contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2011/2012

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 11 8 0 3 67 21 46 19
2. SPG Walter Wels 1 11 8 1 2 62 26 36 18
3. ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 11 8 1 2 62 26 36 18
4. Linz Waldegg 1 11 5 2 4 57 38 19 14
5. Linz-Froschberg AG 1 11 6 4 1 48 44 4 13
6. Oberwart 1 11 4 3 4 56 41 15 12
7. Turnerschaft Innsbruck 1 11 6 5 0 47 39 8 12
8. Stockerau Union 1 11 5 4 2 49 44 5 12
9. ASVÖ RB Lavamünd 1 11 3 6 2 42 51 -9 8
10. Sportklub 1 11 2 9 0 21 62 -41 4
11. Kuchl 1 11 0 10 1 14 71 -57 1
12. ASVÖ Don Bosco 1 11 0 10 1 10 72 -62 1
  Team PL W L D + - +-  
1. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 10 7 0 3 61 20 41 17
2. SPG Walter Wels 1 10 8 1 1 57 21 36 17
3. ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 10 7 1 2 56 22 34 16
4. Linz Waldegg 1 10 5 2 3 52 33 19 13
5. Linz-Froschberg AG 1 10 6 3 1 47 38 9 13
6. Oberwart 1 10 4 2 4 52 35 17 12
7. Turnerschaft Innsbruck 1 10 5 5 0 41 38 3 10
8. Stockerau Union 1 10 4 4 2 43 43 0 10
9. ASVÖ RB Lavamünd 1 10 2 6 2 36 49 -13 6
10. Sportklub 1 10 2 8 0 20 56 -36 4
11. Kuchl 1 10 0 9 1 13 65 -52 1
12. ASVÖ Don Bosco 1 10 0 9 1 8 66 -58 1
  Team PL W L D + - +-  
1. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 9 7 0 2 56 15 41 16
2. SPG Walter Wels 1 9 7 1 1 51 19 32 15
3. ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 9 6 1 2 50 21 29 14
4. Linz-Froschberg AG 1 9 6 2 1 46 32 14 13
5. Linz Waldegg 1 9 5 2 2 47 28 19 12
6. Oberwart 1 9 4 2 3 47 30 17 11
7. Stockerau Union 1 9 4 4 1 38 38 0 9
8. Turnerschaft Innsbruck 1 9 4 5 0 34 38 -4 8
9. ASVÖ RB Lavamünd 1 9 1 6 2 29 49 -20 4
10. Sportklub 1 9 2 7 0 18 50 -32 4
11. Kuchl 1 9 0 8 1 13 58 -45 1
12. ASVÖ Don Bosco 1 9 0 8 1 8 59 -51 1
  Team PL W L D + - +-  
1. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 8 7 0 1 51 10 41 15
2. ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 8 6 1 1 45 16 29 13
3. SPG Walter Wels 1 8 6 1 1 45 17 28 13
4. Linz-Froschberg AG 1 8 6 2 0 41 27 14 12
5. Oberwart 1 8 4 2 2 42 25 17 10
6. Linz Waldegg 1 8 4 2 2 40 28 12 10
7. Stockerau Union 1 8 4 3 1 36 32 4 9
8. Turnerschaft Innsbruck 1 8 3 5 0 28 36 -8 6
9. ASVÖ RB Lavamünd 1 8 1 5 2 27 43 -16 4
10. Sportklub 1 8 2 6 0 18 43 -25 4
11. Kuchl 1 8 0 8 0 8 53 -45 0
12. ASVÖ Don Bosco 1 8 0 8 0 3 54 -51 0
  Team PL W L D + - +-  
1. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 7 6 0 1 44 10 34 13
2. ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 7 5 1 1 38 16 22 11
3. SPG Walter Wels 1 7 5 1 1 38 17 21 11
4. Linz-Froschberg AG 1 7 5 2 0 35 24 11 10
5. Linz Waldegg 1 7 4 2 1 35 23 12 9
6. Stockerau Union 1 7 4 2 1 33 26 7 9
7. Oberwart 1 7 3 2 2 36 22 14 8
8. Turnerschaft Innsbruck 1 7 3 4 0 25 30 -5 6
9. Sportklub 1 7 2 5 0 18 36 -18 4
10. ASVÖ RB Lavamünd 1 7 1 5 1 22 38 -16 3
11. Kuchl 1 7 0 7 0 8 46 -38 0
12. ASVÖ Don Bosco 1 7 0 7 0 3 47 -44 0
  Team PL W L D + - +-  
1. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 6 5 0 1 37 10 27 11
2. ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 6 4 1 1 32 15 17 9
3. SPG Walter Wels 1 6 4 1 1 31 17 14 9
4. Stockerau Union 1 6 4 1 1 33 19 14 9
5. Linz-Froschberg AG 1 6 4 2 0 29 22 7 8
6. Linz Waldegg 1 6 3 2 1 28 23 5 7
7. Oberwart 1 6 2 2 2 29 22 7 6
8. Turnerschaft Innsbruck 1 6 3 3 0 24 24 0 6
9. Sportklub 1 6 2 4 0 16 30 -14 4
10. ASVÖ RB Lavamünd 1 6 1 4 1 22 31 -9 3
11. Kuchl 1 6 0 6 0 8 39 -31 0
12. ASVÖ Don Bosco 1 6 0 6 0 3 40 -37 0
  Team PL W L D + - +-  
1. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 5 4 0 1 31 8 23 9
2. Linz-Froschberg AG 1 5 4 1 0 28 16 12 8
3. Stockerau Union 1 5 3 1 1 27 16 11 7
4. ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 5 3 1 1 25 15 10 7
5. SPG Walter Wels 1 5 3 1 1 25 16 9 7
6. Linz Waldegg 1 5 3 1 1 26 17 9 7
7. Oberwart 1 5 2 2 1 24 17 7 5
8. Turnerschaft Innsbruck 1 5 2 3 0 18 22 -4 4
9. Sportklub 1 5 2 3 0 14 24 -10 4
10. ASVÖ RB Lavamünd 1 5 1 4 0 17 26 -9 2
11. Kuchl 1 5 0 5 0 5 33 -28 0
12. ASVÖ Don Bosco 1 5 0 5 0 3 33 -30 0
  Team PL W L D + - +-  
1. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 4 4 0 0 26 3 23 8
2. Linz-Froschberg AG 1 4 4 0 0 24 10 14 8
3. Stockerau Union 1 4 3 0 1 24 10 14 7
4. SPG Walter Wels 1 4 3 1 0 20 11 9 6
5. Linz Waldegg 1 4 2 1 1 20 13 7 5
6. ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 4 2 1 1 19 13 6 5
7. Oberwart 1 4 1 2 1 17 17 0 3
8. ASVÖ RB Lavamünd 1 4 1 3 0 15 20 -5 2
9. Turnerschaft Innsbruck 1 4 1 3 0 12 19 -7 2
10. Sportklub 1 4 1 3 0 8 22 -14 2
11. ASVÖ Don Bosco 1 4 0 4 0 3 26 -23 0
12. Kuchl 1 4 0 4 0 3 27 -24 0
  Team PL W L D + - +-  
1. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 3 3 0 0 19 3 16 6
2. Linz-Froschberg AG 1 3 3 0 0 18 8 10 6
3. Linz Waldegg 1 3 2 0 1 18 7 11 5
4. Stockerau Union 1 3 2 0 1 17 10 7 5
5. SPG Walter Wels 1 3 2 1 0 14 7 7 4
6. Oberwart 1 3 1 1 1 13 11 2 3
7. ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 3 1 1 1 13 11 2 3
8. Turnerschaft Innsbruck 1 3 1 2 0 10 13 -3 2
9. Sportklub 1 3 1 2 0 6 16 -10 2
10. ASVÖ RB Lavamünd 1 3 0 3 0 9 18 -9 0
11. ASVÖ Don Bosco 1 3 0 3 0 3 19 -16 0
12. Kuchl 1 3 0 3 0 3 20 -17 0
  Team PL W L D + - +-  
1. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 2 2 0 0 13 1 12 4
2. Linz Waldegg 1 2 2 0 0 13 2 11 4
3. Linz-Froschberg AG 1 2 2 0 0 12 5 7 4
4. ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 2 1 0 1 12 5 7 3
5. Stockerau Union 1 2 1 0 1 11 6 5 3
6. SPG Walter Wels 1 2 1 1 0 8 6 2 2
7. Oberwart 1 2 1 1 0 8 6 2 2
8. Turnerschaft Innsbruck 1 2 1 1 0 8 7 1 2
9. ASVÖ RB Lavamünd 1 2 0 2 0 5 12 -7 0
10. ASVÖ Don Bosco 1 2 0 2 0 1 13 -12 0
11. Sportklub 1 2 0 2 0 0 14 -14 0
12. Kuchl 1 2 0 2 0 0 14 -14 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz Waldegg 1 1 1 0 0 7 0 7 2
2. Oberwart 1 1 1 0 0 7 0 7 2
3. Linz-Froschberg AG 1 1 1 0 0 6 1 5 2
4. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 1 1 0 0 6 1 5 2
5. Turnerschaft Innsbruck 1 1 1 0 0 6 1 5 2
6. Stockerau Union 1 1 0 0 1 5 5 0 1
8. SPG Walter Wels 1 1 0 1 0 1 6 -5 0
9. ASVÖ RB Lavamünd 1 1 0 1 0 1 6 -5 0
10. ASVÖ Don Bosco 1 1 0 1 0 1 6 -5 0
11. Sportklub 1 1 0 1 0 0 7 -7 0
12. Kuchl 1 1 0 1 0 0 7 -7 0

