contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2009/2010

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 10 9 1 0 58 22 36 18
2. Stockerau Union 1 11 7 1 3 61 40 21 17
3. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 10 7 2 1 57 26 31 15
4. Mauthausen 1 10 6 2 2 50 35 15 14
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 11 5 2 4 55 41 14 14
6. Linz-Froschberg AG 1 10 5 3 2 46 42 4 12
7. Lavamünd 1 10 4 3 3 49 42 7 11
8. Turnerschaft Innsbruck 1 10 4 4 2 44 44 0 10
9. Oberwart 1 11 4 6 1 45 53 -8 9
10. Linz Waldegg 1 10 3 6 1 35 46 -11 7
11. Wr. Neudorf 1 10 2 8 0 32 57 -25 4
12. Langenlois 1 11 1 9 1 27 62 -35 3
13. Linz Altstadt 1 10 0 10 0 14 63 -49 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 9 8 1 0 52 19 33 16
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 9 7 1 1 54 20 34 15
3. Stockerau Union 1 10 6 1 3 54 40 14 15
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 10 5 1 4 52 35 17 14
5. Mauthausen 1 9 6 2 1 45 30 15 13
6. Lavamünd 1 9 4 3 2 44 37 7 10
7. Linz-Froschberg AG 1 9 4 3 2 40 39 1 10
8. Turnerschaft Innsbruck 1 10 4 4 2 44 44 0 10
9. Linz Waldegg 1 9 3 5 1 33 40 -7 7
10. Oberwart 1 10 3 6 1 39 51 -12 7
11. Langenlois 1 10 1 8 1 23 56 -33 3
12. Wr. Neudorf 1 9 1 8 0 26 53 -27 2
13. Linz Altstadt 1 9 0 9 0 14 56 -42 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 8 7 0 1 50 14 36 15
2. Walter Wels 1 8 7 1 0 46 17 29 14
3. HiWay Grill Kapfenberg 1 9 5 1 3 47 30 17 13
4. Stockerau Union 1 9 5 1 3 48 38 10 13
5. Mauthausen 1 8 5 2 1 39 26 13 11
6. Lavamünd 1 8 4 2 2 40 31 9 10
7. Turnerschaft Innsbruck 1 10 4 4 2 44 44 0 10
8. Linz-Froschberg AG 1 8 3 3 2 34 35 -1 8
9. Oberwart 1 9 3 5 1 37 45 -8 7
10. Linz Waldegg 1 8 3 5 0 28 35 -7 6
11. Wr. Neudorf 1 8 1 7 0 24 47 -23 2
12. Langenlois 1 9 0 8 1 17 54 -37 1
13. Linz Altstadt 1 8 0 8 0 12 50 -38 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 7 7 0 0 45 9 36 14
2. Walter Wels 1 8 7 1 0 46 17 29 14
3. Stockerau Union 1 8 5 1 2 43 33 10 12
4. Mauthausen 1 7 5 1 1 37 20 17 11
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 8 4 1 3 41 28 13 11
6. Lavamünd 1 7 4 2 1 35 26 9 9
7. Turnerschaft Innsbruck 1 9 3 4 2 38 41 -3 8
8. Linz-Froschberg AG 1 7 3 3 1 29 30 -1 7
9. Oberwart 1 8 3 5 0 32 40 -8 6
10. Linz Waldegg 1 8 3 5 0 28 35 -7 6
11. Wr. Neudorf 1 7 1 6 0 21 41 -20 2
12. Langenlois 1 8 0 8 0 12 49 -37 0
13. Linz Altstadt 1 8 0 8 0 12 50 -38 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 6 6 0 0 39 8 31 12
2. Walter Wels 1 7 6 1 0 40 16 24 12
3. Stockerau Union 1 7 4 1 2 37 30 7 10
4. Mauthausen 1 6 4 1 1 31 16 15 9
5. Lavamünd 1 6 4 1 1 32 20 12 9
6. HiWay Grill Kapfenberg 1 7 3 1 3 35 27 8 9
7. Linz-Froschberg AG 1 6 3 2 1 28 24 4 7
8. Linz Waldegg 1 7 3 4 0 27 29 -2 6
9. Oberwart 1 7 3 4 0 28 34 -6 6
10. Turnerschaft Innsbruck 1 8 2 4 2 32 39 -7 6
11. Wr. Neudorf 1 7 1 6 0 21 41 -20 2
12. Langenlois 1 7 0 7 0 11 43 -32 0
13. Linz Altstadt 1 7 0 7 0 10 44 -34 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 6 6 0 0 39 8 31 12
2. Walter Wels 1 6 6 0 0 37 10 27 12
3. Stockerau Union 1 6 3 1 2 31 27 4 8
4. Mauthausen 1 5 3 1 1 25 15 10 7
5. Lavamünd 1 5 3 1 1 26 18 8 7
6. HiWay Grill Kapfenberg 1 6 2 1 3 29 25 4 7
7. Linz Waldegg 1 6 3 3 0 26 23 3 6
8. Turnerschaft Innsbruck 1 7 2 3 2 30 33 -3 6
9. Oberwart 1 6 3 3 0 25 28 -3 6
10. Linz-Froschberg AG 1 5 2 2 1 22 21 1 5
11. Wr. Neudorf 1 7 1 6 0 21 41 -20 2
12. Langenlois 1 6 0 6 0 9 37 -28 0
13. Linz Altstadt 1 7 0 7 0 10 44 -34 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 5 5 0 0 33 4 29 10
2. Walter Wels 1 5 5 0 0 31 8 23 10
3. Mauthausen 1 4 3 0 1 23 9 14 7
4. Lavamünd 1 5 3 1 1 26 18 8 7
5. Stockerau Union 1 5 3 1 1 26 22 4 7
6. Linz Waldegg 1 5 3 2 0 23 17 6 6
7. HiWay Grill Kapfenberg 1 5 2 1 2 24 20 4 6
8. Turnerschaft Innsbruck 1 6 2 2 2 26 27 -1 6
9. Oberwart 1 5 2 3 0 19 25 -6 4
10. Linz-Froschberg AG 1 4 1 2 1 16 18 -2 3
11. Wr. Neudorf 1 6 0 6 0 15 37 -22 0
12. Langenlois 1 5 0 5 0 6 31 -25 0
13. Linz Altstadt 1 6 0 6 0 6 38 -32 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 4 4 0 0 26 4 22 8
2. Walter Wels 1 4 4 0 0 25 5 20 8
3. Mauthausen 1 4 3 0 1 23 9 14 7
4. Stockerau Union 1 4 3 0 1 23 16 7 7
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 4 2 1 1 19 15 4 5
6. Lavamünd 1 4 2 1 1 20 17 3 5
7. Turnerschaft Innsbruck 1 5 2 2 1 21 22 -1 5
8. Linz Waldegg 1 4 2 2 0 17 16 1 4
9. Oberwart 1 5 2 3 0 19 25 -6 4
10. Linz-Froschberg AG 1 4 1 2 1 16 18 -2 3
11. Wr. Neudorf 1 5 0 5 0 15 30 -15 0
12. Langenlois 1 4 0 4 0 5 25 -20 0
13. Linz Altstadt 1 5 0 5 0 5 32 -27 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 3 3 0 0 19 4 15 6
2. Walter Wels 1 3 3 0 0 18 5 13 6
3. Mauthausen 1 3 2 0 1 17 8 9 5
4. Stockerau Union 1 3 2 0 1 17 12 5 5
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 4 2 1 1 19 15 4 5
6. Linz Waldegg 1 3 2 1 0 13 10 3 4
7. Oberwart 1 4 2 2 0 15 19 -4 4
8. Linz-Froschberg AG 1 3 1 1 1 15 12 3 3
9. Lavamünd 1 3 1 1 1 14 14 0 3
10. Turnerschaft Innsbruck 1 4 1 2 1 15 18 -3 3
11. Wr. Neudorf 1 4 0 4 0 12 24 -12 0
12. Langenlois 1 3 0 3 0 5 18 -13 0
13. Linz Altstadt 1 4 0 4 0 5 25 -20 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 3 3 0 0 19 4 15 6
2. Walter Wels 1 3 3 0 0 18 5 13 6
3. Mauthausen 1 2 2 0 0 12 3 9 4
4. Linz Waldegg 1 2 2 0 0 12 4 8 4
5. Stockerau Union 1 2 2 0 0 12 7 5 4
6. Lavamünd 1 3 1 1 1 14 14 0 3
7. HiWay Grill Kapfenberg 1 3 1 1 1 12 15 -3 3
8. Oberwart 1 3 1 2 0 9 15 -6 2
9. Linz-Froschberg AG 1 2 0 1 1 9 11 -2 1
10. Turnerschaft Innsbruck 1 3 0 2 1 9 17 -8 1
11. Wr. Neudorf 1 3 0 3 0 8 18 -10 0
12. Langenlois 1 2 0 2 0 4 12 -8 0
13. Linz Altstadt 1 3 0 3 0 5 18 -13 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 2 2 0 0 13 1 12 4
2. Walter Wels 1 2 2 0 0 12 3 9 4
3. Linz Waldegg 1 2 2 0 0 12 4 8 4
4. Lavamünd 1 2 1 0 1 11 8 3 3
5. Mauthausen 1 1 1 0 0 6 2 4 2
6. Stockerau Union 1 1 1 0 0 6 3 3 2
7. Linz-Froschberg AG 1 1 0 0 1 5 5 0 1
8. Turnerschaft Innsbruck 1 2 0 1 1 7 11 -4 1
9. HiWay Grill Kapfenberg 1 2 0 1 1 6 11 -5 1
10. Langenlois 1 1 0 1 0 3 6 -3 0
11. Wr. Neudorf 1 2 0 2 0 4 12 -8 0
12. Linz Altstadt 1 2 0 2 0 3 12 -9 0
13. Oberwart 1 2 0 2 0 3 13 -10 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 1 1 0 0 7 0 7 2
2. Mauthausen 1 1 1 0 0 6 2 4 2
3. Walter Wels 1 1 1 0 0 6 2 4 2
4. Stockerau Union 1 1 1 0 0 6 3 3 2
5. Linz Waldegg 1 1 1 0 0 6 3 3 2
6. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 0 0 1 5 5 0 1
7. Lavamünd 1 1 0 0 1 5 5 0 1
8. Wr. Neudorf 1 1 0 1 0 3 6 -3 0
9. Langenlois 1 1 0 1 0 3 6 -3 0
10. Linz Altstadt 1 1 0 1 0 2 6 -4 0
11. Turnerschaft Innsbruck 1 1 0 1 0 2 6 -4 0
12. Oberwart 1 1 0 1 0 0 7 -7 0

