contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2014/2015

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. SG Weinviertel Niederösterreich 1 9 8 1 0 34 9 25 35
2. Walter Wels 1 9 7 0 2 34 13 21 34
3. Stockerau Union 1 9 6 2 1 28 14 14 28
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 9 4 4 1 26 24 2 25
5. Linz Waldegg 1 9 4 4 1 22 24 -2 22
6. Oberwart 1 9 3 4 2 22 26 -4 22
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 9 2 6 1 17 28 -11 22
8. Turnerschaft Innsbruck 1 9 3 5 1 23 27 -4 19
9. Linz-Froschberg AG 1 9 2 4 3 19 27 -8 18
10. Oberndorf 1 9 0 9 0 3 36 -33 10
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 9 7 0 2 34 13 21 34
2. SG Weinviertel Niederösterreich 1 8 7 1 0 30 8 22 32
3. Stockerau Union 1 8 5 2 1 24 13 11 25
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 8 4 3 1 24 20 4 24
5. Oberwart 1 8 3 3 2 21 22 -1 21
6. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 8 2 5 1 15 24 -9 21
7. Linz Waldegg 1 8 3 4 1 18 22 -4 19
8. Linz-Froschberg AG 1 9 2 4 3 19 27 -8 18
9. Turnerschaft Innsbruck 1 8 2 5 1 19 25 -6 16
10. Oberndorf 1 8 0 8 0 2 32 -30 9
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 8 6 0 2 30 12 18 31
2. SG Weinviertel Niederösterreich 1 7 6 1 0 26 8 18 29
3. Stockerau Union 1 7 5 1 1 24 9 15 24
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 7 3 3 1 20 19 1 21
5. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 8 2 5 1 15 24 -9 21
6. Linz Waldegg 1 8 3 4 1 18 22 -4 19
7. Oberwart 1 7 2 3 2 17 22 -5 18
8. Linz-Froschberg AG 1 8 2 3 3 18 23 -5 17
9. Turnerschaft Innsbruck 1 7 2 4 1 18 21 -3 15
10. Oberndorf 1 7 0 7 0 2 28 -26 8
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 7 6 0 1 27 9 18 29
2. SG Weinviertel Niederösterreich 1 6 5 1 0 22 8 14 26
3. Stockerau Union 1 7 5 1 1 24 9 15 24
4. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 7 2 4 1 15 20 -5 20
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 6 2 3 1 16 19 -3 18
6. Linz-Froschberg AG 1 8 2 3 3 18 23 -5 17
7. Oberwart 1 6 2 3 1 14 19 -5 16
8. Linz Waldegg 1 7 2 4 1 14 20 -6 16
9. Turnerschaft Innsbruck 1 6 2 3 1 16 17 -1 14
10. Oberndorf 1 6 0 6 0 2 24 -22 7
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 6 5 0 1 23 7 16 26
2. SG Weinviertel Niederösterreich 1 5 5 0 0 20 4 16 25
3. Stockerau Union 1 6 4 1 1 20 8 12 21
4. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 6 2 3 1 13 16 -3 19
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 5 2 2 1 15 15 0 17
6. Linz Waldegg 1 7 2 4 1 14 20 -6 16
7. Linz-Froschberg AG 1 7 2 3 2 15 20 -5 15
8. Oberwart 1 5 1 3 1 10 17 -7 13
9. Turnerschaft Innsbruck 1 5 2 3 0 13 14 -1 12
10. Oberndorf 1 6 0 6 0 2 24 -22 7
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 5 4 0 1 19 7 12 23
2. SG Weinviertel Niederösterreich 1 4 4 0 0 16 4 12 22
3. Stockerau Union 1 5 3 1 1 16 8 8 18
4. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 5 2 2 1 13 12 1 18
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 5 2 2 1 15 15 0 17
6. Linz-Froschberg AG 1 6 2 2 2 15 16 -1 14
7. Linz Waldegg 1 6 1 4 1 10 20 -10 13
8. Turnerschaft Innsbruck 1 5 2 3 0 13 14 -1 12
9. Oberwart 1 4 1 2 1 10 13 -3 12
10. Oberndorf 1 5 0 5 0 2 20 -18 6
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 5 4 0 1 19 7 12 23
2. SG Weinviertel Niederösterreich 1 4 4 0 0 16 4 12 22
3. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 4 2 1 1 11 8 3 17
4. Stockerau Union 1 4 2 1 1 12 8 4 15
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 4 1 2 1 11 13 -2 14
6. Linz Waldegg 1 5 1 3 1 10 16 -6 12
7. Oberwart 1 3 1 1 1 8 9 -1 11
8. Linz-Froschberg AG 1 5 1 2 2 11 15 -4 11
9. Turnerschaft Innsbruck 1 4 1 3 0 9 12 -3 9
10. Oberndorf 1 4 0 4 0 1 16 -15 5
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 4 3 0 1 15 5 10 20
2. SG Weinviertel Niederösterreich 1 3 3 0 0 12 2 10 19
3. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 4 2 1 1 11 8 3 17
4. Stockerau Union 1 3 2 1 0 9 5 4 13
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 3 1 1 1 9 9 0 13
6. Oberwart 1 3 1 1 1 8 9 -1 11
7. Linz-Froschberg AG 1 4 1 2 1 8 12 -4 9
8. Linz Waldegg 1 4 0 3 1 6 15 -9 9
9. Turnerschaft Innsbruck 1 3 1 2 0 7 8 -1 8
10. Oberndorf 1 3 0 3 0 0 12 -12 4
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Weinviertel Niederösterreich 1 3 3 0 0 12 2 10 19
2. Walter Wels 1 3 2 0 1 11 4 7 17
3. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 3 1 1 1 7 7 0 14
4. Stockerau Union 1 3 2 1 0 9 5 4 13
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 2 1 1 0 6 6 0 11
6. Oberwart 1 2 1 1 0 5 6 -1 9
7. Linz-Froschberg AG 1 3 1 1 1 7 8 -1 8
8. Linz Waldegg 1 3 0 2 1 5 11 -6 8
9. Turnerschaft Innsbruck 1 2 0 2 0 3 8 -5 5
10. Oberndorf 1 2 0 2 0 0 8 -8 3
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Weinviertel Niederösterreich 1 2 2 0 0 8 0 8 16
2. Walter Wels 1 2 2 0 0 8 1 7 15
3. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 2 1 1 0 4 4 0 12
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 1 0 0 4 2 2 10
5. Stockerau Union 1 2 1 1 0 5 4 1 10
6. Oberwart 1 2 1 1 0 5 6 -1 9
7. Linz-Froschberg AG 1 2 1 1 0 4 5 -1 6
8. Linz Waldegg 1 2 0 2 0 2 8 -6 6
9. Turnerschaft Innsbruck 1 1 0 1 0 2 4 -2 4
10. Oberndorf 1 2 0 2 0 0 8 -8 3
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Weinviertel Niederösterreich 1 1 1 0 0 4 0 4 13
2. Walter Wels 1 1 1 0 0 4 1 3 12
3. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 1 1 0 0 4 0 4 11
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 1 0 0 4 2 2 10
5. Oberwart 1 1 1 0 0 4 2 2 8
6. Stockerau Union 1 1 0 1 0 1 4 -3 7
7. Linz Waldegg 1 1 0 1 0 2 4 -2 5
8. Turnerschaft Innsbruck 1 1 0 1 0 2 4 -2 4
9. Linz-Froschberg AG 1 1 0 1 0 0 4 -4 3
10. Oberndorf 1 1 0 1 0 0 4 -4 2