Results

Round 1
2011-09-17 15:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen ASVÖ RB Lavamünd   6:1
Pazsy Ferenc Matschitsch Josef 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Zoltan Zoltan 2 :3
Ding Yi Szabo Krisztian 3 :0
Pazsy Ferenc / Kinz-Presslmayer Bernhard Zoltan Zoltan / Szabo Krisztian 3 :2
Pazsy Ferenc Zoltan Zoltan 3 :2
Ding Yi Matschitsch Josef 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Szabo Krisztian 3 :1

Round 1
2011-09-17 15:00
Stockerau Union ece-KSV-GRILL Kapfenberg   5:5
Pfeffer Simon Simoner Christoph 0 :3
Pattantyus Adam Heimberger Martin 3 :0
Kovac Borna Gerold Gabor 3 :1
Pattantyus Adam / Kovac Borna Simoner Christoph / Gerold Gabor 1 :3
Pattantyus Adam Simoner Christoph 3 :0
Pfeffer Simon Gerold Gabor 0 :3
Kovac Borna Heimberger Martin 2 :3
Pattantyus Adam Gerold Gabor 1 :3
Kovac Borna Simoner Christoph 3 :1
Pfeffer Simon Heimberger Martin 3 :2

Round 1
2011-09-17 15:00
Kuchl Linz Waldegg   0:7
Kranabitl Bernhard Janci Tomas 0 :3
Halmai Attila Pichler Michael 1 :3
Seidl Lukas Magyar Laszlo 0 :3
Halmai Attila / Reisinger Bernd Janci Tomas / Magyar Laszlo 0 :3
Halmai Attila Janci Tomas 1 :3
Kranabitl Bernhard Magyar Laszlo 0 :3
Seidl Lukas Pichler Michael 0 :3

Round 1
2011-09-17 15:00
Linz-Froschberg AG ASVÖ Don Bosco   6:1
Molnar Csaba Hirji Alim 3 :2
Feng Xiaoquan Koch Andreas 3 :0
Leonhartsberger Martin Schanbacher Jan Peter 1 :3
Feng Xiaoquan / Molnar Csaba Schanbacher Jan Peter / Hirji Alim 3 :0
Feng Xiaoquan Hirji Alim 3 :0
Molnar Csaba Schanbacher Jan Peter 3 :1
Leonhartsberger Martin Koch Andreas 3 :0

Round 1
2011-09-17 15:00
Sportklub Oberwart   0:7
Maric Marko Buganyi Mihajlo 1 :3
Päuerl Wolfgang Henzell William 1 :3
Kutis Anton Marsi Marton 1 :3
Kutis Anton / Maric Marko Marsi Marton / Henzell William 0 :3
Maric Marko Henzell William 0 :3
Kutis Anton Buganyi Mihajlo 2 :3
Päuerl Wolfgang Marsi Marton 0 :3


