contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2016/2017

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 9 7 1 1 33 13 20 31
2. Walter Wels 1 9 9 0 0 36 9 27 30
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 9 5 2 2 27 17 10 27
4. Oberwart 1 9 5 4 0 27 19 8 24
5. SPG Linz 1 9 4 3 2 26 24 2 23
6. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 9 4 4 1 21 22 -1 20
7. Turnerschaft Innsbruck 1 9 2 4 3 21 28 -7 17
8. Wr. Neudorf 1 9 2 6 1 16 29 -13 14
9. Kennelbach 1 9 1 7 1 11 33 -22 12
10. Baden AC 1 9 0 8 1 11 35 -24 10
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 8 7 0 1 31 9 22 30
2. Walter Wels 1 8 8 0 0 32 7 25 27
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 8 5 2 1 24 14 10 25
4. Oberwart 1 8 4 4 0 23 18 5 21
5. SPG Linz 1 8 4 3 1 23 21 2 21
6. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 8 4 3 1 20 18 2 19
7. Turnerschaft Innsbruck 1 8 2 4 2 18 25 -7 15
8. Wr. Neudorf 1 8 2 6 0 13 26 -13 12
9. Kennelbach 1 8 1 7 0 8 30 -22 10
10. Baden AC 1 8 0 8 0 8 32 -24 8
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 7 6 0 1 27 8 19 27
2. Walter Wels 1 7 7 0 0 28 5 23 24
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 7 4 2 1 20 14 6 22
4. Oberwart 1 7 4 3 0 21 14 7 20
5. SPG Linz 1 7 4 2 1 21 17 4 20
6. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 7 3 3 1 16 16 0 16
7. Turnerschaft Innsbruck 1 7 2 3 2 17 21 -4 14
8. Wr. Neudorf 1 7 1 6 0 9 24 -15 9
9. Kennelbach 1 7 1 6 0 8 26 -18 9
10. Baden AC 1 7 0 7 0 6 28 -22 7
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 6 5 0 1 23 8 15 24
2. Walter Wels 1 6 6 0 0 24 5 19 21
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 6 3 2 1 16 14 2 19
4. Oberwart 1 6 3 3 0 17 13 4 17
5. SPG Linz 1 6 3 2 1 17 15 2 17
6. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 6 3 2 1 16 12 4 15
7. Turnerschaft Innsbruck 1 6 2 2 2 16 17 -1 13
8. Wr. Neudorf 1 6 1 5 0 9 20 -11 8
9. Kennelbach 1 6 1 5 0 6 22 -16 8
10. Baden AC 1 6 0 6 0 6 24 -18 6
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 5 4 0 1 19 7 12 21
2. Walter Wels 1 5 5 0 0 20 3 17 18
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 5 3 1 1 15 10 5 18
4. SPG Linz 1 5 3 1 1 17 11 6 16
5. Oberwart 1 5 2 3 0 13 12 1 14
6. Turnerschaft Innsbruck 1 5 2 1 2 14 13 1 12
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 5 2 2 1 12 12 0 12
8. Kennelbach 1 5 1 4 0 6 18 -12 7
9. Wr. Neudorf 1 5 0 5 0 5 20 -15 5
10. Baden AC 1 5 0 5 0 5 20 -15 5
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 4 4 0 0 16 4 12 19
2. Walter Wels 1 4 4 0 0 16 3 13 15
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 4 2 1 1 11 9 2 15
4. SPG Linz 1 4 3 1 0 14 8 6 14
5. Oberwart 1 4 2 2 0 12 8 4 13
6. Turnerschaft Innsbruck 1 4 2 1 1 11 10 1 10
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 4 2 2 0 9 9 0 10
8. Baden AC 1 4 0 4 0 5 16 -11 4
9. Wr. Neudorf 1 4 0 4 0 3 16 -13 4
10. Kennelbach 1 4 0 4 0 2 16 -14 4
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 3 3 0 0 12 3 9 16
2. HiWay Grill Kapfenberg 1 3 2 0 1 11 5 6 14
3. Walter Wels 1 3 3 0 0 12 3 9 12
4. Oberwart 1 3 2 1 0 10 4 6 12
5. SPG Linz 1 3 2 1 0 10 6 4 11
6. Turnerschaft Innsbruck 1 3 1 1 1 7 8 -1 7
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 3 1 2 0 5 8 -3 7
8. Baden AC 1 3 0 3 0 3 12 -9 3
9. Wr. Neudorf 1 3 0 3 0 2 12 -10 3
10. Kennelbach 1 3 0 3 0 1 12 -11 3
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 2 2 0 0 8 2 6 13
2. HiWay Grill Kapfenberg 1 2 2 0 0 8 2 6 12
3. SPG Linz 1 2 2 0 0 8 2 6 10
4. Walter Wels 1 2 2 0 0 8 1 7 9
5. Oberwart 1 2 1 1 0 6 4 2 9
6. Turnerschaft Innsbruck 1 2 1 1 0 4 5 -1 5
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 2 0 2 0 1 8 -7 4
8. Baden AC 1 2 0 2 0 3 8 -5 2
9. Kennelbach 1 2 0 2 0 1 8 -7 2
10. Wr. Neudorf 1 2 0 2 0 1 8 -7 2
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 1 1 1 0 0 4 2 2 10
2. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 1 0 0 4 1 3 9
3. SPG Linz 1 1 1 0 0 4 2 2 7
4. Walter Wels 1 1 1 0 0 4 1 3 6
5. Oberwart 1 1 0 1 0 2 4 -2 6
6. Turnerschaft Innsbruck 1 1 1 0 0 4 1 3 4
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 1 0 1 0 1 4 -3 3
8. Baden AC 1 1 0 1 0 2 4 -2 1
9. Kennelbach 1 1 0 1 0 1 4 -3 1
10. Wr. Neudorf 1 1 0 1 0 1 4 -3 1

