contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Herren-Bundesliga 2008/2009

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 13 12 1 0 78 30 48 24
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 13 11 0 2 78 31 47 24
3. Mauthausen 1 13 11 1 1 76 35 41 23
4. Linz-Froschberg AG 1 13 8 3 2 69 43 26 18
5. Langenlois 1 13 7 5 1 63 47 16 15
6. HiWay Grill Kapfenberg 1 13 6 5 2 62 50 12 14
7. Lavamünd 1 13 6 5 2 64 52 12 14
8. Linz Waldegg 13 6 6 1 55 56 -1 13
9. Oberwart 1 13 5 6 2 55 60 -5 12
10. Stockerau Union 1 13 5 8 0 53 60 -7 10
11. Turnerschaft Innsbruck 1 13 4 9 0 49 63 -14 8
12. Waizenkirchen 1 13 1 10 2 29 74 -45 4
13. Wr. Neudorf 1 13 1 11 1 33 72 -39 3
14. Linz Altstadt 1 13 0 13 0 0 91 -91 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 13 12 1 0 78 30 48 24
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 12 11 0 1 73 26 47 23
3. Mauthausen 1 12 10 1 1 70 31 39 21
4. Linz-Froschberg AG 1 12 8 3 1 64 38 26 17
5. Langenlois 1 12 7 5 0 58 42 16 14
6. Lavamünd 1 12 6 4 2 60 46 14 14
7. HiWay Grill Kapfenberg 1 12 6 5 1 57 45 12 13
8. Linz Waldegg 13 6 6 1 55 56 -1 13
9. Stockerau Union 1 12 5 7 0 49 54 -5 10
10. Oberwart 1 12 4 6 2 48 60 -12 10
11. Turnerschaft Innsbruck 1 12 3 9 0 43 59 -16 6
12. Waizenkirchen 1 12 1 10 1 24 69 -45 3
13. Wr. Neudorf 1 12 1 11 0 28 67 -39 2
14. Linz Altstadt 1 12 0 12 0 0 84 -84 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 11 11 0 0 68 21 47 22
2. Walter Wels 1 12 11 1 0 72 28 44 22
3. Mauthausen 1 11 10 1 0 65 26 39 20
4. Linz-Froschberg AG 1 11 8 2 1 62 32 30 17
5. Linz Waldegg 12 6 5 1 53 50 3 13
6. Langenlois 1 11 6 5 0 52 40 12 12
7. Lavamünd 1 11 5 4 2 54 44 10 12
8. HiWay Grill Kapfenberg 1 11 5 5 1 50 45 5 11
9. Oberwart 1 11 4 5 2 46 54 -8 10
10. Stockerau Union 1 11 4 7 0 43 52 -9 8
11. Turnerschaft Innsbruck 1 11 2 9 0 37 56 -19 4
12. Waizenkirchen 1 11 1 9 1 22 63 -41 3
13. Wr. Neudorf 1 11 1 10 0 25 61 -36 2
14. Linz Altstadt 1 11 0 11 0 0 77 -77 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 10 10 0 0 62 20 42 20
2. Walter Wels 1 11 10 1 0 66 26 40 20
3. Mauthausen 1 10 9 1 0 59 22 37 18
4. Linz-Froschberg AG 1 10 7 2 1 56 31 25 15
5. Linz Waldegg 11 6 4 1 49 44 5 13
6. Langenlois 1 11 6 5 0 52 40 12 12
7. HiWay Grill Kapfenberg 1 10 5 4 1 46 39 7 11
8. Lavamünd 1 10 4 4 2 48 41 7 10
9. Oberwart 1 10 4 4 2 45 48 -3 10
10. Stockerau Union 1 10 3 7 0 37 48 -11 6
11. Turnerschaft Innsbruck 1 10 2 8 0 34 50 -16 4
12. Waizenkirchen 1 10 1 8 1 21 57 -36 3
13. Wr. Neudorf 1 10 1 9 0 23 55 -32 2
14. Linz Altstadt 1 11 0 11 0 0 77 -77 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 9 9 0 0 56 18 38 18
2. Walter Wels 1 10 9 1 0 60 23 37 18
3. Mauthausen 1 9 8 1 0 53 18 35 16
4. Linz-Froschberg AG 1 9 7 2 0 51 26 25 14
5. Linz Waldegg 10 5 4 1 43 43 0 11
6. HiWay Grill Kapfenberg 1 9 5 4 0 41 34 7 10
7. Langenlois 1 10 5 5 0 45 40 5 10
8. Oberwart 1 9 4 3 2 41 42 -1 10
9. Lavamünd 1 9 4 4 1 43 36 7 9
10. Stockerau Union 1 9 3 6 0 34 42 -8 6
11. Turnerschaft Innsbruck 1 9 2 7 0 32 44 -12 4
12. Wr. Neudorf 1 9 1 8 0 22 49 -27 2
13. Waizenkirchen 1 9 1 8 0 16 52 -36 2
14. Linz Altstadt 1 10 0 10 0 0 70 -70 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 9 9 0 0 56 17 39 18
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 8 8 0 0 50 14 36 16
3. Mauthausen 1 8 7 1 0 46 18 28 14
4. Linz-Froschberg AG 1 8 6 2 0 45 22 23 12
5. Langenlois 1 9 5 4 0 41 34 7 10
6. Lavamünd 1 8 4 3 1 40 30 10 9
7. Linz Waldegg 9 4 4 1 37 40 -3 9
8. HiWay Grill Kapfenberg 1 8 4 4 0 35 31 4 8
9. Oberwart 1 8 3 3 2 35 38 -3 8
10. Stockerau Union 1 9 3 6 0 34 42 -8 6
11. Turnerschaft Innsbruck 1 8 2 6 0 29 38 -9 4
12. Wr. Neudorf 1 9 1 8 0 22 49 -27 2
13. Waizenkirchen 1 8 1 7 0 12 46 -34 2
14. Linz Altstadt 1 9 0 9 0 0 63 -63 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 8 8 0 0 50 14 36 16
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 7 7 0 0 44 12 32 14
3. Mauthausen 1 7 6 1 0 40 15 25 12
4. Linz-Froschberg AG 1 7 5 2 0 38 22 16 10
5. Langenlois 1 8 5 3 0 38 28 10 10
6. Lavamünd 1 7 4 2 1 37 24 13 9
7. Linz Waldegg 8 4 3 1 35 34 1 9
8. HiWay Grill Kapfenberg 1 7 3 4 0 29 30 -1 6
9. Oberwart 1 7 2 3 2 29 35 -6 6
10. Turnerschaft Innsbruck 1 7 2 5 0 26 32 -6 4
11. Stockerau Union 1 8 2 6 0 28 40 -12 4
12. Wr. Neudorf 1 8 1 7 0 20 43 -23 2
13. Waizenkirchen 1 7 1 6 0 11 40 -29 2
14. Linz Altstadt 1 8 0 8 0 0 56 -56 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 7 7 0 0 44 12 32 14
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 6 6 0 0 38 11 27 12
3. Mauthausen 1 7 6 1 0 40 15 25 12
4. Linz-Froschberg AG 1 7 5 2 0 38 22 16 10
5. Langenlois 1 7 4 3 0 31 28 3 8
6. Lavamünd 1 6 3 2 1 31 20 11 7
7. Linz Waldegg 7 3 3 1 29 30 -1 7
8. HiWay Grill Kapfenberg 1 6 3 3 0 25 24 1 6
9. Oberwart 1 6 2 2 2 27 29 -2 6
10. Stockerau Union 1 7 2 5 0 27 34 -7 4
11. Turnerschaft Innsbruck 1 6 1 5 0 19 32 -13 2
12. Wr. Neudorf 1 7 1 6 0 16 37 -21 2
13. Waizenkirchen 1 6 1 5 0 11 33 -22 2
14. Linz Altstadt 1 7 0 7 0 0 49 -49 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 6 6 0 0 38 10 28 12
2. Mauthausen 1 6 5 1 0 34 11 23 10
3. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 5 5 0 0 31 11 20 10
4. Linz-Froschberg AG 1 6 5 1 0 34 16 18 10
5. HiWay Grill Kapfenberg 1 5 3 2 0 23 18 5 6
6. Langenlois 1 6 3 3 0 25 24 1 6
7. Linz Waldegg 6 3 3 0 24 25 -1 6
8. Lavamünd 1 5 2 2 1 25 18 7 5
9. Oberwart 1 5 2 2 1 22 24 -2 5
10. Stockerau Union 1 6 2 4 0 25 28 -3 4
11. Turnerschaft Innsbruck 1 5 1 4 0 15 26 -11 2
12. Wr. Neudorf 1 6 1 5 0 16 30 -14 2
13. Waizenkirchen 1 5 0 5 0 4 33 -29 0
14. Linz Altstadt 1 6 0 6 0 0 42 -42 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 5 5 0 0 32 7 25 10
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 5 5 0 0 31 11 20 10
3. Mauthausen 1 5 4 1 0 27 11 16 8
4. Linz-Froschberg AG 1 5 4 1 0 28 14 14 8
5. Langenlois 1 5 3 2 0 22 18 4 6
6. Lavamünd 1 5 2 2 1 25 18 7 5
7. HiWay Grill Kapfenberg 1 4 2 2 0 17 17 0 4
8. Stockerau Union 1 5 2 3 0 21 22 -1 4
9. Linz Waldegg 5 2 3 0 17 25 -8 4
10. Oberwart 1 4 1 2 1 16 20 -4 3
11. Turnerschaft Innsbruck 1 4 1 3 0 13 20 -7 2
12. Wr. Neudorf 1 5 1 4 0 15 24 -9 2
13. Waizenkirchen 1 4 0 4 0 4 26 -22 0
14. Linz Altstadt 1 5 0 5 0 0 35 -35 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Walter Wels 1 4 4 0 0 25 7 18 8
2. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 4 4 0 0 25 7 18 8
3. Mauthausen 1 4 3 1 0 21 10 11 6
4. Linz-Froschberg AG 1 4 3 1 0 21 14 7 6
5. Lavamünd 1 4 2 1 1 21 12 9 5
6. HiWay Grill Kapfenberg 1 3 2 1 0 13 11 2 4
7. Langenlois 1 4 2 2 0 16 16 0 4
8. Linz Waldegg 4 2 2 0 15 19 -4 4
9. Turnerschaft Innsbruck 1 3 1 2 0 12 14 -2 2
10. Stockerau Union 1 4 1 3 0 15 18 -3 2
11. Wr. Neudorf 1 4 1 3 0 12 18 -6 2
12. Oberwart 1 3 0 2 1 10 17 -7 1
13. Waizenkirchen 1 3 0 3 0 4 19 -15 0
14. Linz Altstadt 1 4 0 4 0 0 28 -28 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Mauthausen 1 3 3 0 0 19 4 15 6
2. Walter Wels 1 3 3 0 0 19 5 14 6
3. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 3 3 0 0 19 6 13 6
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 2 2 0 0 12 5 7 4
5. Lavamünd 1 3 2 1 0 16 7 9 4
6. Linz-Froschberg AG 1 3 2 1 0 15 11 4 4
7. Linz Waldegg 3 2 1 0 12 13 -1 4
8. Stockerau Union 1 3 1 2 0 14 12 2 2
9. Turnerschaft Innsbruck 1 3 1 2 0 12 14 -2 2
10. Langenlois 1 3 1 2 0 10 15 -5 2
11. Oberwart 1 2 0 2 0 5 12 -7 0
12. Wr. Neudorf 1 3 0 3 0 5 18 -13 0
13. Waizenkirchen 1 3 0 3 0 4 19 -15 0
14. Linz Altstadt 1 3 0 3 0 0 21 -21 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Lavamünd 1 2 2 0 0 13 1 12 4
2. Walter Wels 1 2 2 0 0 13 2 11 4
3. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 2 2 0 0 13 3 10 4
4. Mauthausen 1 2 2 0 0 12 4 8 4
5. Linz-Froschberg AG 1 2 2 0 0 12 5 7 4
6. Linz Waldegg 2 2 0 0 12 6 6 4
7. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 1 0 0 6 2 4 2
8. Stockerau Union 1 2 0 2 0 7 12 -5 0
9. Turnerschaft Innsbruck 1 2 0 2 0 6 12 -6 0
10. Langenlois 1 2 0 2 0 4 12 -8 0
11. Oberwart 1 1 0 1 0 2 6 -4 0
12. Wr. Neudorf 1 2 0 2 0 2 12 -10 0
13. Waizenkirchen 1 2 0 2 0 2 13 -11 0
14. Linz Altstadt 1 2 0 2 0 0 14 -14 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Lavamünd 1 1 1 0 0 7 0 7 2
2. Walter Wels 1 1 1 0 0 7 0 7 2
3. Mauthausen 1 1 1 0 0 6 1 5 2
4. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 1 0 0 6 2 4 2
5. SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 1 1 0 0 6 3 3 2
6. Linz-Froschberg AG 1 1 1 0 0 6 4 2 2
7. Linz Waldegg 1 1 0 0 6 4 2 2
8. Turnerschaft Innsbruck 1 1 0 1 0 4 6 -2 0
9. Stockerau Union 1 1 0 1 0 4 6 -2 0
10. Langenlois 1 1 0 1 0 3 6 -3 0
11. Oberwart 1 1 0 1 0 2 6 -4 0
12. Wr. Neudorf 1 1 0 1 0 1 6 -5 0
13. Waizenkirchen 1 1 0 1 0 0 7 -7 0
14. Linz Altstadt 1 1 0 1 0 0 7 -7 0

