contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2013/2014

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 11 10 0 1 43 9 34 38
2. Walter Wels 1 11 8 1 2 40 17 23 33
3. UTTC Ligist 1 11 8 2 1 36 16 20 33
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 11 6 4 1 31 23 8 27
5. Stockerau Union 1 11 6 4 1 33 25 8 25
6. Linz-Froschberg AG 1 11 5 4 2 32 28 4 23
7. Oberwart 1 11 4 5 2 31 30 1 22
8. Mauthausen 1 11 4 5 2 26 28 -2 21
9. Turnerschaft Innsbruck 1 11 2 7 2 18 38 -20 17
10. Linz Waldegg 1 11 2 8 1 17 38 -21 16
11. Wr. Neudorf 1 11 1 8 2 13 40 -27 15
12. Linz Altstadt 1 11 1 9 1 11 39 -28 14
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 10 9 0 1 39 7 32 35
2. Walter Wels 1 10 7 1 2 36 16 20 30
3. UTTC Ligist 1 10 7 2 1 32 15 17 30
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 10 5 4 1 27 21 6 24
5. Linz-Froschberg AG 1 10 5 3 2 30 24 6 22
6. Stockerau Union 1 10 5 4 1 29 24 5 22
7. Oberwart 1 10 4 4 2 29 26 3 21
8. Mauthausen 1 10 4 4 2 25 24 1 20
9. Linz Waldegg 1 10 2 7 1 15 34 -19 15
10. Turnerschaft Innsbruck 1 10 1 7 2 14 36 -22 14
11. Wr. Neudorf 1 10 1 7 2 12 36 -24 14
12. Linz Altstadt 1 10 1 8 1 10 35 -25 13
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 9 8 0 1 35 7 28 32
2. Walter Wels 1 9 6 1 2 32 14 18 27
3. UTTC Ligist 1 9 6 2 1 28 14 14 27
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 9 4 4 1 23 21 2 21
5. Linz-Froschberg AG 1 9 5 3 1 27 21 6 20
6. Stockerau Union 1 9 5 4 0 26 21 5 20
7. Oberwart 1 9 4 3 2 27 22 5 20
8. Mauthausen 1 9 4 3 2 25 20 5 19
9. Linz Waldegg 1 9 2 6 1 14 30 -16 14
10. Turnerschaft Innsbruck 1 9 1 7 1 11 33 -22 12
11. Linz Altstadt 1 9 1 7 1 10 31 -21 12
12. Wr. Neudorf 1 9 1 7 1 9 33 -24 12
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 8 7 0 1 31 7 24 29
2. Walter Wels 1 8 5 1 2 28 12 16 24
3. UTTC Ligist 1 8 5 2 1 24 14 10 24
4. Stockerau Union 1 8 5 3 0 24 17 7 19
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 8 4 4 0 20 18 2 19
6. Oberwart 1 8 4 3 1 24 19 5 18
7. Linz-Froschberg AG 1 8 4 3 1 23 20 3 17
8. Mauthausen 1 8 3 3 2 21 20 1 16
9. Linz Waldegg 1 8 2 5 1 13 26 -13 13
10. Turnerschaft Innsbruck 1 8 1 6 1 11 29 -18 11
11. Linz Altstadt 1 8 1 6 1 10 27 -17 11
12. Wr. Neudorf 1 8 1 6 1 9 29 -20 11
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 7 7 0 0 28 4 24 27
2. Walter Wels 1 7 5 1 1 25 9 16 22
3. UTTC Ligist 1 7 4 2 1 20 12 8 21
4. Stockerau Union 1 7 5 2 0 22 13 9 18
5. Oberwart 1 7 4 2 1 22 15 7 17
6. HiWay Grill Kapfenberg 1 7 3 4 0 16 18 -2 16
7. Linz-Froschberg AG 1 7 4 3 0 20 17 3 15
8. Mauthausen 1 7 3 3 1 18 17 1 14
9. Linz Altstadt 1 7 1 5 1 9 23 -14 10
10. Linz Waldegg 1 7 1 5 1 9 25 -16 10
11. Wr. Neudorf 1 7 1 5 1 9 25 -16 10
12. Turnerschaft Innsbruck 1 7 0 6 1 7 27 -20 8
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 6 6 0 0 24 4 20 24
2. Walter Wels 1 6 5 0 1 23 5 18 21
3. Stockerau Union 1 6 5 1 0 22 9 13 18
