin eastside 2 2 0 0 12 4 8 4
5. TV Busenbach 5 0 2 3 19 27 -8 3
6. SV Böblingen 3 0 2 1 13 17 -4 1
7. TTK Anröchte 4 0 3 1 15 23 -8 1
  Team PL W L D + - +-  
1. ttc berlin eastside 2 2 0 0 12 4 8 4
2. TTG Bingen/Münster-Sarmsh. 2 1 0 1 11 8 3 3
3. TuS Bad Driburg 2 1 0 1 11 9 2 3
4. SV DJK Kolbermoor 3 1 1 1 13 14 -1 3
5. TV Busenbach 4 0 1 3 17 21 -4 3
6. SV Böblingen 2 0 1 1 9 11 -2 1
7. TTK Anröchte 3 0 2 1 11 17 -6 1

Results

Round 1
2017-09-02 18:30
TV Busenbach SV DJK Kolbermoor   5:5
Yvonne Kaiser / Anastasia Bondareva Kristin Lang / Laura Tiefenbrunner 7:11 3:11 9:11 0 :3
Tanja Krämer / Jessica Göbel Svetlana Ganina / Katharina Michajlova 11:5 11:6 11:7 3 :0
Tanja Krämer Svetlana Ganina 11:5 11:9 11:4 3 :0
Jessica Göbel Kristin Lang 3:11 6:11 5:11 0 :3
Yvonne Kaiser Laura Tiefenbrunner 11:9 11:9 11:8 3 :0
Anastasia Bondareva Katharina Michajlova 9:11 5:11 4:11 0 :3
Tanja Krämer Kristin Lang 11:0 11:0 11:0 3 :0
Jessica Göbel Svetlana Ganina 11:8 9:11 11:4 11:13 10:12 2 :3
Yvonne Kaiser Katharina Michajlova 11:6 11:5 7:11 11:5 3 :1
Anastasia Bondareva Laura Tiefenbrunner 11:3 6:11 4:11 6:11 1 :3

Round 1
2017-09-03 14:00
TuS Bad Driburg TTG Bingen/Münster-Sarmsh.   5:5
Sarah de Nutte / Nina Mittelham Hana Matelova / Marie Migot 11:7 11:3 4:11 11:7 3 :1
Yan Su / Sophia Klee Yaping Ding / Yuan Wan 8:11 5:11 7:11 0 :3
Sarah de Nutte Hana Matelova 11:7 11:8 11:6 3 :0
Yan Su Yaping Ding 6:11 6:11 6:11 0 :3
Sophia Klee Marie Migot 3:11 12:10 15:17 11:8 11:1 3 :2
Nina Mittelham Yuan Wan 11:9 11:8 11:5 3 :0
Sarah de Nutte Yaping Ding 11:8 5:11 5:11 7:11 1 :3
Yan Su Hana Matelova 9:11 11:5 12:10 8:11 11:5 3 :2
Sophia Klee Yuan Wan 11:9 8:11 11:7 5:11 9:11 2 :3
Nina Mittelham Marie Migot 14:16 11:8 2:11 11:13 1 :3

Round 1
2017-09-09 18:30
TV Busenbach SV Böblingen   5:5
Tanja Krämer / Jessica Göbel Julia Kaim / Theresa Kraft 11:8 11:4 4:11 13:11 3 :1
Yvonne Kaiser / Leonie Hartbrich Qianhong Gotsch / Rosalia Stähr 11:6 13:11 11:5 3 :0
Tanja Krämer Rosalia Stähr 11:6 11:4 11:5 3 :0
Jessica Göbel Qianhong Gotsch 11:4 6:11 3:11 4:11 1 :3
Yvonne Kaiser Theresa Kraft 5:11 11:7 11:6 4:11 10:12 2 :3
Leonie Hartbrich Julia Kaim 7:11 6:11 11:1 3:11 1 :3
Tanja Krämer Qianhong Gotsch 11:7 9:11 10:12 7:11 1 :3
Jessica Göbel Rosalia Stähr 11:5 11:13 12:10 10:12 11:9 3 :2
Yvonne Kaiser Julia Kaim 11:7 9:11 11:9 11:9 3 :1
Leonie Hartbrich Theresa Kraft 8:11 5:11 11:7 12:14 1 :3