Results

Round 1
2016-09-30 18:30
Baden AC SPG Linz   2:4
Chen Alexander Levenko Andreas 2 :3
Kapolnek Narayan Pistej Lubomir 0 :3
Glod Eric Grininger Thomas 3 :1
Chen Alexander / Glod Eric Pistej Lubomir / Grininger Thomas 3 :1
Chen Alexander Pistej Lubomir 0 :3
Kapolnek Narayan Levenko Andreas 1 :3

Round 1
2016-12-10 15:00
Turnerschaft Innsbruck Kennelbach   4:1
Leitgeb Stefan Toth Istvan 1 :3
Maier Christoph Al-Samhoury Tarek 3 :0
Gardos Krisztian Klaus David 3 :2
Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan Toth Istvan / Klaus David 3 :2
Leitgeb Stefan Al-Samhoury Tarek 3 :0

Round 1
2016-09-03 16:00
Walter Wels Wr. Neudorf   4:1
Bobocica Mihai Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Petö Zsolt Kolodziejczyk Maciej 2 :3
Plattner Dominique Truksa Jaromir 3 :0
Plattner Dominique / Petö Zsolt Truksa Jaromir / Kolodziejczyk Maciej 3 :0
Bobocica Mihai Kolodziejczyk Maciej 3 :1

Round 1
2016-09-05
Oberwart SG Stockerau   2:4
Habesohn Dominik Jakab Janos 3 :1
Vajda Victor Chen Weixing 0 :3
Habesohn Mathias Serdaroglu David 1 :3
Habesohn Mathias / Vajda Victor Serdaroglu David / Jakab Janos 3 :1
Habesohn Dominik Chen Weixing 1 :3
Vajda Victor Jakab Janos 1 :3


Round 2
2016-09-28 18:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen SG Stockerau   0:4
Pfeffer Simon Jakab Janos 0 :3
Storf Martin Chen Weixing 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Serdaroglu David 1 :3
Pfeffer Simon / Kinz-Presslmayer Bernhard Serdaroglu David / Jakab Janos 1 :3

Round 2
2016-09-25 10:00
Wr. Neudorf Oberwart   0:4
Truksa Jaromir Habesohn Mathias 2 :3
Bäuerle Martin Habesohn Dominik 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech Vajda Victor 1 :3
Truksa Jaromir / Kolodziejczyk Wojciech Habesohn Dominik / Vajda Victor 0 :3