Results

Round 1
2008-09-13
Stockerau Union Linz-Froschberg AG   4:6
Habesohn Dominik / Pattantyus Adam Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan 3 :2
Kittenberger Hiroshi Fegerl Stefan 0 :3
Pattantyus Adam Feng Xiaoquan 3 :0
Habesohn Dominik Zhang Jie 1 :3
Pattantyus Adam Fegerl Stefan 3 :1
Kittenberger Hiroshi Zhang Jie 1 :3
Habesohn Dominik Feng Xiaoquan 2 :3
Pattantyus Adam Zhang Jie 3 :1
Habesohn Dominik Fegerl Stefan 0 :3
Kittenberger Hiroshi Feng Xiaoquan 0 :3

Round 1
2008-09-13
Walter Wels Waizenkirchen   7:0
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Buganyi Mihajlo / Moricz Mate 3 :0
Plattner Dominique Buganyi Mihajlo 3 :0
Pazsy Ferenc Konrad Peter 3 :0
Demeter Lehel Moricz Mate 3 :0
Pazsy Ferenc Buganyi Mihajlo 3 :0
Plattner Dominique Moricz Mate 3 :1
Demeter Lehel Konrad Peter 3 :0

Round 1
2008-09-13
HiWay Grill Kapfenberg Oberwart   6:2
Molnar Csaba / Zombori David Nemeth Karoly / Varga Sandor 3 :1
Zenz Hannes Varga Sandor 0 :3
Zombori David Szabo Krisztian 3 :1
Molnar Csaba Nemeth Karoly 3 :0
Zombori David Varga Sandor 0 :3
Zenz Hannes Nemeth Karoly 3 :1
Molnar Csaba Szabo Krisztian 3 :1
Zombori David Nemeth Karoly 3 :0

Round 1
2008-09-13
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Langenlois   6:3
Gerold Gabor / Simoner Christoph Palosi Balasz / Marsi Marton 3 :0
Lengerov Kostadin Nemeth Janos 1 :3
Gerold Gabor Palosi Balasz 3 :1
Simoner Christoph Marsi Marton 2 :3
Gerold Gabor Nemeth Janos 3 :0
Lengerov Kostadin Marsi Marton 3 :2
Simoner Christoph Palosi Balasz 3 :0
Gerold Gabor Marsi Marton 1 :3
Simoner Christoph Nemeth Janos 3 :1

Round 1
2008-09-13
Wr. Neudorf Mauthausen   1:6
Kolodziejczyk Wojciech Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Zahradnik Peter Habesohn Mathias 2 :3
Dellmour Daniel Ding Yi 2 :3
Dellmour Daniel / Kolodziejczyk Wojciech Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Habesohn Mathias 3 :0
Dellmour Daniel Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Zahradnik Peter Ding Yi 0 :3

