contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2017/2018

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 9 9 0 0 36 6 30 32
2. HiWay Grill Kapfenberg 1 9 7 2 0 31 11 20 30
3. SG Stockerau 1 9 7 1 1 31 16 15 30
4. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 9 6 3 0 25 20 5 24
5. SPG Linz 1 9 4 4 1 24 24 0 22
6. Oberwart 1 9 4 5 0 24 25 -1 18
7. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 9 3 6 0 19 29 -10 15
8. Turnerschaft Innsbruck 1 9 1 7 1 11 33 -22 14
9. Badener AC 1 9 2 7 0 17 30 -13 13
10. TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 1 9 0 8 1 11 35 -24 10
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 8 8 0 0 32 6 26 29
2. SG Stockerau 1 8 7 0 1 31 12 19 29
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 8 6 2 0 27 11 16 27
4. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 8 5 3 0 21 18 3 21
5. SPG Linz 1 8 4 3 1 22 20 2 21
6. Oberwart 1 8 3 5 0 20 25 -5 15
7. Turnerschaft Innsbruck 1 8 1 6 1 11 29 -18 13
8. Badener AC 1 8 2 6 0 15 26 -11 12
9. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 8 2 6 0 15 27 -12 12
10. TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 1 8 0 7 1 11 31 -20 9
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 7 7 0 0 28 6 22 26
2. HiWay Grill Kapfenberg 1 7 6 1 0 26 7 19 26
3. SG Stockerau 1 7 6 0 1 27 11 16 26
4. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 7 4 3 0 17 18 -1 18
5. SPG Linz 1 7 3 3 1 18 20 -2 18
6. Oberwart 1 7 3 4 0 19 21 -2 14
7. Turnerschaft Innsbruck 1 7 1 5 1 11 25 -14 12
8. Badener AC 1 7 2 5 0 15 22 -7 11
9. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 7 1 6 0 11 26 -15 9
10. TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 1 7 0 6 1 11 27 -16 8
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 6 6 0 0 24 8 16 24
2. Walter Wels 1 6 6 0 0 24 5 19 23
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 6 5 1 0 22 7 15 23
4. SPG Linz 1 6 3 3 0 15 17 -2 16
5. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 6 3 3 0 13 16 -3 15
6. Oberwart 1 6 3 3 0 18 17 1 13
7. Turnerschaft Innsbruck 1 6 1 4 1 10 21 -11 11
8. Badener AC 1 6 1 5 0 11 21 -10 8
9. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 6 1 5 0 9 22 -13 8
10. TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 1 6 0 5 1 11 23 -12 7
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 5 5 0 0 20 6 14 21
2. Walter Wels 1 5 5 0 0 20 4 16 20
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 5 4 1 0 18 5 13 20
4. SPG Linz 1 5 2 3 0 11 15 -4 13
5. Oberwart 1 5 3 2 0 16 13 3 12
6. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 5 2 3 0 9 15 -6 12
7. Turnerschaft Innsbruck 1 5 1 3 1 9 17 -8 10
8. Badener AC 1 5 1 4 0 9 17 -8 7
9. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 5 1 4 0 8 18 -10 7
10. TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 1 5 0 4 1 9 19 -10 6
  Team PL W L D + - +-  
1. HiWay Grill Kapfenberg 1 4 4 0 0 16 1 15 19
2. SG Stockerau 1 4 4 0 0 16 5 11 18
3. Walter Wels 1 4 4 0 0 16 2 14 17
4. SPG Linz 1 4 2 2 0 9 11 -2 12
5. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 4 2 2 0 8 11 -3 11
6. Oberwart 1 4 2 2 0 12 11 1 9
7. Turnerschaft Innsbruck 1 4 0 3 1 5 15 -10 7
8. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 4 1 3 0 6 14 -8 6
9. TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 1 4 0 3 1 8 15 -7 5
10. Badener AC 1 4 0 4 0 5 16 -11 4
  Team PL W L D + - +-  
1. HiWay Grill Kapfenberg 1 3 3 0 0 12 1 11 16
2. SG Stockerau 1 3 3 0 0 12 5 7 15
3. Walter Wels 1 3 3 0 0 12 2 10 14
4. SPG Linz 1 3 2 1 0 9 7 2 11
5. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 3 1 2 0 4 10 -6 8
6. Oberwart 1 3 1 2 0 8 9 -1 6
7. Turnerschaft Innsbruck 1 3 0 2 1 5 11 -6 6
8. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 3 1 2 0 6 10 -4 5
9. TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 1 3 0 2 1 7 11 -4 4
10. Badener AC 1 3 0 3 0 3 12 -9 3
  Team PL W L D + - +-  
1. HiWay Grill Kapfenberg 1 2 2 0 0 8 0 8 13
2. SG Stockerau 1 2 2 0 0 8 4 4 12
3. Walter Wels 1 2 2 0 0 8 1 7 11
4. SPG Linz 1 2 2 0 0 8 3 5 10
5. Oberwart 1 2 1 1 0 6 5 1 5
6. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 2 0 2 0 0 8 -8 5
7. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 2 1 1 0 5 6 -1 4
8. Turnerschaft Innsbruck 1 2 0 2 0 2 8 -6 4
9. TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 1 2 0 2 0 4 8 -4 2
10. Badener AC 1 2 0 2 0 2 8 -6 2
  Team PL W L D + - +-  
1. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 1 0 0 4 0 4 10
2. SG Stockerau 1 1 1 0 0 4 2 2 9
3. Walter Wels 1 1 1 0 0 4 1 3 8
4. SPG Linz 1 1 1 0 0 4 2 2 7
5. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 1 0 1 0 0 4 -4 4
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 1 1 0 0 4 2 2 3
7. Turnerschaft Innsbruck 1 1 0 1 0 1 4 -3 3
8. Oberwart 1 1 0 1 0 2 4 -2 2
9. TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 1 1 0 1 0 2 4 -2 1
10. Badener AC 1 1 0 1 0 2 4 -2 1