Round 2
2016-09-16 19:00
Kennelbach Walter Wels   0:4
Toth Istvan Bobocica Mihai 0 :3
Al-Samhoury Tarek Petö Zsolt 1 :3
Sklensky Miroslav Plattner Dominique 0 :3
Sklensky Miroslav / Toth Istvan Plattner Dominique / Petö Zsolt 0 :3

Round 2
2016-10-03 18:00
SPG Linz Turnerschaft Innsbruck   4:0
Pistej Lubomir Maier Christoph 3 :0
Levenko Andreas Leitgeb Stefan 3 :0
Grininger Thomas Gardos Krisztian 3 :1
Grininger Thomas / Pistej Lubomir Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 3 :0

Round 2
2016-09-17 18:00
HiWay Grill Kapfenberg Baden AC   4:1
Gerassimenko Kirill Kapolnek Narayan 3 :1
Vorcnik David Chen Alexander 2 :3
Simoner Christoph Glod Eric 3 :2
Gerassimenko Kirill / Simoner Christoph Glod Eric / Chen Alexander 3 :0
Gerassimenko Kirill Chen Alexander 3 :1


Round 3
2016-09-16 18:30
Baden AC ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   0:4
Chen Alexander Storf Martin 0 :3
Glod Eric Pfeffer Simon 0 :3
Kapolnek Narayan Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Glod Eric / Kapolnek Narayan Kinz-Presslmayer Bernhard / Pfeffer Simon 0 :3

Round 3
2016-09-24 15:00
Turnerschaft Innsbruck HiWay Grill Kapfenberg   3:3
Leitgeb Stefan Vorcnik David 3 :0
Maier Christoph Gerassimenko Kirill 3 :1
Gardos Krisztian Simoner Christoph 0 :3
Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian Simoner Christoph / Gerassimenko Kirill 0 :3
Leitgeb Stefan Gerassimenko Kirill 1 :3
Maier Christoph Vorcnik David 3 :2

Round 3
2016-09-25
Walter Wels SPG Linz   4:2
Petö Zsolt Pistej Lubomir 3 :0
Bobocica Mihai Zhang Jie 3 :1
Plattner Dominique Levenko Andreas 3 :0
Petö Zsolt / Plattner Dominique Pistej Lubomir / Levenko Andreas 1 :3
Bobocica Mihai Pistej Lubomir 2 :3
Petö Zsolt Zhang Jie 3 :0

Round 3
2016-09-24 14:00
Oberwart Kennelbach   4:0
Habesohn Dominik Toth Istvan 3 :0
Vajda Victor Klaus David 3 :0
Habesohn Mathias Al-Samhoury Tarek 3 :1
Habesohn Mathias / Vajda Victor Al-Samhoury Tarek / Toth Istvan 3 :0

Round 3
2016-09-26 18:00
SG Stockerau Wr. Neudorf   4:1
Chen Weixing Truksa Jaromir 3 :0
Jakab Janos Kolodziejczyk Maciej 3 :1
Serdaroglu David Kolodziejczyk Wojciech 1 :3
Serdaroglu David / Jakab Janos Kolodziejczyk Wojciech / Kolodziejczyk Maciej 3 :2
Chen Weixing Kolodziejczyk Maciej 3 :2


Round 4
2016-10-01 15:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Wr. Neudorf   4:1
Pfeffer Simon Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Storf Martin Kolodziejczyk Maciej 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Truksa Jaromir 3 :2
Pfeffer Simon / Kinz-Presslmayer Bernhard Kolodziejczyk Wojciech / Truksa Jaromir 1 :3
Pfeffer Simon Kolodziejczyk Maciej 3 :2

Round 4
2016-10-16 10:00
Kennelbach SG Stockerau   1:4
Toth Istvan Jakab Janos 0 :3
Al-Samhoury Tarek Chen Weixing 0 :3
Klaus David Serdaroglu David 3 :0
Klaus David / Toth Istvan Serdaroglu David / Jakab Janos 0 :3
Toth Istvan Chen Weixing 0 :3

Round 4
2016-10-02 16:00
SPG Linz Oberwart   4:2
Pistej Lubomir Habesohn Mathias 3 :0
Levenko Andreas Habesohn Dominik 3 :2
Grininger Thomas Vajda Victor 1 :3
Grininger Thomas / Pistej Lubomir Vajda Victor / Habesohn Dominik 1 :3
Pistej Lubomir Habesohn Dominik 3 :0
Levenko Andreas Habesohn Mathias 3 :0