Round 2
2011-09-18 10:00
Turnerschaft Innsbruck Linz Waldegg   2:6
Maier Christoph Janci Tomas 3 :0
Gardos Krisztian Pichler Michael 2 :3
Leitgeb Stefan Magyar Laszlo 2 :3
Gardos Krisztian / Storf Martin Janci Tomas / Magyar Laszlo 2 :3
Gardos Krisztian Janci Tomas 0 :3
Maier Christoph Magyar Laszlo 3 :2
Leitgeb Stefan Pichler Michael 1 :3
Gardos Krisztian Magyar Laszlo 0 :3

Round 2
2011-09-18 10:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen ASVÖ Don Bosco   7:0
Kinz-Presslmayer Bernhard Schanbacher Jan Peter 3 :0
Ding Yi Koch Andreas 3 :0
Pazsy Ferenc Hirji Alim 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard / Pazsy Ferenc Hirji Alim / Schanbacher Jan Peter 3 :0
Ding Yi Schanbacher Jan Peter 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Hirji Alim 3 :0
Pazsy Ferenc Koch Andreas 3 :0

Round 2
2011-09-18 10:00
Stockerau Union Oberwart   6:1
Pattantyus Adam Buganyi Mihajlo 3 :1
Pfeffer Simon Henzell William 0 :3
Kovac Borna Marsi Marton 3 :2
Pattantyus Adam / Kovac Borna Henzell William / Marsi Marton 3 :2
Pattantyus Adam Henzell William 3 :1
Kovac Borna Buganyi Mihajlo 3 :1
Pfeffer Simon Marsi Marton 3 :1

Round 2
2011-09-18 10:00
Kuchl SPG Walter Wels   0:7
Seidl Lukas Plattner Dominique 0 :3
Kranabitl Bernhard Petö Zsolt 0 :3
Reisinger Bernd Demeter Lehel 0 :3
Seidl Lukas / Kranabitl Bernhard Plattner Dominique / Petö Zsolt 0 :3
Kranabitl Bernhard Plattner Dominique 1 :3
Seidl Lukas Demeter Lehel 0 :3
Reisinger Bernd Petö Zsolt 0 :3

Round 2
2011-09-18 10:00
Linz-Froschberg AG ASVÖ RB Lavamünd   6:4
Leonhartsberger Martin Szabo Krisztian 0 :3
Feng Xiaoquan Matschitsch Josef 3 :0
Molnar Csaba Zoltan Zoltan 3 :2
Molnar Csaba / Feng Xiaoquan Zoltan Zoltan / Szabo Krisztian 2 :3
Feng Xiaoquan Szabo Krisztian 3 :1
Leonhartsberger Martin Zoltan Zoltan 0 :3
Molnar Csaba Matschitsch Josef 3 :0
Feng Xiaoquan Zoltan Zoltan 2 :3
Molnar Csaba Szabo Krisztian 3 :0
Leonhartsberger Martin Matschitsch Josef 3 :1

Round 2
2011-09-18 10:00
Sportklub ece-KSV-GRILL Kapfenberg   0:7
Maric Marko Gerold Gabor 0 :3
Kutis Anton Heimberger Martin 2 :3
Päuerl Wolfgang Simoner Christoph 1 :3
Maric Marko / Kutis Anton Heimberger Martin / Gerold Gabor 0 :3
Kutis Anton Gerold Gabor 0 :3
Maric Marko Simoner Christoph 0 :3
Päuerl Wolfgang Heimberger Martin 1 :3


Round 3
2011-10-15 15:00
SPG Walter Wels ece-KSV-GRILL Kapfenberg   6:1
Plattner Dominique Heimberger Martin 3 :1
Petö Zsolt Gerold Gabor 3 :1
Demeter Lehel Simoner Christoph 3 :2
Petö Zsolt / Demeter Lehel Gerold Gabor / Simoner Christoph 3 :0
Petö Zsolt Heimberger Martin 3 :2
Plattner Dominique Simoner Christoph 3 :1
Demeter Lehel Gerold Gabor 1 :3

Round 3
2011-10-15 16:00
ASVÖ RB Lavamünd Stockerau Union   4:6
Zoltan Zoltan Pfeffer Simon 3 :1
Matschitsch Josef Pattantyus Adam 1 :3
Szabo Krisztian Kovac Borna 0 :3
Zoltan Zoltan / Szabo Krisztian Pattantyus Adam / Kovac Borna 1 :3
Zoltan Zoltan Pattantyus Adam 3 :2
Szabo Krisztian Pfeffer Simon 3 :0
Matschitsch Josef Kovac Borna 0 :3
Szabo Krisztian Pattantyus Adam 0 :3
Zoltan Zoltan Kovac Borna 3 :2
Matschitsch Josef Pfeffer Simon 2 :3

Round 3
2011-11-12 15:00
Turnerschaft Innsbruck ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   2:6
Leitgeb Stefan Ding Yi 3 :2
Gardos Krisztian Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Storf Martin Pazsy Ferenc 3 :2
Gardos Krisztian / Storf Martin Kinz-Presslmayer Bernhard / Pazsy Ferenc 0 :3
Gardos Krisztian Ding Yi 1 :3
Leitgeb Stefan Pazsy Ferenc 0 :3
Storf Martin Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Gardos Krisztian Pazsy Ferenc 0 :3

Round 3
2011-10-15 15:00
Linz Waldegg Oberwart   5:5
Pichler Michael Marsi Marton 2 :3
Magyar Laszlo Buganyi Mihajlo 3 :0
Janci Tomas Henzell William 3 :1
Magyar Laszlo / Janci Tomas Marsi Marton / Henzell William 0 :3
Magyar Laszlo Marsi Marton 3 :0
Pichler Michael Henzell William 0 :3
Janci Tomas Buganyi Mihajlo 3 :2
Magyar Laszlo Henzell William 0 :3
Janci Tomas Marsi Marton 1 :3
Pichler Michael Buganyi Mihajlo 3 :1

