contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2018/2019

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 16 13 0 3 61 26 35 50
2. SPG Linz 16 10 1 5 56 34 22 47
3. HiWay Grill Kapfenberg 16 10 3 3 53 32 21 44
4. Walter Wels 16 7 5 4 48 37 11 41
5. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 16 5 7 4 40 45 -5 33
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 16 6 10 0 39 46 -7 32
7. Oberwart 16 4 9 3 33 52 -19 30
8. Badener AC 16 2 13 1 29 58 -29 25
9. Turnerschaft Innsbruck 16 3 12 1 28 57 -29 25
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 15 12 0 3 57 24 33 47
2. SPG Linz 15 9 1 5 52 32 20 44
3. HiWay Grill Kapfenberg 15 10 2 3 51 28 23 43
4. Walter Wels 15 7 5 3 45 34 11 39
5. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 16 5 7 4 40 45 -5 33
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 15 6 9 0 37 42 -5 31
7. Oberwart 15 4 9 2 30 49 -19 28
8. Badener AC 15 2 12 1 27 54 -27 24
9. Turnerschaft Innsbruck 15 2 12 1 24 55 -31 22
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 14 11 0 3 53 23 30 44
2. HiWay Grill Kapfenberg 15 10 2 3 51 28 23 43
3. SPG Linz 14 8 1 5 48 30 18 41
4. Walter Wels 14 7 4 3 43 30 13 38
5. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 15 4 7 4 36 45 -9 30
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 14 5 9 0 33 42 -9 28
7. Oberwart 14 4 8 2 30 45 -15 27
8. Badener AC 14 2 11 1 26 50 -24 23
9. Turnerschaft Innsbruck 14 2 11 1 24 51 -27 21
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 14 11 0 3 53 23 30 44
2. HiWay Grill Kapfenberg 14 9 2 3 47 28 19 40
3. SPG Linz 13 7 1 5 44 29 15 38
4. Walter Wels 13 7 4 2 40 27 13 36
5. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 14 4 6 4 35 41 -6 29
6. Oberwart 13 4 7 2 30 41 -11 26
7. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 13 4 9 0 29 40 -11 25
8. Badener AC 13 2 10 1 24 46 -22 22
9. Turnerschaft Innsbruck 13 2 11 0 21 48 -27 19
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 13 10 0 3 49 21 28 41
2. HiWay Grill Kapfenberg 13 9 2 2 44 25 19 38
3. SPG Linz 12 7 1 4 41 26 15 36
4. Walter Wels 12 6 4 2 36 27 9 33
5. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 13 3 6 4 31 40 -9 26
6. Oberwart 13 4 7 2 30 41 -11 26
7. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 12 4 8 0 27 36 -9 24
8. Badener AC 12 2 9 1 24 42 -18 21
9. Turnerschaft Innsbruck 12 2 10 0 20 44 -24 18
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 12 9 0 3 45 19 26 38
2. SPG Linz 12 7 1 4 41 26 15 36
3. HiWay Grill Kapfenberg 12 8 2 2 40 24 16 35
4. Walter Wels 11 5 4 2 32 26 6 30
5. Oberwart 12 4 6 2 28 37 -9 25
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 11 4 7 0 26 32 -6 23
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 12 2 6 4 27 38 -11 23
8. Badener AC 11 2 8 1 22 38 -16 20
9. Turnerschaft Innsbruck 11 2 9 0 19 40 -21 17
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 11 8 0 3 41 17 24 35
2. SPG Linz 11 7 1 3 38 23 15 34
3. HiWay Grill Kapfenberg 11 7 2 2 36 23 13 32
4. Walter Wels 10 5 3 2 30 22 8 29
5. Oberwart 11 4 6 1 25 34 -9 23
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 10 4 6 0 25 28 -3 22
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 11 1 6 4 23 37 -14 20
8. Badener AC 10 2 7 1 21 34 -13 19
9. Turnerschaft Innsbruck 11 2 9 0 19 40 -21 17
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 10 8 0 2 38 14 24 33
2. SPG Linz 10 7 1 2 35 20 15 32
3. HiWay Grill Kapfenberg 10 6 2 2 32 21 11 29
4. Walter Wels 9 5 3 1 27 19 8 27
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 9 4 5 0 23 24 -1 21
6. Oberwart 10 3 6 1 21 32 -11 20
7. Badener AC 10 2 7 1 21 34 -13 19
8. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 10 1 6 3 20 34 -14 18
9. Turnerschaft Innsbruck 10 2 8 0 17 36 -19 16
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 9 8 0 1 35 11 24 31
2. SPG Linz 9 6 1 2 31 18 13 29
3. HiWay Grill Kapfenberg 9 6 1 2 32 17 15 28
4. Walter Wels 8 4 3 1 23 19 4 24
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 9 4 5 0 23 24 -1 21
6. Badener AC 9 2 6 1 19 30 -11 18
7. Oberwart 9 2 6 1 17 30 -13 17
8. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 9 1 6 2 17 31 -14 16
9. Turnerschaft Innsbruck 9 2 7 0 15 32 -17 15