Results

Round 1
2017-09-11 18:00
SG Stockerau Oberwart   4:2
Pattantyus Adam Vajda Victor 3 :2
Chen Weixing Habesohn Dominik 3 :0
Serdaroglu David Habesohn Mathias 2 :3
Chen Weixing / Serdaroglu David Habesohn Mathias / Vajda Victor 2 :3
Pattantyus Adam Habesohn Dominik 3 :2
Chen Weixing Vajda Victor 3 :0

Round 1
2017-09-10 16:00
Turnerschaft Innsbruck Walter Wels   1:4
Leitgeb Stefan Petö Zsolt 3 :2
Edlinger Jaron Devos Robin 0 :3
Maier Christoph Plattner Dominique 0 :3
Maier Christoph / Leitgeb Stefan Petö Zsolt / Plattner Dominique 1 :3
Leitgeb Stefan Devos Robin 1 :3

Round 1
2017-09-10 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen HiWay Grill Kapfenberg   0:4
Pfeffer Simon Kojic Frane Tomislav 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Simoner Christoph 0 :3
Storf Martin Vorcnik David 0 :3
Pfeffer Simon / Storf Martin Simoner Christoph / Vorcnik David 2 :3

Round 1
2017-09-08 18:30
Badener AC SPG Linz   2:4
Levenko Andreas Slatinsek Uros 3 :0
Kapolnek Narayan Pistej Lubomir 2 :3
Zholudev Denis Grininger Thomas 3 :1
Levenko Andreas / Zholudev Denis Pistej Lubomir / Grininger Thomas 0 :3
Levenko Andreas Pistej Lubomir 0 :3
Kapolnek Narayan Slatinsek Uros 2 :3


Round 2
2017-10-01 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt SPG Linz   1:4
Chen Alexander Slatinsek Uros 3 :2
Santos Emil Pistej Lubomir 1 :3
Zoltan Zoltan Grininger Thomas 0 :3
Chen Alexander / Zoltan Zoltan Pistej Lubomir / Grininger Thomas 2 :3
Chen Alexander Pistej Lubomir 0 :3

Round 2
2017-10-01 16:00
HiWay Grill Kapfenberg Badener AC   4:0
Kojic Frane Tomislav Zholudev Denis 3 :0
Simoner Christoph Kapolnek Narayan 3 :0
Vorcnik David Glod Eric 3 :0
Simoner Christoph / Vorcnik David Zholudev Denis / Glod Eric 3 :0