Round 3
2011-10-15 15:00
ASVÖ Don Bosco Sportklub   2:6
Schanbacher Jan Peter Maric Marko 3 :0
Fradler Christopher Kutis Anton 0 :3
Hirji Alim Päuerl Wolfgang 1 :3
Schanbacher Jan Peter / Hirji Alim Maric Marko / Kutis Anton 1 :3
Schanbacher Jan Peter Kutis Anton 1 :3
Hirji Alim Maric Marko 2 :3
Fradler Christopher Päuerl Wolfgang 3 :0
Hirji Alim Kutis Anton 2 :3

Round 3
2011-11-12 15:00
Kuchl Linz-Froschberg AG   3:6
Kranabitl Bernhard Molnar Csaba 1 :3
Halmai Attila Feng Xiaoquan 2 :3
Seidl Lukas Leonhartsberger Martin 3 :2
Kranabitl Bernhard / Seidl Lukas Molnar Csaba / Feng Xiaoquan 0 :3
Halmai Attila Molnar Csaba 3 :2
Kranabitl Bernhard Leonhartsberger Martin 1 :3
Seidl Lukas Feng Xiaoquan 1 :3
Halmai Attila Leonhartsberger Martin 3 :0
Seidl Lukas Molnar Csaba 0 :3


Round 4
2011-10-16 09:30
SPG Walter Wels Oberwart   6:4
Demeter Lehel Buganyi Mihajlo 3 :0
Plattner Dominique Henzell William 0 :3
Petö Zsolt Marsi Marton 1 :3
Demeter Lehel / Petö Zsolt Henzell William / Marsi Marton 3 :1
Demeter Lehel Henzell William 2 :3
Petö Zsolt Buganyi Mihajlo 3 :0
Plattner Dominique Marsi Marton 3 :1
Petö Zsolt Henzell William 2 :3
Demeter Lehel Marsi Marton 3 :1
Plattner Dominique Buganyi Mihajlo 3 :0

Round 4
2011-10-16 10:00
ASVÖ RB Lavamünd Sportklub   6:2
Szabo Krisztian Maric Marko 3 :0
Matschitsch Josef Kutis Anton 0 :3
Zoltan Zoltan Päuerl Wolfgang 3 :0
Zoltan Zoltan / Szabo Krisztian Maric Marko / Kutis Anton 3 :0
Szabo Krisztian Kutis Anton 2 :3
Zoltan Zoltan Maric Marko 3 :0
Matschitsch Josef Päuerl Wolfgang 3 :1
Zoltan Zoltan Kutis Anton 3 :0

Round 4
2011-11-13 10:00
Turnerschaft Innsbruck Linz-Froschberg AG   2:6
Leitgeb Stefan Molnar Csaba 2 :3
Storf Martin Leonhartsberger Martin 3 :1
Gardos Krisztian Feng Xiaoquan 1 :3
Gardos Krisztian / Storf Martin Feng Xiaoquan / Molnar Csaba 2 :3
Storf Martin Molnar Csaba 2 :3
Leitgeb Stefan Feng Xiaoquan 1 :3
Gardos Krisztian Leonhartsberger Martin 3 :0
Storf Martin Feng Xiaoquan 2 :3

Round 4
2011-10-16 10:00
Linz Waldegg ece-KSV-GRILL Kapfenberg   2:6
Pichler Michael Gerold Gabor 0 :3
Magyar Laszlo Heimberger Martin 1 :3
Janci Tomas Simoner Christoph 1 :3
Magyar Laszlo / Janci Tomas Gerold Gabor / Simoner Christoph 1 :3
Magyar Laszlo Gerold Gabor 0 :3
Pichler Michael Simoner Christoph 3 :0
Janci Tomas Heimberger Martin 3 :2
Magyar Laszlo Simoner Christoph 0 :3

Round 4
2011-10-16 10:30
ASVÖ Don Bosco Stockerau Union   0:7
Fradler Christopher Kovac Borna 0 :3
Schanbacher Jan Peter Fraczyk Stanislaw 0 :3
Hirji Alim Pfeffer Simon 0 :3
Hirji Alim / Schanbacher Jan Peter Kovac Borna / Pfeffer Simon 0 :3
Schanbacher Jan Peter Kovac Borna 0 :3
Fradler Christopher Pfeffer Simon 0 :3
Hirji Alim Fraczyk Stanislaw 2 :3

Round 4
2011-11-13 10:00
Kuchl ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   0:7
Reisinger Bernd Ding Yi 0 :3
Halmai Attila Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Kranabitl Bernhard Pazsy Ferenc 0 :3
Reisinger Bernd / Halmai Attila Pazsy Ferenc / Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Halmai Attila Ding Yi 0 :3
Reisinger Bernd Pazsy Ferenc 0 :3
Kranabitl Bernhard Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3


Round 5
2011-10-22 15:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen SPG Walter Wels   5:5
Ding Yi Plattner Dominique 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Demeter Lehel 0 :3
Pazsy Ferenc Petö Zsolt 3 :0
Pazsy Ferenc / Kinz-Presslmayer Bernhard Demeter Lehel / Petö Zsolt 3 :0
Ding Yi Demeter Lehel 2 :3
Pazsy Ferenc Plattner Dominique 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Petö Zsolt 0 :3
Pazsy Ferenc Demeter Lehel 3 :1
Ding Yi Petö Zsolt 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Plattner Dominique 3 :2

Round 5
2011-10-22 15:00
Stockerau Union Turnerschaft Innsbruck   3:6
Pfeffer Simon Storf Martin 0 :3
Reinsperger Stefan Maier Christoph 0 :3
Pattantyus Adam Leitgeb Stefan 3 :0
Pfeffer Simon / Pattantyus Adam Storf Martin / Maier Christoph 3 :2
Pfeffer Simon Maier Christoph 2 :3
Pattantyus Adam Storf Martin 3 :1
Reinsperger Stefan Leitgeb Stefan 0 :3
Pattantyus Adam Maier Christoph 1 :3
Pfeffer Simon Leitgeb Stefan 0 :3

Round 5
2011-10-22 15:00
ece-KSV-GRILL Kapfenberg ASVÖ RB Lavamünd   6:2
Heimberger Martin Szabo Krisztian 3 :0
Gerold Gabor Matschitsch Josef 3 :0
Simoner Christoph Zoltan Zoltan 3 :1
Gerold Gabor / Simoner Christoph Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 2 :3
Gerold Gabor Szabo Krisztian 3 :1
Heimberger Martin Zoltan Zoltan 2 :3
Simoner Christoph Matschitsch Josef 3 :0
Gerold Gabor Zoltan Zoltan 3 :2