Results

Round 1
2019-01-13 14:00
Badener AC SPG Linz   1:4
Levenko Andreas Slatinsek Uros 3 :1
Ahmadian Amin Pistej Lubomir 0 :3
Kapolnek Narayan Grininger Thomas 0 :3
Ahmadian Amin / Kapolnek Narayan Pistej Lubomir / Grininger Thomas 1 :3
Levenko Andreas Pistej Lubomir 0 :3

Round 1
2019-01-13 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Oberwart   4:0
Petö Zsolt Kovac Borna 3 :0
Kenjaev Zokhid Habesohn Dominik 3 :1
Storf Martin Habesohn Mathias 3 :0
Storf Martin / Petö Zsolt Habesohn Dominik / Habesohn Mathias 3 :0

Round 1
2019-01-13 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen HiWay Grill Kapfenberg   0:4
Pfeffer Simon Kojic Frane Tomislav 2 :3
w.o. Simoner Christoph 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Vorcnik David 2 :3
Pfeffer Simon / Kinz-Presslmayer Bernhard Simoner Christoph / Vorcnik David 1 :3


Round 2
2019-01-27 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen SG Stockerau   3:3
Pfeffer Simon Al-Samhoury Tarek 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Didukh Oleksandr 1 :3
Pereira Andy Serdaroglu David 1 :3
Pfeffer Simon / Pereira Andy Didukh Oleksandr / Serdaroglu David 3 :1
Pfeffer Simon Didukh Oleksandr 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Al-Samhoury Tarek 3 :1

Round 2
2019-01-27
HiWay Grill Kapfenberg Walter Wels   0:4
Simoner Christoph Szudi Adam 1 :3
Kojic Frane Tomislav Kozul Deni 1 :3
Vorcnik David Plattner Dominique 1 :3
Simoner Christoph / Vorcnik David Szudi Adam / Plattner Dominique 1 :3

Round 2
2019-03-16 13:30
Oberwart Badener AC   4:2
Habesohn Dominik Levenko Dmitrij 3 :2
Kovac Borna Levenko Andreas 2 :3
Habesohn Mathias Kapolnek Narayan 3 :0
Habesohn Mathias / Kovac Borna Levenko Andreas / Kapolnek Narayan 3 :2
Habesohn Dominik Levenko Andreas 0 :3
Kovac Borna Levenko Dmitrij 3 :0

Round 2
2019-01-27 16:00
SPG Linz Turnerschaft Innsbruck   4:2
Pistej Lubomir Gardos Krisztian 3 :1
Slatinsek Uros Alkhadrawi Ali Noor M 1 :3
Grininger Thomas Leitgeb Stefan 0 :3
Grininger Thomas / Pistej Lubomir Leitgeb Stefan / Alkhadrawi Ali Noor M 3 :0
Pistej Lubomir Alkhadrawi Ali Noor M 3 :1
Slatinsek Uros Gardos Krisztian 3 :0


