contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2010/2011

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 11 11 0 0 69 15 54 22
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 11 10 1 0 67 21 46 20
3. Mauthausen 1 11 9 2 0 58 34 24 18
4. Turnerschaft Innsbruck 1 11 7 4 0 49 41 8 14
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 11 5 5 1 45 45 0 11
6. Stockerau Union 1 11 4 5 2 46 53 -7 10
7. Linz Waldegg 1 11 3 6 2 42 53 -11 8
8. Linz-Froschberg AG 1 11 3 7 1 40 53 -13 7
9. Oberwart 1 11 3 7 1 38 59 -21 7
10. Langenlois 1 11 2 6 3 34 59 -25 7
11. Lavamünd 1 11 2 8 1 42 59 -17 5
12. Salzburg UTTC 1 11 0 8 3 27 65 -38 3
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 10 10 0 0 62 15 47 20
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 10 9 1 0 60 21 39 18
3. Mauthausen 1 10 8 2 0 52 31 21 16
4. Turnerschaft Innsbruck 1 10 7 3 0 49 34 15 14
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 10 4 5 1 39 44 -5 9
6. Stockerau Union 1 10 3 5 2 40 49 -9 8
7. Linz Waldegg 1 10 3 5 2 38 47 -9 8
8. Linz-Froschberg AG 1 10 3 6 1 39 47 -8 7
9. Oberwart 1 10 3 6 1 35 53 -18 7
10. Langenlois 1 10 2 5 3 34 52 -18 7
11. Lavamünd 1 10 1 8 1 36 57 -21 3
12. Salzburg UTTC 1 10 0 7 3 25 59 -34 3
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 9 9 0 0 56 14 42 18
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 9 8 1 0 53 21 32 16
3. Mauthausen 1 9 7 2 0 46 29 17 14
4. Turnerschaft Innsbruck 1 9 6 3 0 43 31 12 12
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 9 4 4 1 37 38 -1 9
6. Stockerau Union 1 9 3 4 2 39 43 -4 8
7. Linz-Froschberg AG 1 9 3 5 1 35 41 -6 7
8. Langenlois 1 9 2 4 3 34 45 -11 7
9. Linz Waldegg 1 9 2 5 2 31 47 -16 6
10. Oberwart 1 9 2 6 1 29 49 -20 5
11. Lavamünd 1 9 1 7 1 33 51 -18 3
12. Salzburg UTTC 1 9 0 6 3 25 52 -27 3
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 8 8 0 0 50 10 40 16
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 8 8 0 0 49 15 34 16
3. Turnerschaft Innsbruck 1 8 6 2 0 40 25 15 12
4. Mauthausen 1 8 6 2 0 40 28 12 12
5. Stockerau Union 1 8 3 3 2 35 37 -2 8
6. Langenlois 1 8 2 3 3 33 39 -6 7
7. HiWay Grill Kapfenberg 1 8 3 4 1 31 37 -6 7
8. Linz-Froschberg AG 1 8 2 5 1 29 37 -8 5
9. Linz Waldegg 1 8 1 5 2 25 43 -18 4
10. Lavamünd 1 8 1 6 1 29 45 -16 3
11. Salzburg UTTC 1 8 0 5 3 24 46 -22 3
12. Oberwart 1 8 1 6 1 23 46 -23 3
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 7 7 0 0 43 10 33 14
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 7 7 0 0 43 14 29 14
3. Turnerschaft Innsbruck 1 7 5 2 0 34 23 11 10
4. Mauthausen 1 7 5 2 0 34 25 9 10
5. Stockerau Union 1 7 3 2 2 32 31 1 8
6. Langenlois 1 7 2 2 3 33 32 1 7
7. HiWay Grill Kapfenberg 1 7 3 3 1 29 31 -2 7
8. Linz Waldegg 1 7 1 4 2 24 37 -13 4
9. Lavamünd 1 7 1 5 1 29 38 -9 3
10. Linz-Froschberg AG 1 7 1 5 1 22 37 -15 3
11. Salzburg UTTC 1 7 0 5 2 19 41 -22 2
12. Oberwart 1 7 1 6 0 18 41 -23 2
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 6 6 0 0 37 8 29 12
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 6 6 0 0 37 13 24 12
3. Turnerschaft Innsbruck 1 6 4 2 0 28 21 7 8
4. Mauthausen 1 6 4 2 0 28 22 6 8
5. Langenlois 1 6 2 1 3 31 26 5 7
6. HiWay Grill Kapfenberg 1 6 3 2 1 28 25 3 7
7. Stockerau Union 1 6 2 2 2 26 30 -4 6
8. Linz Waldegg 1 6 1 3 2 21 31 -10 4
9. Lavamünd 1 6 1 4 1 25 32 -7 3
10. Linz-Froschberg AG 1 6 1 4 1 20 31 -11 3
11. Salzburg UTTC 1 6 0 4 2 18 35 -17 2
12. Oberwart 1 6 0 6 0 12 37 -25 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 5 5 0 0 31 6 25 10
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 5 5 0 0 30 13 17 10
3. Mauthausen 1 5 4 1 0 26 16 10 8
4. Langenlois 1 5 2 1 2 26 21 5 6
5. Turnerschaft Innsbruck 1 5 3 2 0 22 19 3 6
6. Stockerau Union 1 5 2 1 2 24 24 0 6
7. HiWay Grill Kapfenberg 1 5 2 2 1 22 21 1 5
8. Lavamünd 1 5 1 3 1 21 26 -5 3
9. Linz Waldegg 1 5 1 3 1 16 26 -10 3
10. Linz-Froschberg AG 1 5 1 4 0 15 26 -11 2
11. Salzburg UTTC 1 5 0 4 1 13 30 -17 1
12. Oberwart 1 5 0 5 0 12 30 -18 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 4 4 0 0 25 5 20 8
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 4 4 0 0 24 11 13 8
3. Mauthausen 1 4 3 1 0 20 12 8 6
4. Stockerau Union 1 4 2 0 2 22 18 4 6
5. Langenlois 1 4 1 1 2 20 18 2 4
6. Turnerschaft Innsbruck 1 4 2 2 0 16 16 0 4
7. Lavamünd 1 4 1 2 1 18 20 -2 3
8. HiWay Grill Kapfenberg 1 4 1 2 1 16 19 -3 3
9. Linz Waldegg 1 4 1 2 1 14 20 -6 3
10. Linz-Froschberg AG 1 4 1 3 0 12 20 -8 2
11. Salzburg UTTC 1 4 0 3 1 9 24 -15 1
12. Oberwart 1 4 0 4 0 11 24 -13 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 3 3 0 0 19 4 15 6
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 3 3 0 0 18 7 11 6
3. Stockerau Union 1 3 2 0 1 17 13 4 5
4. Turnerschaft Innsbruck 1 3 2 1 0 15 10 5 4
5. Langenlois 1 3 1 0 2 16 12 4 4
6. Mauthausen 1 3 2 1 0 14 11 3 4
7. HiWay Grill Kapfenberg 1 3 1 1 1 15 13 2 3
8. Lavamünd 1 3 1 2 0 13 15 -2 2
9. Linz Waldegg 1 3 0 2 1 8 17 -9 1
10. Salzburg UTTC 1 3 0 2 1 7 18 -11 1
11. Oberwart 1 3 0 3 0 8 18 -10 0
12. Linz-Froschberg AG 1 3 0 3 0 6 18 -12 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 2 2 0 0 12 4 8 4
2. Mauthausen 1 2 2 0 0 12 5 7 4
3. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 2 2 0 0 12 5 7 4
4. Langenlois 1 2 1 0 1 11 7 4 3
5. Stockerau Union 1 2 1 0 1 11 9 2 3
6. HiWay Grill Kapfenberg 1 2 1 1 0 10 8 2 2
7. Turnerschaft Innsbruck 1 2 1 1 0 9 8 1 2
8. Salzburg UTTC 1 2 0 1 1 7 11 -4 1
9. Linz Waldegg 1 2 0 1 1 6 11 -5 1
10. Lavamünd 1 2 0 2 0 7 12 -5 0
11. Oberwart 1 2 0 2 0 4 12 -8 0
12. Linz-Froschberg AG 1 2 0 2 0 3 12 -9 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 1 1 0 0 6 1 5 2
2. Mauthausen 1 1 1 0 0 6 2 4 2
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 1 0 0 6 2 4 2
4. Turnerschaft Innsbruck 1 1 1 0 0 6 2 4 2
5. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 1 1 0 0 6 4 2 2
6. Langenlois 1 1 0 0 1 5 5 0 1
7. Stockerau Union 1 1 0 0 1 5 5 0 1
8. Lavamünd 1 1 0 1 0 4 6 -2 0
9. Salzburg UTTC 1 1 0 1 0 2 6 -4 0
10. Oberwart 1 1 0 1 0 2 6 -4 0
11. Linz-Froschberg AG 1 1 0 1 0 2 6 -4 0
12. Linz Waldegg 1 1 0 1 0 1 6 -5 0

