contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2019/2020

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Stockerau Union 13 7 3 3 39 25 14 37
2. Walter Wels 12 7 2 3 38 20 18 34
3. SPG Linz 13 6 4 3 38 32 6 32
4. HiWay Grill Kapfenberg 13 6 4 3 36 31 5 31
5. Mauthausen 13 4 6 3 34 37 -3 30
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 11 6 2 3 36 27 9 29
7. Salzburg UTTC 13 1 8 4 23 46 -23 21
8. Oberwart 12 0 8 4 18 44 -26 18
  Team PL W L D + - +-  
1. Stockerau Union 13 7 3 3 39 25 14 37
2. Walter Wels 12 7 2 3 38 20 18 34
3. SPG Linz 13 6 4 3 38 32 6 32
4. HiWay Grill Kapfenberg 13 6 4 3 36 31 5 31
5. Mauthausen 13 4 6 3 34 37 -3 30
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 11 6 2 3 36 27 9 29
7. Salzburg UTTC 13 1 8 4 23 46 -23 21
8. Oberwart 12 0 8 4 18 44 -26 18
  Team PL W L D + - +-  
1. Stockerau Union 12 7 3 2 36 22 14 35
2. Walter Wels 11 7 2 2 35 17 18 32
3. SPG Linz 12 6 4 2 35 29 6 30
4. Mauthausen 12 4 5 3 32 33 -1 29
5. HiWay Grill Kapfenberg 12 5 4 3 32 29 3 28
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 10 6 2 2 33 24 9 27
7. Salzburg UTTC 12 1 8 3 20 43 -23 19
8. Oberwart 11 0 8 3 15 41 -26 16
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 11 7 2 2 35 17 18 32
2. Stockerau Union 11 6 3 2 32 20 12 32
3. Mauthausen 11 4 4 3 30 29 1 28
4. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 10 6 2 2 33 24 9 27
5. HiWay Grill Kapfenberg 11 5 3 3 30 25 5 27
6. SPG Linz 11 5 4 2 31 28 3 27
7. Salzburg UTTC 11 0 8 3 16 41 -25 16
8. Oberwart 10 0 7 3 14 37 -23 15
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 10 6 2 2 31 17 14 29
2. Stockerau Union 10 5 3 2 28 19 9 29
3. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 10 6 2 2 33 24 9 27
4. Mauthausen 10 4 3 3 30 25 5 27
5. HiWay Grill Kapfenberg 10 5 2 3 29 21 8 26
6. SPG Linz 10 4 4 2 27 27 0 24
7. Salzburg UTTC 10 0 7 3 15 37 -22 15
8. Oberwart 10 0 7 3 14 37 -23 15
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 9 6 1 2 31 13 18 28
2. Stockerau Union 9 4 3 2 24 19 5 26
3. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 9 5 2 2 29 22 7 24
4. Mauthausen 9 3 3 3 26 25 1 24
5. HiWay Grill Kapfenberg 9 4 2 3 25 21 4 23
6. SPG Linz 9 4 3 2 25 23 2 23
7. Salzburg UTTC 9 0 6 3 15 33 -18 14
8. Oberwart 9 0 6 3 14 33 -19 14
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 8 5 1 2 27 13 14 25
2. Mauthausen 8 3 2 3 24 21 3 23
3. Stockerau Union 8 3 3 2 20 19 1 23
4. HiWay Grill Kapfenberg 8 4 1 3 25 17 8 22
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 8 4 2 2 25 20 5 21