Round 2
2017-09-10 14:30
TTK Anröchte SV DJK Kolbermoor   3:6
Marta Golota / Yang Henrich Kristin Lang / Sabine Winter 9:11 7:11 11:9 12:10 11:9 3 :2
Aimei Wang / Qi Shi Svetlana Ganina / Katharina Michajlova 8:11 5:11 11:6 7:11 1 :3
Aimei Wang Sabine Winter 7:11 11:6 8:11 3:11 1 :3
Qi Shi Kristin Lang 11:0 11:0 11:0 3 :0
Marta Golota Katharina Michajlova 11:9 12:14 7:11 6:11 1 :3
Yang Henrich Svetlana Ganina 11:7 9:11 6:11 11:8 11:9 3 :2
Aimei Wang Kristin Lang 11:9 8:11 2:11 7:11 1 :3
Qi Shi Sabine Winter 13:11 5:11 8:11 4:11 1 :3
Marta Golota Svetlana Ganina 11:5 7:11 4:11 3:11 1 :3
Yang Henrich Katharina Michajlova :

Round 2
2017-09-29 19:00
SV DJK Kolbermoor ttc berlin eastside   2:6
Svetlana Ganina / Katharina Michajlova Krittwika Roy Sinha / Irina Palina 11:5 11:6 11:6 3 :0
Sabine Winter / Laura Tiefenbrunner Xiaona Shan / Georgina Pota 4:11 5:11 10:12 0 :3
Sabine Winter Georgina Pota 8:11 8:11 8:11 0 :3
Svetlana Ganina Xiaona Shan 11:9 5:11 14:12 7:11 5:11 2 :3
Katharina Michajlova Irina Palina 11:5 11:4 9:11 11:8 3 :1
Laura Tiefenbrunner Krittwika Roy Sinha 6:11 7:11 6:11 0 :3
Sabine Winter Xiaona Shan 8:11 11:13 11:8 3:11 1 :3
Svetlana Ganina Georgina Pota 7:11 11:9 12:14 7:11 1 :3
Katharina Michajlova Krittwika Roy Sinha :
Laura Tiefenbrunner Irina Palina :

Round 2
2017-10-01 14:30
TTK Anröchte TV Busenbach   5:5
Qi Shi / Marta Golota Tanja Krämer / Jessica Göbel 6:11 7:11 3:11 0 :3
Aimei Wang / Elena Timina Yvonne Kaiser / Leonie Hartbrich 2:11 11:9 11:6 11:8 3 :1
Aimei Wang Jessica Göbel 11:6 12:10 6:11 11:7 3 :1
Qi Shi Tanja Krämer 7:11 7:11 11:5 12:10 6:11 2 :3
Marta Golota Leonie Hartbrich 6:11 11:9 9:11 11:9 8:11 2 :3
Elena Timina Yvonne Kaiser 2:11 11:9 11:9 11:5 3 :1
Aimei Wang Tanja Krämer 4:11 8:11 5:11 0 :3
Qi Shi Jessica Göbel 11:4 11:9 11:6 3 :0
Marta Golota Yvonne Kaiser 6:11 12:10 7:11 11:8 6:11 2 :3
Elena Timina Leonie Hartbrich 11:6 9:11 11:9 11:6 3 :1


Round 3
2017-10-15 10:30
SV Böblingen TuS Bad Driburg   4:6
Qianhong Gotsch / Rosalia Stähr Sophia Klee / Linda van de Leur-Creemers 11:8 11:9 11:8 3 :0
Julia Kaim / Anja Schuh Sarah de Nutte / Nina Mittelham 3:11 4:11 6:11 0 :3
Qianhong Gotsch Sophia Klee 11:1 11:1 11:2 3 :0
Rosalia Stähr Sarah de Nutte 10:12 11:7 7:11 11:8 9:11 2 :3
Julia Kaim Linda van de Leur-Creemers 13:15 2:11 8:11 0 :3
Anja Schuh Nina Mittelham 0:11 0:11 0:11 0 :3
Qianhong Gotsch Sarah de Nutte 11:5 11:3 11:9 3 :0
Rosalia Stähr Sophia Klee 11:6 11:5 11:7 3 :0
Julia Kaim Nina Mittelham 6:11 11:4 9:11 9:11 1 :3
Anja Schuh Linda van de Leur-Creemers 0:11 0:11 0:11 0 :3