Results

Round 1
2010-09-21
HiWay Grill Kapfenberg Oberwart   6:2
Molnar Csaba / Zombori David Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 3 :1
Molnar Csaba Buganyi Mihajlo 3 :2
Heimberger Martin Vitsek Ivan 0 :3
Zombori David Nemeth Karoly 3 :1
Molnar Csaba Vitsek Ivan 3 :1
Zombori David Buganyi Mihajlo 3 :0
Heimberger Martin Nemeth Karoly 0 :3
Zombori David Vitsek Ivan 3 :0

Round 1
2010-09-22
Mauthausen Linz-Froschberg AG   6:2
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter 2 :3
Habesohn Mathias Fekete Soma 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Feng Xiaoquan 3 :0
Ding Yi Sebestyen Peter 3 :1
Habesohn Mathias Feng Xiaoquan 1 :3
Ding Yi Fekete Soma 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Sebestyen Peter 3 :1
Ding Yi Feng Xiaoquan 3 :1

Round 1
2010-09-21
Lavamünd SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   4:6
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Gerold Gabor / Zhang Jie 1 :3
Matschitsch Josef Simoner Christoph 0 :3
Zoltan Zoltan Gerold Gabor 2 :3
Szabo Krisztian Zhang Jie 3 :1
Zoltan Zoltan Simoner Christoph 3 :1
Matschitsch Josef Zhang Jie 0 :3
Szabo Krisztian Gerold Gabor 0 :3
Zoltan Zoltan Zhang Jie 3 :1
Szabo Krisztian Simoner Christoph 3 :2
Matschitsch Josef Gerold Gabor 0 :3

Round 1
2010-09-24
Stockerau Union Langenlois   5:5
Kovac Borna / Pattantyus Adam Nemeth Janos / Pradeeban Peter Paul 1 :3
Kovac Borna w.o. 3 :0
Auer Thomas Nemeth Janos 0 :3
Pattantyus Adam Pradeeban Peter Paul 3 :2
Kovac Borna Nemeth Janos 1 :3
Pattantyus Adam w.o. 3 :0
Auer Thomas Pradeeban Peter Paul 0 :3
Pattantyus Adam Nemeth Janos 1 :3
Kovac Borna Pradeeban Peter Paul 3 :2
Auer Thomas w.o. 3 :0

Round 1
2010-10-29
Walter Wels Linz Waldegg   6:1
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Janci Tomas / Pichler Michael 3 :0
Plattner Dominique Leonhartsberger Martin 2 :3
Pazsy Ferenc Janci Tomas 3 :2
Demeter Lehel Pichler Michael 3 :0
Plattner Dominique Janci Tomas 3 :0
Demeter Lehel Leonhartsberger Martin 3 :1
Pazsy Ferenc Pichler Michael 3 :1