4. UTTC Ligist 1 6 3 2 1 16 12 4 18
5. Oberwart 1 6 4 2 0 19 12 7 15
6. HiWay Grill Kapfenberg 1 6 3 3 0 16 14 2 15
7. Mauthausen 1 6 3 3 0 15 14 1 12
8. Linz-Froschberg AG 1 6 3 3 0 16 15 1 12
9. Linz Altstadt 1 6 1 5 0 6 20 -14 8
10. Wr. Neudorf 1 6 1 5 0 6 22 -16 8
11. Linz Waldegg 1 6 1 5 0 6 22 -16 8
12. Turnerschaft Innsbruck 1 6 0 6 0 4 24 -20 6
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 5 5 0 0 20 4 16 21
2. Walter Wels 1 5 4 0 1 19 5 14 18
3. UTTC Ligist 1 5 3 1 1 16 8 8 17
4. Stockerau Union 1 5 4 1 0 18 8 10 15
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 5 3 2 0 15 10 5 14
6. Oberwart 1 5 3 2 0 15 11 4 12
7. Mauthausen 1 5 2 3 0 11 13 -2 9
8. Linz-Froschberg AG 1 5 2 3 0 12 15 -3 9
9. Linz Altstadt 1 5 1 4 0 6 16 -10 7
10. Wr. Neudorf 1 5 1 4 0 5 18 -13 7
11. Linz Waldegg 1 5 1 4 0 5 18 -13 7
12. Turnerschaft Innsbruck 1 5 0 5 0 4 20 -16 5
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 4 4 0 0 16 2 14 18
2. UTTC Ligist 1 4 3 0 1 15 4 11 16
3. Walter Wels 1 4 3 0 1 15 5 10 15
4. Stockerau Union 1 4 4 0 0 16 4 12 14
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 4 2 2 0 11 9 2 11
6. Oberwart 1 4 2 2 0 11 10 1 9
7. Linz-Froschberg AG 1 4 1 3 0 8 14 -6 6
8. Mauthausen 1 4 1 3 0 7 13 -6 6
9. Linz Altstadt 1 4 1 3 0 5 12 -7 6
10. Linz Waldegg 1 4 1 3 0 5 14 -9 6
11. Wr. Neudorf 1 4 1 3 0 4 14 -10 6
12. Turnerschaft Innsbruck 1 4 0 4 0 4 16 -12 4
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 3 3 0 0 12 2 10 15
2. UTTC Ligist 1 3 2 0 1 11 4 7 13
3. Walter Wels 1 3 2 0 1 11 4 7 12
4. Stockerau Union 1 3 3 0 0 12 3 9 11
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 3 2 1 0 10 5 5 10
6. Oberwart 1 3 1 2 0 7 9 -2 6
7. Mauthausen 1 3 1 2 0 7 9 -2 5
8. Linz-Froschberg AG 1 3 1 2 0 7 10 -3 5
9. Wr. Neudorf 1 3 1 2 0 4 10 -6 5
10. Linz Waldegg 1 3 1 2 0 4 10 -6 5
11. Turnerschaft Innsbruck 1 3 0 3 0 4 12 -8 3
12. Linz Altstadt 1 3 0 3 0 1 12 -11 3
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 2 2 0 0 8 2 6 12
2. UTTC Ligist 1 2 2 0 0 8 1 7 11
3. Walter Wels 1 2 2 0 0 8 1 7 10
4. Stockerau Union 1 2 2 0 0 8 1 7 8
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 2 1 1 0 6 4 2 7
6. Mauthausen 1 2 1 1 0 5 5 0 4
7. Linz-Froschberg AG 1 2 1 1 0 5 6 -1 4
8. Linz Waldegg 1 2 1 1 0 4 6 -2 4
9. Oberwart 1 2 0 2 0 3 8 -5 3
10. Turnerschaft Innsbruck 1 2 0 2 0 3 8 -5 2
11. Wr. Neudorf 1 2 0 2 0 0 8 -8 2
12. Linz Altstadt 1 2 0 2 0 0 8 -8 2
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Niederösterreich 1 1 1 0 0 4 2 2 9
2. UTTC Ligist 1 1 1 0 0 4 0 4 8
3. Walter Wels 1 1 1 0 0 4 0 4 7
4. Stockerau Union 1 1 1 0 0 4 0 4 5
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 0 1 0 2 4 -2 4
6. Mauthausen 1 1 1 0 0 4 1 3 3
7. Linz-Froschberg AG 1 1 1 0 0 4 2 2 3
8. Oberwart 1 1 0 1 0 2 4 -2 2
9. Turnerschaft Innsbruck 1 1 0 1 0 1 4 -3 1
10. Wr. Neudorf 1 1 0 1 0 0 4 -4 1
11. Linz Waldegg 1 1 0 1 0 0 4 -4 1