Results

Round 1
2014-10-25 15:00
SG Weinviertel Niederösterreich Linz-Froschberg AG   4:0
Fegerl Stefan Feng Xiaoquan 3 :2
Habesohn Daniel Li Hu 3 :1
Habesohn Dominik Munteanu Lucian 3 :1
Habesohn Dominik / Habesohn Daniel Li Hu / Munteanu Lucian 3 :0

Round 1
2014-10-25 14:00
Oberwart Linz Waldegg   4:2
Zoltan Zoltan Pichler Michael 2 :3
Buganyi Mihajlo Magyar Laszlo 3 :1
Vajda Victor Habesohn Mathias 1 :3
Vajda Victor / Zoltan Zoltan Habesohn Mathias / Magyar Laszlo 3 :0
Zoltan Zoltan Magyar Laszlo 3 :1
Buganyi Mihajlo Pichler Michael 3 :2

Round 1
2014-10-25 15:00
Walter Wels Stockerau Union   4:1
Petö Zsolt Serdaroglu David 3 :0
Plattner Dominique Jakab Janos 3 :2
Demeter Lehel Molnar Krisztian 3 :0
Demeter Lehel / Petö Zsolt Molnar Krisztian / Jakab Janos 2 :3
Petö Zsolt Jakab Janos 3 :2