Round 1
2008-09-13
Linz Turnerschaft Innsbruck   6:4
Eren Ilhan / Janci Tomas Gardos Krisztian / Maier Christoph 3 :2
Grman Milan Storf Martin 3 :0
Janci Tomas Maier Christoph 3 :1
Eren Ilhan Gardos Krisztian 0 :3
Janci Tomas Storf Martin 3 :0
Grman Milan Gardos Krisztian 3 :1
Eren Ilhan Maier Christoph 1 :3
Janci Tomas Gardos Krisztian 0 :3
Eren Ilhan Storf Martin 1 :3
Grman Milan Maier Christoph 3 :1


Round 2
2008-09-14
Lavamünd Langenlois   6:1
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Nemeth Janos / Marsi Marton 3 :2
Matschitsch Josef Palosi Balasz 3 :2
Szabo Krisztian Nemeth Janos 3 :1
Zoltan Zoltan Marsi Marton 3 :0
Szabo Krisztian Palosi Balasz 3 :1
Matschitsch Josef Marsi Marton 0 :3
Zoltan Zoltan Nemeth Janos 3 :0

Round 2
2008-09-14
Stockerau Union Mauthausen   3:6
Habesohn Dominik / Pattantyus Adam Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Kittenberger Hiroshi Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Pattantyus Adam Habesohn Mathias 3 :0
Habesohn Dominik Ding Yi 0 :3
Pattantyus Adam Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Kittenberger Hiroshi Ding Yi 0 :3
Habesohn Dominik Habesohn Mathias 3 :2
Pattantyus Adam Ding Yi 1 :3
Habesohn Dominik Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3

Round 2
2008-09-14
Walter Wels Turnerschaft Innsbruck   6:2
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Gardos Krisztian / Storf Martin 3 :0
Demeter Lehel Maier Christoph 3 :0
Plattner Dominique Storf Martin 0 :3
Pazsy Ferenc Gardos Krisztian 3 :1
Demeter Lehel Storf Martin 3 :0
Pazsy Ferenc Maier Christoph 3 :0
Plattner Dominique Gardos Krisztian 0 :3
Pazsy Ferenc Storf Martin 3 :0

Round 2
2008-09-14
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Linz Altstadt   7:0
Gerold Gabor / Lengerov Kostadin Korous Clemens / Mayrhauser Georg 3 :1
Lengerov Kostadin Mayrhauser Georg 3 :0
Gerold Gabor Korous Clemens 3 :0
Simoner Christoph Smola Igor 3 :0
Gerold Gabor Mayrhauser Georg 3 :1
Lengerov Kostadin Smola Igor 3 :1
Simoner Christoph Korous Clemens 3 :0

Round 2
2008-09-14
Wr. Neudorf Linz-Froschberg AG   1:6
Zahradnik Peter / Kolodziejczyk Wojciech Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Fegerl Stefan 3 :0
Dellmour Daniel Feng Xiaoquan 0 :3
Zahradnik Peter Zhang Jie 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech Feng Xiaoquan 0 :3
Zahradnik Peter Fegerl Stefan 1 :3
Dellmour Daniel Zhang Jie 0 :3

Round 2
2008-09-14
Linz Waizenkirchen   6:2
Eren Ilhan / Janci Tomas Buganyi Mihajlo / Moricz Mate 3 :1
Grman Milan Konrad Peter 3 :1
Janci Tomas Buganyi Mihajlo 3 :0
Eren Ilhan Moricz Mate 0 :3
Janci Tomas Konrad Peter 3 :0
Grman Milan Moricz Mate 3 :0
Eren Ilhan Buganyi Mihajlo 0 :3
Janci Tomas Moricz Mate 3 :0


Round 3
2008-09-27
Linz-Froschberg AG Walter Wels   3:6
Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 1 :3
Feng Xiaoquan Demeter Lehel 0 :3
Zhang Jie Plattner Dominique 3 :0
Fegerl Stefan Pazsy Ferenc 0 :3
Zhang Jie Demeter Lehel 2 :3
Feng Xiaoquan Pazsy Ferenc 3 :2
Fegerl Stefan Plattner Dominique 3 :1
Zhang Jie Pazsy Ferenc 2 :3
Fegerl Stefan Demeter Lehel 0 :3

Round 3
2008-09-27
Mauthausen Linz   7:0
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Eren Ilhan / Janci Tomas 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Eren Ilhan 3 :0
Habesohn Mathias Janci Tomas 3 :1
Ding Yi Grman Milan 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Janci Tomas 3 :2
Ding Yi Eren Ilhan 3 :1
Habesohn Mathias Grman Milan 3 :2

Round 3
2008-09-27
Linz Altstadt Stockerau Union   0:7
Smola Igor / Strobel Moritz Habesohn Dominik / Pattantyus Adam 0 :3
Korous Clemens Kittenberger Hiroshi 0 :3
Smola Igor Habesohn Dominik 1 :3
Strobel Moritz Pattantyus Adam 0 :3
Smola Igor Kittenberger Hiroshi 1 :3
Korous Clemens Pattantyus Adam 0 :3
Strobel Moritz Habesohn Dominik 0 :3

Round 3
2008-09-27
Langenlois Wr. Neudorf   6:3
Nemeth Janos / Marsi Marton Dellmour Daniel / Zahradnik Peter 3 :0
Nemeth Janos Dellmour Daniel 3 :0
Palosi Balasz Zahradnik Peter 3 :2
Marsi Marton Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Palosi Balasz Dellmour Daniel 2 :3
Nemeth Janos Kolodziejczyk Wojciech 1 :3
Marsi Marton Zahradnik Peter 3 :1
Palosi Balasz Kolodziejczyk Wojciech 1 :3
Marsi Marton Dellmour Daniel 3 :0

Round 3
2008-09-27
HiWay Grill Kapfenberg Lavamünd   6:3
Molnar Csaba / Zombori David Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 3 :2
Molnar Csaba Matschitsch Josef 3 :0
Zenz Hannes Szabo Krisztian 2 :3
Zombori David Zoltan Zoltan 1 :3
Molnar Csaba Szabo Krisztian 3 :2
Zombori David Matschitsch Josef 3 :0
Zenz Hannes Zoltan Zoltan 0 :3
Zombori David Szabo Krisztian 3 :0
Molnar Csaba Zoltan Zoltan 3 :0

Round 3
2008-09-27
Oberwart SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   3:6
Nemeth Karoly / Varga Sandor Gerold Gabor / Simoner Christoph 0 :3
Varga Sandor Simoner Christoph 0 :3
Nemeth Karoly Lengerov Kostadin 3 :0
Szabo Krisztian Gerold Gabor 0 :3
Nemeth Karoly Simoner Christoph 1 :3
Varga Sandor Gerold Gabor 1 :3
Szabo Krisztian Lengerov Kostadin 3 :1
Nemeth Karoly Gerold Gabor 3 :2
Szabo Krisztian Simoner Christoph 0 :3

Round 3
2008-09-27
Waizenkirchen Turnerschaft Innsbruck   2:6
Buganyi Mihajlo / Moricz Mate Gardos Krisztian / Storf Martin 0 :3
Konrad Peter Gardos Krisztian 0 :3
Buganyi Mihajlo Storf Martin 3 :1
Moricz Mate Maier Christoph 3 :1
Buganyi Mihajlo Gardos Krisztian 0 :3
Konrad Peter Maier Christoph 0 :3
Moricz Mate Storf Martin 1 :3
Buganyi Mihajlo Maier Christoph 0 :3


Round 4
2008-09-28
Linz-Froschberg AG Linz   6:3
Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan Grman Milan / Janci Tomas 2 :3
Feng Xiaoquan Grman Milan 2 :3
Zhang Jie Eren Ilhan 3 :0
Fegerl Stefan Janci Tomas 3 :0
Zhang Jie Grman Milan 3 :0
Feng Xiaoquan Janci Tomas 3 :1
Fegerl Stefan Eren Ilhan 3 :0
Zhang Jie Janci Tomas 0 :3
Fegerl Stefan Grman Milan 3 :2