Round 2
2017-10-01 16:00
Walter Wels ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:0
Plattner Dominique Storf Martin 3 :0
Cho Seungmin Pfeffer Simon 3 :0
Petö Zsolt Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Devos Robin / Petö Zsolt Kinz-Presslmayer Bernhard / Pfeffer Simon 3 :0

Round 2
2017-12-15 18:00
Oberwart Turnerschaft Innsbruck   4:1
Vajda Victor Edlinger Jaron 3 :0
Seper Michael Leitgeb Stefan 0 :3
Habesohn Mathias Gardos Krisztian 3 :0
Vajda Victor / Habesohn Mathias Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 3 :1
Vajda Victor Leitgeb Stefan 3 :2

Round 2
2017-10-01 16:00
TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 SG Stockerau   2:4
Juhasz Patrik Pattantyus Adam 2 :3
Weis Michael Chen Weixing 0 :3
Kolodziejczyk Maciej Serdaroglu David 3 :1
Kolodziejczyk Maciej / Juhasz Patrik Pattantyus Adam / Serdaroglu David 3 :1
Juhasz Patrik Chen Weixing 0 :3
Weis Michael Pattantyus Adam 0 :3


Round 3
2017-10-09 18:00
SG Stockerau SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:1
Pattantyus Adam Santos Emil 3 :0
Serdaroglu David Zoltan Zoltan 1 :3
Chen Weixing Chen Alexander 3 :0
Chen Weixing / Pattantyus Adam Chen Alexander / Zoltan Zoltan 3 :0
Pattantyus Adam Zoltan Zoltan 3 :0

Round 3
2017-10-21 15:00
Turnerschaft Innsbruck TTV sREAL Wr. Neudorf 1947   3:3
Leitgeb Stefan Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Maier Christoph Kolodziejczyk Maciej 3 :0
Gardos Krisztian Juhasz Patrik 3 :2
Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan Kolodziejczyk Maciej / Juhasz Patrik 1 :3
Leitgeb Stefan Kolodziejczyk Maciej 2 :3
Maier Christoph Kolodziejczyk Wojciech 0 :3

Round 3
2017-10-08 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Oberwart   4:2
Pfeffer Simon Vajda Victor 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Habesohn Dominik 1 :3
Storf Martin Habesohn Mathias 3 :1
Storf Martin / Pfeffer Simon Habesohn Mathias / Vajda Victor 2 :3
Pfeffer Simon Habesohn Dominik 3 :2
Kinz-Presslmayer Bernhard Vajda Victor 3 :1

Round 3
2017-10-09 18:00
Badener AC Walter Wels   1:4
Levenko Andreas Cho Seungmin 0 :3
Zholudev Denis Devos Robin 2 :3
Glod Eric Plattner Dominique 3 :1
Levenko Andreas / Glod Eric Petö Zsolt / Plattner Dominique 1 :3
Levenko Andreas Petö Zsolt 2 :3

Round 3
2017-10-08 16:00
SPG Linz HiWay Grill Kapfenberg   1:4
Pistej Lubomir Vorcnik David 3 :0
Slatinsek Uros Kojic Frane Tomislav 0 :3
Grininger Thomas Simoner Christoph 0 :3
Pistej Lubomir / Grininger Thomas Simoner Christoph / Kojic Frane Tomislav 0 :3
Pistej Lubomir Kojic Frane Tomislav 1 :3


Round 4
2017-10-15 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt HiWay Grill Kapfenberg   0:4
Zoltan Zoltan Vorcnik David 1 :3
Chen Alexander Simoner Christoph 0 :3
Santos Emil Kojic Frane Tomislav 0 :3
Chen Alexander / Santos Emil Simoner Christoph / Kojic Frane Tomislav 0 :3

Round 4
2017-10-15
Walter Wels SPG Linz   4:0
Cho Seungmin Pistej Lubomir 3 :0
Devos Robin Grininger Thomas 3 :0
Petö Zsolt Slatinsek Uros 3 :1
Cho Seungmin / Petö Zsolt Slatinsek Uros / Pistej Lubomir 3 :2