6. SPG Linz 8 3 3 2 21 21 0 20
7. Oberwart 8 0 5 3 14 29 -15 13
8. Salzburg UTTC 8 0 5 3 13 29 -16 13
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 7 4 1 2 23 13 10 22
2. Mauthausen 7 3 2 2 21 18 3 21
3. Stockerau Union 7 3 3 1 17 16 1 21
4. HiWay Grill Kapfenberg 7 3 1 3 21 15 6 19
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 7 4 2 1 22 17 5 19
6. SPG Linz 7 3 3 1 18 18 0 18
7. Salzburg UTTC 7 0 4 3 13 25 -12 12
8. Oberwart 7 0 4 3 12 25 -13 12
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 6 4 0 2 22 9 13 21
2. Stockerau Union 6 3 2 1 16 12 4 20
3. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 6 4 1 1 21 13 8 18
4. Mauthausen 6 2 2 2 17 17 0 18
5. HiWay Grill Kapfenberg 6 2 1 3 17 14 3 16
6. SPG Linz 6 2 3 1 14 17 -3 15
7. Salzburg UTTC 6 0 4 2 10 22 -12 10
8. Oberwart 6 0 4 2 9 22 -13 10
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 5 3 0 2 18 9 9 18
2. Stockerau Union 5 3 2 0 13 9 4 18
3. Mauthausen 5 2 2 1 14 14 0 16
4. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 5 3 1 1 17 11 6 15
5. HiWay Grill Kapfenberg 5 2 1 2 14 11 3 14
6. SPG Linz 5 2 3 0 11 14 -3 13
7. Oberwart 5 0 3 2 9 18 -9 9
8. Salzburg UTTC 5 0 3 2 8 18 -10 9
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 4 2 0 2 14 7 7 15
2. Stockerau Union 4 2 2 0 9 9 0 15
3. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 4 3 0 1 15 7 8 14
4. Mauthausen 4 2 2 0 11 11 0 14
5. HiWay Grill Kapfenberg 4 2 0 2 14 7 7 13
6. SPG Linz 4 1 3 0 7 13 -6 10
7. Oberwart 4 0 2 2 8 14 -6 8
8. Salzburg UTTC 4 0 3 1 5 15 -10 7
  Team PL W L D + - +-  
1. Mauthausen 3 2 1 0 10 7 3 13
2. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 3 3 0 0 12 4 8 12
3. Walter Wels 3 1 0 2 10 6 4 12
4. Stockerau Union 3 1 2 0 5 8 -3 12
5. HiWay Grill Kapfenberg 3 1 0 2 10 6 4 10
6. SPG Linz 3 1 2 0 6 9 -3 9
7. Oberwart 3 0 2 1 5 11 -6 6
8. Salzburg UTTC 3 0 2 1 4 11 -7 6
  Team PL W L D + - +-  
1. Stockerau Union 2 1 1 0 5 4 1 11
2. Mauthausen 2 1 1 0 6 5 1 10
3. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 2 2 0 0 8 3 5 9
4. Walter Wels 2 0 0 2 6 6 0 9
5. SPG Linz 2 1 1 0 5 5 0 8
6. HiWay Grill Kapfenberg 2 0 0 2 6 6 0 7
7. Salzburg UTTC 2 0 1 1 4 7 -3 5
8. Oberwart 2 0 1 1 3 7 -4 5
  Team PL W L D + - +-  
1. Mauthausen 1 1 0 0 4 1 3 9
2. Stockerau Union 1 0 1 0 1 4 -3 8
3. Walter Wels 1 0 0 1 3 3 0 7
4. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 1 0 0 4 1 3 6
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 0 0 1 3 3 0 5
6. SPG Linz 1 0 1 0 1 4 -3 5
7. Oberwart 1 0 0 1 3 3 0 4
8. Salzburg UTTC 1 0 0 1 3 3 0 4