Round 3
2017-10-15 13:00
ttc berlin eastside TV Busenbach   6:2
Irina Palina / Krittwika Roy Sinha Tanja Krämer / Anastasia Bondareva 8:11 10:12 11:9 6:11 1 :3
Xiaona Shan / Kathrin Mühlbach Leonie Hartbrich / Yvonne Kaiser 11:8 11:8 14:12 3 :0
Xiaona Shan Yvonne Kaiser 11:1 11:9 11:3 3 :0
Kathrin Mühlbach Tanja Krämer 10:12 9:11 8:11 0 :3
Krittwika Roy Sinha Leonie Hartbrich 11:6 11:8 9:11 11:5 3 :1
Irina Palina Anastasia Bondareva 11:8 8:11 11:5 11:6 3 :1
Xiaona Shan Tanja Krämer 11:6 11:9 11:6 3 :0
Kathrin Mühlbach Yvonne Kaiser 11:5 14:12 7:11 11:9 3 :1
Krittwika Roy Sinha Anastasia Bondareva :
Irina Palina Leonie Hartbrich :

Round 3
2017-10-15 14:00
TTG Bingen/Münster-Sarmsh. TTK Anröchte   6:3
Hana Matelova / Marie Migot Aimei Wang / Elena Timina 11:9 11:4 11:3 3 :0
Yaping Ding / Yuan Wan Qi Shi / Marta Golota 11:5 11:7 4:11 9:11 8:11 2 :3
Yaping Ding Qi Shi 10:12 8:11 11:9 11:5 12:10 3 :2
Hana Matelova Aimei Wang 11:8 11:7 11:8 3 :0
Yuan Wan Elena Timina 11:4 11:4 5:11 11:3 3 :1
Marie Migot Marta Golota 11:5 11:4 13:11 3 :0
Yaping Ding Aimei Wang 8:11 7:11 9:11 0 :3
Hana Matelova Qi Shi 8:11 11:9 11:6 10:12 7:11 2 :3
Yuan Wan Marta Golota 13:11 6:11 8:11 11:9 11:5 3 :2
Marie Migot Elena Timina :


Round 4
2017-11-05 10:30
SV Böblingen SV DJK Kolbermoor   4:6
Qianhong Gotsch / Rosalia Stähr Sabine Winter / Laura Tiefenbrunner 2:11 11:7 1:11 11:4 11:7 3 :2
Theresa Kraft / Julia Kaim Svetlana Ganina / Katharina Michajlova 0:11 0:11 0:11 0 :3
Qianhong Gotsch Svetlana Ganina 11:5 11:5 11:7 3 :0
Rosalia Stähr Sabine Winter 5:11 5:11 9:11 0 :3
Julia Kaim Laura Tiefenbrunner 11:7 13:15 4:11 11:8 11:9 3 :2
Theresa Kraft Katharina Michajlova 0:11 0:11 0:11 0 :3
Qianhong Gotsch Sabine Winter 9:11 14:12 12:10 11:4 3 :1
Rosalia Stähr Svetlana Ganina 9:11 11:13 11:6 6:11 1 :3
Julia Kaim Katharina Michajlova 5:11 11:13 8:11 0 :3
Theresa Kraft Laura Tiefenbrunner 0:11 0:11 0:11 0 :3

Round 4
2017-11-05 14:00
TTG Bingen/Münster-Sarmsh. TV Busenbach   6:2
Hana Matelova / Marie Migot Yvonne Kaiser / Anastasia Bondareva 12:10 11:9 9:11 11:7 3 :1
Yaping Ding / Yuan Wan Tanja Krämer / Jessica Göbel 11:5 11:7 4:11 5:11 6:11 2 :3
Yaping Ding Jessica Göbel 11:7 11:3 11:2 3 :0
Hana Matelova Tanja Krämer 11:3 13:11 11:4 3 :0
Yuan Wan Anastasia Bondareva 11:5 11:6 11:4 3 :0
Marie Migot Yvonne Kaiser 11:9 10:12 11:6 12:10 3 :1
Yaping Ding Tanja Krämer 5:11 13:11 6:11 12:10 8:11 2 :3
Hana Matelova Jessica Göbel 3:11 11:5 6:11 11:7 12:10 3 :2
Yuan Wan Yvonne Kaiser :
Marie Migot Anastasia Bondareva :