Round 4
2017-10-16
Oberwart Badener AC   4:2
Vajda Victor Levenko Andreas 2 :3
Habesohn Dominik Zholudev Denis 3 :1
Habesohn Mathias Glod Eric 3 :2
Habesohn Mathias / Vajda Victor Levenko Andreas / Glod Eric 3 :1
Habesohn Dominik Levenko Andreas 2 :3
Vajda Victor Zholudev Denis 3 :1

Round 4
2017-12-10 16:00
TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   1:4
Juhasz Patrik Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Weis Michael Pfeffer Simon 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech Storf Martin 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech / Juhasz Patrik Pfeffer Simon / Storf Martin 0 :3
Juhasz Patrik Pfeffer Simon 0 :3

Round 4
2017-10-16 18:00
SG Stockerau Turnerschaft Innsbruck   4:0
Pattantyus Adam Maier Christoph 3 :0
Chen Weixing Leitgeb Stefan 3 :0
Serdaroglu David Gardos Krisztian 3 :1
Pattantyus Adam / Serdaroglu David Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 3 :1


Round 5
2017-10-22 14:00
Turnerschaft Innsbruck SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:2
Leitgeb Stefan Zoltan Zoltan 2 :3
Maier Christoph Chen Alexander 2 :3
Gardos Krisztian Szosznyak Attila 3 :2
Gardos Krisztian / Maier Christoph Szosznyak Attila / Zoltan Zoltan 3 :0
Leitgeb Stefan Chen Alexander 3 :0
Maier Christoph Zoltan Zoltan 3 :1

Round 5
2017-10-22 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen SG Stockerau   1:4
Kinz-Presslmayer Bernhard Serdaroglu David 0 :3
Storf Martin Pattantyus Adam 0 :3
Pfeffer Simon Chen Weixing 0 :3
Pfeffer Simon / Storf Martin Chen Weixing / Pattantyus Adam 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Pattantyus Adam 0 :3

Round 5
2017-10-23 18:00
Badener AC TTV sREAL Wr. Neudorf 1947   4:1
Levenko Andreas Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Zholudev Denis Juhasz Patrik 1 :3
Glod Eric Kolodziejczyk Maciej 3 :0
Levenko Andreas / Glod Eric Juhasz Patrik / Kolodziejczyk Maciej 3 :2
Levenko Andreas Juhasz Patrik 3 :1

Round 5
2017-10-22 16:00
SPG Linz Oberwart   2:4
Pistej Lubomir Vajda Victor 2 :3
Slatinsek Uros Habesohn Dominik 3 :1
Grininger Thomas Habesohn Mathias 2 :3
Grininger Thomas / Pistej Lubomir Habesohn Mathias / Vajda Victor 1 :3
Pistej Lubomir Habesohn Dominik 3 :0
Slatinsek Uros Vajda Victor 0 :3

Round 5
2017-10-22 16:00
HiWay Grill Kapfenberg Walter Wels   2:4
Simoner Christoph Devos Robin 3 :1
Kojic Frane Tomislav Cho Seungmin 0 :3
Vorcnik David Petö Zsolt 1 :3
Vorcnik David / Simoner Christoph Cho Seungmin / Petö Zsolt 1 :3
Simoner Christoph Cho Seungmin 3 :2
Kojic Frane Tomislav Devos Robin 0 :3


Round 6
2017-10-29 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Walter Wels   1:4
Chen Alexander Devos Robin 2 :3
w.o. Petö Zsolt 0 :3
Zoltan Zoltan Plattner Dominique 3 :2
Chen Alexander / Zoltan Zoltan Plattner Dominique / Petö Zsolt 0 :3
Chen Alexander Petö Zsolt 1 :3

Round 6
2017-10-29 13:30
Oberwart HiWay Grill Kapfenberg   2:4
Vajda Victor Vorcnik David 3 :1
Habesohn Dominik Simoner Christoph 0 :3
Habesohn Mathias Kojic Frane Tomislav 1 :3
Habesohn Mathias / Vajda Victor Simoner Christoph / Kojic Frane Tomislav 3 :1
Vajda Victor Simoner Christoph 0 :3
Habesohn Dominik Vorcnik David 2 :3