Round 4
2008-09-28
Mauthausen Walter Wels   2:6
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 1 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Demeter Lehel 2 :3
Ding Yi Plattner Dominique 3 :0
Habesohn Mathias Pazsy Ferenc 0 :3
Ding Yi Demeter Lehel 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Pazsy Ferenc 1 :3
Habesohn Mathias Plattner Dominique 3 :1
Ding Yi Pazsy Ferenc 1 :3

Round 4
2008-09-28
Linz Altstadt Wr. Neudorf   0:7
Smola Igor / Strobel Moritz Zahradnik Peter / Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Korous Clemens Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Strobel Moritz Demir Amel 0 :3
Smola Igor Zahradnik Peter 2 :3
Strobel Moritz Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Korous Clemens Zahradnik Peter 0 :3
Smola Igor Demir Amel 0 :3

Round 4
2008-09-28
Langenlois Stockerau Union   6:1
Nemeth Janos / Marsi Marton Habesohn Dominik / Pattantyus Adam 3 :2
Palosi Balasz Kittenberger Hiroshi 3 :2
Marsi Marton Habesohn Dominik 3 :0
Nemeth Janos Pattantyus Adam 3 :1
Marsi Marton Kittenberger Hiroshi 3 :0
Palosi Balasz Pattantyus Adam 0 :3
Nemeth Janos Habesohn Dominik 3 :0

Round 4
2008-09-28
HiWay Grill Kapfenberg SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   1:6
Molnar Csaba / Zombori David Gerold Gabor / Simoner Christoph 0 :3
Zenz Hannes Simoner Christoph 0 :3
Zombori David Lengerov Kostadin 3 :1
Molnar Csaba Gerold Gabor 2 :3
Zombori David Simoner Christoph 2 :3
Zenz Hannes Gerold Gabor 1 :3
Molnar Csaba Lengerov Kostadin 2 :3

Round 4
2008-09-28
Oberwart Lavamünd   5:5
Nemeth Karoly / Varga Sandor Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 0 :3
Szabo Krisztian Matschitsch Josef 3 :0
Nemeth Karoly Szabo Krisztian 0 :3
Varga Sandor Zoltan Zoltan 3 :2
Nemeth Karoly Matschitsch Josef 3 :2
Szabo Krisztian Zoltan Zoltan 0 :3
Varga Sandor Szabo Krisztian 3 :1
Nemeth Karoly Zoltan Zoltan 2 :3
Varga Sandor Matschitsch Josef 3 :0
Szabo Krisztian Szabo Krisztian 1 :3


Round 5
2008-10-25
Stockerau Union HiWay Grill Kapfenberg   6:4
Habesohn Dominik / Pattantyus Adam Molnar Csaba / Zombori David 1 :3
Habesohn Dominik Molnar Csaba 1 :3
Pattantyus Adam Zenz Hannes 3 :0
Kittenberger Hiroshi Zombori David 3 :2
Pattantyus Adam Molnar Csaba 0 :3
Habesohn Dominik Zombori David 3 :2
Kittenberger Hiroshi Zenz Hannes 3 :0
Pattantyus Adam Zombori David 3 :1
Kittenberger Hiroshi Molnar Csaba 0 :3
Habesohn Dominik Zenz Hannes 3 :2

Round 5
2008-10-25
Wr. Neudorf Oberwart   3:6
Zahradnik Peter / Kolodziejczyk Wojciech Nemeth Karoly / Varga Sandor 0 :3
Zahradnik Peter Szabo Krisztian 3 :2
Dellmour Daniel Nemeth Karoly 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Varga Sandor 3 :0
Zahradnik Peter Nemeth Karoly 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Szabo Krisztian 3 :0
Dellmour Daniel Varga Sandor 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Nemeth Karoly 0 :3
Zahradnik Peter Varga Sandor 0 :3

Round 5
2008-10-25
Walter Wels Linz Altstadt   7:0
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Smola Igor / Strobel Moritz 3 :0
Demeter Lehel Korous Clemens 3 :0
Plattner Dominique Smola Igor 3 :1
Pazsy Ferenc Strobel Moritz 3 :0
Demeter Lehel Smola Igor 3 :0
Pazsy Ferenc Korous Clemens 3 :0
Plattner Dominique Strobel Moritz 3 :0

Round 5
2008-10-25
Linz Langenlois   2:6
Grman Milan / Janci Tomas Nemeth Janos / Marsi Marton 0 :3
Grman Milan Nemeth Janos 3 :1
Janci Tomas Palosi Balasz 2 :3
Eren Ilhan Marsi Marton 0 :3
Janci Tomas Nemeth Janos 2 :3
Grman Milan Marsi Marton 1 :3
Eren Ilhan Palosi Balasz 3 :1
Janci Tomas Marsi Marton 0 :3

Round 5
2008-10-18
Waizenkirchen Linz-Froschberg AG   0:7
Buganyi Mihajlo / Konrad Peter Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan 0 :3
w.o. Fegerl Stefan 0 :3
Buganyi Mihajlo Zhang Jie 0 :3
Konrad Peter Feng Xiaoquan 0 :3
Konrad Peter Zhang Jie 1 :3
w.o. Feng Xiaoquan 0 :3
Buganyi Mihajlo Fegerl Stefan 1 :3

Round 5
2008-10-25
Lavamünd SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   4:6
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Gerold Gabor / Simoner Christoph 3 :2
Matschitsch Josef Simoner Christoph 0 :3
Zoltan Zoltan Lengerov Kostadin 3 :1
Szabo Krisztian Gerold Gabor 1 :3
Zoltan Zoltan Simoner Christoph 3 :0
Matschitsch Josef Gerold Gabor 1 :3
Szabo Krisztian Lengerov Kostadin 3 :0
Zoltan Zoltan Gerold Gabor 1 :3
Szabo Krisztian Simoner Christoph 1 :3
Matschitsch Josef Lengerov Kostadin 2 :3

Round 5
2008-10-25
Turnerschaft Innsbruck Mauthausen   1:6
Gardos Krisztian / Maier Christoph Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Gardos Krisztian Habesohn Mathias 3 :1
Storf Martin Ding Yi 0 :3
Maier Christoph Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Gardos Krisztian Ding Yi 0 :3
Storf Martin Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Maier Christoph Habesohn Mathias 1 :3


Round 6
2008-10-26
Stockerau Union Oberwart   4:6
Habesohn Dominik / Pattantyus Adam Nemeth Karoly / Varga Sandor 2 :3
Habesohn Dominik Varga Sandor 3 :1
Pattantyus Adam Szabo Krisztian 3 :2
Kittenberger Hiroshi Nemeth Karoly 0 :3
Pattantyus Adam Varga Sandor 2 :3
Habesohn Dominik Nemeth Karoly 0 :3
Kittenberger Hiroshi Szabo Krisztian 3 :2
Pattantyus Adam Nemeth Karoly 3 :1
Kittenberger Hiroshi Varga Sandor 0 :3
Habesohn Dominik Szabo Krisztian 1 :3

Round 6
Wr. Neudorf HiWay Grill Kapfenberg   1:6
Zahradnik Peter / Kolodziejczyk Wojciech Molnar Csaba / Zombori David 0 :3
Zahradnik Peter Zenz Hannes 2 :3
Dellmour Daniel Molnar Csaba 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech Zombori David 2 :3
Zahradnik Peter Molnar Csaba 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Zenz Hannes 3 :0
Dellmour Daniel Zombori David 0 :3

Round 6
2008-10-26
Walter Wels Langenlois   6:3
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Nemeth Janos / Marsi Marton 3 :2
Demeter Lehel Palosi Balasz 3 :0
Plattner Dominique Marsi Marton 0 :3
Pazsy Ferenc Nemeth Janos 3 :0
Demeter Lehel Marsi Marton 3 :2
Pazsy Ferenc Palosi Balasz 3 :0
Plattner Dominique Nemeth Janos 1 :3
Pazsy Ferenc Marsi Marton 2 :3
Demeter Lehel Nemeth Janos 3 :1