Results

Round 1
2019-09-29 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Stockerau Union   4:1
Konecny Tomas Chen Weixing 3 :1
Wetzel Felix Didukh Oleksandr 1 :3
Alkhadrawi Ali Noor M Eto Kei 3 :1
Konecny Tomas / Alkhadrawi Ali Noor M Didukh Oleksandr / Eto Kei 3 :2
Konecny Tomas Didukh Oleksandr 3 :2

Round 1
2019-09-29 15:00
Oberwart HiWay Grill Kapfenberg   3:3
Habesohn Dominik Simoner Christoph 3 :2
Storf Martin Levenko Andreas 0 :3
Habesohn Mathias Vorcnik David 3 :1
Habesohn Mathias / Habesohn Dominik Simoner Christoph / Vorcnik David 3 :1
Habesohn Dominik Levenko Andreas 1 :3
Storf Martin Simoner Christoph 2 :3

Round 1
2019-09-29 15:00
Walter Wels Salzburg UTTC   3:3
Kojic Frane Tomislav Luginger Christian 3 :0
Szudi Adam Kanamitsu Koyo 1 :3
Friedrich Christian Zoltan Zoltan 1 :3
Friedrich Christian / Szudi Adam Kanamitsu Koyo / Zoltan Zoltan 1 :3
Kojic Frane Tomislav Kanamitsu Koyo 3 :1
Szudi Adam Luginger Christian 3 :0


Round 2
2019-10-13 15:00
SPG Linz Salzburg UTTC   4:1
Pistej Lubomir Trink Michael 3 :0
Liu Zhenlong Kanamitsu Koyo 0 :3
Kaluzny Samuel Zoltan Zoltan 3 :1
Pistej Lubomir / Kaluzny Samuel Kanamitsu Koyo / Zoltan Zoltan 3 :1
Pistej Lubomir Kanamitsu Koyo 3 :0

Round 2
2019-10-13 15:00
HiWay Grill Kapfenberg Walter Wels   3:3
Levenko Andreas Friedrich Christian 3 :0
Simoner Christoph Kojic Frane Tomislav 1 :3
Vorcnik David Szudi Adam 1 :3
Simoner Christoph / Vorcnik David Kojic Frane Tomislav / Szudi Adam 3 :0
Levenko Andreas Kojic Frane Tomislav 2 :3
Simoner Christoph Friedrich Christian 3 :2

Round 2
2019-10-13 15:00
Stockerau Union Oberwart   4:0
Didukh Oleksandr Storf Martin 3 :0
Chen Weixing Habesohn Dominik 3 :0
Serdaroglu David Habesohn Mathias 3 :1
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Habesohn Mathias / Storf Martin 3 :0

Round 2
2019-10-13 15:00
Mauthausen SolexConsult TTC Wiener Neustadt   2:4
Pereira Andy Wetzel Felix 3 :2
Kinz-Presslmayer Bernhard Konecny Tomas 0 :3
Pfeffer Simon Kovac Borna 3 :0
Pereira Andy / Pfeffer Simon Konecny Tomas / Kovac Borna 2 :3
Pereira Andy Konecny Tomas 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Wetzel Felix 0 :3


Round 3
2019-10-27 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt SPG Linz   4:1
Konecny Tomas Grininger Thomas 3 :0
Wetzel Felix Pistej Lubomir 3 :0
Kovac Borna Kaluzny Samuel 1 :3
Kovac Borna / Konecny Tomas Kaluzny Samuel / Liu Zhenlong 3 :0
Konecny Tomas Liu Zhenlong 3 :0

Round 3
2019-10-27 15:00
Oberwart Mauthausen   2:4
Habesohn Dominik Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Storf Martin Pereira Andy 3 :0
Habesohn Mathias Pfeffer Simon 0 :3
Habesohn Mathias / Habesohn Dominik Pereira Andy / Pfeffer Simon 1 :3
Habesohn Dominik Pereira Andy 1 :3
Storf Martin Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3

Round 3
2019-10-27 15:00
Walter Wels Stockerau Union   4:0
Kojic Frane Tomislav Chen Weixing 3 :2
Dongsoo Kang Didukh Oleksandr 3 :2
Szudi Adam Serdaroglu David 3 :0
Szudi Adam / Dongsoo Kang Serdaroglu David / Didukh Oleksandr 3 :1

Round 3
2019-10-18 15:00
Salzburg UTTC HiWay Grill Kapfenberg   0:4
Kanamitsu Koyo Vorcnik David 2 :3
Zoltan Zoltan Levenko Andreas 0 :3
Luginger Christian Simoner Christoph 1 :3
Kanamitsu Koyo / Luginger Christian Simoner Christoph / Vorcnik David 1 :3


Round 4
2019-11-22 18:30
SPG Linz HiWay Grill Kapfenberg   1:4
Grininger Thomas Vorcnik David 2 :3
Pistej Lubomir Levenko Andreas 3 :2
Kaluzny Samuel Simoner Christoph 1 :3
Pistej Lubomir / Kaluzny Samuel Simoner Christoph / Levenko Andreas 2 :3
Liu Zhenlong Levenko Andreas 0 :3

Round 4
2019-11-22 18:30
Stockerau Union Salzburg UTTC   4:1
Didukh Oleksandr Luginger Christian 3 :0
Chen Weixing Kanamitsu Koyo 2 :3
Serdaroglu David Trink Michael 3 :1
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Kanamitsu Koyo / Trink Michael 3 :1
Didukh Oleksandr Kanamitsu Koyo 3 :0