Round 6
2017-10-29 16:00
TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 SPG Linz   2:4
Juhasz Patrik Slatinsek Uros 2 :3
Kolodziejczyk Wojciech Pistej Lubomir 1 :3
Kolodziejczyk Maciej Grininger Thomas 3 :2
Kolodziejczyk Maciej / Juhasz Patrik Pistej Lubomir / Grininger Thomas 0 :3
Juhasz Patrik Pistej Lubomir 3 :0
Kolodziejczyk Wojciech Slatinsek Uros 0 :3

Round 6
2017-10-29 15:00
SG Stockerau Badener AC   4:2
Chen Weixing Kapolnek Narayan 3 :0
Pattantyus Adam Zholudev Denis 3 :2
Serdaroglu David Glod Eric 1 :3
Pattantyus Adam / Serdaroglu David Glod Eric / Zholudev Denis 1 :3
Chen Weixing Zholudev Denis 3 :0
Pattantyus Adam Kapolnek Narayan 3 :1

Round 6
2017-10-29 16:00
Turnerschaft Innsbruck ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   1:4
Leitgeb Stefan Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Maier Christoph Pfeffer Simon 0 :3
Gardos Krisztian Storf Martin 1 :3
Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan Storf Martin / Pfeffer Simon 0 :3
Leitgeb Stefan Pfeffer Simon 0 :3


Round 7
2017-11-19 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:2
Pfeffer Simon Alto Gaston 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Yang Yinghao 0 :3
Storf Martin Chen Alexander 3 :2
Pfeffer Simon / Storf Martin Chen Alexander / Yang Yinghao 3 :2
Pfeffer Simon Yang Yinghao 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Alto Gaston 3 :0

Round 7
2017-11-20 18:00
Badener AC Turnerschaft Innsbruck   4:1
Levenko Andreas w.o. 3 :0
Zholudev Denis Leitgeb Stefan 3 :0
Glod Eric Gardos Krisztian 3 :1
Zholudev Denis / Glod Eric Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 2 :3
Levenko Andreas Leitgeb Stefan 3 :2

Round 7
2017-11-05 16:00
SPG Linz SG Stockerau   3:3
Pistej Lubomir Serdaroglu David 3 :0
Grininger Thomas Chen Weixing 0 :3
Slatinsek Uros Pattantyus Adam 3 :1
Slatinsek Uros / Pistej Lubomir Pattantyus Adam / Chen Weixing 0 :3
Pistej Lubomir Chen Weixing 3 :1
Grininger Thomas Serdaroglu David 2 :3

Round 7
2017-11-19 16:00
HiWay Grill Kapfenberg TTV sREAL Wr. Neudorf 1947   4:0
Kojic Frane Tomislav Juhasz Patrik 3 :1
Simoner Christoph Kolodziejczyk Maciej 3 :0
Vorcnik David Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Vorcnik David / Simoner Christoph Kolodziejczyk Maciej / Kolodziejczyk Wojciech 3 :0

Round 7
2017-11-19 16:00
Walter Wels Oberwart   4:1
Petö Zsolt Habesohn Dominik 3 :1
Devos Robin Vajda Victor 2 :3
Plattner Dominique Habesohn Mathias 3 :1
Plattner Dominique / Petö Zsolt Vajda Victor / Habesohn Mathias 3 :2
Petö Zsolt Vajda Victor 3 :1


Round 8
2017-11-26 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Oberwart   4:1
Yang Yinghao Habesohn Dominik 3 :1
Zoltan Zoltan Vajda Victor 3 :1
Chen Alexander Habesohn Mathias 3 :2
Chen Alexander / Yang Yinghao Vajda Victor / Habesohn Mathias 0 :3
Yang Yinghao Vajda Victor 3 :1

Round 8
2017-11-26 16:00
TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 Walter Wels   0:4
Kolodziejczyk Maciej Plattner Dominique 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Devos Robin 1 :3
Juhasz Patrik Petö Zsolt 0 :3
Kolodziejczyk Maciej / Juhasz Patrik Plattner Dominique / Petö Zsolt 0 :3

Round 8
2017-11-27 18:00
SG Stockerau HiWay Grill Kapfenberg   4:1
Chen Weixing Kojic Frane Tomislav 1 :3
Serdaroglu David Vorcnik David 3 :2
Pattantyus Adam Simoner Christoph 3 :0
Pattantyus Adam / Chen Weixing Kojic Frane Tomislav / Simoner Christoph 3 :1
Chen Weixing Vorcnik David 3 :0