Results

Round 1
2013-09-14 15:00
HiWay Grill Kapfenberg Linz-Froschberg AG   2:4
Reed Daniel Munteanu Lucian 3 :1
Vorcnik David Feng Xiaoquan 1 :3
Heimberger Martin Schwarzer Antonin 1 :3
Heimberger Martin / Reed Daniel Feng Xiaoquan / Schwarzer Antonin 0 :3
Reed Daniel Feng Xiaoquan 3 :0
Vorcnik David Munteanu Lucian 2 :3

Round 1
2013-09-14 15:00
Walter Wels Linz Waldegg   4:0
Petö Zsolt Magyar Laszlo 3 :0
Demeter Lehel Pichler Michael 3 :0
Plattner Dominique Habesohn Mathias 3 :1
Petö Zsolt / Plattner Dominique Habesohn Mathias / Magyar Laszlo 3 :1

Round 1
2013-09-14 15:00
Turnerschaft Innsbruck Mauthausen   1:4
Maier Christoph Storf Martin 1 :3
Gardos Krisztian Vajda Victor 2 :3
Leitgeb Stefan Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan Kinz-Presslmayer Bernhard / Storf Martin 3 :1
Maier Christoph Vajda Victor 1 :3

Round 1
2013-09-14 15:00
SG SVS Niederösterreich Oberwart   4:2
Habesohn Daniel Buganyi Mihajlo 3 :0
Fegerl Stefan Zoltan Zoltan 3 :1
Habesohn Dominik Zombori David 3 :1
Habesohn Dominik / Habesohn Daniel Zoltan Zoltan / Zombori David 0 :3
Habesohn Daniel Zoltan Zoltan 1 :3
Fegerl Stefan Buganyi Mihajlo 3 :0

Round 1
2013-09-14 15:00
Stockerau Union Wr. Neudorf   4:0
Jakab Janos Serdaroglu David 3 :1
Pfeffer Simon Al-Samhoury Tarek 3 :1
Molnar Krisztian Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Jakab Janos / Molnar Krisztian Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 3 :1


Round 2
2013-09-15 10:00
UTTC Ligist Linz-Froschberg AG   4:1
Gerold Gabor Munteanu Lucian 3 :2
Simoner Christoph Feng Xiaoquan 1 :3
Zhang Jie Schwarzer Antonin 3 :0
Simoner Christoph / Zhang Jie Feng Xiaoquan / Schwarzer Antonin 3 :2
Gerold Gabor Feng Xiaoquan 3 :2

Round 2
2013-09-15 10:00
HiWay Grill Kapfenberg Linz Altstadt   4:0
Reed Daniel Chen Alexander 3 :0
Vorcnik David Milosevic Bojan 3 :1
Heimberger Martin Worischek Michael 3 :0
Reed Daniel / Heimberger Martin Milosevic Bojan / Worischek Michael 3 :0

Round 2
2013-09-15 10:00
Walter Wels Mauthausen   4:1
Petö Zsolt Storf Martin 3 :2
Demeter Lehel Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Plattner Dominique Vajda Victor 1 :3
Plattner Dominique / Petö Zsolt Vajda Victor / Storf Martin 3 :2
Petö Zsolt Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0

Round 2
2013-09-15 10:00
Turnerschaft Innsbruck Linz Waldegg   2:4
Leitgeb Stefan Pichler Michael 1 :3
Maier Christoph Magyar Laszlo 3 :0
Gardos Krisztian Habesohn Mathias 3 :2
Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian Magyar Laszlo / Habesohn Mathias 2 :3
Leitgeb Stefan Magyar Laszlo 1 :3
Maier Christoph Pichler Michael 0 :3

Round 2
2013-09-13 19:00
SG SVS Niederösterreich Wr. Neudorf   4:0
Habesohn Daniel Al-Samhoury Tarek 3 :1
Fegerl Stefan Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Habesohn Dominik Serdaroglu David 3 :0
Habesohn Daniel / Habesohn Dominik Serdaroglu David / Kolodziejczyk Wojciech 3 :1

Round 2
2013-09-15 10:00
Stockerau Union Oberwart   4:1
Jakab Janos Buganyi Mihajlo 3 :0
Pfeffer Simon Zombori David 3 :2
Molnar Krisztian Zoltan Zoltan 2 :3
Jakab Janos / Molnar Krisztian Zoltan Zoltan / Zombori David 3 :2
Jakab Janos Zombori David 3 :1


Round 3
2013-09-28 15:00
Linz Altstadt Oberwart   1:4
Milosevic Bojan Buganyi Mihajlo 3 :1
Chen Alexander Zoltan Zoltan 0 :3
Worischek Michael Zombori David 0 :3
Milosevic Bojan / Worischek Michael Zoltan Zoltan / Zombori David 0 :3
Milosevic Bojan Zoltan Zoltan 1 :3