Round 6
2008-10-26
Linz Linz Altstadt   7:0
Grman Milan / Janci Tomas Smola Igor / Strobel Moritz 3 :0
Grman Milan Korous Clemens 3 :0
Eren Ilhan Strobel Moritz 3 :0
Janci Tomas Smola Igor 3 :0
Grman Milan Strobel Moritz 3 :0
Janci Tomas Korous Clemens 3 :0
Eren Ilhan Smola Igor 3 :1

Round 6
2008-10-19
Waizenkirchen Mauthausen   0:7
Buganyi Mihajlo / Konrad Peter Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Buganyi Mihajlo Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Mitterndorfer Christian Ding Yi 0 :3
Konrad Peter Habesohn Mathias 0 :3
Buganyi Mihajlo Ding Yi 1 :3
Konrad Peter Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Mitterndorfer Christian Habesohn Mathias 0 :3

Round 6
2008-10-26
Turnerschaft Innsbruck Linz-Froschberg AG   2:6
Gardos Krisztian / Maier Christoph Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan 3 :0
Maier Christoph Feng Xiaoquan 1 :3
Storf Martin Zhang Jie 0 :3
Gardos Krisztian Fegerl Stefan 0 :3
Maier Christoph Zhang Jie 3 :0
Gardos Krisztian Feng Xiaoquan 0 :3
Storf Martin Fegerl Stefan 0 :3
Gardos Krisztian Zhang Jie 1 :3


Round 7
2008-11-08
Linz Altstadt Waizenkirchen   0:7
Smola Igor / Strobel Moritz Buganyi Mihajlo / Moricz Mate 0 :3
Strobel Moritz Konrad Peter 1 :3
Korous Clemens Buganyi Mihajlo 0 :3
Smola Igor Moricz Mate 1 :3
Strobel Moritz Buganyi Mihajlo 0 :3
Smola Igor Konrad Peter 0 :3
Korous Clemens Moricz Mate 1 :3

Round 7
2008-11-08
Langenlois Turnerschaft Innsbruck   6:4
Nemeth Janos / Marsi Marton Gardos Krisztian / Maier Christoph 3 :1
Marsi Marton Maier Christoph 3 :0
Nemeth Janos Storf Martin 3 :0
Palosi Balasz Gardos Krisztian 2 :3
Nemeth Janos Maier Christoph 1 :3
Marsi Marton Gardos Krisztian 3 :1
Palosi Balasz Storf Martin 3 :1
Nemeth Janos Gardos Krisztian 1 :3
Palosi Balasz Maier Christoph 1 :3
Marsi Marton Storf Martin 3 :0

Round 7
2008-11-08
HiWay Grill Kapfenberg Walter Wels   2:6
Molnar Csaba / Zombori David Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 0 :3
Zenz Hannes Demeter Lehel 1 :3
Zombori David Plattner Dominique 3 :1
Molnar Csaba Pazsy Ferenc 0 :3
Zombori David Demeter Lehel 0 :3
Zenz Hannes Pazsy Ferenc 1 :3
Molnar Csaba Plattner Dominique 3 :1
Zombori David Pazsy Ferenc 0 :3

Round 7
2008-11-08
Oberwart Linz   5:5
Nemeth Karoly / Varga Sandor Grman Milan / Janci Tomas 1 :3
Szabo Krisztian Eren Ilhan 3 :1
Nemeth Karoly Grman Milan 3 :1
Varga Sandor Janci Tomas 3 :0
Nemeth Karoly Eren Ilhan 3 :0
Szabo Krisztian Janci Tomas 0 :3
Varga Sandor Grman Milan 3 :0
Nemeth Karoly Janci Tomas 0 :3
Varga Sandor Eren Ilhan 1 :3
Szabo Krisztian Grman Milan 1 :3

Round 7
2008-11-08
Lavamünd Stockerau Union   6:2
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Habesohn Dominik / Pattantyus Adam 3 :1
Szabo Krisztian Kittenberger Hiroshi 3 :1
Matschitsch Josef Pattantyus Adam 1 :3
Zoltan Zoltan Habesohn Dominik 3 :0
Szabo Krisztian Pattantyus Adam 3 :0
Zoltan Zoltan Kittenberger Hiroshi 3 :0
Matschitsch Josef Habesohn Dominik 1 :3
Zoltan Zoltan Pattantyus Adam 3 :0

Round 7
2008-11-08
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Wr. Neudorf   7:0
Gerold Gabor / Simoner Christoph Zahradnik Peter / Kolodziejczyk Wojciech 3 :2
Lengerov Kostadin Zahradnik Peter 3 :0
Simoner Christoph Dellmour Daniel 3 :1
Gerold Gabor Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Simoner Christoph Zahradnik Peter 3 :1
Lengerov Kostadin Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Gerold Gabor Dellmour Daniel 3 :1

Round 7
2008-11-06
Linz-Froschberg AG Mauthausen   4:6
Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Feng Xiaoquan Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Zhang Jie Habesohn Mathias 3 :1
Fegerl Stefan Ding Yi 1 :3
Zhang Jie Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Feng Xiaoquan Ding Yi 2 :3
Fegerl Stefan Habesohn Mathias 3 :1
Zhang Jie Ding Yi 3 :0
Fegerl Stefan Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Feng Xiaoquan Habesohn Mathias 0 :3


Round 8
2008-11-09
Linz Altstadt Turnerschaft Innsbruck   0:7
Smola Igor / Strobel Moritz Gardos Krisztian / Storf Martin 0 :3
Smola Igor Gardos Krisztian 0 :3
Korous Clemens Storf Martin 0 :3
Strobel Moritz Maier Christoph 0 :3
Smola Igor Storf Martin 0 :3
Strobel Moritz Gardos Krisztian 0 :3
Korous Clemens Maier Christoph 0 :3

Round 8
2008-11-09
Langenlois Waizenkirchen   7:0
Nemeth Janos / Marsi Marton Buganyi Mihajlo / Moricz Mate 3 :0
Marsi Marton Buganyi Mihajlo 3 :2
Nemeth Janos Konrad Peter 3 :0
Palosi Balasz Moricz Mate 3 :1
Nemeth Janos Buganyi Mihajlo 3 :2
Marsi Marton Moricz Mate 3 :1
Palosi Balasz Konrad Peter 3 :2

Round 8
2008-11-09
HiWay Grill Kapfenberg Linz   4:6
Molnar Csaba / Zombori David Grman Milan / Janci Tomas 0 :3
Zombori David Eren Ilhan 3 :0
Zenz Hannes Janci Tomas 0 :3
Molnar Csaba Grman Milan 3 :2
Zombori David Janci Tomas 0 :3
Molnar Csaba Eren Ilhan 2 :3
Zenz Hannes Grman Milan 0 :3
Molnar Csaba Janci Tomas 3 :2
Zombori David Grman Milan 3 :0
Zenz Hannes Eren Ilhan 1 :3

Round 8
2008-11-09
Oberwart Walter Wels   2:6
Nemeth Karoly / Varga Sandor Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 0 :3
Szabo Krisztian Demeter Lehel 0 :3
Nemeth Karoly Plattner Dominique 3 :0
Varga Sandor Pazsy Ferenc 0 :3
Nemeth Karoly Demeter Lehel 0 :3
Szabo Krisztian Pazsy Ferenc 1 :3
Varga Sandor Plattner Dominique 3 :0
Nemeth Karoly Pazsy Ferenc 1 :3

Round 8
2008-11-09
Lavamünd Wr. Neudorf   6:4
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Zahradnik Peter / Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Matschitsch Josef Dellmour Daniel 2 :3
Szabo Krisztian Kolodziejczyk Wojciech 3 :0
Zoltan Zoltan Zahradnik Peter 3 :1
Matschitsch Josef Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Zoltan Zoltan Dellmour Daniel 3 :1
Szabo Krisztian Zahradnik Peter 3 :0
Zoltan Zoltan Kolodziejczyk Wojciech 2 :3
Matschitsch Josef Zahradnik Peter 0 :3
Szabo Krisztian Dellmour Daniel 3 :0

Round 8
1970-01-01
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Stockerau Union   6:1
Gerold Gabor / Lengerov Kostadin Habesohn Dominik / Pattantyus Adam 3 :0
Simoner Christoph Habesohn Dominik 3 :2
Lengerov Kostadin Pattantyus Adam 3 :1
Gerold Gabor Kittenberger Hiroshi 3 :1
Simoner Christoph Pattantyus Adam 3 :2
Gerold Gabor Habesohn Dominik 3 :0
Lengerov Kostadin Kittenberger Hiroshi 2 :3