Round 4
2017-11-05 14:30
TTK Anröchte TuS Bad Driburg   4:6
Qi Shi / Marta Golota Sarah de Nutte / Nina Mittelham 11:7 11:3 6:11 11:8 3 :1
Aimei Wang / Yang Henrich Yan Su / Sophia Klee 11:4 11:8 10:12 13:11 3 :1
Aimei Wang Yan Su 11:6 10:12 6:11 9:11 1 :3
Qi Shi Sarah de Nutte 11:4 11:8 11:3 3 :0
Marta Golota Nina Mittelham 11:7 7:11 11:9 4:11 7:11 2 :3
Yang Henrich Sophia Klee 11:5 7:11 11:9 6:11 7:11 2 :3
Aimei Wang Sarah de Nutte 11:13 11:7 11:5 10:12 11:9 3 :2
Qi Shi Yan Su 15:13 11:8 6:11 10:12 9:11 2 :3
Marta Golota Sophia Klee 11:9 8:11 12:14 11:6 8:11 2 :3
Yang Henrich Nina Mittelham 10:12 7:11 7:11 0 :3


Round 5
2017-11-18 18:30
TV Busenbach TuS Bad Driburg   6:3
Yvonne Kaiser / Anastasia Bondareva Yan Su / Sophia Klee 11:9 11:8 11:7 3 :0
Tanja Krämer / Jessica Göbel Sarah de Nutte / Nina Mittelham 11:8 10:12 5:11 11:5 11:4 3 :2
Tanja Krämer Yan Su 11:9 12:10 7:11 11:8 3 :1
Jessica Göbel Sarah de Nutte 4:11 9:11 4:11 0 :3
Yvonne Kaiser Nina Mittelham 9:11 5:11 12:10 7:11 1 :3
Anastasia Bondareva Sophia Klee 7:11 6:11 11:7 11:5 11:9 3 :2
Tanja Krämer Sarah de Nutte 11:9 6:11 13:11 11:8 3 :1
Jessica Göbel Yan Su 6:11 8:11 11:13 0 :3
Yvonne Kaiser Sophia Klee 11:3 11:5 9:11 11:4 3 :1
Anastasia Bondareva Nina Mittelham :

Round 5
2017-11-19 13:00
ttc berlin eastside TTK Anröchte   6:3
Irina Palina / Lilia Palina Qi Shi / Marta Golota 7:11 7:11 4:11 0 :3
Shiho Matsudaira / Kathrin Mühlbach Elena Timina / Yang Henrich 11:8 11:7 11:3 3 :0
Xiaona Shan Marta Golota 0:11 0:11 0:11 0 :3
Shiho Matsudaira Qi Shi 11:9 7:11 11:6 11:8 3 :1
Kathrin Mühlbach Yang Henrich 10:12 11:9 12:10 10:12 13:11 3 :2
Irina Palina Elena Timina 11:9 6:11 11:4 10:12 11:7 3 :2
Xiaona Shan Qi Shi 0:11 0:11 0:11 0 :3
Shiho Matsudaira Marta Golota 11:3 11:5 11:6 3 :0
Kathrin Mühlbach Elena Timina 7:11 11:8 11:6 6:11 11:9 3 :2
Irina Palina Yang Henrich :