Results

Round 1
2009-09-26
Walter Wels Linz Altstadt   6:2
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Buganyi Mihajlo / Maybanks William 3 :0
Pazsy Ferenc Smola Igor 3 :0
Demeter Lehel Maybanks William 3 :0
Plattner Dominique Buganyi Mihajlo 1 :3
Demeter Lehel Smola Igor 3 :1
Pazsy Ferenc Buganyi Mihajlo 0 :3
Plattner Dominique Maybanks William 3 :1
Demeter Lehel Buganyi Mihajlo 3 :0

Round 1
2009-09-26
Oberwart SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   0:7
Nemeth Karoly / Vitsek Ivan Gerold Gabor / Zhang Jie 0 :3
Simon Ferenc Gerold Gabor 0 :3
Nemeth Karoly Zhang Jie 0 :3
Vitsek Ivan Simoner Christoph 1 :3
Nemeth Karoly Gerold Gabor 0 :3
Simon Ferenc Simoner Christoph 0 :3
Vitsek Ivan Zhang Jie 1 :3

Round 1
2009-09-26
Langenlois Stockerau Union   3:6
Eren Ilhan / Nemeth Janos Habesohn Dominik / Pattantyus Adam 3 :2
Kallai Norbert Kovac Borna 0 :3
Nemeth Janos Habesohn Dominik 3 :0
Eren Ilhan Pattantyus Adam 0 :3
Nemeth Janos Kovac Borna 2 :3
Kallai Norbert Pattantyus Adam 0 :3
Eren Ilhan Habesohn Dominik 0 :3
Nemeth Janos Pattantyus Adam 3 :1
Eren Ilhan Kovac Borna 0 :3

Round 1
2009-09-26
Linz Waldegg Wr. Neudorf   6:3
Grman Milan / Janci Tomas Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 3 :2
Leonhartsberger Martin Demir Amel 3 :2
Janci Tomas Al-Samhoury Tarek 3 :2
Grman Milan Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Janci Tomas Demir Amel 3 :1
Leonhartsberger Martin Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Grman Milan Al-Samhoury Tarek 1 :3
Janci Tomas Kolodziejczyk Wojciech 3 :2
Grman Milan Demir Amel 3 :2

Round 1
2009-09-26
HiWay Grill Kapfenberg Lavamünd   5:5
Molnar Csaba / Zombori David Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 3 :2
Zenz Hannes Szabo Krisztian 1 :3
Zombori David Matschitsch Josef 3 :0
Molnar Csaba Zoltan Zoltan 0 :3
Zombori David Szabo Krisztian 1 :3
Zenz Hannes Zoltan Zoltan 3 :1
Molnar Csaba Matschitsch Josef 3 :0
Zombori David Zoltan Zoltan 1 :3
Molnar Csaba Szabo Krisztian 2 :3
Zenz Hannes Matschitsch Josef 3 :1


Round 2
2009-09-27
Walter Wels Wr. Neudorf   6:1
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Demeter Lehel Demir Amel 3 :0
Plattner Dominique Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Pazsy Ferenc Al-Samhoury Tarek 3 :0
Demeter Lehel Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Pazsy Ferenc Demir Amel 3 :0
Plattner Dominique Al-Samhoury Tarek 0 :3