Round 1
2014-10-25 17:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Oberndorf   4:0
Storf Martin Daxböck Thomas 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Gal Clemens 3 :0
Pfeffer Simon Nemeth Karoly 3 :2
Pfeffer Simon / Storf Martin Gal Clemens / Nemeth Karoly 3 :2


Round 2
2014-10-24 19:00
SG Weinviertel Niederösterreich Linz Waldegg   4:0
Habesohn Daniel Pichler Michael 3 :1
Fegerl Stefan Magyar Laszlo 3 :1
Habesohn Dominik Habesohn Mathias 3 :1
Habesohn Dominik / Habesohn Daniel Habesohn Mathias / Magyar Laszlo 3 :1

Round 2
2014-10-26 10:00
Oberwart Linz-Froschberg AG   1:4
Zoltan Zoltan Munteanu Lucian 3 :2
Buganyi Mihajlo Li Hu 0 :3
Vajda Victor Feng Xiaoquan 1 :3
Vajda Victor / Zoltan Zoltan Li Hu / Feng Xiaoquan 0 :3
Zoltan Zoltan Li Hu 2 :3

Round 2
2014-10-26 10:00
Walter Wels Oberndorf   4:0
Demeter Lehel Daxböck Thomas 3 :0
Petö Zsolt Gal Clemens 3 :0
Plattner Dominique Nemeth Karoly 3 :1
Petö Zsolt / Plattner Dominique Nemeth Karoly / Gal Clemens 3 :1

Round 2
2014-10-26 10:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Stockerau Union   0:4
Storf Martin Serdaroglu David 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Jakab Janos 1 :3
Pfeffer Simon Molnar Krisztian 2 :3
Pfeffer Simon / Storf Martin Molnar Krisztian / Jakab Janos 1 :3


Round 3
2014-11-01 15:00
Turnerschaft Innsbruck Stockerau Union   1:4
Leitgeb Stefan Serdaroglu David 3 :2
Maier Christoph Jakab Janos 2 :3
Gardos Krisztian Molnar Krisztian 2 :3
Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan Jakab Janos / Molnar Krisztian 0 :3
Leitgeb Stefan Jakab Janos 1 :3

Round 3
2014-11-01 15:00
Linz-Froschberg AG Walter Wels   3:3
Li Hu Plattner Dominique 3 :1
Grininger Thomas Demeter Lehel 1 :3
Feng Xiaoquan Petö Zsolt 3 :2
Li Hu / Feng Xiaoquan Plattner Dominique / Petö Zsolt 3 :2
Li Hu Demeter Lehel 2 :3
Grininger Thomas Plattner Dominique 0 :3

Round 3
2014-11-01 15:00
Linz Waldegg ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   3:3
Magyar Laszlo Pfeffer Simon 3 :0
Pichler Michael Storf Martin 2 :3
Habesohn Mathias Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Magyar Laszlo / Habesohn Mathias Storf Martin / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Magyar Laszlo Storf Martin 1 :3
Pichler Michael Pfeffer Simon 3 :1

Round 3
2014-11-01 15:00
HiWay Grill Kapfenberg SG Weinviertel Niederösterreich   2:4
Reed Daniel Habesohn Daniel 0 :3
Vorcnik David Habesohn Dominik 3 :1
Heimberger Martin Fegerl Stefan 0 :3
Heimberger Martin / Reed Daniel Fegerl Stefan / Habesohn Daniel 0 :3
Reed Daniel Habesohn Dominik 3 :2
Vorcnik David Habesohn Daniel 0 :3


Round 4
2014-11-02 10:00
Turnerschaft Innsbruck Oberndorf   4:0
Leitgeb Stefan Daxböck Thomas 3 :0
Maier Christoph Nemeth Karoly 3 :0
Gardos Krisztian Gal Clemens 3 :2
Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan Gal Clemens / Nemeth Karoly 3 :1

Round 4
2014-11-02 10:00
Linz-Froschberg AG ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   1:4
Li Hu Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Grininger Thomas Pfeffer Simon 0 :3
Feng Xiaoquan Storf Martin 2 :3
Li Hu / Feng Xiaoquan Storf Martin / Pfeffer Simon 3 :1
Li Hu Pfeffer Simon 1 :3

Round 4
2014-11-02 10:00
Linz Waldegg Walter Wels   1:4
Magyar Laszlo Petö Zsolt 1 :3
Pichler Michael Demeter Lehel 3 :1
Habesohn Mathias Plattner Dominique 1 :3
Magyar Laszlo / Habesohn Mathias Plattner Dominique / Petö Zsolt 1 :3
Magyar Laszlo Demeter Lehel 1 :3