Round 4
2019-11-22 18:30
Mauthausen Walter Wels   1:4
Pereira Andy Szudi Adam 1 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Kojic Frane Tomislav 0 :3
Pfeffer Simon Plattner Dominique 2 :3
Pfeffer Simon / Pereira Andy Szudi Adam / Plattner Dominique 3 :1
Pereira Andy Kojic Frane Tomislav 0 :3

Round 4
2019-11-22 18:30
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Oberwart   3:3
Konecny Tomas Habesohn Mathias 3 :0
w.o. Storf Martin 0 :3
Kovac Borna Habesohn Dominik 3 :0
Konecny Tomas / Kovac Borna Habesohn Dominik / Habesohn Mathias 2 :3
Konecny Tomas Storf Martin 3 :0
w.o. Habesohn Mathias 0 :3


Round 5
2019-11-24 15:00
Oberwart SPG Linz   1:4
Habesohn Dominik Kaluzny Samuel 0 :3
Storf Martin Pistej Lubomir 2 :3
Habesohn Mathias Grininger Thomas 3 :1
Habesohn Mathias / Habesohn Dominik Grininger Thomas / Pistej Lubomir 0 :3
Habesohn Dominik Pistej Lubomir 0 :3

Round 5
2019-11-24
Walter Wels SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:2
Kojic Frane Tomislav Konecny Tomas 3 :0
Szudi Adam Alkhadrawi Ali Noor M 3 :0
Plattner Dominique Kovac Borna 2 :3
Szudi Adam / Plattner Dominique Kovac Borna / Konecny Tomas 0 :3
Szudi Adam Konecny Tomas 3 :2
Kojic Frane Tomislav Alkhadrawi Ali Noor M 3 :2

Round 5
2019-11-24 15:00
Salzburg UTTC Mauthausen   3:3
Kanamitsu Koyo Pereira Andy 3 :1
Luginger Christian Pfeffer Simon 0 :3
Zoltan Zoltan Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Kanamitsu Koyo / Zoltan Zoltan Pereira Andy / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Kanamitsu Koyo Pfeffer Simon 3 :0
Luginger Christian Pereira Andy 1 :3

Round 5
2019-11-24 15:00
HiWay Grill Kapfenberg Stockerau Union   0:4
Levenko Andreas Chen Weixing 0 :3
Vorcnik David Didukh Oleksandr 0 :3
Simoner Christoph Serdaroglu David 2 :3
Levenko Andreas / Simoner Christoph Didukh Oleksandr / Serdaroglu David 2 :3


Round 6
2019-12-20 18:30
SPG Linz Stockerau Union   3:3
Pistej Lubomir Chen Weixing 3 :0
Kaluzny Samuel Didukh Oleksandr 3 :2
Grininger Thomas Serdaroglu David 2 :3
Grininger Thomas / Pistej Lubomir Didukh Oleksandr / Serdaroglu David 2 :3
Pistej Lubomir Didukh Oleksandr 3 :0
Kaluzny Samuel Chen Weixing 0 :3

Round 6
2019-12-01 15:00
Mauthausen HiWay Grill Kapfenberg   3:3
Pereira Andy Vorcnik David 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Levenko Andreas 1 :3
Pfeffer Simon Simoner Christoph 3 :1
Pfeffer Simon / Pereira Andy Simoner Christoph / Vorcnik David 3 :2
Pereira Andy Levenko Andreas 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Vorcnik David 0 :3

Round 6
2019-12-01 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Salzburg UTTC   4:2
Konecny Tomas Luginger Christian 3 :0
Alkhadrawi Ali Noor M Kanamitsu Koyo 1 :3
Kovac Borna Trink Michael 3 :0
Konecny Tomas / Kovac Borna Kanamitsu Koyo / Trink Michael 3 :2
Konecny Tomas Kanamitsu Koyo 2 :3
Alkhadrawi Ali Noor M Luginger Christian 3 :0

Round 6
2019-12-07
Oberwart Walter Wels   0:4
Storf Martin Kojic Frane Tomislav 1 :3
Habesohn Dominik Szudi Adam 1 :3
Habesohn Mathias Plattner Dominique 1 :3
Habesohn Dominik / Habesohn Mathias Szudi Adam / Plattner Dominique 0 :3