Round 2
2010-09-25
Turnerschaft Innsbruck Walter Wels   3:6
Gardos Krisztian / Storf Martin Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 1 :3
Storf Martin Plattner Dominique 1 :3
Maier Christoph Pazsy Ferenc 3 :1
Gardos Krisztian Demeter Lehel 0 :3
Storf Martin Pazsy Ferenc 0 :3
Gardos Krisztian Plattner Dominique 3 :0
Maier Christoph Demeter Lehel 0 :3
Gardos Krisztian Pazsy Ferenc 3 :1
Storf Martin Demeter Lehel 2 :3

Round 2
2010-09-25
Mauthausen Lavamünd   6:3
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Matschitsch Josef 3 :0
Habesohn Mathias Zoltan Zoltan 3 :1
Ding Yi Szabo Krisztian 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Zoltan Zoltan 0 :3
Ding Yi Matschitsch Josef 3 :0
Habesohn Mathias Szabo Krisztian 2 :3
Ding Yi Zoltan Zoltan 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Szabo Krisztian 3 :0

Round 2
2010-09-25
Stockerau Union HiWay Grill Kapfenberg   6:4
Kovac Borna / Pattantyus Adam Molnar Csaba / Zombori David 0 :3
Fraczyk Stanislaw Zombori David 0 :3
Kovac Borna Heimberger Martin 3 :0
Pattantyus Adam Molnar Csaba 2 :3
Kovac Borna Zombori David 3 :2
Fraczyk Stanislaw Molnar Csaba 3 :0
Pattantyus Adam Heimberger Martin 3 :0
Kovac Borna Molnar Csaba 3 :1
Pattantyus Adam Zombori David 2 :3
Fraczyk Stanislaw Heimberger Martin 3 :0

Round 2
2010-09-25
Salzburg UTTC Linz Waldegg   5:5
Levenko Dmitrij / Magyar Laszlo Janci Tomas / Pichler Michael 0 :3
Levenko Dmitrij Leonhartsberger Martin 3 :0
Pengö Gabor Janci Tomas 1 :3
Magyar Laszlo Pichler Michael 3 :2
Levenko Dmitrij Janci Tomas 0 :3
Magyar Laszlo Leonhartsberger Martin 3 :1
Pengö Gabor Pichler Michael 1 :3
Magyar Laszlo Janci Tomas 3 :1
Levenko Dmitrij Pichler Michael 2 :3
Pengö Gabor Leonhartsberger Martin 3 :1

Round 2
2010-09-25
Linz-Froschberg AG SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   1:6
Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter Gerold Gabor / Zhang Jie 2 :3
Fekete Soma Simoner Christoph 0 :3
Feng Xiaoquan Gerold Gabor 3 :1
Sebestyen Peter Zhang Jie 2 :3
Feng Xiaoquan Simoner Christoph 2 :3
Fekete Soma Zhang Jie 1 :3
Sebestyen Peter Gerold Gabor 0 :3

Round 2
2010-09-25
Langenlois Oberwart   6:2
Nemeth Janos / Pradeeban Peter Paul Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 3 :1
Menigat Elmar Nemeth Karoly 0 :3
Nemeth Janos Buganyi Mihajlo 3 :0
Pradeeban Peter Paul Vitsek Ivan 3 :0
Nemeth Janos Nemeth Karoly 3 :1
Menigat Elmar Vitsek Ivan 0 :3
Pradeeban Peter Paul Buganyi Mihajlo 3 :0
Nemeth Janos Vitsek Ivan 3 :1


Round 3
2010-09-26
Turnerschaft Innsbruck Linz Waldegg   6:2
Gardos Krisztian / Storf Martin Janci Tomas / Pichler Michael 3 :1
Maier Christoph Leonhartsberger Martin 3 :0
Storf Martin Janci Tomas 0 :3
Gardos Krisztian Pichler Michael 3 :1
Maier Christoph Janci Tomas 3 :1
Gardos Krisztian Leonhartsberger Martin 3 :0
Storf Martin Pichler Michael 1 :3
Gardos Krisztian Janci Tomas 3 :1

Round 3
2010-10-27
Mauthausen SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   2:6
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Simoner Christoph / Zhang Jie 2 :3
Habesohn Mathias Qian Qianli 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Zhang Jie 1 :3
Ding Yi Simoner Christoph 2 :3
Habesohn Mathias w.o. 3 :1
Ding Yi Qian Qianli 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Simoner Christoph 0 :3
Ding Yi Zhang Jie 2 :3

Round 3
2010-09-26
Stockerau Union Oberwart   6:4
Kovac Borna / Pattantyus Adam Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 0 :3
Pattantyus Adam Nemeth Karoly 3 :1
Fraczyk Stanislaw Vitsek Ivan 0 :3
Kovac Borna Buganyi Mihajlo 3 :2
Pattantyus Adam Vitsek Ivan 3 :1
Kovac Borna Nemeth Karoly 3 :1
Fraczyk Stanislaw Buganyi Mihajlo 2 :3
Kovac Borna Vitsek Ivan 0 :3
Pattantyus Adam Buganyi Mihajlo 3 :0
Fraczyk Stanislaw Nemeth Karoly 3 :1

Round 3
2010-09-19
Salzburg UTTC Walter Wels   0:7
Levenko Dmitrij / Magyar Laszlo Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 1 :3
Levenko Dmitrij Pazsy Ferenc 0 :3
Berger Patrick Demeter Lehel 0 :3
Magyar Laszlo Plattner Dominique 0 :3
Levenko Dmitrij Demeter Lehel 2 :3
Magyar Laszlo Pazsy Ferenc 2 :3
Berger Patrick Plattner Dominique 1 :3