Round 5
2017-11-19 16:00
SV DJK Kolbermoor TuS Bad Driburg   6:2
Sabine Winter / Laura Tiefenbrunner Sarah de Nutte / Yan Su 9:11 11:4 7:11 11:8 11:4 3 :2
Svetlana Ganina / Katharina Michajlova Sophia Klee / Nina Mittelham 11:8 11:6 5:11 6:11 12:10 3 :2
Sabine Winter Yan Su 12:10 12:10 8:11 4:11 11:8 3 :2
Svetlana Ganina Sarah de Nutte 13:11 11:8 11:5 3 :0
Katharina Michajlova Nina Mittelham 6:11 9:11 7:11 0 :3
Laura Tiefenbrunner Sophia Klee 11:8 11:8 11:9 3 :0
Sabine Winter Sarah de Nutte 11:8 2:11 11:13 10:12 1 :3
Svetlana Ganina Yan Su 12:10 11:8 11:6 3 :0
Katharina Michajlova Sophia Klee :
Laura Tiefenbrunner Nina Mittelham :


Round 6
2017-11-26 14:00
TTG Bingen/Münster-Sarmsh. SV Böblingen   6:3
Hana Matelova / Marie Migot Qianhong Gotsch / Rosalia Stähr 7:11 10:12 7:11 0 :3
Yaping Ding / Larissa Berger Julia Kaim / Sarah Wagner 11:6 11:9 6:11 11:5 3 :1
Yaping Ding Rosalia Stähr 11:8 11:2 11:5 3 :0
Hana Matelova Qianhong Gotsch 11:9 5:11 8:11 11:7 8:11 2 :3
Marie Migot Sarah Wagner 11:5 11:6 11:5 3 :0
Larissa Berger Julia Kaim 4:11 0:11 11:9 6:11 1 :3
Yaping Ding Qianhong Gotsch 9:11 11:5 12:10 11:6 3 :1
Hana Matelova Rosalia Stähr 15:13 11:9 11:9 3 :0
Marie Migot Julia Kaim 11:6 11:9 11:6 3 :0
Larissa Berger Sarah Wagner :

Round 6
2017-12-02 13:30
ttc berlin eastside TTG Bingen/Münster-Sarmsh.   2:6
Georgina Pota / Shiho Matsudaira Hana Matelova / Marie Migot 7:11 11:9 10:12 8:11 1 :3
Xiaona Shan / Irina Palina Yaping Ding / Yuan Wan 8:11 7:11 11:9 7:11 1 :3
Xiaona Shan Hana Matelova 13:11 16:18 11:3 9:11 11:7 3 :2
Georgina Pota Yaping Ding 4:11 9:11 13:11 12:14 1 :3
Shiho Matsudaira Marie Migot 11:8 9:11 11:9 11:7 3 :1
Irina Palina Yuan Wan 5:11 11:7 7:11 5:11 1 :3
Xiaona Shan Yaping Ding 0:11 0:11 0:11 0 :3
Georgina Pota Hana Matelova 6:11 11:8 12:14 11:8 12:14 2 :3
Shiho Matsudaira Yuan Wan :
Irina Palina Marie Migot :

Round 6
2017-12-03 10:30
SV Böblingen ttc berlin eastside   3:6
Qianhong Gotsch / Rosalia Stähr Irina Palina / Arina Spektor 11:8 11:5 11:6 3 :0
Julia Kaim / Sarah Wagner Georgina Pota / Shiho Matsudaira 4:11 6:11 8:11 0 :3
Qianhong Gotsch Shiho Matsudaira 11:6 11:9 6:11 10:12 12:14 2 :3
Rosalia Stähr Georgina Pota 6:11 8:11 11:4 9:11 1 :3
Julia Kaim Arina Spektor 12:10 11:5 11:5 3 :0
Sarah Wagner Irina Palina 2:11 11:13 2:11 0 :3
Qianhong Gotsch Georgina Pota 11:9 11:9 11:6 3 :0
Rosalia Stähr Shiho Matsudaira 7:11 8:11 3:11 0 :3
Julia Kaim Irina Palina 4:11 4:11 5:11 0 :3
Sarah Wagner Arina Spektor :