Round 7
2019-09-27
Walter Wels SPG Linz   1:4
Kojic Frane Tomislav Pistej Lubomir 0 :3
Szudi Adam Liu Zhenlong 3 :0
Friedrich Christian Kaluzny Samuel 0 :3
Friedrich Christian / Szudi Adam Kaluzny Samuel / Pistej Lubomir 1 :3
Szudi Adam Pistej Lubomir 0 :3

Round 7
2019-12-15 15:00
Salzburg UTTC Oberwart   3:3
Kanamitsu Koyo Storf Martin 3 :1
Luginger Christian Habesohn Dominik 0 :3
Zoltan Zoltan Habesohn Mathias 0 :3
Kanamitsu Koyo / Zoltan Zoltan Habesohn Dominik / Habesohn Mathias 3 :1
Kanamitsu Koyo Habesohn Dominik 3 :1
Luginger Christian Storf Martin 1 :3

Round 7
2019-12-21 15:00
HiWay Grill Kapfenberg SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:1
Levenko Andreas Wetzel Felix 3 :0
Vorcnik David Konecny Tomas 0 :3
Simoner Christoph Kovac Borna 3 :1
Simoner Christoph / Vorcnik David Kovac Borna / Konecny Tomas 3 :1
Levenko Andreas Konecny Tomas 3 :2

Round 7
2019-12-15 15:00
Stockerau Union Mauthausen   1:4
Didukh Oleksandr Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Chen Weixing Pfeffer Simon 2 :3
Serdaroglu David Pereira Andy 0 :3
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Pereira Andy / Pfeffer Simon 0 :3
Didukh Oleksandr Pfeffer Simon 0 :3


Round 1
2020-01-10 19:00
SPG Linz Mauthausen   3:3
Pistej Lubomir Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Kaluzny Samuel Pereira Andy 1 :3
Liu Zhenlong Pfeffer Simon 1 :3
Liu Zhenlong / Pistej Lubomir Pfeffer Simon / Pereira Andy 3 :2
Pistej Lubomir Pereira Andy 1 :3
Kaluzny Samuel Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1

Round 1
2020-01-10 18:30
Stockerau Union SolexConsult TTC Wiener Neustadt   3:3
Didukh Oleksandr Kwon Ojin 0 :3
Chen Weixing Konecny Tomas 3 :0
Serdaroglu David Wetzel Felix 3 :0
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Wetzel Felix / Konecny Tomas 1 :3
Didukh Oleksandr Konecny Tomas 0 :3
Chen Weixing Kwon Ojin 3 :0

Round 1
2020-01-10 18:30
HiWay Grill Kapfenberg Oberwart   4:2
Levenko Andreas Storf Martin 3 :2
Simoner Christoph Habesohn Dominik 1 :3
Vorcnik David Habesohn Mathias 3 :0
Simoner Christoph / Vorcnik David Habesohn Dominik / Habesohn Mathias 3 :2
Levenko Andreas Habesohn Dominik 2 :3
Simoner Christoph Storf Martin 3 :2

Round 1
2020-01-10 18:30
Salzburg UTTC Walter Wels   0:4
Trink Michael Kojic Frane Tomislav 1 :3
Luginger Christian Dongsoo Kang 2 :3
Zoltan Zoltan Szudi Adam 1 :3
Trink Michael / Zoltan Zoltan Szudi Adam / Dongsoo Kang 1 :3


Round 2
2020-01-12 15:00
Salzburg UTTC SPG Linz   2:4
Luginger Christian Kaluzny Samuel 2 :3
Trink Michael Pistej Lubomir 0 :3
Zoltan Zoltan Grininger Thomas 3 :1
Zoltan Zoltan / Trink Michael Pistej Lubomir / Grininger Thomas 3 :2
Luginger Christian Pistej Lubomir 0 :3
Trink Michael Kaluzny Samuel 0 :3

Round 2
2020-01-12 15:00
Walter Wels HiWay Grill Kapfenberg   4:0
Dongsoo Kang Simoner Christoph 3 :0
Kojic Frane Tomislav Levenko Andreas 3 :2
Szudi Adam Vorcnik David 3 :2
Szudi Adam / Dongsoo Kang Vorcnik David / Simoner Christoph 3 :1