Round 2
2009-09-27
Oberwart Lavamünd   3:6
Nemeth Karoly / Vitsek Ivan Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 1 :3
Simon Ferenc Zoltan Zoltan 2 :3
Vitsek Ivan Matschitsch Josef 3 :0
Nemeth Karoly Szabo Krisztian 1 :3
Vitsek Ivan Zoltan Zoltan 1 :3
Simon Ferenc Szabo Krisztian 0 :3
Nemeth Karoly Matschitsch Josef 3 :0
Vitsek Ivan Szabo Krisztian 3 :1
Nemeth Karoly Zoltan Zoltan 1 :3

Round 2
2009-09-27
Linz-Froschberg AG Turnerschaft Innsbruck   5:5
Feng Xiaoquan / Petö Zsolt Gardos Krisztian / Storf Martin 3 :2
Feng Xiaoquan Maier Christoph 0 :3
Ulbing Sebastian Gardos Krisztian 0 :3
Petö Zsolt Storf Martin 3 :0
Feng Xiaoquan Gardos Krisztian 2 :3
Petö Zsolt Maier Christoph 3 :0
Ulbing Sebastian Storf Martin 0 :3
Petö Zsolt Gardos Krisztian 3 :1
Feng Xiaoquan Storf Martin 3 :1
Ulbing Sebastian Maier Christoph 0 :3

Round 2
2009-09-27
Linz Waldegg Linz Altstadt   6:1
Grman Milan / Janci Tomas Buganyi Mihajlo / Maybanks William 3 :2
Leonhartsberger Martin Smola Igor 3 :1
Janci Tomas Maybanks William 3 :0
Grman Milan Buganyi Mihajlo 3 :0
Janci Tomas Smola Igor 3 :1
Leonhartsberger Martin Buganyi Mihajlo 0 :3
Grman Milan Maybanks William 3 :0

Round 2
2009-09-27
HiWay Grill Kapfenberg SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   1:6
Molnar Csaba / Zombori David Gerold Gabor / Simoner Christoph 3 :1
Molnar Csaba Gerold Gabor 2 :3
Zenz Hannes Simoner Christoph 0 :3
Zombori David Zhang Jie 1 :3
Molnar Csaba Simoner Christoph 1 :3
Zombori David Gerold Gabor 2 :3
Zenz Hannes Zhang Jie 0 :3


Round 3
2009-10-10
Linz Altstadt Oberwart   2:6
Buganyi Mihajlo / Maybanks William Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 0 :3
Maybanks William Simon Ferenc 3 :2
Strobel Moritz Vitsek Ivan 0 :3
Buganyi Mihajlo Nemeth Karoly 2 :3
Maybanks William Vitsek Ivan 0 :3
Buganyi Mihajlo Simon Ferenc 3 :0
Strobel Moritz Nemeth Karoly 0 :3
Buganyi Mihajlo Vitsek Ivan 1 :3

Round 3
2009-10-10
Turnerschaft Innsbruck Walter Wels   2:6
Gardos Krisztian / Storf Martin Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 1 :3
Storf Martin Demeter Lehel 0 :3
Gardos Krisztian Plattner Dominique 3 :2
Maier Christoph Pazsy Ferenc 0 :3
Gardos Krisztian Demeter Lehel 0 :3
Storf Martin Pazsy Ferenc 0 :3
Maier Christoph Plattner Dominique 3 :1
Gardos Krisztian Pazsy Ferenc 1 :3

Round 3
2009-10-10
Langenlois Mauthausen   1:6
Nemeth Janos / Kallai Norbert Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Menigat Elmar Habesohn Mathias 0 :3
Nemeth Janos Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Kallai Norbert Ding Yi 0 :3
Nemeth Janos Habesohn Mathias 3 :2
Menigat Elmar Ding Yi 0 :3
Kallai Norbert Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3

Round 3
2009-10-10
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Lavamünd   6:3
Gerold Gabor / Qian Qianli Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 1 :3
Simoner Christoph Zoltan Zoltan 0 :3
Qian Qianli Matschitsch Josef 3 :0
Gerold Gabor Szabo Krisztian 2 :3
Qian Qianli Zoltan Zoltan 3 :0
Simoner Christoph Szabo Krisztian 3 :1
Gerold Gabor Matschitsch Josef 3 :0
Qian Qianli Szabo Krisztian 3 :0
Gerold Gabor Zoltan Zoltan 3 :1

Round 3
2009-10-10
Wr. Neudorf HiWay Grill Kapfenberg   4:6
Demir Amel / Kolodziejczyk Wojciech Molnar Csaba / Zombori David 1 :3
Al-Samhoury Tarek Zenz Hannes 3 :0
Demir Amel Zombori David 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Molnar Csaba 3 :0
Al-Samhoury Tarek Zombori David 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech Zenz Hannes 3 :0
Demir Amel Molnar Csaba 3 :2
Kolodziejczyk Wojciech Zombori David 1 :3
Al-Samhoury Tarek Molnar Csaba 1 :3
Demir Amel Zenz Hannes 1 :3

Round 3
2009-10-10
Stockerau Union Linz-Froschberg AG   6:4
Pattantyus Adam / Kovac Borna Feng Xiaoquan / Petö Zsolt 3 :2
Kovac Borna Ulbing Sebastian 3 :0
Habesohn Dominik Feng Xiaoquan 0 :3
Pattantyus Adam Petö Zsolt 3 :0
Kovac Borna Feng Xiaoquan 1 :3
Pattantyus Adam Ulbing Sebastian 3 :0
Habesohn Dominik Petö Zsolt 1 :3
Pattantyus Adam Feng Xiaoquan 3 :0
Kovac Borna Petö Zsolt 1 :3
Habesohn Dominik Ulbing Sebastian 3 :1


Round 4
2009-10-11
Linz Altstadt HiWay Grill Kapfenberg   0:7
Buganyi Mihajlo / Maybanks William Molnar Csaba / Zombori David 0 :3
Maybanks William Zenz Hannes 2 :3
Strobel Moritz Molnar Csaba 1 :3
Buganyi Mihajlo Zombori David 1 :3
Maybanks William Molnar Csaba 0 :3
Buganyi Mihajlo Zenz Hannes 1 :3
Strobel Moritz Zombori David 0 :3

Round 4
2009-10-11
Turnerschaft Innsbruck Linz Waldegg   6:1
Gardos Krisztian / Storf Martin Grman Milan / Janci Tomas 3 :0
Maier Christoph Leonhartsberger Martin 3 :0
Storf Martin Janci Tomas 3 :2
Gardos Krisztian Grman Milan 3 :0
Maier Christoph Janci Tomas 3 :2
Gardos Krisztian Leonhartsberger Martin 3 :1
Storf Martin Grman Milan 2 :3

Round 4
2009-10-11
Langenlois Linz-Froschberg AG   1:6
Nemeth Janos / Kallai Norbert Feng Xiaoquan / Petö Zsolt 1 :3
Menigat Elmar Petö Zsolt 0 :3
Nemeth Janos Ulbing Sebastian 3 :1
Kallai Norbert Feng Xiaoquan 1 :3
Nemeth Janos Petö Zsolt 2 :3
Menigat Elmar Feng Xiaoquan 0 :3
Kallai Norbert Ulbing Sebastian 1 :3