Round 3
2013-09-28 15:00
Linz-Froschberg AG Wr. Neudorf   2:4
Feng Xiaoquan Serdaroglu David 3 :0
Munteanu Lucian Kolodziejczyk Wojciech 1 :3
Arevalo Andree Bryan Blas Al-Samhoury Tarek 1 :3
Feng Xiaoquan / Arevalo Andree Bryan Blas Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 2 :3
Feng Xiaoquan Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Munteanu Lucian Serdaroglu David 0 :3

Round 3
2013-09-28 15:00
Linz Waldegg SG SVS Niederösterreich   0:4
Magyar Laszlo Fegerl Stefan 0 :3
Habesohn Mathias Habesohn Daniel 0 :3
Pichler Michael Habesohn Dominik 0 :3
Pichler Michael / Magyar Laszlo Habesohn Daniel / Habesohn Dominik 0 :3

Round 3
2013-09-28 17:00
Mauthausen Stockerau Union   2:4
Storf Martin Pfeffer Simon 3 :0
Vajda Victor Jakab Janos 1 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Molnar Krisztian 0 :3
Vajda Victor / Kinz-Presslmayer Bernhard Jakab Janos / Molnar Krisztian 3 :1
Storf Martin Jakab Janos 0 :3
Vajda Victor Pfeffer Simon 0 :3

Round 3
2013-09-28 15:00
UTTC Ligist Walter Wels   3:3
Gerold Gabor Petö Zsolt 3 :1
Simoner Christoph Demeter Lehel 1 :3
Zhang Jie Plattner Dominique 3 :2
Simoner Christoph / Zhang Jie Plattner Dominique / Petö Zsolt 1 :3
Gerold Gabor Demeter Lehel 1 :3
Simoner Christoph Petö Zsolt 3 :1

Round 3
2013-09-28 15:00
HiWay Grill Kapfenberg Turnerschaft Innsbruck   4:1
Reed Daniel Gardos Krisztian 3 :0
Vorcnik David Maier Christoph 3 :2
Heimberger Martin Leitgeb Stefan 1 :3
Reed Daniel / Heimberger Martin Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 3 :2
Reed Daniel Maier Christoph 3 :0


Round 4
2013-09-29 10:00
Linz Altstadt Wr. Neudorf   4:0
Milosevic Bojan Serdaroglu David 3 :0
Chen Alexander Kolodziejczyk Wojciech 3 :2
Worischek Michael Al-Samhoury Tarek 3 :1
Worischek Michael / Milosevic Bojan Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 3 :2

Round 4
2013-09-29 10:00
Linz-Froschberg AG Oberwart   1:4
Feng Xiaoquan Buganyi Mihajlo 2 :3
Munteanu Lucian Zoltan Zoltan 3 :0
Arevalo Andree Bryan Blas Zombori David 0 :3
Munteanu Lucian / Arevalo Andree Bryan Blas Zombori David / Zoltan Zoltan 0 :3
Feng Xiaoquan Zoltan Zoltan 2 :3

Round 4
2013-09-29 10:00
Linz Waldegg Stockerau Union   1:4
Pichler Michael Pfeffer Simon 1 :3
Magyar Laszlo Jakab Janos 1 :3
Habesohn Mathias Molnar Krisztian 2 :3
Magyar Laszlo / Habesohn Mathias Jakab Janos / Molnar Krisztian 3 :2
Pichler Michael Jakab Janos 1 :3

Round 4
2013-09-29 10:00
Mauthausen SG SVS Niederösterreich   0:4
Kinz-Presslmayer Bernhard Fegerl Stefan 0 :3
Storf Martin Habesohn Daniel 0 :3
Vajda Victor Habesohn Dominik 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard / Vajda Victor Habesohn Dominik / Habesohn Daniel 0 :3

Round 4
2013-09-29 10:00
UTTC Ligist Turnerschaft Innsbruck   4:0
Gerold Gabor Maier Christoph 3 :2
Simoner Christoph Leitgeb Stefan 3 :0
Zhang Jie Gardos Krisztian 3 :0
Zhang Jie / Simoner Christoph Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 3 :2

Round 4
2013-09-29 10:00
HiWay Grill Kapfenberg Walter Wels   1:4
Reed Daniel Petö Zsolt 0 :3
Heimberger Martin Demeter Lehel 3 :2
Vorcnik David Plattner Dominique 2 :3
Vorcnik David / Reed Daniel Plattner Dominique / Petö Zsolt 1 :3
Reed Daniel Demeter Lehel 2 :3