Round 2
2020-01-12 15:00
Oberwart Stockerau Union   0:4
Habesohn Dominik Chen Weixing 1 :3
Storf Martin Didukh Oleksandr 0 :3
Habesohn Mathias Serdaroglu David 2 :3
Habesohn Mathias / Habesohn Dominik Serdaroglu David / Didukh Oleksandr 1 :3

Round 2
2020-01-12 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Mauthausen   4:2
Konecny Tomas Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Kwon Ojin Pereira Andy 1 :3
Wetzel Felix Pfeffer Simon 2 :3
Konecny Tomas / Wetzel Felix Pereira Andy / Pfeffer Simon 3 :2
Konecny Tomas Pereira Andy 3 :1
Kwon Ojin Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1


Round 3
2020-01-19 15:00
SPG Linz SolexConsult TTC Wiener Neustadt   2:4
Pistej Lubomir Kwon Ojin 3 :0
Liu Zhenlong Konecny Tomas 0 :3
Kaluzny Samuel Kovac Borna 1 :3
Pistej Lubomir / Kaluzny Samuel Konecny Tomas / Kovac Borna 2 :3
Pistej Lubomir Konecny Tomas 3 :2
Liu Zhenlong Kwon Ojin 1 :3

Round 3
2020-01-19 15:00
Mauthausen Oberwart   4:0
Pereira Andy Habesohn Mathias 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Habesohn Dominik 3 :0
Pfeffer Simon Storf Martin 3 :0
Pfeffer Simon / Pereira Andy Habesohn Dominik / Storf Martin 3 :0

Round 3
2020-01-19 15:00
Stockerau Union Walter Wels   4:0
Didukh Oleksandr Kojic Frane Tomislav 3 :0
Chen Weixing Dongsoo Kang 3 :1
Serdaroglu David Szudi Adam 3 :1
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Szudi Adam / Kojic Frane Tomislav 3 :1

Round 3
2020-01-19 15:00
HiWay Grill Kapfenberg Salzburg UTTC   4:0
Simoner Christoph Luginger Christian 3 :1
Levenko Andreas Trink Michael 3 :0
Vorcnik David Zoltan Zoltan 3 :2
Simoner Christoph / Vorcnik David Zoltan Zoltan / Trink Michael 3 :1


Round 4
2020-02-02 15:00
HiWay Grill Kapfenberg SPG Linz   1:4
Levenko Andreas Kaluzny Samuel 3 :1
Simoner Christoph Pistej Lubomir 0 :3
Vorcnik David Grininger Thomas 0 :3
Levenko Andreas / Vorcnik David Pistej Lubomir / Grininger Thomas 0 :3
Levenko Andreas Pistej Lubomir 2 :3

Round 4
2020-02-02 15:00
Salzburg UTTC Stockerau Union   1:4
Luginger Christian Didukh Oleksandr 0 :3
Trink Michael Chen Weixing 0 :3
Zoltan Zoltan Serdaroglu David 1 :3
Zoltan Zoltan / Trink Michael Didukh Oleksandr / Serdaroglu David 3 :2
Luginger Christian Chen Weixing 0 :3

Round 4
2020-02-02 15:00
Walter Wels Mauthausen   4:0
Kojic Frane Tomislav Pfeffer Simon 3 :1
Szudi Adam Pereira Andy 3 :2
Plattner Dominique Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Plattner Dominique / Szudi Adam Kinz-Presslmayer Bernhard / Pereira Andy 3 :0

Round 4
-0001-11-30
Oberwart SolexConsult TTC Wiener Neustadt   -:-


Round 5
2020-02-23 17:00
SPG Linz Oberwart   4:1
Pistej Lubomir Storf Martin 2 :3
Kaluzny Samuel Habesohn Dominik 3 :1
Liu Zhenlong Habesohn Mathias 3 :0
Liu Zhenlong / Pistej Lubomir Habesohn Dominik / Habesohn Mathias 3 :2
Pistej Lubomir Habesohn Dominik 3 :1

Round 5
-0001-11-30
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Walter Wels   -:-