Round 4
2016-10-02 17:00
HiWay Grill Kapfenberg Walter Wels   0:4
Gerassimenko Kirill Bobocica Mihai 2 :3
Simoner Christoph Wang Jianjun 0 :3
Vorcnik David Petö Zsolt 0 :3
Vorcnik David / Simoner Christoph Wang Jianjun / Petö Zsolt 0 :3

Round 4
2016-11-19
Baden AC Turnerschaft Innsbruck   2:4
Chen Alexander Maier Christoph 3 :1
Glod Eric Leitgeb Stefan 3 :2
Kapolnek Narayan Gardos Krisztian 0 :3
Kapolnek Narayan / Glod Eric Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan 0 :3
Chen Alexander Leitgeb Stefan 2 :3
Glod Eric Maier Christoph 1 :3


Round 5
2016-10-23 11:00
Turnerschaft Innsbruck ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   3:3
Leitgeb Stefan Storf Martin 3 :2
Maier Christoph Pfeffer Simon 1 :3
Gardos Krisztian Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan Pfeffer Simon / Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Leitgeb Stefan Pfeffer Simon 2 :3
Maier Christoph Storf Martin 3 :0

Round 5
2016-10-08 15:00
Walter Wels Baden AC   4:0
Petö Zsolt Kapolnek Narayan 3 :0
Bobocica Mihai Glod Eric 3 :0
Plattner Dominique Chen Alexander 3 :1
Petö Zsolt / Plattner Dominique Glod Eric / Chen Alexander 3 :0

Round 5
2016-10-01
Oberwart HiWay Grill Kapfenberg   1:4
Habesohn Mathias Gerassimenko Kirill 0 :3
Habesohn Dominik Vorcnik David 3 :0
Vajda Victor Simoner Christoph 0 :3
Vajda Victor / Habesohn Dominik Gerassimenko Kirill / Simoner Christoph 2 :3
Habesohn Dominik Gerassimenko Kirill 0 :3

Round 5
2016-10-10 18:00
SG Stockerau SPG Linz   3:3
Chen Weixing Pistej Lubomir 0 :3
Jakab Janos Grininger Thomas 3 :0
Serdaroglu David Levenko Andreas 3 :2
Serdaroglu David / Jakab Janos Levenko Andreas / Pistej Lubomir 2 :3
Chen Weixing Grininger Thomas 3 :0
Jakab Janos Pistej Lubomir 1 :3

Round 5
2016-10-02 10:00
Wr. Neudorf Kennelbach   2:4
Truksa Jaromir Al-Samhoury Tarek 3 :1
Kolodziejczyk Maciej Toth Istvan 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Klaus David 1 :3
Truksa Jaromir / Kolodziejczyk Wojciech Toth Istvan / Klaus David 3 :1
Truksa Jaromir Toth Istvan 2 :3
Kolodziejczyk Maciej Al-Samhoury Tarek 2 :3


Round 6
2016-10-22 14:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Kennelbach   4:0
Pfeffer Simon Klaus David 3 :1
Storf Martin Toth Istvan 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Al-Samhoury Tarek 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard / Pfeffer Simon Al-Samhoury Tarek / Toth Istvan 3 :1

Round 6
2016-10-14
SPG Linz Wr. Neudorf   0:4
Levenko Andreas Kolodziejczyk Wojciech 1 :3
Pistej Lubomir Kolodziejczyk Maciej 1 :3
Grininger Thomas Truksa Jaromir 1 :3
Grininger Thomas / Levenko Andreas Kolodziejczyk Wojciech / Truksa Jaromir 0 :3

Round 6
2016-10-23 16:00
HiWay Grill Kapfenberg SG Stockerau   1:4
Heimberger Martin Chen Weixing 0 :3
Simoner Christoph Serdaroglu David 3 :0
Vorcnik David Jakab Janos 0 :3
Vorcnik David / Simoner Christoph Serdaroglu David / Jakab Janos 2 :3
Heimberger Martin Serdaroglu David 1 :3