Round 4
2009-10-11
Wr. Neudorf Oberwart   4:6
Demir Amel / Kolodziejczyk Wojciech Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 0 :3
Al-Samhoury Tarek Simon Ferenc 3 :1
Demir Amel Vitsek Ivan 3 :1
Kolodziejczyk Wojciech Nemeth Karoly 2 :3
Al-Samhoury Tarek Vitsek Ivan 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Simon Ferenc 3 :1
Demir Amel Nemeth Karoly 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech Vitsek Ivan 3 :2
Al-Samhoury Tarek Nemeth Karoly 0 :3
Demir Amel Simon Ferenc 1 :3

Round 4
2009-10-11
Stockerau Union Mauthausen   5:5
Pattantyus Adam / Kovac Borna Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Habesohn Dominik Habesohn Mathias 1 :3
Kovac Borna Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Pattantyus Adam Ding Yi 2 :3
Kovac Borna Habesohn Mathias 3 :1
Habesohn Dominik Ding Yi 1 :3
Pattantyus Adam Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Kovac Borna Ding Yi 1 :3
Pattantyus Adam Habesohn Mathias 3 :0
Habesohn Dominik Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0


Round 5
2009-10-17
Walter Wels Langenlois   7:0
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Nemeth Janos / Kallai Norbert 3 :0
Demeter Lehel Menigat Elmar 3 :0
Pazsy Ferenc Nemeth Janos 3 :0
Plattner Dominique Kallai Norbert 3 :0
Demeter Lehel Nemeth Janos 3 :1
Pazsy Ferenc Kallai Norbert 3 :1
Plattner Dominique Menigat Elmar 3 :0

Round 5
2009-10-17
Oberwart Turnerschaft Innsbruck   4:6
Nemeth Karoly / Vitsek Ivan Gardos Krisztian / Storf Martin 3 :2
Nemeth Karoly Storf Martin 2 :3
Simon Ferenc Gardos Krisztian 2 :3
Vitsek Ivan Maier Christoph 3 :0
Nemeth Karoly Gardos Krisztian 3 :2
Vitsek Ivan Storf Martin 3 :0
Simon Ferenc Maier Christoph 1 :3
Vitsek Ivan Gardos Krisztian 0 :3
Nemeth Karoly Maier Christoph 2 :3
Simon Ferenc Storf Martin 1 :3

Round 5
2009-10-17
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Linz Altstadt   7:0
Gerold Gabor / Simoner Christoph Buganyi Mihajlo / Maybanks William 3 :0
Gerold Gabor Maybanks William 3 :0
Zhang Jie Buganyi Mihajlo 3 :0
Simoner Christoph Smola Igor 3 :0
Gerold Gabor Buganyi Mihajlo 3 :0
Simoner Christoph Maybanks William 3 :0
Zhang Jie Maybanks William 3 :0

Round 5
2009-10-17
Mauthausen Linz-Froschberg AG   6:1
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Feng Xiaoquan / Petö Zsolt 3 :1
Habesohn Mathias Ulbing Sebastian 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Feng Xiaoquan 3 :1
Ding Yi Petö Zsolt 3 :0
Habesohn Mathias Feng Xiaoquan 0 :3
Ding Yi Ulbing Sebastian 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Petö Zsolt 3 :2

Round 5
2009-10-17
Linz Waldegg Stockerau Union   4:6
Grman Milan / Janci Tomas Pattantyus Adam / Kovac Borna 3 :2
Schauberger Manfred Habesohn Dominik 0 :3
Janci Tomas Kovac Borna 3 :0
Grman Milan Pattantyus Adam 0 :3
Janci Tomas Habesohn Dominik 3 :1
Schauberger Manfred Pattantyus Adam 0 :3
Grman Milan Kovac Borna 0 :3
Janci Tomas Pattantyus Adam 1 :3
Grman Milan Habesohn Dominik 3 :0
Schauberger Manfred Kovac Borna 0 :3

Round 5
2009-10-17
Lavamünd Wr. Neudorf   6:3
Matschitsch Josef Al-Samhoury Tarek 0 :3
Szabo Krisztian Demir Amel 3 :0
Zoltan Zoltan Kolodziejczyk Wojciech 3 :2
Szabo Krisztian Al-Samhoury Tarek 3 :2
Matschitsch Josef Kolodziejczyk Wojciech 1 :3
Zoltan Zoltan Demir Amel 3 :0
Szabo Krisztian Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Zoltan Zoltan Al-Samhoury Tarek 3 :2
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 3 :1


Round 6
2009-10-18
Walter Wels Stockerau Union   6:3
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Pattantyus Adam / Kovac Borna 3 :1
Pazsy Ferenc Habesohn Dominik 0 :3
Plattner Dominique Pattantyus Adam 0 :3
Demeter Lehel Kovac Borna 3 :0
Pazsy Ferenc Pattantyus Adam 3 :2
Demeter Lehel Habesohn Dominik 3 :0
Plattner Dominique Kovac Borna 3 :1
Demeter Lehel Pattantyus Adam 1 :3
Pazsy Ferenc Kovac Borna 3 :0

Round 6
2009-10-18
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Wr. Neudorf   7:0
Gerold Gabor / Simoner Christoph Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Gerold Gabor Al-Samhoury Tarek 3 :1
Zhang Jie Demir Amel 3 :0
Simoner Christoph Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Zhang Jie Al-Samhoury Tarek 3 :0
Gerold Gabor Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Simoner Christoph Demir Amel 3 :0

Round 6
2009-10-18
Linz Waldegg Langenlois   6:1
Grman Milan / Janci Tomas Nemeth Janos / Kallai Norbert 3 :1
Grman Milan Kallai Norbert 3 :2
Schauberger Manfred Nemeth Janos 0 :3
Janci Tomas Menigat Elmar 3 :0
Grman Milan Nemeth Janos 3 :1
Janci Tomas Kallai Norbert 3 :0
Schauberger Manfred Menigat Elmar 3 :0

Round 6
2009-10-18
HiWay Grill Kapfenberg Turnerschaft Innsbruck   5:5
Molnar Csaba / Zombori David Gardos Krisztian / Storf Martin 2 :3
Zenz Hannes Maier Christoph 0 :3
Zombori David Storf Martin 3 :2
Molnar Csaba Gardos Krisztian 1 :3
Zombori David Maier Christoph 3 :2
Zenz Hannes Gardos Krisztian 0 :3
Molnar Csaba Storf Martin 3 :2
Zombori David Gardos Krisztian 3 :1
Molnar Csaba Maier Christoph 3 :0
Zenz Hannes Storf Martin 2 :3