Round 3
2010-09-26
Linz-Froschberg AG Lavamünd   3:6
Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 0 :3
Fekete Soma Szabo Krisztian 0 :3
Feng Xiaoquan Matschitsch Josef 3 :1
Sebestyen Peter Zoltan Zoltan 2 :3
Feng Xiaoquan Szabo Krisztian 2 :3
Fekete Soma Zoltan Zoltan 1 :3
Sebestyen Peter Matschitsch Josef 3 :0
Feng Xiaoquan Zoltan Zoltan 3 :1
Sebestyen Peter Szabo Krisztian 0 :3

Round 3
2010-09-23
Langenlois HiWay Grill Kapfenberg   5:5
Nemeth Janos / Pradeeban Peter Paul Molnar Csaba / Zombori David 2 :3
Rosner Sebastian Molnar Csaba 0 :3
Nemeth Janos Heimberger Martin 3 :2
Pradeeban Peter Paul Zombori David 2 :3
Nemeth Janos Molnar Csaba 3 :1
Rosner Sebastian Zombori David 0 :3
Pradeeban Peter Paul Heimberger Martin 3 :1
Nemeth Janos Zombori David 3 :2
Pradeeban Peter Paul Molnar Csaba 3 :1
Rosner Sebastian Heimberger Martin 0 :3


Round 4
2010-10-30
Walter Wels HiWay Grill Kapfenberg   6:1
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Molnar Csaba / Zombori David 3 :1
Demeter Lehel Heimberger Martin 3 :1
Plattner Dominique Zombori David 3 :1
Pazsy Ferenc Molnar Csaba 3 :1
Demeter Lehel Zombori David 3 :1
Pazsy Ferenc Heimberger Martin 3 :1
Plattner Dominique Molnar Csaba 0 :3

Round 4
2010-10-30
Lavamünd Stockerau Union   5:5
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Kovac Borna / Pattantyus Adam 3 :2
Matschitsch Josef Kovac Borna 1 :3
Zoltan Zoltan Fraczyk Stanislaw 3 :2
Szabo Krisztian Pattantyus Adam 2 :3
Zoltan Zoltan Kovac Borna 3 :0
Matschitsch Josef Pattantyus Adam 0 :3
Szabo Krisztian Fraczyk Stanislaw 3 :2
Zoltan Zoltan Pattantyus Adam 3 :0
Szabo Krisztian Kovac Borna 1 :3
Matschitsch Josef Fraczyk Stanislaw 0 :3

Round 4
2010-10-30
Turnerschaft Innsbruck Mauthausen   1:6
Gardos Krisztian / Storf Martin Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Storf Martin Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Gardos Krisztian Ding Yi 3 :2
Maier Christoph Habesohn Mathias 1 :3
Storf Martin Ding Yi 1 :3
Maier Christoph Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Gardos Krisztian Habesohn Mathias 2 :3

Round 4
2010-10-30
Linz Waldegg Oberwart   6:3
Janci Tomas / Pichler Michael Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 3 :2
Leonhartsberger Martin Buganyi Mihajlo 3 :1
Janci Tomas Nemeth Karoly 3 :2
Pichler Michael Vitsek Ivan 2 :3
Janci Tomas Buganyi Mihajlo 3 :1
Leonhartsberger Martin Vitsek Ivan 0 :3
Pichler Michael Nemeth Karoly 1 :3
Janci Tomas Vitsek Ivan 3 :2
Pichler Michael Buganyi Mihajlo 3 :2

Round 4
2010-11-04
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Langenlois   6:4
Gerold Gabor / Zhang Jie Nemeth Janos / Pradeeban Peter Paul 3 :1
Simoner Christoph Menigat Elmar 3 :0
Gerold Gabor Nemeth Janos 0 :3
Zhang Jie Pradeeban Peter Paul 2 :3
Simoner Christoph Nemeth Janos 3 :2
Zhang Jie Menigat Elmar 3 :0
Gerold Gabor Pradeeban Peter Paul 1 :3
Zhang Jie Nemeth Janos 3 :1
Simoner Christoph Pradeeban Peter Paul 0 :3
Gerold Gabor Menigat Elmar 3 :0

Round 4
2010-10-30
Salzburg UTTC Linz-Froschberg AG   2:6
Levenko Dmitrij / Magyar Laszlo Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter 1 :3
Levenko Dmitrij Fekete Soma 1 :3
Berger Patrick Feng Xiaoquan 0 :3
Magyar Laszlo Sebestyen Peter 3 :0
Levenko Dmitrij Feng Xiaoquan 0 :3
Magyar Laszlo Fekete Soma 3 :0
Berger Patrick Sebestyen Peter 1 :3
Magyar Laszlo Feng Xiaoquan 0 :3


Round 5
2010-10-31
Walter Wels Oberwart   6:1
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 3 :0
Demeter Lehel Buganyi Mihajlo 3 :0
Plattner Dominique Vitsek Ivan 3 :2
Pazsy Ferenc Nemeth Karoly 3 :0
Demeter Lehel Vitsek Ivan 3 :0
Pazsy Ferenc Buganyi Mihajlo 3 :0
Plattner Dominique Nemeth Karoly 2 :3

Round 5
2010-11-05
Lavamünd Langenlois   3:6
Matschitsch Josef Menigat Elmar 3 :0
Szabo Krisztian Nemeth Janos 2 :3
Zoltan Zoltan Pradeeban Peter Paul 2 :3
Matschitsch Josef Nemeth Janos 0 :3
Zoltan Zoltan Menigat Elmar 3 :0
Szabo Krisztian Pradeeban Peter Paul 1 :3
Zoltan Zoltan Nemeth Janos 0 :3
Matschitsch Josef Pradeeban Peter Paul 1 :3
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Nemeth Janos / Pradeeban Peter Paul 3 :2