Round 8
2017-10-28 16:00
Turnerschaft Innsbruck SPG Linz   0:4
Leitgeb Stefan Slatinsek Uros 1 :3
Maier Christoph Pistej Lubomir 0 :3
Gardos Krisztian Grininger Thomas 2 :3
Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan Pistej Lubomir / Grininger Thomas 0 :3

Round 8
2017-11-26 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Badener AC   4:0
Pfeffer Simon Zholudev Denis 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Glod Eric 3 :0
Storf Martin Kapolnek Narayan 3 :0
Pfeffer Simon / Storf Martin Kapolnek Narayan / Glod Eric 3 :1


Round 9
2017-11-27 18:00
Badener AC SolexConsult TTC Wiener Neustadt   2:4
Zholudev Denis Chen Alexander 1 :3
Levenko Andreas Yang Yinghao 0 :3
Glod Eric Zoltan Zoltan 3 :2
Levenko Andreas / Glod Eric Yang Yinghao / Zoltan Zoltan 3 :2
Levenko Andreas Chen Alexander 2 :3
Kapolnek Narayan Yang Yinghao 0 :3

Round 9
2017-12-04 18:00
SPG Linz ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   2:4
Pistej Lubomir Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Slatinsek Uros Pfeffer Simon 2 :3
Grininger Thomas Storf Martin 1 :3
Pistej Lubomir / Grininger Thomas Pfeffer Simon / Storf Martin 3 :1
Pistej Lubomir Pfeffer Simon 1 :3
Slatinsek Uros Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3

Round 9
2017-12-17 16:00
HiWay Grill Kapfenberg Turnerschaft Innsbruck   4:0
Simoner Christoph Gardos Krisztian 3 :0
Kojic Frane Tomislav Leitgeb Stefan 3 :2
Vorcnik David Edlinger Jaron 3 :0
Vorcnik David / Simoner Christoph Edlinger Jaron / Leitgeb Stefan 3 :1

Round 9
2017-12-01 18:30
Walter Wels SG Stockerau   4:0
Devos Robin Serdaroglu David 3 :1
Plattner Dominique Chen Weixing 3 :1
Petö Zsolt Pattantyus Adam 3 :1
Petö Zsolt / Plattner Dominique Chen Weixing / Pattantyus Adam 3 :1

Round 9
2017-12-16 14:00
Oberwart TTV sREAL Wr. Neudorf 1947   4:0
Vajda Victor Kolodziejczyk Maciej 3 :1
Habesohn Dominik Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Habesohn Mathias Schagl Lukas 3 :0
Habesohn Mathias / Vajda Victor Kolodziejczyk Maciej / Schagl Lukas 3 :2

Teams & Players

Teams Players
Walter Wels 1 ZSOLT Petö , ROBIN Devos , DOMINIQUE Plattner , SEUNGMIN Cho , CHRISTIAN Friedrich , GABOR Böhm
HiWay Grill Kapfenberg 1 CHRISTOPH Simoner , TOMISLAV Kojic Frane , DAVID Vorcnik
SG Stockerau 1 WEIXING Chen , ADAM Pattantyus , DAVID Serdaroglu , TAREK Al-Samhoury
SPG Linz 1 LUBOMIR Pistej , UROS Slatinsek , THOMAS Grininger
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 MARTIN Storf , SIMON Pfeffer , BERNHARD Kinz-Presslmayer
Oberwart 1 MATHIAS Habesohn , VICTOR Vajda , DOMINIK Habesohn , MICHAEL Seper
SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 ALEXANDER Chen , ZOLTAN Zoltan , YIJUN Feng , YINGHAO Yang , ATTILA Szosznyak , EMIL Santos , GASTON Alto
Badener AC 1 ANDREAS Levenko , ERIC Glod , DENIS Zholudev , NARAYAN Kapolnek , ARMOND Bolbolian
Turnerschaft Innsbruck 1 STEFAN Leitgeb , KRISZTIAN Gardos , CHRISTOPH Maier , JARON Edlinger
TTV sREAL Wr. Neudorf 1947 1 MACIEJ Kolodziejczyk , WOJCIECH Kolodziejczyk , PATRIK Juhasz , LUKAS Schagl , MICHAEL Weis

Latest Tweets by ittfworld