contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Damen-Bundesliga 2019/2020

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 7 7 0 0 30 13 17 28
2. Villach 7 6 1 0 32 11 21 23
3. LZ Froschberg 7 5 2 0 27 17 10 23
4. SC Ossiachersee Bodensdorf 7 4 3 0 27 16 11 18
5. Linz AG Froschberg 7 2 5 0 19 25 -6 16
6. SG Übelbach/Don Bosco 7 3 4 0 15 28 -13 16
7. ESV Bruck/Mur 7 1 6 0 14 28 -14 11
8. TTC Raiba Kirchbichl 7 0 7 0 8 34 -26 9
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 6 6 0 0 25 12 13 25
2. Villach 6 6 0 0 31 6 25 22
3. LZ Froschberg 6 4 2 0 23 14 9 20
4. SC Ossiachersee Bodensdorf 6 3 3 0 21 16 5 15
5. Linz AG Froschberg 6 2 4 0 16 21 -5 15
6. SG Übelbach/Don Bosco 6 3 3 0 15 22 -7 15
7. ESV Bruck/Mur 6 0 6 0 8 28 -20 8
8. TTC Raiba Kirchbichl 6 0 6 0 8 28 -20 8
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 5 5 0 0 21 10 11 22
2. Villach 5 5 0 0 25 6 19 19
3. LZ Froschberg 5 3 2 0 18 13 5 17
4. Linz AG Froschberg 5 2 3 0 14 17 -3 14
5. SG Übelbach/Don Bosco 5 3 2 0 13 18 -5 14
6. SC Ossiachersee Bodensdorf 5 2 3 0 17 14 3 12
7. TTC Raiba Kirchbichl 5 0 5 0 8 22 -14 7
8. ESV Bruck/Mur 5 0 5 0 7 23 -16 7
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 4 4 0 0 17 7 10 19
2. Villach 4 4 0 0 19 6 13 16
3. LZ Froschberg 4 2 2 0 13 12 1 14
4. Linz AG Froschberg 4 2 2 0 11 13 -2 13
5. SC Ossiachersee Bodensdorf 4 2 2 0 14 10 4 11
6. SG Übelbach/Don Bosco 4 2 2 0 9 15 -6 11
7. ESV Bruck/Mur 4 0 4 0 7 17 -10 6
8. TTC Raiba Kirchbichl 4 0 4 0 7 17 -10 6
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 3 3 0 0 12 6 6 16
2. Villach 3 3 0 0 14 5 9 13
3. LZ Froschberg 3 2 1 0 12 7 5 13
4. Linz AG Froschberg 3 2 1 0 10 8 2 12
5. SC Ossiachersee Bodensdorf 3 1 2 0 9 9 0 8
6. SG Übelbach/Don Bosco 3 1 2 0 5 13 -8 8
7. ESV Bruck/Mur 3 0 3 0 6 12 -6 5
8. TTC Raiba Kirchbichl 3 0 3 0 5 13 -8 5
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 2 2 0 0 8 4 4 13
2. LZ Froschberg 2 2 0 0 9 3 6 12
3. Linz AG Froschberg 2 2 0 0 8 4 4 11
4. Villach 2 2 0 0 10 2 8 10
5. SC Ossiachersee Bodensdorf 2 0 2 0 4 8 -4 5
6. SG Übelbach/Don Bosco 2 0 2 0 1 11 -10 5
7. ESV Bruck/Mur 2 0 2 0 4 8 -4 4
8. TTC Raiba Kirchbichl 2 0 2 0 4 8 -4 4
  Team PL W L D + - +-  
1. Linz-Froschberg AG 1 1 0 0 4 2 2 10
2. LZ Froschberg 1 1 0 0 4 2 2 9
3. Linz AG Froschberg 1 1 0 0 4 2 2 8
4. Villach 1 1 0 0 6 0 6 7
5. SC Ossiachersee Bodensdorf 1 0 1 0 2 4 -2 4
6. SG Übelbach/Don Bosco 1 0 1 0 0 6 -6 4
7. ESV Bruck/Mur 1 0 1 0 2 4 -2 3
8. TTC Raiba Kirchbichl 1 0 1 0 2 4 -2 3

Results

Round 1
2019-09-28 13:00
Linz AG Froschberg ESV Bruck/Mur   4:2
Kallberg Christina Tomazic Katja 3 :0
Baltusyte Margarita Galitschitsch Nicole 0 :3
Magyorosi Ana Larisa Oppelz Teresa 3 :1
Kallberg Christina Galitschitsch Nicole 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Tomazic Katja 1 :3
Baltusyte Margarita Oppelz Teresa 3 :0

Round 1
2019-09-28 13:00
SG Übelbach/Don Bosco Villach   0:6
Baskarad Ivona Kiritsa Liudmila 0 :3
Storer Lisa Liu Yuan 0 :3
Welkhammer Melanie Solja Amelie 0 :3
Baskarad Ivona Liu Yuan 0 :3
Welkhammer Melanie Kiritsa Liudmila 0 :3
Storer Lisa Solja Amelie 0 :3

Round 1
2019-09-28 13:00
LZ Froschberg SC Ossiachersee Bodensdorf   4:2
Mischek Karoline Strazar Katarina 3 :1
Payet Denise Vovk Aleksandra 1 :3
Ho Tin Tin Burgar Spela 3 :0
Mischek Karoline Vovk Aleksandra 3 :1
Ho Tin Tin Strazar Katarina 1 :3
Payet Denise Burgar Spela 3 :0