Round 4
2014-11-02 13:00
HiWay Grill Kapfenberg Oberwart   3:3
Reed Daniel Buganyi Mihajlo 3 :1
Heimberger Martin Zoltan Zoltan 2 :3
Vorcnik David Vajda Victor 1 :3
Vorcnik David / Reed Daniel Zoltan Zoltan / Vajda Victor 2 :3
Reed Daniel Zoltan Zoltan 3 :0
Heimberger Martin Buganyi Mihajlo 3 :0


Round 5
2014-11-07
SG Weinviertel Niederösterreich Turnerschaft Innsbruck   4:2
Habesohn Dominik Maier Christoph 3 :0
Habesohn Daniel Leitgeb Stefan 2 :3
Fegerl Stefan Gardos Krisztian 3 :0
Fegerl Stefan / Habesohn Daniel Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 3 :2
Habesohn Dominik Leitgeb Stefan 0 :3
Habesohn Daniel Maier Christoph 3 :1

Round 5
2014-11-08 15:00
Walter Wels HiWay Grill Kapfenberg   4:2
Petö Zsolt Heimberger Martin 3 :1
Demeter Lehel Reed Daniel 2 :3
Plattner Dominique Vorcnik David 2 :3
Plattner Dominique / Petö Zsolt Vorcnik David / Reed Daniel 3 :0
Petö Zsolt Reed Daniel 3 :0
Demeter Lehel Heimberger Martin 3 :2

Round 5
2014-11-09 10:00
Stockerau Union Linz-Froschberg AG   3:3
Jakab Janos Li Hu 2 :3
Serdaroglu David Munteanu Lucian 3 :2
Molnar Krisztian Feng Xiaoquan 2 :3
Jakab Janos / Molnar Krisztian Li Hu / Feng Xiaoquan 3 :0
Serdaroglu David Li Hu 1 :3
Jakab Janos Grininger Thomas 3 :0

Round 5
2014-11-09 11:00
Oberndorf Linz Waldegg   1:4
Nemeth Karoly Pichler Michael 3 :2
Gal Clemens Magyar Laszlo 0 :3
Daxböck Thomas Habesohn Mathias 2 :3
Nemeth Karoly / Daxböck Thomas Magyar Laszlo / Habesohn Mathias 0 :3
Nemeth Karoly Magyar Laszlo 2 :3


Round 6
2014-11-09
Oberwart Turnerschaft Innsbruck   2:4
Zoltan Zoltan Maier Christoph 3 :1
Vajda Victor Leitgeb Stefan 2 :3
Buganyi Mihajlo Gardos Krisztian 1 :3
Vajda Victor / Buganyi Mihajlo Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan 1 :3
Zoltan Zoltan Leitgeb Stefan 3 :1
Vajda Victor Maier Christoph 1 :3

Round 6
2014-11-09 10:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen HiWay Grill Kapfenberg   2:4
Storf Martin Heimberger Martin 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Reed Daniel 3 :0
Pfeffer Simon Vorcnik David 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard / Pfeffer Simon Reed Daniel / Vorcnik David 2 :3
Storf Martin Reed Daniel 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Heimberger Martin 0 :3

Round 6
2014-11-10 18:30
Stockerau Union Linz Waldegg   4:0
Jakab Janos Pichler Michael 3 :0
Serdaroglu David Magyar Laszlo 3 :1
Molnar Krisztian Habesohn Mathias 3 :0
Jakab Janos / Molnar Krisztian Habesohn Mathias / Magyar Laszlo 3 :1

Round 6
2014-11-08 15:00
Oberndorf Linz-Froschberg AG   1:4
Nemeth Karoly Grininger Thomas 3 :2
Daxböck Thomas Feng Xiaoquan 0 :3
Gal Clemens Li Hu 0 :3
Gal Clemens / Nemeth Karoly Feng Xiaoquan / Li Hu 0 :3
Nemeth Karoly Feng Xiaoquan 0 :3


Round 7
2014-11-30 14:00
SG Weinviertel Niederösterreich Oberwart   4:0
Habesohn Dominik Buganyi Mihajlo 3 :0
Fegerl Stefan Zoltan Zoltan 3 :0
Habesohn Daniel Vajda Victor 3 :1
Habesohn Daniel / Fegerl Stefan Vajda Victor / Zoltan Zoltan 3 :1