Round 7
2017-12-10 14:00
TuS Bad Driburg ttc berlin eastside   5:5
Nina Mittelham / Sarah de Nutte Irina Palina / Lilia Palina 11:4 12:10 11:3 3 :0
Sophia Klee / Elena Waggermayer Xiaona Shan / Shiho Matsudaira 3:11 2:11 8:11 0 :3
Sarah de Nutte Shiho Matsudaira 6:11 14:12 9:11 4:11 1 :3
Sophia Klee Xiaona Shan 5:11 6:11 6:11 0 :3
Nina Mittelham Lilia Palina 11:6 11:3 11:5 3 :0
Elena Waggermayer Irina Palina 11:7 12:10 9:11 4:11 11:6 3 :2
Sarah de Nutte Xiaona Shan 9:11 11:8 3:11 9:11 1 :3
Sophia Klee Shiho Matsudaira 13:15 5:11 7:11 0 :3
Nina Mittelham Irina Palina 11:5 11:7 11:7 3 :0
Elena Waggermayer Lilia Palina 11:7 11:4 11:3 3 :0

Round 7
2017-12-10 14:00
SV DJK Kolbermoor TTG Bingen/Münster-Sarmsh.   6:4
Svetlana Ganina / Katharina Michajlova Hana Matelova / Marie Migot 8:11 11:5 7:11 14:12 12:10 3 :2
Sabine Winter / Iana Zhmudenko Yaping Ding / Yuan Wan 9:11 11:5 8:11 11:8 7:11 2 :3
Sabine Winter Hana Matelova 11:7 13:11 13:11 3 :0
Svetlana Ganina Yaping Ding 13:11 11:5 9:11 11:9 3 :1
Katharina Michajlova Marie Migot 6:11 11:7 5:11 10:12 1 :3
Iana Zhmudenko Yuan Wan 8:11 7:11 11:7 5:11 1 :3
Sabine Winter Yaping Ding 11:5 13:11 11:13 11:9 3 :1
Svetlana Ganina Hana Matelova 11:9 11:7 11:8 3 :0
Katharina Michajlova Yuan Wan 11:7 4:11 10:12 8:11 1 :3
Iana Zhmudenko Marie Migot 11:2 5:11 8:11 11:9 11:8 3 :2

Round 7
2017-12-10 14:30
TTK Anröchte SV Böblingen   5:5
Qi Shi / Marta Golota Qianhong Gotsch / Rosalia Stähr 9:11 4:11 6:11 0 :3
Aimei Wang / Elena Timina Julia Kaim / Sarah Wagner 11:3 11:6 11:6 3 :0
Aimei Wang Rosalia Stähr 21:23 11:7 7:11 6:11 1 :3
Qi Shi Qianhong Gotsch 1:11 9:11 5:11 0 :3
Marta Golota Sarah Wagner 11:2 11:3 11:1 3 :0
Elena Timina Julia Kaim 11:5 11:4 11:9 3 :0
Aimei Wang Qianhong Gotsch 4:11 11:7 2:11 10:12 1 :3
Qi Shi Rosalia Stähr 11:3 11:3 7:11 11:8 3 :1
Marta Golota Julia Kaim 9:11 11:7 9:11 9:11 1 :3
Elena Timina Sarah Wagner 11:4 11:4 11:3 3 :0

Teams & Players

Teams Players
ttc berlin eastside XIAONA Shan , YANA Tie , PETRISSA Solja , GEORGINA Pota , KATHRIN Mühlbach , KRITTWIKA Roy Sinha , IRINA Palina
TTG Bingen/Münster-Sarmsh. YAPING Ding , HANA Matelova , YUAN Wan , MARIE Migot
TuS Bad Driburg SARAH DE Nutte , NADINE Bollmeier , YAN Su , SOPHIA Klee , NINA Mittelham , LINDA van de Leur-Creemers
SV DJK Kolbermoor JIA Liu , KRISTIN Lang , SABINE Winter , SVETLANA Ganina , KATHARINA Michajlova , LAURA Tiefenbrunner
TV Busenbach TANJA Krämer , JESSICA Göbel , YVONNE Kaiser , ANASTASIA Bondareva , LEONIE Hartbrich
SV Böblingen QIANHONG Gotsch , ROSALIA Stähr , JULIA Kaim , THERESA Kraft , NICOLE Struse , ANJA Schuh
TTK Anröchte AIMEI Wang , QI Shi , MARTA Golota , ELENA Timina , YANG Henrich , WEN WEN Li

Latest Tweets by ittfworld