Round 5
2020-02-23 15:00
Mauthausen Salzburg UTTC   2:4
Pereira Andy Zoltan Zoltan 3 :2
Kinz-Presslmayer Bernhard Kanamitsu Koyo 2 :3
Pfeffer Simon Trink Michael 3 :0
Pfeffer Simon / Pereira Andy Kanamitsu Koyo / Trink Michael 2 :3
Pereira Andy Kanamitsu Koyo 1 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Zoltan Zoltan 2 :3

Round 5
2020-02-23 15:00
Stockerau Union HiWay Grill Kapfenberg   4:2
Didukh Oleksandr Vorcnik David 3 :0
Chen Weixing Levenko Andreas 2 :3
Serdaroglu David Simoner Christoph 3 :1
Didukh Oleksandr / Serdaroglu David Simoner Christoph / Vorcnik David 3 :1
Didukh Oleksandr Levenko Andreas 0 :3
Chen Weixing Vorcnik David 3 :0


Round 6
2020-03-08 15:00
Stockerau Union SPG Linz   3:3
Didukh Oleksandr Kaluzny Samuel 3 :0
Chen Weixing Pistej Lubomir 3 :1
Serdaroglu David Grininger Thomas 0 :3
Didukh Oleksandr / Serdaroglu David Pistej Lubomir / Grininger Thomas 1 :3
Didukh Oleksandr Pistej Lubomir 3 :0
Chen Weixing Kaluzny Samuel 2 :3

Round 6
2020-03-08 15:00
HiWay Grill Kapfenberg Mauthausen   4:2
Levenko Andreas Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Vorcnik David Pereira Andy 1 :3
Simoner Christoph Pfeffer Simon 3 :2
Simoner Christoph / Vorcnik David Pfeffer Simon / Pereira Andy 3 :1
Levenko Andreas Pereira Andy 2 :3
Vorcnik David Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0

Round 6
2020-03-08 15:00
Salzburg UTTC SolexConsult TTC Wiener Neustadt   3:3
Kanamitsu Koyo Wetzel Felix 3 :2
Zoltan Zoltan Konecny Tomas 1 :3
Trink Michael Kovac Borna 3 :0
Kanamitsu Koyo / Trink Michael Konecny Tomas / Kovac Borna 2 :3
Kanamitsu Koyo Konecny Tomas 3 :0
Zoltan Zoltan Wetzel Felix 0 :3

Round 6
2020-03-08
Walter Wels Oberwart   3:3
Kojic Frane Tomislav Storf Martin 1 :3
Szudi Adam Habesohn Dominik 3 :1
Friedrich Christian Habesohn Mathias 0 :3
Szudi Adam / Friedrich Christian Habesohn Dominik / Habesohn Mathias 3 :2
Kojic Frane Tomislav Habesohn Dominik 1 :3
Szudi Adam Storf Martin 3 :1


Round 7
2020-04-18
SPG Linz Walter Wels   -:-

Round 7
2020-04-18 15:00
Oberwart Salzburg UTTC   -:-

Round 7
2020-04-18 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt HiWay Grill Kapfenberg   -:-

Round 7
2020-04-18 15:00
Mauthausen Stockerau Union   -:-

Teams & Players

Teams Players
Stockerau Union DAVID Serdaroglu , WEIXING Chen , OLEKSANDR Didukh , KEI Eto
Walter Wels ADAM Szudi , TOMISLAV Kojic Frane , KANG Dongsoo , DOMINIQUE Plattner , CHRISTIAN Friedrich
SPG Linz LUBOMIR Pistej , SAMUEL Kaluzny , THOMAS Grininger , ZHENLONG Liu
HiWay Grill Kapfenberg ANDREAS Levenko , CHRISTOPH Simoner , DAVID Vorcnik
Mauthausen SIMON Pfeffer , ANDY Pereira , BERNHARD Kinz-Presslmayer
SolexConsult TTC Wiener Neustadt TOMAS Konecny , BORNA Kovac , FELIX Wetzel , OJIN Kwon , M Alkhadrawi Ali Noor
Salzburg UTTC KOYO Kanamitsu , ZOLTAN Zoltan , MICHAEL Trink , CHRISTIAN Luginger
Oberwart MATHIAS Habesohn , DOMINIK Habesohn , MARTIN Storf

Latest Tweets by ittfworld