Round 7
2014-12-01 19:00
Walter Wels ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:0
Petö Zsolt Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Demeter Lehel Storf Martin 3 :0
Plattner Dominique w.o. 3 :0
Petö Zsolt / Plattner Dominique w.o. / w.o. 3 :0

Round 7
2014-12-05
Stockerau Union Oberndorf   4:0
Jakab Janos Nemeth Karoly 3 :1
Serdaroglu David Daxböck Thomas 3 :0
Molnar Krisztian Gal Clemens 3 :1
Jakab Janos / Molnar Krisztian Nemeth Karoly / Gal Clemens 3 :1

Round 7
2014-11-28 12:00
Linz-Froschberg AG Linz Waldegg   0:4
Grininger Thomas Pichler Michael 0 :3
w.o. Magyar Laszlo 0 :3
Munteanu Lucian Habesohn Mathias 1 :3
Munteanu Lucian / Grininger Thomas Magyar Laszlo / Habesohn Mathias 1 :3


Round 8
2014-12-06 15:00
Turnerschaft Innsbruck Linz-Froschberg AG   3:3
Leitgeb Stefan Feng Xiaoquan 0 :3
Maier Christoph Munteanu Lucian 3 :2
Gardos Krisztian Grininger Thomas 3 :1
Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan Feng Xiaoquan / Grininger Thomas 3 :0
Leitgeb Stefan Munteanu Lucian 2 :3
Maier Christoph Feng Xiaoquan 2 :3

Round 8
2014-12-06 15:00
HiWay Grill Kapfenberg Stockerau Union   1:4
Reed Daniel Serdaroglu David 3 :0
Heimberger Martin Jakab Janos 1 :3
Vorcnik David Molnar Krisztian 1 :3
Vorcnik David / Reed Daniel Molnar Krisztian / Jakab Janos 0 :3
Reed Daniel Jakab Janos 0 :3

Round 8
2014-12-08 17:00
SG Weinviertel Niederösterreich Walter Wels   2:4
Habesohn Daniel Demeter Lehel 3 :1
Habesohn Dominik Petö Zsolt 1 :3
Fegerl Stefan Plattner Dominique 3 :0
Fegerl Stefan / Habesohn Daniel Petö Zsolt / Plattner Dominique 2 :3
Habesohn Daniel Petö Zsolt 2 :3
Habesohn Dominik Demeter Lehel 2 :3

Round 8
2014-12-06 15:00
Oberwart ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:2
Zoltan Zoltan Pfeffer Simon 3 :0
Buganyi Mihajlo Storf Martin 3 :2
Vajda Victor Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Zoltan Zoltan / Vajda Victor Kinz-Presslmayer Bernhard / Storf Martin 2 :3
Zoltan Zoltan Storf Martin 3 :0
Buganyi Mihajlo Pfeffer Simon 3 :0


Round 9
2014-12-07 10:00
Turnerschaft Innsbruck Linz Waldegg   2:4
Leitgeb Stefan Pichler Michael 2 :3
Maier Christoph Magyar Laszlo 3 :2
Gardos Krisztian Habesohn Mathias 3 :0
Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian Magyar Laszlo / Habesohn Mathias 0 :3
Leitgeb Stefan Magyar Laszlo 1 :3
Maier Christoph Pichler Michael 1 :3

Round 9
2014-12-07 10:00
HiWay Grill Kapfenberg Oberndorf   4:0
Heimberger Martin Nemeth Karoly 3 :2
Reed Daniel Daxböck Thomas 3 :0
Vorcnik David Gal Clemens 3 :0
Vorcnik David / Reed Daniel Nemeth Karoly / Gal Clemens 3 :1

Round 9
2014-12-07 11:00
SG Weinviertel Niederösterreich ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:0
Habesohn Dominik Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Habesohn Daniel Pfeffer Simon 3 :0
Fegerl Stefan Storf Martin 3 :0
Fegerl Stefan / Habesohn Daniel Kinz-Presslmayer Bernhard / Storf Martin 3 :0

Round 9
2014-12-07 10:00
Oberwart Walter Wels   3:3
Vajda Victor Petö Zsolt 3 :1
Buganyi Mihajlo Demeter Lehel 0 :3
Zoltan Zoltan Plattner Dominique 3 :2
Vajda Victor / Zoltan Zoltan Petö Zsolt / Plattner Dominique 2 :3
Vajda Victor Demeter Lehel 3 :0
Buganyi Mihajlo Petö Zsolt 0 :3