Round 3
2019-02-03 15:00
SG Stockerau SPG Linz   3:3
Chen Weixing Slatinsek Uros 3 :0
Serdaroglu David Pistej Lubomir 2 :3
Didukh Oleksandr Grininger Thomas 3 :0
Didukh Oleksandr / Serdaroglu David Pistej Lubomir / Grininger Thomas 1 :3
Chen Weixing Pistej Lubomir 0 :3
Serdaroglu David Slatinsek Uros 3 :1

Round 3
2019-02-03 15:00
Turnerschaft Innsbruck Oberwart   2:4
Alkhadrawi Ali Noor M Kovac Borna 3 :1
Maier Christoph Habesohn Dominik 3 :1
Leitgeb Stefan Habesohn Mathias 2 :3
Leitgeb Stefan / Alkhadrawi Ali Noor M Habesohn Mathias / Kovac Borna 1 :3
Alkhadrawi Ali Noor M Habesohn Dominik 1 :3
Maier Christoph Kovac Borna 2 :3

Round 3
2019-02-03 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt HiWay Grill Kapfenberg   2:4
Kenjaev Zokhid Kojic Frane Tomislav 3 :2
Lim Kyuhyun Simoner Christoph 1 :3
Petö Zsolt Vorcnik David 2 :3
Petö Zsolt / Chen Alexander Vorcnik David / Simoner Christoph 2 :3
Kenjaev Zokhid Simoner Christoph 3 :2
Chen Alexander Kojic Frane Tomislav 0 :3

Round 3
2019-02-03 16:00
Walter Wels ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   3:3
Kozul Deni Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Friedrich Christian Pfeffer Simon 2 :3
Szudi Adam Pereira Andy 3 :1
Szudi Adam / Plattner Dominique Pfeffer Simon / Pereira Andy 2 :3
Kozul Deni Pfeffer Simon 3 :0
Plattner Dominique Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3


Round 4
2019-02-10 16:00
Walter Wels SG Stockerau   2:4
Szudi Adam Chen Weixing 1 :3
Kozul Deni Didukh Oleksandr 3 :0
Friedrich Christian Serdaroglu David 3 :2
Szudi Adam / Friedrich Christian Didukh Oleksandr / Serdaroglu David 0 :3
Szudi Adam Didukh Oleksandr 0 :3
Kozul Deni Chen Weixing 0 :3

Round 4
2019-02-10 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:1
Pereira Andy Petö Zsolt 3 :0
Pfeffer Simon Kenjaev Zokhid 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Storf Martin 2 :3
Pereira Andy / Kinz-Presslmayer Bernhard Storf Martin / Petö Zsolt 3 :2
Pereira Andy Kenjaev Zokhid 3 :1

Round 4
2019-02-10 16:00
HiWay Grill Kapfenberg Badener AC   4:1
Simoner Christoph w.o. 3 :0
Kojic Frane Tomislav Kenzhigulov Aidos 3 :1
Vorcnik David Kapolnek Narayan 0 :3
Simoner Christoph / Vorcnik David Kenzhigulov Aidos / Kapolnek Narayan 3 :1
Simoner Christoph Kenzhigulov Aidos 3 :0

Round 4
2019-02-10 13:30
Oberwart SPG Linz   3:3
Habesohn Dominik Slatinsek Uros 1 :3
Kovac Borna Pistej Lubomir 0 :3
Habesohn Mathias Grininger Thomas 3 :0
Habesohn Mathias / Kovac Borna Grininger Thomas / Pistej Lubomir 3 :2
Habesohn Dominik Pistej Lubomir 2 :3
Kovac Borna Slatinsek Uros 3 :1


Round 5
2019-02-24 15:00
SG Stockerau Oberwart   4:2
Didukh Oleksandr Habesohn Dominik 3 :0
Chen Weixing Kovac Borna 1 :3
Serdaroglu David Habesohn Mathias 3 :0
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Kovac Borna / Habesohn Mathias 0 :3
Didukh Oleksandr Kovac Borna 3 :0
Chen Weixing Habesohn Dominik 3 :1

Round 5
2019-02-24 16:00
Turnerschaft Innsbruck HiWay Grill Kapfenberg   1:4
Gardos Krisztian w.o. 3 :0
Maier Christoph Simoner Christoph 2 :3
Leitgeb Stefan Vorcnik David 0 :3
Maier Christoph / Leitgeb Stefan Simoner Christoph / Vorcnik David 1 :3
Gardos Krisztian Simoner Christoph 1 :3