Round 5
2011-10-22 15:00
Linz-Froschberg AG Linz Waldegg   4:6
Leonhartsberger Martin Pichler Michael 0 :3
Molnar Csaba Janci Tomas 3 :1
Feng Xiaoquan Magyar Laszlo 3 :1
Feng Xiaoquan / Molnar Csaba Janci Tomas / Magyar Laszlo 3 :0
Molnar Csaba Pichler Michael 1 :3
Leonhartsberger Martin Magyar Laszlo 0 :3
Feng Xiaoquan Janci Tomas 2 :3
Molnar Csaba Magyar Laszlo 0 :3
Feng Xiaoquan Pichler Michael 3 :2
Leonhartsberger Martin Janci Tomas 1 :3

Round 5
2011-10-22 15:00
Sportklub Kuchl   6:2
Rapolt Norbert Kranabitl Bernhard 3 :0
Kutis Anton Seidl Lukas 3 :0
Päuerl Wolfgang Halmai Attila 1 :3
Maric Marko / Kutis Anton Seidl Lukas / Kranabitl Bernhard 3 :1
Kutis Anton Kranabitl Bernhard 3 :0
Rapolt Norbert Halmai Attila 1 :3
Päuerl Wolfgang Seidl Lukas 3 :0
Kutis Anton Halmai Attila 3 :2

Round 5
2011-10-22 15:00
Oberwart ASVÖ Don Bosco   7:0
Buganyi Mihajlo Kröpfl Andreas 3 :0
Marsi Marton Schanbacher Jan Peter 3 :0
Henzell William Hirji Alim 3 :0
Marsi Marton / Henzell William Schanbacher Jan Peter / Hirji Alim 3 :1
Buganyi Mihajlo Schanbacher Jan Peter 3 :0
Henzell William Kröpfl Andreas 3 :0
Marsi Marton Hirji Alim 3 :0


Round 6
2011-10-23 10:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Linz Waldegg   6:2
Ding Yi Janci Tomas 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Magyar Laszlo 3 :2
Pazsy Ferenc Pichler Michael 3 :1
Pazsy Ferenc / Kinz-Presslmayer Bernhard Pichler Michael / Magyar Laszlo 3 :1
Ding Yi Magyar Laszlo 3 :2
Pazsy Ferenc Janci Tomas 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Pichler Michael 3 :1
Pazsy Ferenc Magyar Laszlo 3 :0

Round 6
2011-10-23 10:00
Stockerau Union Kuchl   6:3
Pfeffer Simon Kranabitl Bernhard 3 :1
Reinsperger Thomas Halmai Attila 0 :3
Pattantyus Adam Seidl Lukas 3 :0
Pfeffer Simon / Pattantyus Adam Kranabitl Bernhard / Seidl Lukas 1 :3
Pfeffer Simon Halmai Attila 3 :1
Pattantyus Adam Kranabitl Bernhard 3 :0
Reinsperger Thomas Seidl Lukas 0 :3
Pattantyus Adam Halmai Attila 3 :0
Pfeffer Simon Seidl Lukas 3 :1

Round 6
2011-10-23 10:00
ece-KSV-GRILL Kapfenberg ASVÖ Don Bosco   7:0
Heimberger Martin Hirji Alim 3 :0
Simoner Christoph w.o. 3 :0
Gerold Gabor Schanbacher Jan Peter 3 :0
Gerold Gabor / Heimberger Martin Schanbacher Jan Peter / Hirji Alim 3 :0
Simoner Christoph Hirji Alim 3 :1
Heimberger Martin Schanbacher Jan Peter 3 :0
Gerold Gabor w.o. 3 :0

Round 6
2011-10-23 10:00
Linz-Froschberg AG SPG Walter Wels   1:6
Feng Xiaoquan Plattner Dominique 3 :0
Leonhartsberger Martin Petö Zsolt 0 :3
Molnar Csaba Demeter Lehel 0 :3
Feng Xiaoquan / Molnar Csaba Petö Zsolt / Demeter Lehel 1 :3
Feng Xiaoquan Petö Zsolt 0 :3
Molnar Csaba Plattner Dominique 0 :3
Leonhartsberger Martin Demeter Lehel 0 :3

Round 6
2011-10-23 10:00
Sportklub Turnerschaft Innsbruck   2:6
Rapolt Norbert Storf Martin 0 :3
Kutis Anton Leitgeb Stefan 3 :1
Päuerl Wolfgang Maier Christoph 1 :3
Kutis Anton / Maric Marko Gardos Krisztian / Leitgeb Stefan 1 :3
Kutis Anton Storf Martin 3 :2
Rapolt Norbert Maier Christoph 0 :3
Päuerl Wolfgang Leitgeb Stefan 0 :3
Kutis Anton Maier Christoph 2 :3

Round 6
2011-10-23 10:00
Oberwart ASVÖ RB Lavamünd   5:5
Marsi Marton Matschitsch Josef 3 :0
Buganyi Mihajlo Szabo Krisztian 3 :0
Henzell William Zoltan Zoltan 3 :2
Marsi Marton / Henzell William Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 1 :3
Marsi Marton Szabo Krisztian 0 :3
Henzell William Matschitsch Josef 3 :0
Buganyi Mihajlo Zoltan Zoltan 1 :3
Henzell William Szabo Krisztian 2 :3
Marsi Marton Zoltan Zoltan 2 :3
Buganyi Mihajlo Matschitsch Josef 3 :0


Round 7
2011-11-05 15:00
SPG Walter Wels ASVÖ RB Lavamünd   7:0
Plattner Dominique Szabo Krisztian 3 :0
Demeter Lehel Matschitsch Josef 3 :0
Petö Zsolt Zoltan Zoltan 3 :2
Demeter Lehel / Petö Zsolt Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 3 :1
Demeter Lehel Szabo Krisztian 3 :1
Plattner Dominique Zoltan Zoltan 3 :2
Petö Zsolt Matschitsch Josef 3 :0