Round 5
2010-10-31
Turnerschaft Innsbruck Linz-Froschberg AG   6:3
Gardos Krisztian / Storf Martin Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter 3 :2
Maier Christoph Sebestyen Peter 3 :1
Gardos Krisztian Fekete Soma 3 :0
Storf Martin Feng Xiaoquan 2 :3
Gardos Krisztian Sebestyen Peter 3 :2
Maier Christoph Feng Xiaoquan 3 :1
Storf Martin Fekete Soma 2 :3
Gardos Krisztian Feng Xiaoquan 2 :3
Storf Martin Sebestyen Peter 3 :1

Round 5
2010-10-31
Linz Waldegg HiWay Grill Kapfenberg   2:6
Janci Tomas / Pichler Michael Molnar Csaba / Zombori David 1 :3
Leonhartsberger Martin Zombori David 0 :3
Janci Tomas Heimberger Martin 3 :1
Pichler Michael Molnar Csaba 3 :2
Janci Tomas Zombori David 0 :3
Leonhartsberger Martin Molnar Csaba 0 :3
Pichler Michael Heimberger Martin 2 :3
Janci Tomas Molnar Csaba 1 :3

Round 5
2010-10-31
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Stockerau Union   6:2
Simoner Christoph / Zhang Jie Kovac Borna / Pattantyus Adam 0 :3
Qian Qianli Pattantyus Adam 3 :1
Zhang Jie Auer Thomas 3 :0
Simoner Christoph Kovac Borna 3 :1
Zhang Jie Pattantyus Adam 1 :3
Qian Qianli Kovac Borna 3 :1
Simoner Christoph Auer Thomas 3 :0
Zhang Jie Kovac Borna 3 :1

Round 5
2010-10-31
Salzburg UTTC Mauthausen   4:6
Levenko Dmitrij / Magyar Laszlo Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Berger Patrick Ding Yi 0 :3
Magyar Laszlo Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Levenko Dmitrij Habesohn Mathias 3 :1
Magyar Laszlo Ding Yi 3 :1
Berger Patrick Habesohn Mathias 0 :3
Levenko Dmitrij Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Magyar Laszlo Habesohn Mathias 0 :3
Levenko Dmitrij Ding Yi 0 :3
Berger Patrick Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3


Round 6
2010-11-06
Mauthausen Walter Wels   2:6
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 0 :3
Ding Yi Plattner Dominique 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Pazsy Ferenc 1 :3
Habesohn Mathias Demeter Lehel 1 :3
Ding Yi Pazsy Ferenc 2 :3
Habesohn Mathias Plattner Dominique 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Demeter Lehel 0 :3
Habesohn Mathias Pazsy Ferenc 0 :3

Round 6
2010-11-06
Stockerau Union Turnerschaft Innsbruck   2:6
Kovac Borna / Pattantyus Adam Gardos Krisztian / Storf Martin 2 :3
Kovac Borna Maier Christoph 3 :2
Fraczyk Stanislaw Gardos Krisztian 0 :3
Pattantyus Adam Storf Martin 3 :1
Pattantyus Adam Maier Christoph 1 :3
Kovac Borna Gardos Krisztian 2 :3
Fraczyk Stanislaw Storf Martin 0 :3
Pattantyus Adam Gardos Krisztian 1 :3

Round 6
2010-11-06
HiWay Grill Kapfenberg Lavamünd   6:4
Molnar Csaba / Zombori David Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 1 :3
Zombori David Matschitsch Josef 3 :0
Heimberger Martin Zoltan Zoltan 2 :3
Molnar Csaba Szabo Krisztian 3 :0
Zombori David Zoltan Zoltan 2 :3
Molnar Csaba Matschitsch Josef 3 :1
Heimberger Martin Szabo Krisztian 2 :3
Molnar Csaba Zoltan Zoltan 3 :2
Zombori David Szabo Krisztian 3 :0
Heimberger Martin Matschitsch Josef 3 :1

Round 6
2010-11-06
Linz-Froschberg AG Linz Waldegg   5:5
Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter Janci Tomas / Pichler Michael 3 :1
Sebestyen Peter Leonhartsberger Martin 3 :1
Fekete Soma Janci Tomas 0 :3
Feng Xiaoquan Pichler Michael 3 :0
Sebestyen Peter Janci Tomas 0 :3
Feng Xiaoquan Leonhartsberger Martin 3 :1
Fekete Soma Pichler Michael 0 :3
Feng Xiaoquan Janci Tomas 1 :3
Sebestyen Peter Pichler Michael 3 :2
Fekete Soma Leonhartsberger Martin 2 :3

Round 6
2010-11-06
Langenlois Salzburg UTTC   5:5
Nemeth Janos / Pradeeban Peter Paul Levenko Dmitrij / Magyar Laszlo 3 :1
Stögmayer Reinhard Levenko Dmitrij 0 :3
Nemeth Janos Pengö Gabor 3 :1
Pradeeban Peter Paul Magyar Laszlo 1 :3
Nemeth Janos Levenko Dmitrij 3 :0
Stögmayer Reinhard Magyar Laszlo 0 :3
Pradeeban Peter Paul Pengö Gabor 3 :0
Nemeth Janos Magyar Laszlo 2 :3
Pradeeban Peter Paul Levenko Dmitrij 3 :0
Stögmayer Reinhard Pengö Gabor 0 :3

Round 6
2010-11-06
Oberwart SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   0:7
Nemeth Karoly Gerold Gabor 0 :3
Buganyi Mihajlo Zhang Jie 1 :3
Vitsek Ivan Simoner Christoph 0 :3
Nemeth Karoly / Vitsek Ivan Gerold Gabor / Zhang Jie 2 :3
Nemeth Karoly Zhang Jie 1 :3
Vitsek Ivan Gerold Gabor 0 :3
Buganyi Mihajlo Simoner Christoph 0 :3