Round 5
2013-11-22 19:00
UTTC Ligist HiWay Grill Kapfenberg   1:4
Gerold Gabor Heimberger Martin 1 :3
Simoner Christoph Yokoyama Yuichi 3 :0
Zhang Jie Reed Daniel 1 :3
Simoner Christoph / Zhang Jie Yokoyama Yuichi / Reed Daniel 2 :3
Gerold Gabor Yokoyama Yuichi 0 :3

Round 5
2013-10-21 19:30
Walter Wels Turnerschaft Innsbruck   4:0
Petö Zsolt Maier Christoph 3 :0
Demeter Lehel Leitgeb Stefan 3 :0
Plattner Dominique Gardos Krisztian 3 :1
Petö Zsolt / Plattner Dominique Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan 3 :1

Round 5
2013-10-21 19:30
SG SVS Niederösterreich Stockerau Union   4:2
Habesohn Daniel Pfeffer Simon 3 :0
Fegerl Stefan Jakab Janos 3 :1
Habesohn Dominik Molnar Krisztian 3 :0
Habesohn Dominik / Habesohn Daniel Jakab Janos / Molnar Krisztian 1 :3
Habesohn Daniel Jakab Janos 2 :3
Fegerl Stefan Pfeffer Simon 3 :0

Round 5
2013-10-19
Oberwart Wr. Neudorf   4:1
Buganyi Mihajlo Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Zombori David Serdaroglu David 3 :2
Zoltan Zoltan Al-Samhoury Tarek 3 :1
Zombori David / Zoltan Zoltan Kolodziejczyk Wojciech / Al-Samhoury Tarek 3 :0
Zombori David Kolodziejczyk Wojciech 3 :0

Round 5
2013-10-19 15:00
Linz Waldegg Mauthausen   0:4
Magyar Laszlo Vajda Victor 0 :3
Pichler Michael Storf Martin 2 :3
Habesohn Mathias Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Magyar Laszlo / Habesohn Mathias Kinz-Presslmayer Bernhard / Vajda Victor 0 :3

Round 5
2013-10-21 19:30
Linz Altstadt Linz-Froschberg AG   1:4
Milosevic Bojan Grininger Thomas 3 :1
Chen Alexander Feng Xiaoquan 2 :3
Worischek Michael Munteanu Lucian 0 :3
Worischek Michael / Milosevic Bojan Munteanu Lucian / Feng Xiaoquan 0 :3
Milosevic Bojan Feng Xiaoquan 0 :3


Round 6
2013-10-26 15:00
Walter Wels Linz Altstadt   4:0
Demeter Lehel Worischek Michael 3 :1
Petö Zsolt Chen Alexander 3 :0
Plattner Dominique Milosevic Bojan 3 :0
Plattner Dominique / Petö Zsolt Milosevic Bojan / Chen Alexander 3 :0

Round 6
2013-11-29
Turnerschaft Innsbruck Linz-Froschberg AG   0:4
Leitgeb Stefan Feng Xiaoquan 1 :3
Gardos Krisztian Ma Liang 0 :3
Maier Christoph Munteanu Lucian 0 :3
Maier Christoph / Leitgeb Stefan Feng Xiaoquan / Munteanu Lucian 0 :3

Round 6
2013-10-26 15:00
SG SVS Niederösterreich UTTC Ligist   4:0
Fegerl Stefan Gerold Gabor 3 :0
Chen Weixing Simoner Christoph 3 :2
Habesohn Daniel Zhang Jie 3 :0
Fegerl Stefan / Habesohn Daniel Simoner Christoph / Zhang Jie 3 :1

Round 6
2013-10-26 15:00
Stockerau Union HiWay Grill Kapfenberg   4:1
Jakab Janos Yokoyama Yuichi 3 :2
Pfeffer Simon Reed Daniel 0 :3
Molnar Krisztian Heimberger Martin 3 :1
Jakab Janos / Molnar Krisztian Reed Daniel / Heimberger Martin 3 :0
Jakab Janos Reed Daniel 3 :2

Round 6
2013-10-20
Oberwart Linz Waldegg   4:1
Buganyi Mihajlo Magyar Laszlo 0 :3
Zoltan Zoltan Pichler Michael 3 :0
Zombori David Habesohn Mathias 3 :1
Zombori David / Zoltan Zoltan Magyar Laszlo / Habesohn Mathias 3 :0
Zoltan Zoltan Magyar Laszlo 3 :1

Round 6
2013-10-25 19:00
Wr. Neudorf Mauthausen   1:4
Serdaroglu David Vajda Victor 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Storf Martin 0 :3
Al-Samhoury Tarek Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech Kinz-Presslmayer Bernhard / Vajda Victor 0 :3
Serdaroglu David Storf Martin 0 :3