Round 7
2011-11-05 15:00
Turnerschaft Innsbruck ece-KSV-GRILL Kapfenberg   1:6
Leitgeb Stefan Gerold Gabor 3 :2
Maier Christoph Heimberger Martin 2 :3
Storf Martin Simoner Christoph 2 :3
Gardos Krisztian / Storf Martin Simoner Christoph / Gerold Gabor 2 :3
Maier Christoph Gerold Gabor 1 :3
Leitgeb Stefan Simoner Christoph 2 :3
Storf Martin Heimberger Martin 2 :3

Round 7
2011-11-05 15:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Stockerau Union   7:0
Ding Yi Pfeffer Simon 3 :2
Pazsy Ferenc Fraczyk Stanislaw 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard w.o. 3 :0
Pazsy Ferenc / Kinz-Presslmayer Bernhard Pfeffer Simon / Fraczyk Stanislaw 3 :0
Pazsy Ferenc Pfeffer Simon 3 :0
Ding Yi w.o. 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Fraczyk Stanislaw 3 :0

Round 7
2011-11-05 15:00
Linz Waldegg ASVÖ Don Bosco   7:0
Pichler Michael Fradler Christopher 3 :0
Magyar Laszlo Schanbacher Jan Peter 3 :0
Janci Tomas Hirji Alim 3 :1
Pichler Michael / Magyar Laszlo Schanbacher Jan Peter / Hirji Alim 3 :0
Pichler Michael Schanbacher Jan Peter 3 :0
Janci Tomas Fradler Christopher 3 :0
Magyar Laszlo Hirji Alim 3 :2

Round 7
2011-11-05 15:00
Kuchl Oberwart   0:7
Kranabitl Bernhard Marsi Marton 0 :3
Reisinger Bernd Buganyi Mihajlo 0 :3
Halmai Attila Henzell William 1 :3
Seidl Lukas / Kranabitl Bernhard Marsi Marton / Henzell William 0 :3
Kranabitl Bernhard Buganyi Mihajlo 0 :3
Halmai Attila Marsi Marton 0 :3
Reisinger Bernd Henzell William 0 :3

Round 7
2011-11-05 15:00
Linz-Froschberg AG Sportklub   6:2
Feng Xiaoquan Maric Marko 3 :0
Molnar Csaba Rapolt Norbert 3 :0
Leonhartsberger Martin Kutis Anton 1 :3
Feng Xiaoquan / Molnar Csaba Kutis Anton / Maric Marko 3 :2
Molnar Csaba Maric Marko 3 :0
Feng Xiaoquan Kutis Anton 2 :3
Leonhartsberger Martin Rapolt Norbert 3 :2
Molnar Csaba Kutis Anton 3 :1


Round 8
2011-11-06 09:30
SPG Walter Wels ASVÖ Don Bosco   7:0
Demeter Lehel Fradler Christopher 3 :0
Plattner Dominique Hirji Alim 3 :0
Petö Zsolt Schanbacher Jan Peter 3 :0
Demeter Lehel / Petö Zsolt Hirji Alim / Schanbacher Jan Peter 3 :1
Demeter Lehel Hirji Alim 3 :0
Petö Zsolt Fradler Christopher 3 :0
Plattner Dominique Schanbacher Jan Peter 3 :0

Round 8
2011-11-06 10:00
Turnerschaft Innsbruck Oberwart   3:6
Maier Christoph Marsi Marton 3 :1
Gardos Krisztian Buganyi Mihajlo 3 :0
Storf Martin Henzell William 0 :3
Storf Martin / Gardos Krisztian Marsi Marton / Henzell William 0 :3
Gardos Krisztian Marsi Marton 2 :3
Maier Christoph Henzell William 0 :3
Storf Martin Buganyi Mihajlo 3 :0
Gardos Krisztian Henzell William 2 :3
Storf Martin Marsi Marton 2 :3

Round 8
2011-11-06 10:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Sportklub   7:0
Pazsy Ferenc Maric Marko 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Rapolt Norbert 3 :0
Ding Yi Kutis Anton 3 :2
Pazsy Ferenc / Kinz-Presslmayer Bernhard Kutis Anton / Maric Marko 3 :0
Pazsy Ferenc Rapolt Norbert 3 :1
Ding Yi Maric Marko 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Kutis Anton 3 :0

Round 8
2011-11-06 10:00
Linz Waldegg ASVÖ RB Lavamünd   5:5
Pichler Michael Matschitsch Josef 3 :1
Magyar Laszlo Zoltan Zoltan 1 :3
Janci Tomas Szabo Krisztian 3 :2
Pichler Michael / Magyar Laszlo Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 1 :3
Pichler Michael Zoltan Zoltan 2 :3
Janci Tomas Matschitsch Josef 3 :0
Magyar Laszlo Szabo Krisztian 3 :2
Janci Tomas Zoltan Zoltan 1 :3
Pichler Michael Szabo Krisztian 2 :3
Magyar Laszlo Matschitsch Josef 3 :0

Round 8
2011-11-06 10:00
Kuchl ece-KSV-GRILL Kapfenberg   0:7
Reisinger Bernd Gerold Gabor 0 :3
Halmai Attila Heimberger Martin 0 :3
Seidl Lukas Simoner Christoph 1 :3
Kranabitl Bernhard / Seidl Lukas Heimberger Martin / Gerold Gabor 2 :3
Halmai Attila Gerold Gabor 0 :3
Reisinger Bernd Simoner Christoph 0 :3
Seidl Lukas Heimberger Martin 1 :3

Round 8
2011-11-06 10:00
Linz-Froschberg AG Stockerau Union   6:3
Feng Xiaoquan Pfeffer Simon 3 :1
Leonhartsberger Martin Pattantyus Adam 0 :3
Molnar Csaba Fraczyk Stanislaw 3 :1
Feng Xiaoquan / Molnar Csaba Pfeffer Simon / Pattantyus Adam 3 :0
Feng Xiaoquan Pattantyus Adam 0 :3
Molnar Csaba Pfeffer Simon 3 :0
Leonhartsberger Martin Fraczyk Stanislaw 0 :3
Molnar Csaba Pattantyus Adam 3 :1
Feng Xiaoquan Fraczyk Stanislaw 3 :1