Round 10
2014-12-13 15:00
Walter Wels Turnerschaft Innsbruck   4:1
Petö Zsolt Maier Christoph 2 :3
Demeter Lehel Leitgeb Stefan 3 :0
Plattner Dominique Gardos Krisztian 3 :1
Petö Zsolt / Plattner Dominique Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 3 :0
Petö Zsolt Leitgeb Stefan 3 :2

Round 10
2014-12-13 15:00
Stockerau Union SG Weinviertel Niederösterreich   0:4
Jakab Janos Fegerl Stefan 2 :3
Serdaroglu David Habesohn Daniel 0 :3
Molnar Krisztian Habesohn Dominik 1 :3
Jakab Janos / Molnar Krisztian Habesohn Dominik / Habesohn Daniel 0 :3

Round 10
2014-12-13 15:00
Oberndorf Oberwart   0:4
Nemeth Karoly Vajda Victor 0 :3
Daxböck Thomas Zoltan Zoltan 2 :3
Gal Clemens Buganyi Mihajlo 1 :3
Nemeth Karoly / Gal Clemens Vajda Victor / Buganyi Mihajlo 1 :3

Round 10
2014-11-30 13:00
Linz-Froschberg AG HiWay Grill Kapfenberg   1:4
Grininger Thomas Reed Daniel 0 :3
Munteanu Lucian Heimberger Martin 3 :2
w.o. Vorcnik David 0 :3
w.o. / w.o. Vorcnik David / Reed Daniel 0 :3
Grininger Thomas Heimberger Martin 1 :3


Round 11
2014-12-14 10:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Turnerschaft Innsbruck   2:4
Storf Martin Gardos Krisztian 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Maier Christoph 2 :3
Janci Tomas Leitgeb Stefan 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard / Janci Tomas Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 3 :1
Storf Martin Maier Christoph 1 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Gardos Krisztian 0 :3

Round 11
2014-12-14 10:00
Stockerau Union Oberwart   4:1
Jakab Janos Buganyi Mihajlo 3 :0
Serdaroglu David Vajda Victor 2 :3
Molnar Krisztian Zoltan Zoltan 3 :2
Jakab Janos / Molnar Krisztian Vajda Victor / Zoltan Zoltan 3 :1
Jakab Janos Vajda Victor 3 :0

Round 11
2014-12-12 17:00
Oberndorf SG Weinviertel Niederösterreich   1:4
Nemeth Karoly Habesohn Dominik 0 :3
Daxböck Thomas Fegerl Stefan 0 :3
Gal Clemens Habesohn Daniel 0 :3
Gal Clemens / Nemeth Karoly Habesohn Daniel / Habesohn Dominik 3 :2
Nemeth Karoly Fegerl Stefan 0 :3

Round 11
2014-11-29 15:00
Linz Waldegg HiWay Grill Kapfenberg   4:2
Magyar Laszlo Vorcnik David 1 :3
Pichler Michael Reed Daniel 2 :3
Habesohn Mathias Heimberger Martin 3 :2
Magyar Laszlo / Habesohn Mathias Heimberger Martin / Reed Daniel 3 :0
Magyar Laszlo Reed Daniel 3 :2
Pichler Michael Vorcnik David 3 :0

Teams & Players

Teams Players
SG Weinviertel Niederösterreich 1 STEFAN Fegerl , DANIEL Habesohn , DOMINIK Habesohn
Walter Wels 1 ZSOLT Petö , LEHEL Demeter , DOMINIQUE Plattner
Stockerau Union 1 JANOS Jakab , KRISZTIAN Molnar , DAVID Serdaroglu
HiWay Grill Kapfenberg 1 DANIEL Reed , MARTIN Heimberger , DAVID Vorcnik , CHRISTOPH Simoner
Oberwart 1 ZOLTAN Zoltan , VICTOR Vajda , MIHAJLO Buganyi
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 BERNHARD Kinz-Presslmayer , SIMON Pfeffer , MARTIN Storf , TOMAS Janci
Turnerschaft Innsbruck 1 STEFAN Leitgeb , CHRISTOPH Maier , KRISZTIAN Gardos , TIM Reuter
Linz Waldegg 1 LASZLO Magyar , MICHAEL Pichler , MATHIAS Habesohn
Linz-Froschberg AG 1 XIAOQUAN Feng , HU Li , LUCIAN Munteanu , THOMAS Grininger
Oberndorf 1 KAROLY Nemeth , THOMAS Daxböck , CLEMENS Gal

Latest Tweets by ittfworld