Round 6
2009-10-18
Lavamünd Linz Altstadt   6:1
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Buganyi Mihajlo / Maybanks William 3 :0
Matschitsch Josef Buganyi Mihajlo 1 :3
Szabo Krisztian Maybanks William 3 :0
Zoltan Zoltan Smola Igor 3 :0
Szabo Krisztian Buganyi Mihajlo 3 :1
Matschitsch Josef Smola Igor 3 :0
Zoltan Zoltan Maybanks William 3 :0


Round 7
2009-11-14
Turnerschaft Innsbruck SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   4:6
Gardos Krisztian / Storf Martin Gerold Gabor / Zhang Jie 2 :3
Maier Christoph Zhang Jie 1 :3
Storf Martin Simoner Christoph 3 :0
Gardos Krisztian Gerold Gabor 3 :2
Storf Martin Zhang Jie 3 :2
Maier Christoph Gerold Gabor 0 :3
Gardos Krisztian Simoner Christoph 1 :3
Storf Martin Gerold Gabor 0 :3
Gardos Krisztian Zhang Jie 3 :0
Maier Christoph Simoner Christoph 2 :3

Round 7
2009-11-14
Langenlois Oberwart   3:6
Nemeth Janos / Kallai Norbert Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 0 :3
Menigat Elmar Nemeth Karoly 0 :3
Nemeth Janos Simon Ferenc 2 :3
Kallai Norbert Vitsek Ivan 1 :3
Nemeth Janos Nemeth Karoly 3 :0
Menigat Elmar Vitsek Ivan 0 :3
Kallai Norbert Simon Ferenc 3 :1
Nemeth Janos Vitsek Ivan 3 :1
Kallai Norbert Nemeth Karoly 1 :3

Round 7
2009-11-14
Mauthausen Walter Wels   2:6
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Demeter Lehel 1 :3
Ding Yi Plattner Dominique 3 :0
Habesohn Mathias Pazsy Ferenc 1 :3
Ding Yi Demeter Lehel 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Pazsy Ferenc 0 :3
Habesohn Mathias Plattner Dominique 3 :2
Ding Yi Pazsy Ferenc 1 :3

Round 7
2009-11-14
Linz Altstadt Wr. Neudorf   4:6
Buganyi Mihajlo / Maybanks William Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 2 :3
Maybanks William Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Strobel Moritz Al-Samhoury Tarek 1 :3
Buganyi Mihajlo Demir Amel 3 :0
Maybanks William Al-Samhoury Tarek 3 :0
Buganyi Mihajlo Kolodziejczyk Wojciech 1 :3
Strobel Moritz Demir Amel 1 :3
Buganyi Mihajlo Al-Samhoury Tarek 3 :1
Maybanks William Demir Amel 3 :2
Strobel Moritz Kolodziejczyk Wojciech 0 :3

Round 7
2009-11-14
Stockerau Union HiWay Grill Kapfenberg   5:5
Pattantyus Adam / Kovac Borna Molnar Csaba / Zombori David 2 :3
Kovac Borna Molnar Csaba 3 :0
Habesohn Dominik Zombori David 1 :3
Pattantyus Adam Zenz Hannes 3 :0
Habesohn Dominik Molnar Csaba 0 :3
Kovac Borna Zenz Hannes 3 :2
Pattantyus Adam Zombori David 3 :1
Habesohn Dominik Zenz Hannes 1 :3
Pattantyus Adam Molnar Csaba 1 :3
Kovac Borna Zombori David 3 :1

Round 7
2009-11-14
Linz-Froschberg AG Linz Waldegg   6:3
Feng Xiaoquan / Petö Zsolt Grman Milan / Janci Tomas 3 :2
Ulbing Sebastian Grman Milan 1 :3
Petö Zsolt Leonhartsberger Martin 3 :1
Feng Xiaoquan Janci Tomas 3 :2
Petö Zsolt Grman Milan 3 :0
Ulbing Sebastian Janci Tomas 1 :3
Feng Xiaoquan Leonhartsberger Martin 3 :0
Petö Zsolt Janci Tomas 2 :3
Feng Xiaoquan Grman Milan 3 :0


Round 8
2009-11-15
Turnerschaft Innsbruck Lavamünd   2:6
Gardos Krisztian / Storf Martin Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 1 :3
Storf Martin Szabo Krisztian 2 :3
Maier Christoph Matschitsch Josef 3 :0
Gardos Krisztian Zoltan Zoltan 0 :3
Maier Christoph Szabo Krisztian 0 :3
Storf Martin Zoltan Zoltan 0 :3
Gardos Krisztian Matschitsch Josef 3 :0
Maier Christoph Zoltan Zoltan 0 :3

Round 8
2009-11-15
Langenlois HiWay Grill Kapfenberg   2:6
Nemeth Janos / Kallai Norbert Molnar Csaba / Zombori David 1 :3
Menigat Elmar Zombori David 0 :3
Nemeth Janos Zenz Hannes 3 :0
Kallai Norbert Molnar Csaba 0 :3
Nemeth Janos Zombori David 3 :0
Menigat Elmar Molnar Csaba 0 :3
Kallai Norbert Zenz Hannes 0 :3
Nemeth Janos Molnar Csaba 0 :3

Round 8
2009-11-15
Mauthausen Linz Waldegg   6:1
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Grman Milan / Janci Tomas 3 :1
Habesohn Mathias Grman Milan 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Janci Tomas 3 :1
Ding Yi Leonhartsberger Martin 3 :0
Habesohn Mathias Janci Tomas 0 :3
Ding Yi Grman Milan 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Leonhartsberger Martin 3 :1

Round 8
2009-11-15
Stockerau Union Oberwart   6:3
Pattantyus Adam / Kovac Borna Vitsek Ivan / Simon Ferenc 3 :0
Pattantyus Adam Simon Ferenc 3 :1
Habesohn Dominik Vitsek Ivan 0 :3
Kovac Borna Nemeth Karoly 3 :1
Pattantyus Adam Vitsek Ivan 2 :3
Kovac Borna Simon Ferenc 3 :1
Habesohn Dominik Nemeth Karoly 3 :0
Kovac Borna Vitsek Ivan 0 :3
Pattantyus Adam Nemeth Karoly 3 :0

Round 8
2009-11-15
Linz-Froschberg AG Walter Wels   6:3
Feng Xiaoquan / Petö Zsolt Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 3 :2
Ulbing Sebastian Demeter Lehel 2 :3
Petö Zsolt Plattner Dominique 3 :1
Feng Xiaoquan Pazsy Ferenc 3 :1
Petö Zsolt Demeter Lehel 2 :3
Ulbing Sebastian Pazsy Ferenc 1 :3
Feng Xiaoquan Plattner Dominique 3 :0
Petö Zsolt Pazsy Ferenc 3 :1
Feng Xiaoquan Demeter Lehel 3 :2


Round 9
2009-12-05
Oberwart Mauthausen   4:6
Nemeth Karoly / Vitsek Ivan Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Simon Ferenc Habesohn Mathias 3 :2
Vitsek Ivan Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Nemeth Karoly Ding Yi 3 :2
Vitsek Ivan Habesohn Mathias 3 :2
Simon Ferenc Ding Yi 0 :3
Nemeth Karoly Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Vitsek Ivan Ding Yi 2 :3
Nemeth Karoly Habesohn Mathias 0 :3
Simon Ferenc Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3