Round 7
2010-11-07
Mauthausen Linz Waldegg   6:3
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Janci Tomas / Pichler Michael 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Janci Tomas 2 :3
Ding Yi Leonhartsberger Martin 3 :0
Habesohn Mathias Pichler Michael 0 :3
Ding Yi Janci Tomas 1 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Pichler Michael 3 :2
Habesohn Mathias Leonhartsberger Martin 3 :0
Ding Yi Pichler Michael 3 :0
Habesohn Mathias Janci Tomas 3 :1

Round 7
2010-11-07
Stockerau Union Salzburg UTTC   6:1
Kovac Borna / Pattantyus Adam Levenko Dmitrij / Magyar Laszlo 3 :2
Kovac Borna Pengö Gabor 3 :0
Fraczyk Stanislaw Magyar Laszlo 0 :3
Pattantyus Adam Levenko Dmitrij 3 :0
Kovac Borna Magyar Laszlo 3 :0
Pattantyus Adam Pengö Gabor 3 :0
Fraczyk Stanislaw Levenko Dmitrij 3 :1

Round 7
2010-11-07
HiWay Grill Kapfenberg SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   1:6
Molnar Csaba / Zombori David Gerold Gabor / Zhang Jie 0 :3
w.o. Gerold Gabor 2 :3
Molnar Csaba / Zombori David Gerold Gabor / Gerold Gabor 2 :3
Heimberger Martin Zhang Jie 0 :3
Molnar Csaba Simoner Christoph 0 :3
Zombori David Zhang Jie 2 :3
Molnar Csaba Gerold Gabor 3 :1
Heimberger Martin Simoner Christoph 1 :3

Round 7
2010-11-07
Linz-Froschberg AG Walter Wels   2:6
Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 2 :3
Feng Xiaoquan Plattner Dominique 3 :1
Fekete Soma Pazsy Ferenc 0 :3
Sebestyen Peter Demeter Lehel 1 :3
Feng Xiaoquan Pazsy Ferenc 3 :0
Sebestyen Peter Plattner Dominique 1 :3
Fekete Soma Demeter Lehel 1 :3
Sebestyen Peter Pazsy Ferenc 2 :3

Round 7
2010-11-07
Langenlois Turnerschaft Innsbruck   2:6
Nemeth Janos / Pradeeban Peter Paul Gardos Krisztian / Storf Martin 2 :3
Pradeeban Peter Paul Maier Christoph 1 :3
Menigat Elmar Gardos Krisztian 0 :3
Nemeth Janos Storf Martin 3 :0
Pradeeban Peter Paul Gardos Krisztian 3 :2
Nemeth Janos Maier Christoph 0 :3
Menigat Elmar Storf Martin 0 :3
Nemeth Janos Gardos Krisztian 1 :3

Round 7
2010-11-07
Oberwart Lavamünd   6:4
Nemeth Karoly / Vitsek Ivan Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 1 :3
Buganyi Mihajlo Zoltan Zoltan 3 :1
Nemeth Karoly Matschitsch Josef 3 :2
Vitsek Ivan Szabo Krisztian 0 :3
Nemeth Karoly Zoltan Zoltan 1 :3
Buganyi Mihajlo Szabo Krisztian 1 :3
Vitsek Ivan Matschitsch Josef 3 :0
Nemeth Karoly Szabo Krisztian 3 :0
Vitsek Ivan Zoltan Zoltan 3 :0
Buganyi Mihajlo Matschitsch Josef 3 :1


Round 8
2010-12-18
Walter Wels Lavamünd   7:0
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 3 :0
Pazsy Ferenc Szabo Krisztian 3 :1
Demeter Lehel Matschitsch Josef 3 :0
Plattner Dominique Zoltan Zoltan 3 :1
Demeter Lehel Szabo Krisztian 3 :0
Pazsy Ferenc Zoltan Zoltan 3 :2
Plattner Dominique Matschitsch Josef 3 :0

Round 8
2010-11-27
Turnerschaft Innsbruck HiWay Grill Kapfenberg   6:2
Gardos Krisztian / Storf Martin Molnar Csaba / Zombori David 2 :3
Storf Martin Molnar Csaba 3 :2
Gardos Krisztian Heimberger Martin 3 :1
Maier Christoph Zombori David 3 :0
Gardos Krisztian Molnar Csaba 3 :0
Storf Martin Zombori David 1 :3
Maier Christoph Heimberger Martin 3 :0
Gardos Krisztian Zombori David 3 :0

Round 8
2010-11-27
Mauthausen Stockerau Union   6:3
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Kovac Borna / Pattantyus Adam 3 :2
Ding Yi Auer Thomas 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Pattantyus Adam 1 :3
Habesohn Mathias Kovac Borna 2 :3
Ding Yi Pattantyus Adam 3 :0
Habesohn Mathias Auer Thomas 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Kovac Borna 3 :0
Habesohn Mathias Pattantyus Adam 2 :3
Ding Yi Kovac Borna 3 :2

Round 8
2010-12-18
Linz Waldegg SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   1:6
Janci Tomas / Pichler Michael Gerold Gabor / Simoner Christoph 0 :3
Janci Tomas Gerold Gabor 2 :3
Leonhartsberger Martin Zhang Jie 0 :3
Pichler Michael Simoner Christoph 2 :3
Janci Tomas Zhang Jie 2 :3
Pichler Michael Gerold Gabor 3 :2
Leonhartsberger Martin Simoner Christoph 0 :3