Round 9
2011-11-19 15:00
Stockerau Union SPG Walter Wels   2:6
Fraczyk Stanislaw Demeter Lehel 1 :3
Pfeffer Simon Plattner Dominique 1 :3
Pattantyus Adam Petö Zsolt 3 :1
Pfeffer Simon / Pattantyus Adam Demeter Lehel / Petö Zsolt 1 :3
Pfeffer Simon Demeter Lehel 0 :3
Fraczyk Stanislaw Petö Zsolt 0 :3
Pattantyus Adam Plattner Dominique 3 :1
Pfeffer Simon Petö Zsolt 0 :3

Round 9
2011-11-19 15:00
ece-KSV-GRILL Kapfenberg ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   5:5
Heimberger Martin Ding Yi 0 :3
Simoner Christoph Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Gerold Gabor Pazsy Ferenc 3 :1
Simoner Christoph / Gerold Gabor Kinz-Presslmayer Bernhard / Pazsy Ferenc 1 :3
Simoner Christoph Ding Yi 3 :0
Heimberger Martin Pazsy Ferenc 1 :3
Gerold Gabor Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Simoner Christoph Pazsy Ferenc 3 :2
Gerold Gabor Ding Yi 3 :2
Heimberger Martin Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3

Round 9
2011-11-19 16:00
ASVÖ RB Lavamünd Turnerschaft Innsbruck   2:6
Matschitsch Josef Maier Christoph 0 :3
Szabo Krisztian Storf Martin 0 :3
Zoltan Zoltan Gardos Krisztian 1 :3
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Storf Martin / Gardos Krisztian 3 :2
Szabo Krisztian Maier Christoph 2 :3
Matschitsch Josef Gardos Krisztian 0 :3
Zoltan Zoltan Storf Martin 3 :1
Szabo Krisztian Gardos Krisztian 0 :3

Round 9
2011-11-19 15:00
Sportklub Linz Waldegg   0:7
Rapolt Norbert Pichler Michael 0 :3
Maric Marko Janci Tomas 1 :3
Kutis Anton Magyar Laszlo 1 :3
Kutis Anton / Maric Marko Janci Tomas / Pichler Michael 2 :3
Rapolt Norbert Janci Tomas 0 :3
Kutis Anton Pichler Michael 1 :3
Maric Marko Magyar Laszlo 0 :3

Round 9
2011-11-19 15:00
Oberwart Linz-Froschberg AG   5:5
Buganyi Mihajlo Molnar Csaba 0 :3
Henzell William Leonhartsberger Martin 3 :0
Marsi Marton Feng Xiaoquan 2 :3
Marsi Marton / Henzell William Molnar Csaba / Feng Xiaoquan 2 :3
Henzell William Molnar Csaba 3 :0
Buganyi Mihajlo Feng Xiaoquan 0 :3
Marsi Marton Leonhartsberger Martin 3 :1
Henzell William Feng Xiaoquan 3 :0
Marsi Marton Molnar Csaba 0 :3
Buganyi Mihajlo Leonhartsberger Martin 3 :1

Round 9
2011-11-21 17:00
ASVÖ Don Bosco Kuchl   5:5
Hirji Alim Seidl Lukas 3 :0
Fradler Christopher Halmai Attila 1 :3
Schanbacher Jan Peter Kranabitl Bernhard 3 :1
Hirji Alim / Schanbacher Jan Peter Seidl Lukas / Kranabitl Bernhard 2 :3
Hirji Alim Halmai Attila 3 :1
Schanbacher Jan Peter Seidl Lukas 3 :1
Fradler Christopher Kranabitl Bernhard 1 :3
Schanbacher Jan Peter Halmai Attila 1 :3
Hirji Alim Kranabitl Bernhard 3 :2
Fradler Christopher Seidl Lukas 1 :3


Round 10
2011-11-20 10:00
Stockerau Union Linz Waldegg   5:5
Pfeffer Simon Pichler Michael 2 :3
Pattantyus Adam Janci Tomas 3 :2
Fraczyk Stanislaw Magyar Laszlo 1 :3
Pfeffer Simon / Pattantyus Adam Pichler Michael / Janci Tomas 3 :2
Pattantyus Adam Pichler Michael 3 :2
Pfeffer Simon Magyar Laszlo 0 :3
Fraczyk Stanislaw Janci Tomas 3 :2
Pattantyus Adam Magyar Laszlo 3 :0
Fraczyk Stanislaw Pichler Michael 0 :3
Pfeffer Simon Janci Tomas 0 :3

Round 10
2011-11-20 10:00
ece-KSV-GRILL Kapfenberg Linz-Froschberg AG   6:1
Heimberger Martin Feng Xiaoquan 0 :3
Simoner Christoph Leonhartsberger Martin 3 :0
Gerold Gabor Molnar Csaba 3 :1
Simoner Christoph / Gerold Gabor Molnar Csaba / Feng Xiaoquan 3 :2
Simoner Christoph Feng Xiaoquan 3 :0
Heimberger Martin Molnar Csaba 3 :2
Gerold Gabor Leonhartsberger Martin 3 :0

Round 10
2011-11-20 10:00
ASVÖ RB Lavamünd Kuchl   7:0
Matschitsch Josef Reisinger Bernd 3 :0
Szabo Krisztian Seidl Lukas 3 :0
Zoltan Zoltan Kranabitl Bernhard 3 :0
Zoltan Zoltan / Szabo Krisztian Seidl Lukas / Kranabitl Bernhard 3 :0
Matschitsch Josef Seidl Lukas 3 :2
Zoltan Zoltan Reisinger Bernd 3 :0
Szabo Krisztian Kranabitl Bernhard 3 :0

Round 10
2011-11-20 10:00
Sportklub SPG Walter Wels   2:6
Rapolt Norbert Plattner Dominique 2 :3
Maric Marko Demeter Lehel 1 :3
Kutis Anton Petö Zsolt 3 :1
Maric Marko / Kutis Anton Petö Zsolt / Demeter Lehel 0 :3
Rapolt Norbert Demeter Lehel 0 :3
Kutis Anton Plattner Dominique 3 :2
Maric Marko Petö Zsolt 0 :3
Kutis Anton Demeter Lehel 0 :3