Round 6
2016-10-24 18:30
Baden AC Oberwart   1:4
Chen Alexander Vajda Victor 0 :3
Levenko Dmitrij Habesohn Dominik 0 :3
Glod Eric Habesohn Mathias 3 :0
Chen Alexander / Glod Eric Vajda Victor / Habesohn Mathias 2 :3
Chen Alexander Habesohn Dominik 1 :3

Round 6
2016-10-22 15:00
Turnerschaft Innsbruck Walter Wels   2:4
Maier Christoph Petö Zsolt 1 :3
Gardos Krisztian Bobocica Mihai 0 :3
Leitgeb Stefan Plattner Dominique 3 :2
Maier Christoph / Leitgeb Stefan Plattner Dominique / Petö Zsolt 0 :3
Maier Christoph Bobocica Mihai 3 :1
Gardos Krisztian Petö Zsolt 1 :3


Round 7
2016-11-05 16:00
Walter Wels ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:0
Bobocica Mihai Storf Martin 3 :0
Petö Zsolt Pfeffer Simon 3 :2
Plattner Dominique Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Petö Zsolt / Plattner Dominique Kinz-Presslmayer Bernhard / Pfeffer Simon 3 :2

Round 7
2016-11-05 14:00
Oberwart Turnerschaft Innsbruck   4:1
Habesohn Dominik Maier Christoph 3 :1
Vajda Victor Leitgeb Stefan 3 :0
Habesohn Mathias Gardos Krisztian 2 :3
Habesohn Mathias / Vajda Victor Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan 3 :0
Habesohn Dominik Leitgeb Stefan 3 :0

Round 7
2016-11-29 18:30
SG Stockerau Baden AC   4:0
Chen Weixing Glod Eric 3 :0
Serdaroglu David Kapolnek Narayan 3 :0
Jakab Janos Chen Alexander 3 :0
Jakab Janos / Serdaroglu David Glod Eric / Chen Alexander 3 :1

Round 7
2016-11-04 18:30
Wr. Neudorf HiWay Grill Kapfenberg   0:4
Kolodziejczyk Wojciech Simoner Christoph 0 :3
Kolodziejczyk Maciej Gerassimenko Kirill 1 :3
Truksa Jaromir Vorcnik David 2 :3
Kolodziejczyk Wojciech / Truksa Jaromir Vorcnik David / Simoner Christoph 0 :3

Round 7
2016-11-04 19:00
Kennelbach SPG Linz   2:4
Toth Istvan Levenko Andreas 3 :0
Klaus David Pistej Lubomir 0 :3
Al-Samhoury Tarek Grininger Thomas 3 :2
Al-Samhoury Tarek / Toth Istvan Grininger Thomas / Pistej Lubomir 0 :3
Toth Istvan Pistej Lubomir 0 :3
Klaus David Levenko Andreas 1 :3


Round 8
2016-10-12 18:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen SPG Linz   4:2
Pfeffer Simon Grininger Thomas 3 :0
Storf Martin Pistej Lubomir 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Levenko Andreas 3 :2
Kinz-Presslmayer Bernhard / Pfeffer Simon Pistej Lubomir / Levenko Andreas 2 :3
Pfeffer Simon Pistej Lubomir 3 :1
Storf Martin Grininger Thomas 3 :0

Round 8
2016-11-20 16:00
HiWay Grill Kapfenberg Kennelbach   4:0
Gerassimenko Kirill Klaus David 3 :0
Simoner Christoph Toth Istvan 3 :0
Vorcnik David Al-Samhoury Tarek 3 :2
Vorcnik David / Simoner Christoph Toth Istvan / Al-Samhoury Tarek 3 :1

Round 8
2016-12-02 18:30
Baden AC Wr. Neudorf   2:4
Chen Alexander Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Kapolnek Narayan Truksa Jaromir 1 :3
Glod Eric Kolodziejczyk Maciej 2 :3
Glod Eric / Chen Alexander Kolodziejczyk Maciej / Truksa Jaromir 3 :1
Chen Alexander Truksa Jaromir 0 :3
Kapolnek Narayan Kolodziejczyk Wojciech 2 :3

Round 8
2016-11-20 10:00
Turnerschaft Innsbruck SG Stockerau   1:4
Leitgeb Stefan Chen Weixing 0 :3
Maier Christoph Jakab Janos 0 :3
Gardos Krisztian Serdaroglu David 1 :3
Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian Jakab Janos / Serdaroglu David 3 :0
Leitgeb Stefan Jakab Janos 1 :3