Round 9
2009-12-05
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Langenlois   6:1
Gerold Gabor / Simoner Christoph Nemeth Janos / Kallai Norbert 3 :0
Gerold Gabor Kallai Norbert 3 :1
Simoner Christoph w.o. 3 :0
Zhang Jie Nemeth Janos 1 :3
Simoner Christoph Kallai Norbert 3 :2
Gerold Gabor Nemeth Janos 3 :1
Zhang Jie w.o. 3 :0

Round 9
2009-12-05
Linz Altstadt Turnerschaft Innsbruck   2:6
Buganyi Mihajlo / Maybanks William Gardos Krisztian / Maier Christoph 1 :3
Buganyi Mihajlo Leitgeb Stefan 3 :0
Strobel Moritz Gardos Krisztian 0 :3
Maybanks William Maier Christoph 1 :3
Buganyi Mihajlo Gardos Krisztian 1 :3
Maybanks William Leitgeb Stefan 3 :1
Strobel Moritz Maier Christoph 0 :3
Maybanks William Gardos Krisztian 0 :3

Round 9
2009-12-11
Walter Wels Linz Waldegg   6:1
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Grman Milan / Janci Tomas 3 :2
Plattner Dominique Leonhartsberger Martin 3 :1
Pazsy Ferenc Janci Tomas 3 :0
Demeter Lehel Grman Milan 3 :2
Plattner Dominique Janci Tomas 2 :3
Demeter Lehel Leonhartsberger Martin 3 :1
Pazsy Ferenc Grman Milan 3 :1

Round 9
2009-12-05
HiWay Grill Kapfenberg Linz-Froschberg AG   6:1
Molnar Csaba / Zombori David Feng Xiaoquan / Petö Zsolt 3 :0
Molnar Csaba Ulbing Sebastian 3 :0
Zenz Hannes Petö Zsolt 1 :3
Zombori David Feng Xiaoquan 3 :1
Zombori David Ulbing Sebastian 3 :0
Molnar Csaba Petö Zsolt 3 :2
Zenz Hannes Feng Xiaoquan 3 :1

Round 9
2009-12-05
Lavamünd Stockerau Union   3:6
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Pattantyus Adam / Kovac Borna 1 :3
Szabo Krisztian Fraczyk Stanislaw 3 :2
Matschitsch Josef Pattantyus Adam 0 :3
Zoltan Zoltan Kovac Borna 0 :3
Szabo Krisztian Pattantyus Adam 1 :3
Zoltan Zoltan Fraczyk Stanislaw 3 :2
Matschitsch Josef Kovac Borna 0 :3
Zoltan Zoltan Pattantyus Adam 3 :0
Szabo Krisztian Kovac Borna 2 :3


Round 10
2009-12-06
Oberwart Linz-Froschberg AG   5:5
Nemeth Karoly / Vitsek Ivan Feng Xiaoquan / Petö Zsolt 3 :1
Simon Ferenc Feng Xiaoquan 3 :1
Vitsek Ivan Ulbing Sebastian 3 :0
Nemeth Karoly Petö Zsolt 0 :3
Vitsek Ivan Feng Xiaoquan 0 :3
Simon Ferenc Petö Zsolt 0 :3
Nemeth Karoly Ulbing Sebastian 3 :0
Vitsek Ivan Petö Zsolt 0 :3
Nemeth Karoly Feng Xiaoquan 0 :3
Simon Ferenc Ulbing Sebastian 3 :0

Round 10
2009-12-06
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Stockerau Union   5:5
Gerold Gabor / Simoner Christoph Pattantyus Adam / Kovac Borna 3 :0
Gerold Gabor Pattantyus Adam 3 :0
Zhang Jie Fraczyk Stanislaw 0 :3
Simoner Christoph Kovac Borna 3 :0
Zhang Jie Pattantyus Adam 0 :3
Gerold Gabor Kovac Borna 2 :3
Simoner Christoph Fraczyk Stanislaw 3 :1
Zhang Jie Kovac Borna 1 :3
Simoner Christoph Pattantyus Adam 1 :3
Gerold Gabor Fraczyk Stanislaw 3 :2

Round 10
2009-12-06
HiWay Grill Kapfenberg Mauthausen   6:2
Molnar Csaba / Zombori David Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Zenz Hannes Habesohn Mathias 1 :3
Zombori David Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Molnar Csaba Ding Yi 3 :2
Zombori David Habesohn Mathias 3 :1
Zenz Hannes Ding Yi 0 :3
Molnar Csaba Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Zombori David Ding Yi 3 :2

Round 10
2009-12-06
Lavamünd Langenlois   5:5
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Nemeth Janos / Kallai Norbert 3 :0
Matschitsch Josef w.o. 3 :0
Szabo Krisztian Nemeth Janos 2 :3
Zoltan Zoltan Kallai Norbert 3 :0
Matschitsch Josef Nemeth Janos 0 :3
Zoltan Zoltan w.o. 3 :0
Szabo Krisztian Kallai Norbert 0 :3
Zoltan Zoltan Nemeth Janos 2 :3
Matschitsch Josef Kallai Norbert 0 :3
Szabo Krisztian w.o. 3 :0

Round 10
2009-12-06
Wr. Neudorf Turnerschaft Innsbruck   3:6
Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech Gardos Krisztian / Maier Christoph 0 :3
Demir Amel Leitgeb Stefan 3 :1
Al-Samhoury Tarek Gardos Krisztian 3 :2
Kolodziejczyk Wojciech Maier Christoph 2 :3
Demir Amel Gardos Krisztian 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech Leitgeb Stefan 3 :1
Al-Samhoury Tarek Maier Christoph 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Gardos Krisztian 0 :3
Demir Amel Maier Christoph 0 :3


Round 11
2009-12-12
Langenlois Linz Altstadt   6:2
Nemeth Janos / Kallai Norbert Buganyi Mihajlo / Maybanks William 3 :0
Rosner Sebastian Maybanks William 0 :3
Nemeth Janos Smola Igor 3 :1
Kallai Norbert Buganyi Mihajlo 3 :1
Nemeth Janos Maybanks William 3 :1
Rosner Sebastian Buganyi Mihajlo 0 :3
Kallai Norbert Smola Igor 3 :1
Nemeth Janos Buganyi Mihajlo 3 :1

Round 11
2009-12-12
Mauthausen SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   6:4
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Gerold Gabor / Simoner Christoph 1 :3
Habesohn Mathias Simoner Christoph 1 :3
Ding Yi Zhang Jie 3 :2
Kinz-Presslmayer Bernhard Gerold Gabor 3 :0
Ding Yi Simoner Christoph 2 :3
Habesohn Mathias Gerold Gabor 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Zhang Jie 3 :1
Ding Yi Gerold Gabor 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Simoner Christoph 1 :3
Habesohn Mathias Zhang Jie 3 :0