Round 10
2011-11-20 10:00
Oberwart ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   5:5
Buganyi Mihajlo Ding Yi 2 :3
Henzell William Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Marsi Marton Pazsy Ferenc 3 :1
Henzell William / Marsi Marton Kinz-Presslmayer Bernhard / Pazsy Ferenc 0 :3
Henzell William Ding Yi 3 :2
Buganyi Mihajlo Pazsy Ferenc 0 :3
Marsi Marton Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Henzell William Pazsy Ferenc 3 :2
Marsi Marton Ding Yi 1 :3
Buganyi Mihajlo Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3

Round 10
2011-11-20 10:30
ASVÖ Don Bosco Turnerschaft Innsbruck   0:7
Fradler Christopher Gardos Krisztian 0 :3
Schanbacher Jan Peter Maier Christoph 0 :3
Hirji Alim Storf Martin 0 :3
Hirji Alim / Schanbacher Jan Peter Storf Martin / Gardos Krisztian 0 :3
Schanbacher Jan Peter Gardos Krisztian 0 :3
Fradler Christopher Storf Martin 0 :3
Hirji Alim Maier Christoph 0 :3


Round 11
2011-12-03 15:00
Turnerschaft Innsbruck Kuchl   6:1
Maier Christoph Reisinger Bernd 3 :0
Storf Martin Halmai Attila 3 :0
Gardos Krisztian Seidl Lukas 3 :0
Gardos Krisztian / Storf Martin Halmai Attila / Seidl Lukas 3 :0
Maier Christoph Halmai Attila 2 :3
Gardos Krisztian Reisinger Bernd 3 :0
Storf Martin Seidl Lukas 3 :0

Round 11
2011-11-04
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Linz-Froschberg AG   6:1
Kinz-Presslmayer Bernhard Feng Xiaoquan 3 :2
Pazsy Ferenc Leonhartsberger Martin 3 :0
Ding Yi Molnar Csaba 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard / Pazsy Ferenc Feng Xiaoquan / Molnar Csaba 3 :1
Pazsy Ferenc Feng Xiaoquan 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Molnar Csaba 1 :3
Ding Yi Leonhartsberger Martin 3 :0

Round 11
2011-12-03 15:00
Stockerau Union Sportklub   6:1
Fraczyk Stanislaw Rapolt Norbert 3 :0
Pattantyus Adam Päuerl Wolfgang 3 :0
Pfeffer Simon Kutis Anton 2 :3
Pfeffer Simon / Pattantyus Adam Rapolt Norbert / Kutis Anton 3 :0
Pattantyus Adam Rapolt Norbert 3 :0
Fraczyk Stanislaw Kutis Anton 3 :0
Pfeffer Simon Päuerl Wolfgang 3 :0

Round 11
2011-11-18 19:00
ece-KSV-GRILL Kapfenberg Oberwart   6:4
Heimberger Martin Henzell William 0 :3
Gerold Gabor Buganyi Mihajlo 3 :0
Simoner Christoph Marsi Marton 3 :1
Gerold Gabor / Simoner Christoph Henzell William / Marsi Marton 3 :1
Gerold Gabor Henzell William 2 :3
Heimberger Martin Marsi Marton 3 :2
Simoner Christoph Buganyi Mihajlo 3 :0
Gerold Gabor Marsi Marton 2 :3
Simoner Christoph Henzell William 2 :3
Heimberger Martin Buganyi Mihajlo 3 :0

Round 11
2011-12-03 16:00
ASVÖ RB Lavamünd ASVÖ Don Bosco   6:2
Matschitsch Josef Hirji Alim 0 :3
Szabo Krisztian Schanbacher Jan Peter 0 :3
Zoltan Zoltan Fradler Christopher 3 :0
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Hirji Alim / Schanbacher Jan Peter 3 :1
Matschitsch Josef Schanbacher Jan Peter 3 :2
Zoltan Zoltan Hirji Alim 3 :0
Szabo Krisztian Fradler Christopher 3 :0
Zoltan Zoltan Schanbacher Jan Peter 3 :0

Round 11
2011-12-02 18:15
SPG Walter Wels Linz Waldegg   5:5
Plattner Dominique Magyar Laszlo 1 :3
Demeter Lehel Pichler Michael 2 :3
Petö Zsolt Janci Tomas 3 :1
Demeter Lehel / Petö Zsolt Magyar Laszlo / Pichler Michael 3 :2
Demeter Lehel Magyar Laszlo 3 :1
Plattner Dominique Janci Tomas 1 :3
Petö Zsolt Pichler Michael 3 :2
Demeter Lehel Janci Tomas 3 :2
Petö Zsolt Magyar Laszlo 0 :3
Plattner Dominique Pichler Michael 1 :3

Teams & Players

Teams Players
SPG Walter Wels 1 LEHEL Demeter , ZSOLT Petö , DOMINIQUE Plattner
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1 YI Ding , FERENC Pazsy , BERNHARD Kinz-Presslmayer
ece-KSV-GRILL Kapfenberg 1 CHRISTOPH Simoner , GABOR Gerold , MARTIN Heimberger
Linz Waldegg 1 LASZLO Magyar , MICHAEL Pichler , TOMAS Janci
Linz-Froschberg AG 1 XIAOQUAN Feng , CSABA Molnar , MARTIN Leonhartsberger
Oberwart 1 WILLIAM Henzell , MARTON Marsi , MIHAJLO Buganyi , TAMAS Kalmar
Turnerschaft Innsbruck 1 CHRISTOPH Maier , MARTIN Storf , STEFAN Leitgeb , KRISZTIAN Gardos
Stockerau Union 1 ADAM Pattantyus , SIMON Pfeffer , STANISLAW Fraczyk , BORNA Kovac , THOMAS Reinsperger , MARCO Voit , STEFAN Reinsperger , FILIP Worotynski
Sportklub 1 ANTON Kutis , WOLFGANG Päuerl , NORBERT Rapolt , MARKO Maric
ASVÖ RB Lavamünd 1 ZOLTAN Zoltan , KRISZTIAN Szabo , JUN. Matschitsch Josef
Kuchl 1 ATTILA Halmai , LUKAS Seidl , BERNHARD Kranabitl , BERND Reisinger
ASVÖ Don Bosco 1 ALIM Hirji , PETER Schanbacher Jan , CHRISTOPHER Fradler , ANDREAS Kröpfl , ANDREAS Koch , ARMIN Siari