Round 9
2008-11-15
Walter Wels Lavamünd   6:3
Plattner Dominique Szabo Krisztian 0 :3
Pazsy Ferenc Matschitsch Josef 3 :0
Demeter Lehel Zoltan Zoltan 2 :3
Pazsy Ferenc Szabo Krisztian 3 :1
Plattner Dominique Zoltan Zoltan 0 :3
Demeter Lehel Matschitsch Josef 3 :0
Pazsy Ferenc Zoltan Zoltan 3 :0
Demeter Lehel Szabo Krisztian 3 :0
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 3 :1

Round 9
2008-11-15
Linz SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   2:6
Grman Milan / Janci Tomas Gerold Gabor / Lengerov Kostadin 0 :3
Eren Ilhan Gerold Gabor 0 :3
Janci Tomas Lengerov Kostadin 3 :1
Grman Milan Simoner Christoph 3 :2
Janci Tomas Gerold Gabor 2 :3
Eren Ilhan Simoner Christoph 2 :3
Grman Milan Lengerov Kostadin 2 :3
Janci Tomas Simoner Christoph 1 :3

Round 9
2008-11-15
Waizenkirchen HiWay Grill Kapfenberg   1:6
Buganyi Mihajlo / Moricz Mate Molnar Csaba / Zombori David 0 :3
Konrad Peter Zombori David 1 :3
Buganyi Mihajlo Zenz Hannes 3 :1
Moricz Mate Molnar Csaba 1 :3
Buganyi Mihajlo Zombori David 0 :3
Konrad Peter Molnar Csaba 1 :3
Moricz Mate Zenz Hannes 1 :3

Round 9
2008-11-15
Turnerschaft Innsbruck Oberwart   3:6
Gardos Krisztian / Storf Martin Nemeth Karoly / Varga Sandor 0 :3
Gardos Krisztian Nemeth Karoly 3 :2
Storf Martin Szabo Krisztian 3 :0
Maier Christoph Varga Sandor 1 :3
Storf Martin Nemeth Karoly 0 :3
Gardos Krisztian Varga Sandor 0 :3
Maier Christoph Szabo Krisztian 3 :0
Storf Martin Varga Sandor 2 :3
Maier Christoph Nemeth Karoly 0 :3

Round 9
2008-11-15
Linz-Froschberg AG Linz Altstadt   7:0
Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan Smola Igor / Strobel Moritz 3 :0
Feng Xiaoquan Korous Clemens 3 :0
Zhang Jie Strobel Moritz 3 :1
Fegerl Stefan Smola Igor 3 :0
Feng Xiaoquan Strobel Moritz 3 :0
Fegerl Stefan Korous Clemens 3 :0
Zhang Jie Smola Igor 3 :0

Round 9
2008-11-15
Mauthausen Langenlois   6:3
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Nemeth Janos / Marsi Marton 2 :3
Ding Yi Palosi Balasz 3 :0
Habesohn Mathias Marsi Marton 3 :2
Kinz-Presslmayer Bernhard Nemeth Janos 2 :3
Ding Yi Marsi Marton 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Palosi Balasz 3 :1
Habesohn Mathias Nemeth Janos 2 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Marsi Marton 3 :1
Ding Yi Nemeth Janos 3 :2

Round 9
2008-11-15
Stockerau Union Wr. Neudorf   6:2
Kittenberger Hiroshi / Pattantyus Adam Zahradnik Peter / Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Kittenberger Hiroshi Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Pattantyus Adam Dellmour Daniel 3 :1
Habesohn Dominik Zahradnik Peter 3 :0
Pattantyus Adam Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Kittenberger Hiroshi Zahradnik Peter 3 :2
Habesohn Dominik Dellmour Daniel 3 :2
Pattantyus Adam Zahradnik Peter 3 :0


Round 10
2008-11-16
Walter Wels SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   4:6
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Gerold Gabor / Lengerov Kostadin 1 :3
Plattner Dominique Simoner Christoph 1 :3
Pazsy Ferenc Lengerov Kostadin 3 :0
Demeter Lehel Gerold Gabor 3 :1
Pazsy Ferenc Simoner Christoph 3 :1
Plattner Dominique Gerold Gabor 0 :3
Demeter Lehel Lengerov Kostadin 2 :3
Pazsy Ferenc Gerold Gabor 2 :3
Demeter Lehel Simoner Christoph 3 :2
Plattner Dominique Lengerov Kostadin 1 :3

Round 10
2008-11-16
Linz Lavamünd   6:3
Grman Milan / Janci Tomas Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 3 :2
Eren Ilhan Szabo Krisztian 1 :3
Janci Tomas Matschitsch Josef 3 :0
Grman Milan Zoltan Zoltan 2 :3
Janci Tomas Szabo Krisztian 3 :2
Eren Ilhan Zoltan Zoltan 0 :3
Grman Milan Matschitsch Josef 3 :0
Janci Tomas Zoltan Zoltan 3 :2
Grman Milan Szabo Krisztian 3 :1

Round 10
2008-11-16
Waizenkirchen Oberwart   4:6
Buganyi Mihajlo / Konrad Peter Nemeth Karoly / Varga Sandor 0 :3
Konrad Peter Varga Sandor 0 :3
Gashi Egzon Nemeth Karoly 0 :3
Buganyi Mihajlo Szabo Krisztian 3 :0
Konrad Peter Nemeth Karoly 0 :3
Buganyi Mihajlo Varga Sandor 3 :0
Gashi Egzon Szabo Krisztian 0 :3
Buganyi Mihajlo Nemeth Karoly 3 :2
Konrad Peter Szabo Krisztian 3 :2
Gashi Egzon Varga Sandor 0 :3

Round 10
2008-11-16
Turnerschaft Innsbruck HiWay Grill Kapfenberg   3:6
Gardos Krisztian / Storf Martin Molnar Csaba / Zombori David 2 :3
Storf Martin Zenz Hannes 1 :3
Maier Christoph Zombori David 3 :2
Gardos Krisztian Molnar Csaba 1 :3
Storf Martin Zombori David 2 :3
Gardos Krisztian Zenz Hannes 3 :1
Maier Christoph Molnar Csaba 0 :3
Gardos Krisztian Zombori David 3 :1
Storf Martin Molnar Csaba 1 :3

Round 10
2008-11-16
Linz-Froschberg AG Langenlois   6:4
Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan Nemeth Janos / Marsi Marton 1 :3
Fegerl Stefan Palosi Balasz 3 :0
Feng Xiaoquan Marsi Marton 1 :3
Zhang Jie Nemeth Janos 3 :0
Fegerl Stefan Marsi Marton 2 :3
Zhang Jie Palosi Balasz 3 :0
Feng Xiaoquan Nemeth Janos 0 :3
Zhang Jie Marsi Marton 3 :0
Fegerl Stefan Nemeth Janos 3 :1
Feng Xiaoquan Palosi Balasz 3 :1

Round 10
2008-11-16
Mauthausen Linz Altstadt   7:0
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Smola Igor / Strobel Moritz 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Korous Clemens 3 :0
Ding Yi Smola Igor 3 :0
Habesohn Mathias Strobel Moritz 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Smola Igor 3 :0
Habesohn Mathias Korous Clemens 3 :0
Ding Yi Strobel Moritz 3 :0


Round 11
2008-12-06
HiWay Grill Kapfenberg Linz-Froschberg AG   5:5
Molnar Csaba / Zombori David Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan 3 :0
Zombori David Feng Xiaoquan 3 :2
Zenz Hannes Zhang Jie 0 :3
Molnar Csaba Fegerl Stefan 0 :3
Zombori David Zhang Jie 3 :1
Molnar Csaba Feng Xiaoquan 3 :2
Zenz Hannes Fegerl Stefan 0 :3
Molnar Csaba Zhang Jie 0 :3
Zombori David Fegerl Stefan 3 :1
Zenz Hannes Feng Xiaoquan 1 :3