Round 8
2010-11-27
Salzburg UTTC Oberwart   5:5
Levenko Dmitrij / Magyar Laszlo Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 3 :2
Pengö Gabor Nemeth Karoly 2 :3
Magyar Laszlo Buganyi Mihajlo 3 :1
Levenko Dmitrij Vitsek Ivan 0 :3
Magyar Laszlo Nemeth Karoly 3 :0
Pengö Gabor Vitsek Ivan 1 :3
Levenko Dmitrij Buganyi Mihajlo 2 :3
Magyar Laszlo Vitsek Ivan 3 :0
Levenko Dmitrij Nemeth Karoly 3 :0
Pengö Gabor Buganyi Mihajlo 2 :3

Round 8
2010-11-27
Linz-Froschberg AG Langenlois   7:0
Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter Nemeth Janos / Mauß Martin 3 :0
Sebestyen Peter Menigat Elmar 3 :0
Fekete Soma Nemeth Janos 3 :0
Feng Xiaoquan Mauß Martin 3 :0
Sebestyen Peter Nemeth Janos 3 :0
Feng Xiaoquan Menigat Elmar 3 :0
Fekete Soma Mauß Martin 3 :0


Round 9
2010-12-19
Walter Wels SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   6:4
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Gerold Gabor / Simoner Christoph 3 :1
Pazsy Ferenc Gerold Gabor 0 :3
Plattner Dominique Zhang Jie 3 :2
Demeter Lehel Simoner Christoph 0 :3
Pazsy Ferenc Zhang Jie 3 :0
Demeter Lehel Gerold Gabor 3 :1
Plattner Dominique Simoner Christoph 0 :3
Demeter Lehel Zhang Jie 3 :2
Pazsy Ferenc Simoner Christoph 2 :3
Plattner Dominique Gerold Gabor 3 :1

Round 9
2010-11-28
Turnerschaft Innsbruck Oberwart   3:6
Gardos Krisztian / Storf Martin Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 3 :1
Storf Martin Nemeth Karoly 0 :3
Gardos Krisztian Buganyi Mihajlo 2 :3
Maier Christoph Vitsek Ivan 3 :1
Gardos Krisztian Nemeth Karoly 1 :3
Storf Martin Vitsek Ivan 2 :3
Maier Christoph Buganyi Mihajlo 3 :0
Gardos Krisztian Vitsek Ivan 0 :3
Maier Christoph Nemeth Karoly 2 :3

Round 9
2010-11-28
Mauthausen Langenlois   6:1
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Nemeth Janos / Mauß Martin 3 :2
Kinz-Presslmayer Bernhard Menigat Elmar 3 :0
Habesohn Mathias Mauß Martin 3 :0
Ding Yi Nemeth Janos 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Mauß Martin 3 :0
Ding Yi Menigat Elmar 3 :1
Habesohn Mathias Nemeth Janos 3 :0

Round 9
2010-12-19
Linz Waldegg Lavamünd   6:4
Janci Tomas / Pichler Michael Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 3 :2
Leonhartsberger Martin Zoltan Zoltan 0 :3
Janci Tomas Matschitsch Josef 3 :1
Pichler Michael Szabo Krisztian 3 :2
Janci Tomas Zoltan Zoltan 2 :3
Leonhartsberger Martin Szabo Krisztian 1 :3
Pichler Michael Matschitsch Josef 3 :0
Janci Tomas Szabo Krisztian 3 :2
Pichler Michael Zoltan Zoltan 0 :3
Leonhartsberger Martin Matschitsch Josef 3 :2

Round 9
2010-11-28
Salzburg UTTC HiWay Grill Kapfenberg   1:6
Levenko Dmitrij / Magyar Laszlo Molnar Csaba / Zombori David 2 :3
Pengö Gabor Zombori David 0 :3
Magyar Laszlo Heimberger Martin 3 :0
Levenko Dmitrij Molnar Csaba 0 :3
Magyar Laszlo Zombori David 2 :3
Pengö Gabor Molnar Csaba 0 :3
Levenko Dmitrij Heimberger Martin 1 :3

Round 9
2010-11-28
Linz-Froschberg AG Stockerau Union   6:4
Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter Kovac Borna / Pattantyus Adam 1 :3
Fekete Soma Pattantyus Adam 0 :3
Feng Xiaoquan Auer Thomas 3 :0
Sebestyen Peter Kovac Borna 0 :3
Feng Xiaoquan Pattantyus Adam 3 :2
Fekete Soma Kovac Borna 3 :2
Sebestyen Peter Auer Thomas 3 :0
Feng Xiaoquan Kovac Borna 0 :3
Sebestyen Peter Pattantyus Adam 3 :1
Fekete Soma Auer Thomas 3 :0


Round 10
2010-12-11
Stockerau Union Walter Wels   1:6
Kovac Borna / Pattantyus Adam Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 1 :3
Fraczyk Stanislaw Plattner Dominique 2 :3
Kovac Borna Pazsy Ferenc 0 :3
Pattantyus Adam Demeter Lehel 0 :3
Fraczyk Stanislaw Demeter Lehel 0 :3
Kovac Borna Plattner Dominique 3 :1
Pattantyus Adam Pazsy Ferenc 0 :3

Round 10
2010-12-11
HiWay Grill Kapfenberg Mauthausen   2:6
Molnar Csaba / Zombori David Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Molnar Csaba Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Heimberger Martin Ding Yi 1 :3
Zombori David Habesohn Mathias 3 :1
Molnar Csaba Ding Yi 2 :3
Zombori David Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Heimberger Martin Habesohn Mathias 0 :3
Zombori David Ding Yi 0 :3

Round 10
2010-12-11
Lavamünd Turnerschaft Innsbruck   3:6
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Gardos Krisztian / Storf Martin 3 :0
Matschitsch Josef Maier Christoph 0 :3
Szabo Krisztian Storf Martin 1 :3
Zoltan Zoltan Gardos Krisztian 1 :3
Szabo Krisztian Maier Christoph 3 :2
Matschitsch Josef Gardos Krisztian 0 :3
Zoltan Zoltan Storf Martin 2 :3
Szabo Krisztian Gardos Krisztian 3 :2
Zoltan Zoltan Maier Christoph 1 :3