Round 8
2016-11-27 10:00
Walter Wels Oberwart   4:2
Bobocica Mihai Habesohn Dominik 0 :3
Wang Jianjun Vajda Victor 3 :0
Petö Zsolt Habesohn Mathias 3 :0
Petö Zsolt / Wang Jianjun Vajda Victor / Habesohn Mathias 3 :1
Bobocica Mihai Vajda Victor 2 :3
Wang Jianjun Habesohn Dominik 3 :1


Round 9
2016-11-26
Oberwart ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:1
Habesohn Dominik Storf Martin 3 :1
Vajda Victor Pfeffer Simon 3 :1
Habesohn Mathias Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Habesohn Mathias / Vajda Victor Kinz-Presslmayer Bernhard / Pfeffer Simon 3 :0
Habesohn Dominik Pfeffer Simon 3 :1

Round 9
2016-11-28 18:00
SG Stockerau Walter Wels   2:4
Serdaroglu David Bobocica Mihai 2 :3
Jakab Janos Wang Jianjun 2 :3
Chen Weixing Petö Zsolt 3 :0
Chen Weixing / Jakab Janos Petö Zsolt / Wang Jianjun 3 :0
Serdaroglu David Wang Jianjun 1 :3
Jakab Janos Bobocica Mihai 0 :3

Round 9
2016-11-25 18:30
Wr. Neudorf Turnerschaft Innsbruck   3:3
Kolodziejczyk Maciej Maier Christoph 0 :3
Truksa Jaromir Leitgeb Stefan 3 :1
Kolodziejczyk Wojciech Gardos Krisztian 3 :1
Kolodziejczyk Wojciech / Truksa Jaromir Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 0 :3
Kolodziejczyk Maciej Leitgeb Stefan 1 :3
Truksa Jaromir Maier Christoph 3 :2

Round 9
2016-12-04 10:00
Kennelbach Baden AC   3:3
Al-Samhoury Tarek Kapolnek Narayan 3 :1
Toth Istvan Chen Alexander 3 :2
Klaus David Glod Eric 1 :3
Toth Istvan / Klaus David Glod Eric / Chen Alexander 0 :3
Al-Samhoury Tarek Chen Alexander 1 :3
Toth Istvan Kapolnek Narayan 3 :1

Round 9
2016-11-06 16:00
SPG Linz HiWay Grill Kapfenberg   3:3
Pistej Lubomir Vorcnik David 3 :0
Grininger Thomas Gerassimenko Kirill 1 :3
Levenko Andreas Simoner Christoph 0 :3
Levenko Andreas / Pistej Lubomir Simoner Christoph / Gerassimenko Kirill 3 :0
Pistej Lubomir Gerassimenko Kirill 3 :1
Grininger Thomas Vorcnik David 2 :3

Teams & Players

Teams Players
Walter Wels 1 ZSOLT Petö , MIHAI Bobocica , DOMINIQUE Plattner , JIANJUN Wang
SG Stockerau 1 WEIXING Chen , JANOS Jakab , DAVID Serdaroglu
HiWay Grill Kapfenberg 1 CHRISTOPH Simoner , KIRILL Gerassimenko , DAVID Vorcnik , MARTIN Heimberger
SPG Linz 1 LUBOMIR Pistej , ANDREAS Levenko , THOMAS Grininger , JIE Zhang
Oberwart 1 DOMINIK Habesohn , VICTOR Vajda , MATHIAS Habesohn
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 SIMON Pfeffer , MARTIN Storf , BERNHARD Kinz-Presslmayer
Turnerschaft Innsbruck 1 STEFAN Leitgeb , CHRISTOPH Maier , KRISZTIAN Gardos , ADRIAN Dillon
Wr. Neudorf 1 WOJCIECH Kolodziejczyk , JAROMIR Truksa , MACIEJ Kolodziejczyk , MARTIN Bäuerle
Baden AC 1 ERIC Glod , ALEXANDER Chen , NARAYAN Kapolnek , DMITRIJ Levenko
Kennelbach 1 ISTVAN Toth , TAREK Al-Samhoury , DAVID Klaus , MIROSLAV Sklensky

Latest Tweets by ittfworld