Round 11
2008-12-06
Oberwart Mauthausen   4:6
Nemeth Karoly / Varga Sandor Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Nemeth Karoly Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Varga Sandor Habesohn Mathias 3 :1
Szabo Krisztian Ding Yi 0 :3
Varga Sandor Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Nemeth Karoly Ding Yi 3 :2
Szabo Krisztian Habesohn Mathias 2 :3
Varga Sandor Ding Yi 3 :1
Szabo Krisztian Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Nemeth Karoly Habesohn Mathias 1 :3

Round 11
2008-12-06
Lavamünd Waizenkirchen   5:5
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Buganyi Mihajlo / Moricz Mate 3 :0
Matschitsch Josef Konrad Peter 1 :3
Szabo Krisztian Moricz Mate 2 :3
Zoltan Zoltan Buganyi Mihajlo 0 :3
Matschitsch Josef Moricz Mate 0 :3
Zoltan Zoltan Konrad Peter 3 :0
Szabo Krisztian Buganyi Mihajlo 3 :0
Zoltan Zoltan Moricz Mate 3 :0
Matschitsch Josef Buganyi Mihajlo 0 :3
Szabo Krisztian Konrad Peter 3 :0

Round 11
2008-12-06
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Turnerschaft Innsbruck   6:2
Gerold Gabor / Simoner Christoph Gardos Krisztian / Storf Martin 3 :2
Lengerov Kostadin Gardos Krisztian 0 :3
Gerold Gabor Maier Christoph 3 :0
Simoner Christoph Storf Martin 3 :0
Gerold Gabor Gardos Krisztian 3 :0
Lengerov Kostadin Storf Martin 2 :3
Simoner Christoph Maier Christoph 3 :1
Gerold Gabor Storf Martin 3 :1

Round 11
2008-12-06
Stockerau Union Walter Wels   3:6
Kittenberger Hiroshi / Pattantyus Adam Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 3 :0
Kittenberger Hiroshi Demeter Lehel 2 :3
Pattantyus Adam Plattner Dominique 3 :1
Habesohn Dominik Pazsy Ferenc 2 :3
Pattantyus Adam Demeter Lehel 1 :3
Kittenberger Hiroshi Pazsy Ferenc 0 :3
Habesohn Dominik Plattner Dominique 3 :0
Pattantyus Adam Pazsy Ferenc 2 :3
Habesohn Dominik Demeter Lehel 0 :3

Round 11
2008-12-06
Wr. Neudorf Linz   1:6
Zahradnik Peter / Kolodziejczyk Wojciech Grman Milan / Janci Tomas 1 :3
Zahradnik Peter Eren Ilhan 1 :3
Dellmour Daniel Janci Tomas 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech Grman Milan 1 :3
Zahradnik Peter Janci Tomas 1 :3
Kolodziejczyk Wojciech Eren Ilhan 3 :0
Dellmour Daniel Grman Milan 0 :3

Round 11
2008-11-14
Linz Altstadt Langenlois   0:7
Smola Igor / Strobel Moritz Nemeth Janos / Marsi Marton 1 :3
Korous Clemens Nemeth Janos 0 :3
Smola Igor Palosi Balasz 1 :3
Strobel Moritz Marsi Marton 0 :3
Smola Igor Nemeth Janos 0 :3
Korous Clemens Marsi Marton 0 :3
Strobel Moritz Palosi Balasz 1 :3


Round 12
2008-12-07
HiWay Grill Kapfenberg Mauthausen   4:6
Molnar Csaba / Zombori David Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Zenz Hannes Habesohn Mathias 3 :2
Zombori David Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Molnar Csaba Ding Yi 1 :3
Zombori David Habesohn Mathias 1 :3
Zenz Hannes Ding Yi 0 :3
Molnar Csaba Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Zombori David Ding Yi 1 :3
Molnar Csaba Habesohn Mathias 3 :0
Zenz Hannes Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3

Round 12
2008-12-07
Oberwart Linz-Froschberg AG   1:6
Nemeth Karoly / Varga Sandor Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan 0 :3
Nemeth Karoly Feng Xiaoquan 3 :2
Szabo Krisztian Zhang Jie 1 :3
Varga Sandor Fegerl Stefan 0 :3
Nemeth Karoly Zhang Jie 1 :3
Varga Sandor Feng Xiaoquan 1 :3
Szabo Krisztian Fegerl Stefan 1 :3

Round 12
2008-12-07
Lavamünd Turnerschaft Innsbruck   6:3
Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan Gardos Krisztian / Storf Martin 3 :0
Matschitsch Josef Gardos Krisztian 1 :3
Szabo Krisztian Maier Christoph 3 :0
Zoltan Zoltan Storf Martin 3 :2
Szabo Krisztian Gardos Krisztian 1 :3
Matschitsch Josef Storf Martin 3 :2
Zoltan Zoltan Maier Christoph 2 :3
Szabo Krisztian Storf Martin 3 :0
Zoltan Zoltan Gardos Krisztian 3 :1

Round 12
2008-12-07
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz Waizenkirchen   6:1
Gerold Gabor / Lengerov Kostadin Konrad Peter / Moricz Mate 3 :0
Lengerov Kostadin Konrad Peter 3 :0
Simoner Christoph Moricz Mate 3 :0
Gerold Gabor Buganyi Mihajlo 3 :0
Lengerov Kostadin Moricz Mate 3 :1
Gerold Gabor Konrad Peter 1 :3
Simoner Christoph Buganyi Mihajlo 3 :0

Round 12
2008-12-07
Stockerau Union Linz   6:4
Kittenberger Hiroshi / Pattantyus Adam Grman Milan / Janci Tomas 1 :3
Habesohn Dominik Grman Milan 3 :2
Pattantyus Adam Eren Ilhan 3 :0
Kittenberger Hiroshi Janci Tomas 1 :3
Pattantyus Adam Grman Milan 3 :2
Habesohn Dominik Janci Tomas 3 :2
Kittenberger Hiroshi Eren Ilhan 1 :3
Pattantyus Adam Janci Tomas 3 :1
Kittenberger Hiroshi Grman Milan 1 :3
Habesohn Dominik Eren Ilhan 3 :2

Round 12
2008-12-07
Wr. Neudorf Walter Wels   2:6
Dellmour Daniel / Kolodziejczyk Wojciech Demeter Lehel / Pazsy Ferenc 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech Pazsy Ferenc 3 :1
Dellmour Daniel Plattner Dominique 2 :3
Zahradnik Peter Demeter Lehel 0 :3
Kolodziejczyk Wojciech Plattner Dominique 3 :0
Zahradnik Peter Pazsy Ferenc 0 :3
Dellmour Daniel Demeter Lehel 0 :3
Zahradnik Peter Plattner Dominique 1 :3


Round 13
2008-12-13
Waizenkirchen Stockerau Union   2:6
Konrad Peter / Moricz Mate Kittenberger Hiroshi / Pattantyus Adam 0 :3
Moricz Mate Kittenberger Hiroshi 2 :3
Konrad Peter Pattantyus Adam 1 :3
Buganyi Mihajlo Habesohn Dominik 3 :1
Moricz Mate Pattantyus Adam 0 :3
Buganyi Mihajlo Kittenberger Hiroshi 3 :1
Konrad Peter Habesohn Dominik 1 :3
Buganyi Mihajlo Pattantyus Adam 1 :3

Round 13
2008-12-13
Turnerschaft Innsbruck Wr. Neudorf   6:3
Gardos Krisztian / Storf Martin Zahradnik Peter / Kolodziejczyk Wojciech 3 :1
Maier Christoph Dellmour Daniel 3 :0
Storf Martin Kolodziejczyk Wojciech 1 :3
Gardos Krisztian Zahradnik Peter 3 :1
Maier Christoph Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Gardos Krisztian Dellmour Daniel 3 :0
Storf Martin Zahradnik Peter 3 :0
Gardos Krisztian Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Maier Christoph Zahradnik Peter 3 :0