Round 7
2013-11-21
Walter Wels Linz-Froschberg AG   2:4
Petö Zsolt Ma Liang 3 :0
Demeter Lehel Feng Xiaoquan 1 :3
Plattner Dominique Munteanu Lucian 2 :3
Petö Zsolt / Plattner Dominique Feng Xiaoquan / Munteanu Lucian 1 :3
Petö Zsolt Feng Xiaoquan 3 :0
Demeter Lehel Ma Liang 2 :3

Round 7
2013-10-27 10:00
Turnerschaft Innsbruck Linz Altstadt   3:3
Leitgeb Stefan Milosevic Bojan 0 :3
Maier Christoph Chen Alexander 2 :3
Gardos Krisztian Worischek Michael 3 :1
Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan Milosevic Bojan / Worischek Michael 2 :3
Leitgeb Stefan Chen Alexander 3 :1
Maier Christoph Milosevic Bojan 3 :2

Round 7
2013-10-27 10:00
SG SVS Niederösterreich HiWay Grill Kapfenberg   4:0
Fegerl Stefan Reed Daniel 3 :0
Chen Weixing Heimberger Martin 3 :1
Habesohn Daniel Yokoyama Yuichi 3 :2
Habesohn Daniel / Fegerl Stefan Reed Daniel / Yokoyama Yuichi 3 :2

Round 7
2013-10-27 10:00
Stockerau Union UTTC Ligist   0:4

Round 7
2013-10-26 14:00
Oberwart Mauthausen   3:3
Zombori David Vajda Victor 1 :3
Buganyi Mihajlo Storf Martin 0 :3
Zoltan Zoltan Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Zoltan Zoltan / Zombori David Vajda Victor / Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Zombori David Storf Martin 3 :0
Buganyi Mihajlo Vajda Victor 3 :2

Round 7
2013-11-09 15:00
Wr. Neudorf Linz Waldegg   3:3
Kolodziejczyk Wojciech Habesohn Mathias 3 :1
Serdaroglu David Magyar Laszlo 0 :3
Al-Samhoury Tarek Pichler Michael 3 :2
Kolodziejczyk Wojciech / Al-Samhoury Tarek Magyar Laszlo / Pichler Michael 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Magyar Laszlo 3 :2
Serdaroglu David Habesohn Mathias 1 :3


Round 8
2013-11-23 15:00
Linz Altstadt Linz Waldegg   1:4
Chen Alexander Habesohn Mathias 3 :1
Milosevic Bojan Magyar Laszlo 1 :3
Worischek Michael Pichler Michael 0 :3
Worischek Michael / Milosevic Bojan Pichler Michael / Magyar Laszlo 1 :3
Chen Alexander Magyar Laszlo 2 :3

Round 8
2013-11-23 15:00
Linz-Froschberg AG Mauthausen   3:3
Feng Xiaoquan Storf Martin 1 :3
Ma Liang Vajda Victor 3 :1
Munteanu Lucian Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Feng Xiaoquan / Munteanu Lucian Vajda Victor / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Feng Xiaoquan Vajda Victor 3 :0
Ma Liang Storf Martin 2 :3

Round 8
2013-11-23 15:00
UTTC Ligist Oberwart   4:2
Gerold Gabor Buganyi Mihajlo 1 :3
Simoner Christoph Zoltan Zoltan 3 :1
Zhang Jie Zombori David 3 :2
Simoner Christoph / Zhang Jie Zoltan Zoltan / Zombori David 3 :2
Gerold Gabor Zoltan Zoltan 0 :3
Simoner Christoph Buganyi Mihajlo 3 :0

Round 8
2013-11-23 15:00
HiWay Grill Kapfenberg Wr. Neudorf   4:0
Reed Daniel Serdaroglu David 3 :1
Heimberger Martin Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Yokoyama Yuichi Al-Samhoury Tarek 3 :0
Reed Daniel / Yokoyama Yuichi Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 3 :0

Round 8
2013-11-23 15:00
Walter Wels SG SVS Niederösterreich   3:3
Demeter Lehel Chen Weixing 3 :2
Plattner Dominique Fegerl Stefan 0 :3
Petö Zsolt Habesohn Daniel 3 :0
Petö Zsolt / Demeter Lehel Habesohn Daniel / Fegerl Stefan 0 :3
Demeter Lehel Fegerl Stefan 3 :1
Plattner Dominique Chen Weixing 1 :3

Round 8
2013-11-23 15:00
Turnerschaft Innsbruck Stockerau Union   4:2
Leitgeb Stefan Pfeffer Simon 3 :0
Gardos Krisztian Jakab Janos 3 :1
Maier Christoph Molnar Krisztian 3 :1
Leitgeb Stefan / Maier Christoph Jakab Janos / Molnar Krisztian 0 :3
Leitgeb Stefan Jakab Janos 0 :3
Gardos Krisztian Pfeffer Simon 3 :1