Round 11
2009-12-12
Walter Wels Oberwart   6:2
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 3 :1
Plattner Dominique Simon Ferenc 1 :3
Pazsy Ferenc Vitsek Ivan 2 :3
Demeter Lehel Nemeth Karoly 3 :1
Plattner Dominique Vitsek Ivan 3 :1
Demeter Lehel Simon Ferenc 3 :1
Pazsy Ferenc Nemeth Karoly 3 :1
Demeter Lehel Vitsek Ivan 3 :0

Round 11
2009-12-12
Stockerau Union Wr. Neudorf   6:2
Habesohn Dominik / Pattantyus Adam Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Fraczyk Stanislaw Al-Samhoury Tarek 1 :3
Pattantyus Adam Demir Amel 3 :2
Habesohn Dominik Kolodziejczyk Wojciech 2 :3
Pattantyus Adam Al-Samhoury Tarek 3 :0
Fraczyk Stanislaw Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Habesohn Dominik Demir Amel 3 :0
Pattantyus Adam Kolodziejczyk Wojciech 3 :1

Round 11
2009-12-12
Linz-Froschberg AG Lavamünd   6:4
Ulbing Sebastian Szabo Krisztian 1 :3
Petö Zsolt Matschitsch Josef 3 :0
Feng Xiaoquan Zoltan Zoltan 1 :3
Petö Zsolt Szabo Krisztian 3 :0
Ulbing Sebastian Zoltan Zoltan 0 :3
Feng Xiaoquan Matschitsch Josef 3 :0
Petö Zsolt Zoltan Zoltan 2 :3
Feng Xiaoquan Szabo Krisztian 3 :2
Ulbing Sebastian Matschitsch Josef 3 :1
Feng Xiaoquan / Petö Zsolt Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 3 :0

Round 11
2009-12-12
Linz Waldegg HiWay Grill Kapfenberg   5:5
Grman Milan / Janci Tomas Molnar Csaba / Zombori David 1 :3
Leonhartsberger Martin Zombori David 1 :3
Janci Tomas w.o. 3 :0
Grman Milan Molnar Csaba 1 :3
Janci Tomas Zombori David 3 :2
Leonhartsberger Martin Molnar Csaba 0 :3
Grman Milan w.o. 3 :0
Janci Tomas Molnar Csaba 3 :1
Grman Milan Zombori David 1 :3
Leonhartsberger Martin w.o. 3 :0


Round 12
2009-12-13
Langenlois Wr. Neudorf   4:6
Nemeth Janos / Kallai Norbert Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech 3 :2
Kallai Norbert Demir Amel 3 :2
Rosner Sebastian Al-Samhoury Tarek 0 :3
Nemeth Janos Kolodziejczyk Wojciech 2 :3
Kallai Norbert Al-Samhoury Tarek 2 :3
Nemeth Janos Demir Amel 3 :0
Rosner Sebastian Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Nemeth Janos Al-Samhoury Tarek 3 :1
Kallai Norbert Kolodziejczyk Wojciech 1 :3
Rosner Sebastian Demir Amel 0 :3

Round 12
2009-12-13
Mauthausen Lavamünd   5:5
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Matschitsch Josef 3 :0
Habesohn Mathias Zoltan Zoltan 2 :3
Ding Yi Szabo Krisztian 3 :2
Kinz-Presslmayer Bernhard Zoltan Zoltan 1 :3
Ding Yi Matschitsch Josef 3 :1
Habesohn Mathias Szabo Krisztian 1 :3
Ding Yi Zoltan Zoltan 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Szabo Krisztian 2 :3
Habesohn Mathias Matschitsch Josef 3 :1

Round 12
2009-12-13
Walter Wels HiWay Grill Kapfenberg   6:3
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Molnar Csaba / Zombori David 1 :3
Plattner Dominique Molnar Csaba 0 :3
Demeter Lehel Zenz Hannes 3 :0
Pazsy Ferenc Zombori David 3 :0
Demeter Lehel Molnar Csaba 3 :2
Plattner Dominique Zombori David 1 :3
Pazsy Ferenc Zenz Hannes 3 :0
Demeter Lehel Zombori David 3 :2
Pazsy Ferenc Molnar Csaba 3 :1

Round 12
2009-12-13
Stockerau Union Linz Altstadt   7:0
Habesohn Dominik / Pattantyus Adam Buganyi Mihajlo / Maybanks William 3 :1
Pattantyus Adam Buganyi Mihajlo 3 :0
Habesohn Dominik Smola Igor 3 :0
Fraczyk Stanislaw Maybanks William 3 :1
Habesohn Dominik Buganyi Mihajlo 3 :2
Pattantyus Adam Maybanks William 3 :1
Fraczyk Stanislaw Smola Igor 3 :1

Round 12
2009-12-13
Linz-Froschberg AG SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   6:3
Feng Xiaoquan / Petö Zsolt Gerold Gabor / Simoner Christoph 3 :1
Ulbing Sebastian Zhang Jie 0 :3
Petö Zsolt Gerold Gabor 3 :0
Feng Xiaoquan Simoner Christoph 1 :3
Petö Zsolt Zhang Jie 3 :1
Ulbing Sebastian Simoner Christoph 0 :3
Feng Xiaoquan Gerold Gabor 3 :1
Petö Zsolt Simoner Christoph 3 :1
Feng Xiaoquan Zhang Jie 3 :0

Round 12
2009-12-13
Linz Waldegg Oberwart   2:6
Grman Milan / Janci Tomas Nemeth Karoly / Vitsek Ivan 1 :3
Leonhartsberger Martin Nemeth Karoly 0 :3
Janci Tomas Simon Ferenc 3 :2
Grman Milan Vitsek Ivan 0 :3
Janci Tomas Nemeth Karoly 3 :0
Leonhartsberger Martin Vitsek Ivan 1 :3
Grman Milan Simon Ferenc 0 :3
Janci Tomas Vitsek Ivan 1 :3


Round 13
2009-12-19
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Walter Wels   5:5
Gerold Gabor / Simoner Christoph Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 3 :2
Zhang Jie Demeter Lehel 0 :3
Gerold Gabor Plattner Dominique 3 :1
Simoner Christoph Pazsy Ferenc 0 :3
Gerold Gabor Demeter Lehel 3 :2
Zhang Jie Pazsy Ferenc 1 :3
Simoner Christoph Plattner Dominique 3 :0
Gerold Gabor Pazsy Ferenc 1 :3
Simoner Christoph Demeter Lehel 0 :3
Zhang Jie Plattner Dominique 3 :0

Round 13
2009-12-19
Linz Altstadt Mauthausen   2:6
Buganyi Mihajlo / Maybanks William Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Strobel Moritz Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Maybanks William Aistleitner Philipp 3 :0
Buganyi Mihajlo Habesohn Mathias 0 :3
Maybanks William Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Strobel Moritz Habesohn Mathias 0 :3
Buganyi Mihajlo Aistleitner Philipp 3 :0
Maybanks William Habesohn Mathias 1 :3