Round 13
2008-12-13
Linz-Froschberg AG Lavamünd   2:6
Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 1 :3
Feng Xiaoquan Zoltan Zoltan 0 :3
Zhang Jie Matschitsch Josef 3 :0
Fegerl Stefan Szabo Krisztian 2 :3
Zhang Jie Zoltan Zoltan 2 :3
Feng Xiaoquan Szabo Krisztian 2 :3
Fegerl Stefan Matschitsch Josef 3 :0
Zhang Jie Szabo Krisztian 2 :3

Round 13
2008-12-13
Mauthausen SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   5:5
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Gerold Gabor / Lengerov Kostadin 1 :3
Habesohn Mathias Simoner Christoph 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Lengerov Kostadin 1 :3
Ding Yi Gerold Gabor 3 :2
Kinz-Presslmayer Bernhard Simoner Christoph 3 :0
Habesohn Mathias Gerold Gabor 0 :3
Ding Yi Lengerov Kostadin 3 :2
Kinz-Presslmayer Bernhard Gerold Gabor 3 :1
Ding Yi Simoner Christoph 3 :1
Habesohn Mathias Lengerov Kostadin 0 :3

Round 13
2008-12-13
Linz Altstadt HiWay Grill Kapfenberg   0:7
Korous Clemens / Mayrhauser Georg Molnar Csaba / Zombori David 0 :3
Korous Clemens Zombori David 0 :3
Smola Igor Zenz Hannes 0 :3
Mayrhauser Georg Molnar Csaba 1 :3
Smola Igor Zombori David 0 :3
Korous Clemens Molnar Csaba 0 :3
Mayrhauser Georg Zenz Hannes 0 :3

Round 13
2008-12-13
Langenlois Oberwart   6:2
Nemeth Janos / Marsi Marton Nemeth Karoly / Varga Sandor 3 :0
Marsi Marton Szabo Krisztian 3 :1
Palosi Balasz Varga Sandor 3 :2
Nemeth Janos Nemeth Karoly 3 :0
Marsi Marton Varga Sandor 0 :3
Nemeth Janos Szabo Krisztian 3 :0
Palosi Balasz Nemeth Karoly 1 :3
Nemeth Janos Varga Sandor 3 :1

Round 13
2008-10-24
Walter Wels Linz   6:2
Demeter Lehel / Pazsy Ferenc Grman Milan / Janci Tomas 3 :1
Plattner Dominique Grman Milan 0 :3
Pazsy Ferenc Eren Ilhan 3 :0
Demeter Lehel Janci Tomas 3 :0
Pazsy Ferenc Grman Milan 3 :1
Plattner Dominique Janci Tomas 0 :3
Demeter Lehel Eren Ilhan 3 :0
Pazsy Ferenc Janci Tomas 3 :0


Round 14
2008-12-14
Waizenkirchen Wr. Neudorf   5:5
Konrad Peter Zahradnik Peter 3 :1
Buganyi Mihajlo Demir Amel 2 :3
Moricz Mate Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Buganyi Mihajlo Zahradnik Peter 3 :0
Konrad Peter Kolodziejczyk Wojciech 3 :2
Moricz Mate Demir Amel 2 :3
Buganyi Mihajlo Kolodziejczyk Wojciech 0 :3
Moricz Mate Zahradnik Peter 3 :1
Konrad Peter Demir Amel 2 :3
Buganyi Mihajlo / Konrad Peter Zahradnik Peter / Kolodziejczyk Wojciech 3 :1

Round 14
2008-12-14
Turnerschaft Innsbruck Stockerau Union   6:4
Gardos Krisztian / Storf Martin Kittenberger Hiroshi / Pattantyus Adam 3 :2
Storf Martin Pattantyus Adam 0 :3
Gardos Krisztian Kittenberger Hiroshi 3 :1
Maier Christoph Habesohn Dominik 3 :2
Gardos Krisztian Pattantyus Adam 3 :1
Storf Martin Habesohn Dominik 2 :3
Maier Christoph Kittenberger Hiroshi 3 :0
Gardos Krisztian Habesohn Dominik 2 :3
Maier Christoph Pattantyus Adam 2 :3
Storf Martin Kittenberger Hiroshi 3 :0

Round 14
2008-12-14
Linz-Froschberg AG SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz   5:5
Fegerl Stefan / Feng Xiaoquan Gerold Gabor / Lengerov Kostadin 3 :2
Feng Xiaoquan Lengerov Kostadin 2 :3
Zhang Jie Gerold Gabor 0 :3
Fegerl Stefan Simoner Christoph 3 :1
Feng Xiaoquan Gerold Gabor 1 :3
Fegerl Stefan Lengerov Kostadin 3 :0
Zhang Jie Simoner Christoph 0 :3
Fegerl Stefan Gerold Gabor 1 :3
Feng Xiaoquan Simoner Christoph 3 :0
Zhang Jie Lengerov Kostadin 3 :1

Round 14
2008-12-14
Mauthausen Lavamünd   6:4
Habesohn Mathias / Kinz-Presslmayer Bernhard Szabo Krisztian / Zoltan Zoltan 1 :3
Habesohn Mathias Zoltan Zoltan 1 :3
Ding Yi Matschitsch Josef 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard Szabo Krisztian 2 :3
Ding Yi Zoltan Zoltan 3 :2
Habesohn Mathias Szabo Krisztian 1 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Matschitsch Josef 3 :0
Ding Yi Szabo Krisztian 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Zoltan Zoltan 3 :1
Habesohn Mathias Matschitsch Josef 3 :1

Round 14
2008-12-14
Linz Altstadt Oberwart   0:7
Korous Clemens / Mayrhauser Georg Nemeth Karoly / Varga Sandor 0 :3
Korous Clemens Varga Sandor 0 :3
Smola Igor Szabo Krisztian 0 :3
Mayrhauser Georg Nemeth Karoly 0 :3
Smola Igor Varga Sandor 0 :3
Korous Clemens Nemeth Karoly 0 :3
Mayrhauser Georg Szabo Krisztian 0 :3

Round 14
2008-12-14
Langenlois HiWay Grill Kapfenberg   5:5
Nemeth Janos / Marsi Marton Molnar Csaba / Zombori David 2 :3
Nemeth Janos Molnar Csaba 3 :0
Marsi Marton Zenz Hannes 3 :1
Palosi Balasz Zombori David 1 :3
Marsi Marton Molnar Csaba 3 :1
Nemeth Janos Zombori David 1 :3
Palosi Balasz Zenz Hannes 3 :0
Marsi Marton Zombori David 0 :3
Palosi Balasz Molnar Csaba 0 :3
Nemeth Janos Zenz Hannes 3 :0

Teams & Players

Teams Players
SPG Raika Ligist / Don Bosco Graz 1 GABOR Gerold , CHRISTOPH Simoner , KOSTADIN Lengerov
Walter Wels 1 LEHEL Demeter , FERENC Pazsy , DOMINIQUE Plattner
Mauthausen 1 YI Ding , BERNHARD Kinz-Presslmayer , MATHIAS Habesohn
Linz-Froschberg AG 1 STEFAN Fegerl , JIE Zhang , XIAOQUAN Feng
HiWay Grill Kapfenberg 1 CSABA Molnar , DAVID Zombori , HANNES Zenz
Lavamünd 1 KRISZTIAN Szabo , ZOLTAN Zoltan , JUN. Matschitsch Josef
Langenlois 1 MARTON Marsi , JANOS Nemeth , BALASZ Palosi
Stockerau Union 1 ADAM Pattantyus , DOMINIK Habesohn , HIROSHI Kittenberger
Oberwart 1 SANDOR Varga , KAROLY Nemeth , KRISZTIAN Szabo
Linz Waldegg TOMAS Janci , MILAN Grman , ILHAN Eren
Turnerschaft Innsbruck 1 KRISZTIAN Gardos , CHRISTOPH Maier , MARTIN Storf , STEFAN Leitgeb
Wr. Neudorf 1 WOJCIECH Kolodziejczyk , PETER Zahradnik , DANIEL Dellmour , AMEL Demir
Waizenkirchen 1 MIHAJLO Buganyi , MATE Moricz , PETER Konrad , CHRISTIAN Mitterndorfer , ROBERT Schauer , EGZON Gashi
Linz Altstadt 1 IGOR Smola , MORITZ Strobel , CLEMENS Korous , AGRON Barlovic , GEORG Mayrhauser