Round 9
2013-11-24 10:00
Linz Altstadt Mauthausen   0:4
Chen Alexander Storf Martin 2 :3
Worischek Michael Vajda Victor 0 :3
Milosevic Bojan Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Milosevic Bojan / Chen Alexander Kinz-Presslmayer Bernhard / Vajda Victor 0 :3

Round 9
2013-11-24 10:00
Linz-Froschberg AG Linz Waldegg   4:1
Feng Xiaoquan Habesohn Mathias 3 :1
Ma Liang Magyar Laszlo 3 :0
Munteanu Lucian Pichler Michael 0 :3
Feng Xiaoquan / Munteanu Lucian Magyar Laszlo / Pichler Michael 3 :2
Feng Xiaoquan Magyar Laszlo 3 :0

Round 9
2013-11-24 10:00
UTTC Ligist Wr. Neudorf   4:0
Simoner Christoph Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Gerold Gabor Al-Samhoury Tarek 3 :0
Zhang Jie Serdaroglu David 3 :2
Simoner Christoph / Zhang Jie Serdaroglu David / Kolodziejczyk Wojciech 3 :1

Round 9
2013-11-24 10:00
HiWay Grill Kapfenberg Oberwart   3:3
Reed Daniel Buganyi Mihajlo 3 :0
Heimberger Martin Zoltan Zoltan 1 :3
Yokoyama Yuichi Zombori David 3 :1
Reed Daniel / Yokoyama Yuichi Zombori David / Zoltan Zoltan 1 :3
Reed Daniel Zoltan Zoltan 1 :3
Heimberger Martin Buganyi Mihajlo 3 :0

Round 9
2013-11-24 10:00
Walter Wels Stockerau Union   4:2
Petö Zsolt Pfeffer Simon 3 :0
Plattner Dominique Jakab Janos 2 :3
Demeter Lehel Molnar Krisztian 3 :0
Petö Zsolt / Demeter Lehel Molnar Krisztian / Jakab Janos 3 :1
Petö Zsolt Jakab Janos 0 :3
Plattner Dominique Pfeffer Simon 3 :1

Round 9
2013-11-24 10:00
Turnerschaft Innsbruck SG SVS Niederösterreich   0:4
Leitgeb Stefan Fegerl Stefan 0 :3
Gardos Krisztian Habesohn Daniel 0 :3
Maier Christoph Habesohn Dominik 0 :3
Leitgeb Stefan / Maier Christoph Habesohn Daniel / Habesohn Dominik 0 :3


Round 10
2013-11-30 15:00
SG SVS Niederösterreich Linz Altstadt   4:0
Habesohn Daniel Milosevic Bojan 3 :0
Fegerl Stefan Chen Alexander 3 :0
Habesohn Dominik Worischek Michael 3 :0
Habesohn Dominik / Habesohn Daniel Worischek Michael / Chen Alexander 3 :0

Round 10
2013-12-02 19:00
Stockerau Union Linz-Froschberg AG   3:3
Jakab Janos Ma Liang 3 :0
Pfeffer Simon Feng Xiaoquan 2 :3
Molnar Krisztian Munteanu Lucian 3 :2
Jakab Janos / Molnar Krisztian Feng Xiaoquan / Munteanu Lucian 2 :3
Jakab Janos Feng Xiaoquan 3 :0
Pfeffer Simon Ma Liang 0 :3

Round 10
2013-11-30 15:30
Oberwart Walter Wels   2:4
Zombori David Plattner Dominique 3 :0
Buganyi Mihajlo Petö Zsolt 1 :3
Zoltan Zoltan Demeter Lehel 3 :1
Zombori David / Zoltan Zoltan Demeter Lehel / Petö Zsolt 2 :3
Zombori David Petö Zsolt 1 :3
Buganyi Mihajlo Plattner Dominique 1 :3

Round 10
2013-11-30 15:00
Wr. Neudorf Turnerschaft Innsbruck   3:3
Kolodziejczyk Wojciech Leitgeb Stefan 3 :1
Al-Samhoury Tarek Maier Christoph 3 :1
Serdaroglu David Gardos Krisztian 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech / Serdaroglu David Maier Christoph / Gardos Krisztian 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Maier Christoph 3 :2
Al-Samhoury Tarek Leitgeb Stefan 1 :3

Round 10
2013-11-30 15:00
Linz Waldegg UTTC Ligist   1:4
Magyar Laszlo Gerold Gabor 2 :3
Habesohn Mathias Simoner Christoph 1 :3
Pichler Michael Zhang Jie 3 :1
Magyar Laszlo / Pichler Michael Zhang Jie / Simoner Christoph 2 :3
Magyar Laszlo Simoner Christoph 1 :3