Round 13
2009-12-19
Turnerschaft Innsbruck Langenlois   6:1
Gardos Krisztian / Storf Martin Nemeth Janos / Kallai Norbert 3 :1
Maier Christoph Kallai Norbert 3 :1
Gardos Krisztian Wutzl Alfred 3 :0
Storf Martin Nemeth Janos 3 :2
Gardos Krisztian Kallai Norbert 3 :0
Maier Christoph Nemeth Janos 2 :3
Storf Martin Wutzl Alfred 3 :0

Round 13
2009-12-19
Oberwart HiWay Grill Kapfenberg   2:6
Nemeth Karoly / Vitsek Ivan Molnar Csaba / Zombori David 1 :3
Nemeth Karoly Molnar Csaba 2 :3
Vitsek Ivan Zenz Hannes 3 :0
Simon Ferenc Zombori David 0 :3
Vitsek Ivan Molnar Csaba 2 :3
Nemeth Karoly Zombori David 0 :3
Simon Ferenc Zenz Hannes 3 :0
Vitsek Ivan Zombori David 0 :3

Round 13
2009-12-19
Lavamünd Linz Waldegg   6:3
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Grman Milan / Janci Tomas 2 :3
Szabo Krisztian Leonhartsberger Martin 3 :1
Matschitsch Josef Janci Tomas 0 :3
Zoltan Zoltan Grman Milan 3 :1
Szabo Krisztian Janci Tomas 3 :0
Zoltan Zoltan Leonhartsberger Martin 3 :0
Matschitsch Josef Grman Milan 0 :3
Zoltan Zoltan Janci Tomas 3 :1
Szabo Krisztian Grman Milan 3 :1

Round 13
2009-12-19
Wr. Neudorf Linz-Froschberg AG   4:6
Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech Feng Xiaoquan / Petö Zsolt 2 :3
Demir Amel Ulbing Sebastian 3 :1
Kolodziejczyk Wojciech Feng Xiaoquan 0 :3
Al-Samhoury Tarek Petö Zsolt 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Ulbing Sebastian 3 :0
Demir Amel Petö Zsolt 0 :3
Al-Samhoury Tarek Feng Xiaoquan 2 :3
Kolodziejczyk Wojciech Petö Zsolt 3 :2
Al-Samhoury Tarek Ulbing Sebastian 3 :1
Demir Amel Feng Xiaoquan 0 :3


Round 14
2009-12-20
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Linz Waldegg   6:1
Gerold Gabor / Simoner Christoph Grman Milan / Janci Tomas 2 :3
Simoner Christoph Leonhartsberger Martin 3 :0
Gerold Gabor Janci Tomas 3 :1
Zhang Jie Grman Milan 3 :0
Simoner Christoph Janci Tomas 3 :1
Zhang Jie Leonhartsberger Martin 3 :0
Gerold Gabor Grman Milan 3 :0

Round 14
2009-12-20
Linz Altstadt Linz-Froschberg AG   1:6
Buganyi Mihajlo / Maybanks William Feng Xiaoquan / Petö Zsolt 0 :3
Maybanks William Feng Xiaoquan 0 :3
Strobel Moritz Ulbing Sebastian 1 :3
Buganyi Mihajlo Petö Zsolt 1 :3
Maybanks William Ulbing Sebastian 3 :1
Buganyi Mihajlo Feng Xiaoquan 0 :3
Strobel Moritz Petö Zsolt 0 :3

Round 14
2009-12-20
Turnerschaft Innsbruck Stockerau Union   5:5
Gardos Krisztian / Storf Martin Pattantyus Adam / Kovac Borna 3 :0
Gardos Krisztian Habesohn Dominik 3 :1
Storf Martin Pattantyus Adam 0 :3
Maier Christoph Kovac Borna 2 :3
Gardos Krisztian Pattantyus Adam 3 :0
Maier Christoph Habesohn Dominik 3 :1
Storf Martin Kovac Borna 2 :3
Maier Christoph Pattantyus Adam 0 :3
Gardos Krisztian Kovac Borna 3 :2
Storf Martin Habesohn Dominik 0 :3

Round 14
2009-12-20
Lavamünd Walter Wels   6:3
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 3 :0
Szabo Krisztian Plattner Dominique 3 :1
Matschitsch Josef Pazsy Ferenc 0 :3
Zoltan Zoltan Demeter Lehel 2 :3
Szabo Krisztian Pazsy Ferenc 3 :1
Zoltan Zoltan Plattner Dominique 3 :2
Matschitsch Josef Demeter Lehel 0 :3
Zoltan Zoltan Pazsy Ferenc 3 :1
Szabo Krisztian Demeter Lehel 3 :1

Round 14
2009-12-05
Wr. Neudorf Mauthausen   2:6
Al-Samhoury Tarek / Kolodziejczyk Wojciech Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Demir Amel Ding Yi 0 :3
Al-Samhoury Tarek Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Habesohn Mathias 3 :2
Al-Samhoury Tarek Ding Yi 1 :3
Demir Amel Habesohn Mathias 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Al-Samhoury Tarek Habesohn Mathias 1 :3

Teams & Players

Teams Players
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 CHRISTOPH Simoner , GABOR Gerold , JIE Zhang , QIANLI Qian , KOSTADIN Lengerov
Walter Wels 1 LEHEL Demeter , FERENC Pazsy , DOMINIQUE Plattner , STOJAN Plavsic
Stockerau Union 1 ADAM Pattantyus , BORNA Kovac , DOMINIK Habesohn , STANISLAW Fraczyk
Mauthausen 1 YI Ding , MATHIAS Habesohn , BERNHARD Kinz-Presslmayer , PHILIPP Aistleitner
Lavamünd 1 ZOLTAN Zoltan , KRISZTIAN Szabo , JUN. Matschitsch Josef , SEN. Matschitsch Josef
HiWay Grill Kapfenberg 1 DAVID Zombori , CSABA Molnar , HANNES Zenz
Linz-Froschberg AG 1 ZSOLT Petö , XIAOQUAN Feng , SEBASTIAN Ulbing , FLORIAN Helminger , DEREK Coufal
Oberwart 1 IVAN Vitsek , KAROLY Nemeth , FERENC Simon
Turnerschaft Innsbruck 1 KRISZTIAN Gardos , CHRISTOPH Maier , MARTIN Storf , STEFAN Leitgeb , HORST Trefalt
Linz Waldegg 1 TOMAS Janci , MILAN Grman , MARTIN Leonhartsberger , MANFRED Schauberger
Langenlois 1 JANOS Nemeth , NORBERT Kallai , PAUL Pradeeban Peter , ALFRED Wutzl , ELMAR Menigat , SEBASTIAN Rosner , ILHAN Eren
Wr. Neudorf 1 WOJCIECH Kolodziejczyk , TAREK Al-Samhoury , AMEL Demir , STEFAN Sellmeister , PETER Zahradnik
Linz Altstadt 1 MIHAJLO Buganyi , WILLIAM Maybanks , IGOR Smola , MORITZ Strobel