Round 10
2010-12-11
Langenlois Linz Waldegg   0:7

Round 10
2010-12-11
Oberwart Linz-Froschberg AG   6:4
Nemeth Karoly / Vitsek Ivan Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter 0 :3
Buganyi Mihajlo Fekete Soma 1 :3
Vitsek Ivan Sebestyen Peter 3 :0
Nemeth Karoly Feng Xiaoquan 1 :3
Vitsek Ivan Fekete Soma 3 :1
Buganyi Mihajlo Feng Xiaoquan 0 :3
Nemeth Karoly Sebestyen Peter 3 :2
Vitsek Ivan Feng Xiaoquan 3 :1
Nemeth Karoly Fekete Soma 3 :1
Buganyi Mihajlo Sebestyen Peter 3 :2

Round 10
2010-12-11
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Salzburg UTTC   7:0
Gerold Gabor / Simoner Christoph Levenko Dmitrij / Magyar Laszlo 3 :0
Gerold Gabor Levenko Dmitrij 3 :0
Simoner Christoph Magyar Laszlo 3 :2
Zhang Jie Berger Patrick 3 :1
Gerold Gabor Magyar Laszlo 3 :1
Zhang Jie Levenko Dmitrij 3 :0
Simoner Christoph Berger Patrick 3 :0


Round 11
2010-12-12
Stockerau Union Linz Waldegg   6:4
Kovac Borna / Pattantyus Adam Janci Tomas / Pichler Michael 2 :3
Kovac Borna Leonhartsberger Martin 3 :0
Fraczyk Stanislaw Janci Tomas 0 :3
Pattantyus Adam Pichler Michael 3 :1
Kovac Borna Janci Tomas 3 :2
Pattantyus Adam Leonhartsberger Martin 3 :0
Fraczyk Stanislaw Pichler Michael 1 :3
Pattantyus Adam Janci Tomas 2 :3
Kovac Borna Pichler Michael 3 :1
Fraczyk Stanislaw Leonhartsberger Martin 3 :0

Round 11
2010-12-12
HiWay Grill Kapfenberg Linz-Froschberg AG   6:1
Molnar Csaba / Zombori David Feng Xiaoquan / Sebestyen Peter 3 :2
Zombori David Fekete Soma 3 :1
Heimberger Martin Feng Xiaoquan 3 :1
Molnar Csaba Sebestyen Peter 1 :3
Zombori David Feng Xiaoquan 3 :2
Molnar Csaba Fekete Soma 3 :2
Heimberger Martin Sebestyen Peter 3 :0

Round 11
2010-12-12
Lavamünd Salzburg UTTC   6:2
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Levenko Dmitrij / Magyar Laszlo 3 :0
Szabo Krisztian Berger Patrick 3 :0
Matschitsch Josef Magyar Laszlo 0 :3
Zoltan Zoltan Levenko Dmitrij 3 :0
Szabo Krisztian Magyar Laszlo 3 :1
Zoltan Zoltan Berger Patrick 3 :0
Matschitsch Josef Levenko Dmitrij 0 :3
Zoltan Zoltan Magyar Laszlo 3 :0

Round 11
2010-12-12
Langenlois Walter Wels   0:7

Round 11
2010-12-12
Oberwart Mauthausen   3:6
Nemeth Karoly / Buganyi Mihajlo Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Buganyi Mihajlo Ding Yi 2 :3
Nemeth Karoly Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Vitsek Ivan Habesohn Mathias 2 :3
Nemeth Karoly Ding Yi 2 :3
Buganyi Mihajlo Habesohn Mathias 0 :3
Vitsek Ivan Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Nemeth Karoly Habesohn Mathias 2 :3
Vitsek Ivan Ding Yi 0 :3

Round 11
2010-12-12
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Turnerschaft Innsbruck   7:0
Gerold Gabor / Simoner Christoph Gardos Krisztian / Storf Martin 3 :1
Gerold Gabor Gardos Krisztian 3 :0
Zhang Jie Storf Martin 3 :0
Simoner Christoph Maier Christoph 3 :0
Zhang Jie Gardos Krisztian 3 :1
Gerold Gabor Maier Christoph 3 :0
Simoner Christoph Storf Martin 3 :0

Teams & Players

Teams Players
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 CHRISTOPH Simoner , GABOR Gerold , JIE Zhang , QIANLI Qian
Walter Wels 1 LEHEL Demeter , FERENC Pazsy , DOMINIQUE Plattner , ZSOLT Petö
Mauthausen 1 YI Ding , MATHIAS Habesohn , BERNHARD Kinz-Presslmayer
Turnerschaft Innsbruck 1 KRISZTIAN Gardos , CHRISTOPH Maier , MARTIN Storf
Stockerau Union 1 ADAM Pattantyus , BORNA Kovac , STANISLAW Fraczyk , THOMAS Auer
HiWay Grill Kapfenberg 1 DAVID Zombori , CSABA Molnar , MARTIN Heimberger , HANNES Zenz
Oberwart 1 KAROLY Nemeth , IVAN Vitsek , MIHAJLO Buganyi
Lavamünd 1 ZOLTAN Zoltan , KRISZTIAN Szabo , JUN. Matschitsch Josef
Linz-Froschberg AG 1 XIAOQUAN Feng , PETER Sebestyen , SOMA Fekete
Linz Waldegg 1 TOMAS Janci , MICHAEL Pichler , MARTIN Leonhartsberger
Langenlois 1 JANOS Nemeth , PAUL Pradeeban Peter , ELMAR Menigat , PETER Grohmann Hans , MARTIN Mauß , SEBASTIAN Rosner , REINHARD Stögmayer , ALFRED Wutzl
Salzburg UTTC 1 LASZLO Magyar , DMITRIJ Levenko , GABOR Pengö , PATRICK Berger