Round 5
2019-02-24 15:00
Badener AC ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   2:4
Levenko Andreas Pereira Andy 3 :1
Kenzhigulov Aidos Pfeffer Simon 1 :3
Kapolnek Narayan Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Kapolnek Narayan / Kenzhigulov Aidos Kinz-Presslmayer Bernhard / Pereira Andy 1 :3
Levenko Andreas Pfeffer Simon 3 :0
Kenzhigulov Aidos Pereira Andy 0 :3

Round 5
2019-02-24 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Walter Wels   1:4
Petö Zsolt Szudi Adam 1 :3
Lim Kyuhyun Kozul Deni 0 :3
Kenjaev Zokhid Plattner Dominique 3 :1
Kenjaev Zokhid / Storf Martin Plattner Dominique / Szudi Adam 2 :3
Petö Zsolt Kozul Deni 0 :3


Round 6
2019-03-17 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt SG Stockerau   2:4
Petö Zsolt Chen Weixing 0 :3
Storf Martin Didukh Oleksandr 1 :3
Chen Alexander Serdaroglu David 3 :0
Petö Zsolt / Chen Alexander Didukh Oleksandr / Serdaroglu David 3 :2
Petö Zsolt Didukh Oleksandr 1 :3
Storf Martin Chen Weixing 1 :3

Round 6
2019-03-30 13:30
Walter Wels Badener AC   4:0
Szudi Adam Kenzhigulov Aidos 3 :0
Kozul Deni Levenko Andreas 3 :0
Friedrich Christian Kapolnek Narayan 3 :1
Szudi Adam / Friedrich Christian Kapolnek Narayan / Kenzhigulov Aidos 3 :0

Round 6
2019-03-17 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Turnerschaft Innsbruck   4:1
Pfeffer Simon Maier Christoph 3 :1
Pereira Andy Alkhadrawi Ali Noor M 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Leitgeb Stefan 1 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard / Pereira Andy Leitgeb Stefan / Alkhadrawi Ali Noor M 3 :0
Pfeffer Simon Alkhadrawi Ali Noor M 3 :0

Round 6
2019-03-17 16:00
HiWay Grill Kapfenberg SPG Linz   3:3
Kojic Frane Tomislav Slatinsek Uros 3 :2
Vorcnik David Pistej Lubomir 2 :3
Simoner Christoph Grininger Thomas 3 :1
Kojic Frane Tomislav / Simoner Christoph Pistej Lubomir / Grininger Thomas 3 :1
Kojic Frane Tomislav Pistej Lubomir 1 :3
Vorcnik David Slatinsek Uros 2 :3


Round 7
2019-03-31 13:30
Oberwart HiWay Grill Kapfenberg   0:4
Kovac Borna Kojic Frane Tomislav 1 :3
Habesohn Dominik Simoner Christoph 2 :3
Habesohn Mathias Vorcnik David 1 :3
Kovac Borna / Habesohn Mathias Simoner Christoph / Vorcnik David 2 :3

Round 7
2019-03-31 16:00
SPG Linz ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:1
Pistej Lubomir Pereira Andy 3 :2
Slatinsek Uros Pfeffer Simon 1 :3
Grininger Thomas Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Pistej Lubomir / Grininger Thomas Kinz-Presslmayer Bernhard / Pereira Andy 3 :0
Pistej Lubomir Pfeffer Simon 3 :0

Round 7
2019-03-31 16:00
Turnerschaft Innsbruck Walter Wels   3:3
Leitgeb Stefan Kozul Deni 1 :3
Gardos Krisztian Szudi Adam 3 :1
Maier Christoph Friedrich Christian 3 :2
Maier Christoph / Leitgeb Stefan Friedrich Christian / Kozul Deni 3 :0
Leitgeb Stefan Szudi Adam 1 :3
Gardos Krisztian Kozul Deni 0 :3