Round 10
2013-11-30 15:00
Mauthausen HiWay Grill Kapfenberg   0:4
Vajda Victor Heimberger Martin 0 :3
Storf Martin Reed Daniel 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Yokoyama Yuichi 2 :3
Vajda Victor / Kinz-Presslmayer Bernhard Reed Daniel / Yokoyama Yuichi 0 :3


Round 11
2013-12-01 10:00
SG SVS Niederösterreich Linz-Froschberg AG   4:2
Habesohn Daniel Feng Xiaoquan 3 :0
Habesohn Dominik Ma Liang 0 :3
Fegerl Stefan Munteanu Lucian 3 :0
Fegerl Stefan / Habesohn Daniel Feng Xiaoquan / Munteanu Lucian 1 :3
Habesohn Daniel Ma Liang 3 :1
Habesohn Dominik Feng Xiaoquan 3 :0

Round 11
2013-12-01 10:00
Stockerau Union Linz Altstadt   4:1
Jakab Janos Worischek Michael 2 :3
Pfeffer Simon Milosevic Bojan 3 :1
Molnar Krisztian Chen Alexander 3 :0
Jakab Janos / Molnar Krisztian Worischek Michael / Chen Alexander 3 :1
Jakab Janos Milosevic Bojan 3 :0

Round 11
2013-12-01 10:00
Oberwart Turnerschaft Innsbruck   2:4
Zoltan Zoltan Maier Christoph 2 :3
Buganyi Mihajlo Leitgeb Stefan 1 :3
Zombori David Gardos Krisztian 3 :0
Zombori David / Zoltan Zoltan Leitgeb Stefan / Gardos Krisztian 3 :1
Zoltan Zoltan Leitgeb Stefan 0 :3
Buganyi Mihajlo Maier Christoph 1 :3

Round 11
2013-12-01 10:00
Wr. Neudorf Walter Wels   1:4
Al-Samhoury Tarek Demeter Lehel 0 :3
Serdaroglu David Petö Zsolt 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Plattner Dominique 3 :0
Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech Petö Zsolt / Plattner Dominique 0 :3
Al-Samhoury Tarek Petö Zsolt 0 :3

Round 11
2013-12-01 10:00
Linz Waldegg HiWay Grill Kapfenberg   2:4
Magyar Laszlo Yokoyama Yuichi 2 :3
Habesohn Mathias Heimberger Martin 3 :2
Pichler Michael Reed Daniel 1 :3
Pichler Michael / Magyar Laszlo Reed Daniel / Yokoyama Yuichi 1 :3
Magyar Laszlo Heimberger Martin 3 :0
Habesohn Mathias Yokoyama Yuichi 0 :3

Round 11
2013-12-01 10:00
Mauthausen UTTC Ligist   1:4
Storf Martin Gerold Gabor 0 :3
Vajda Victor Simoner Christoph 1 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Zhang Jie 1 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard / Vajda Victor Zhang Jie / Simoner Christoph 3 :0
Storf Martin Simoner Christoph 0 :3

Teams & Players

Teams Players
SG SVS Niederösterreich 1 STEFAN Fegerl , DANIEL Habesohn , DOMINIK Habesohn , WEIXING Chen
Walter Wels 1 ZSOLT Petö , LEHEL Demeter , DOMINIQUE Plattner , STOJAN Plavsic
UTTC Ligist 1 CHRISTOPH Simoner , JIE Zhang , GABOR Gerold
HiWay Grill Kapfenberg 1 DANIEL Reed , MARTIN Heimberger , YUICHI Yokoyama , DAVID Vorcnik
Stockerau Union 1 JANOS Jakab , KRISZTIAN Molnar , SIMON Pfeffer
Mauthausen 1 MARTIN Storf , VICTOR Vajda , BERNHARD Kinz-Presslmayer
Linz-Froschberg AG 1 XIAOQUAN Feng , LUCIAN Munteanu , ANTONIN Schwarzer , LIANG Ma , THOMAS Grininger , BRYAN Blas Arevalo Andree
Oberwart 1 ZOLTAN Zoltan , DAVID Zombori , MIHAJLO Buganyi
Linz Waldegg 1 MICHAEL Pichler , LASZLO Magyar , MATHIAS Habesohn
Turnerschaft Innsbruck 1 KRISZTIAN Gardos , STEFAN Leitgeb , CHRISTOPH Maier
Linz Altstadt 1 BOJAN Milosevic , ALEXANDER Chen , MICHAEL Worischek
Wr. Neudorf 1 WOJCIECH Kolodziejczyk , TAREK Al-Samhoury , DAVID Serdaroglu

Latest Tweets by ittfworld