Round 7
2019-03-31 15:00
Badener AC SolexConsult TTC Wiener Neustadt   2:4
Levenko Andreas Chen Alexander 3 :0
Kenzhigulov Aidos Petö Zsolt 0 :3
Kapolnek Narayan Storf Martin 0 :3
Kapolnek Narayan / Levenko Andreas Petö Zsolt / Storf Martin 2 :3
Levenko Andreas Petö Zsolt 3 :1
Kenzhigulov Aidos Chen Alexander 0 :3


Round 8
2019-04-07 15:00
Badener AC SG Stockerau   1:4
Ahmadian Amin Al-Samhoury Tarek 3 :0
Kenzhigulov Aidos Didukh Oleksandr 2 :3
Kapolnek Narayan Serdaroglu David 0 :3
Ahmadian Amin / Kapolnek Narayan Didukh Oleksandr / Serdaroglu David 1 :3
Ahmadian Amin Didukh Oleksandr 1 :3

Round 8
2019-04-07 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Turnerschaft Innsbruck   4:0
Petö Zsolt Maier Christoph 3 :1
Chen Alexander Alkhadrawi Ali Noor M 3 :0
Storf Martin Leitgeb Stefan 3 :1
Petö Zsolt / Storf Martin Leitgeb Stefan / Maier Christoph 3 :1

Round 8
2019-04-07 16:00
Walter Wels SPG Linz   2:4
Kozul Deni Slatinsek Uros 3 :1
Plattner Dominique Pistej Lubomir 1 :3
Friedrich Christian Grininger Thomas 3 :1
Friedrich Christian / Plattner Dominique Pistej Lubomir / Grininger Thomas 0 :3
Kozul Deni Pistej Lubomir 2 :3
Plattner Dominique Slatinsek Uros 1 :3

Round 8
2019-04-07 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Oberwart   4:0
Pereira Andy Kovac Borna 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Habesohn Dominik 3 :1
Pfeffer Simon Habesohn Mathias 3 :1
Pfeffer Simon / Pereira Andy Kovac Borna / Habesohn Mathias 3 :1


Round 9
2019-04-14 15:00
SG Stockerau HiWay Grill Kapfenberg   4:2
Didukh Oleksandr Vorcnik David 3 :2
Chen Weixing Kojic Frane Tomislav 3 :0
Serdaroglu David Simoner Christoph 1 :3
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Simoner Christoph / Kojic Frane Tomislav 0 :3
Didukh Oleksandr Kojic Frane Tomislav 3 :1
Chen Weixing Vorcnik David 3 :0

Round 9
2019-04-14 13:30
Oberwart Walter Wels   3:3
Habesohn Dominik Szudi Adam 1 :3
Kovac Borna Kozul Deni 0 :3
Habesohn Mathias Friedrich Christian 3 :1
Habesohn Mathias / Kovac Borna Friedrich Christian / Szudi Adam 3 :1
Habesohn Dominik Kozul Deni 3 :1
Kovac Borna Szudi Adam 1 :3

Round 9
2019-04-14 16:00
SPG Linz SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:2
Pistej Lubomir Storf Martin 3 :1
Slatinsek Uros Petö Zsolt 3 :2
Grininger Thomas Chen Alexander 1 :3
Grininger Thomas / Pistej Lubomir Petö Zsolt / Chen Alexander 3 :1
Pistej Lubomir Petö Zsolt 2 :3
Slatinsek Uros Storf Martin 3 :0

Round 9
2019-04-14 16:00
Turnerschaft Innsbruck Badener AC   4:2
Alkhadrawi Ali Noor M Ahmadian Amin 3 :0
Maier Christoph Levenko Andreas 1 :3
Leitgeb Stefan Kenzhigulov Aidos 3 :0
Alkhadrawi Ali Noor M / Leitgeb Stefan Kenzhigulov Aidos / Levenko Andreas 3 :0
Alkhadrawi Ali Noor M Levenko Andreas 0 :3
Maier Christoph Ahmadian Amin 3 :1

Teams & Players

Teams Players
SG Stockerau 1
SPG Linz 1
HiWay Grill Kapfenberg 1
Walter Wels 1
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1
SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1
Oberwart 1
Badener AC 1
Turnerschaft Innsbruck 1

Latest Tweets by ittfworld