Round 2
2019-09-28 16:00
TTC Raiba Kirchbichl Linz AG Froschberg   2:4
Fuchs Sandra Magyorosi Ana Larisa 0 :3
Genser Elena Baltusyte Margarita 0 :3
Fuchs Lisa w.o. 3 :0
Fuchs Sandra Baltusyte Margarita 0 :3
Fuchs Lisa Magyorosi Ana Larisa 0 :3
Genser Elena w.o. 3 :0

Round 2
2019-09-28 16:00
Linz-Froschberg AG ESV Bruck/Mur   4:2
Bergström Linda Oppelz Teresa 3 :0
Leitner Selina Galitschitsch Nicole 0 :3
Kallberg Christina Tomazic Katja 3 :0
Bergström Linda Galitschitsch Nicole 3 :1
Kallberg Christina Oppelz Teresa 3 :0
Leitner Selina Tomazic Katja 2 :3

Round 2
2019-09-28 16:00
SG Übelbach/Don Bosco LZ Froschberg   1:5
Welkhammer Melanie Payet Denise 1 :3
Baskarad Ivona Mischek Karoline 0 :3
Storer Lisa Ho Tin Tin 0 :3
Welkhammer Melanie Mischek Karoline 1 :3
Storer Lisa Payet Denise 0 :3
Baskarad Ivona Maienburg Aurelie 3 :0

Round 2
2019-09-28 16:00
Villach SC Ossiachersee Bodensdorf   4:2
Liu Yuan Vovk Aleksandra 3 :0
Solja Amelie Strazar Katarina 3 :0
Kiritsa Liudmila Burgar Spela 3 :0
Liu Yuan Strazar Katarina 3 :0
Kiritsa Liudmila Vovk Aleksandra 2 :3
Solja Amelie Burgar Spela 2 :3


Round 3
2019-09-29 10:00
LZ Froschberg Villach   3:4
Mischek Karoline Kiritsa Liudmila 3 :1
Payet Denise Solja Amelie 0 :3
Ho Tin Tin Liu Yuan 2 :3
Mischek Karoline Solja Amelie 3 :1
Ho Tin Tin Kiritsa Liudmila 3 :0
Payet Denise Liu Yuan 0 :3
Mischek Karoline / Ho Tin Tin Solja Amelie / Liu Yuan 2 :3

Round 3
2019-09-26 14:00
Linz AG Froschberg Linz-Froschberg AG   2:4
Kallberg Christina Bergström Linda 3 :1
Leitner Selina Polcanova Sofia 0 :3
Magyorosi Ana Larisa Reiter Romy Josefa 3 :0
Kallberg Christina Polcanova Sofia 0 :3
Magyorosi Ana Larisa Bergström Linda 0 :3
Leitner Selina Reiter Romy Josefa 1 :3

Round 3
2019-10-19 13:00
SC Ossiachersee Bodensdorf TTC Raiba Kirchbichl   5:1
Vovk Aleksandra Fuchs Sandra 3 :1
Strazar Katarina Fuchs Lisa 3 :2
Burgar Spela Genser Elena 3 :0
Vovk Aleksandra Fuchs Lisa 3 :1
Burgar Spela Fuchs Sandra 2 :3
Strazar Katarina Genser Elena 3 :0

Round 3
2019-10-19 13:00
ESV Bruck/Mur SG Übelbach/Don Bosco   2:4
Galitschitsch Nicole Storer Lisa 3 :0
Oppelz Teresa Welkhammer Melanie 1 :3
Tomazic Katja Baskarad Ivona 0 :3
Galitschitsch Nicole Welkhammer Melanie 3 :2
Tomazic Katja Storer Lisa 1 :3
Oppelz Teresa Baskarad Ivona 0 :3


Round 4
2019-09-29
Villach Linz AG Froschberg   5:1
Kiritsa Liudmila Kallberg Christina 3 :1
Liu Yuan Baltusyte Margarita 3 :0
Solja Amelie Magyorosi Ana Larisa 3 :2
Liu Yuan Kallberg Christina 1 :3
Kiritsa Liudmila Magyorosi Ana Larisa 3 :0
Solja Amelie Baltusyte Margarita 3 :1

Round 4
2019-09-26
LZ Froschberg Linz-Froschberg AG   1:5
Ho Tin Tin Bergström Linda 1 :3
Mischek Karoline Polcanova Sofia 1 :3
Maienburg Aurelie Leitner Selina 0 :3
Ho Tin Tin Polcanova Sofia 1 :3
Maienburg Aurelie Bergström Linda 0 :0
Mischek Karoline Leitner Selina 3 :0
Payet Denise Bergström Linda 0 :3

Round 4
2019-10-19 16:00
TTC Raiba Kirchbichl SG Übelbach/Don Bosco   2:4
Fuchs Sandra Welkhammer Melanie 3 :1
Fuchs Lisa Baskarad Ivona 0 :3
Genser Elena Storer Lisa 0 :3
Fuchs Sandra Baskarad Ivona 0 :3
Genser Elena Welkhammer Melanie 0 :3
Fuchs Lisa Storer Lisa 3 :1

Round 4
2019-10-19 16:00
SC Ossiachersee Bodensdorf ESV Bruck/Mur   5:1
Strazar Katarina Oppelz Teresa 3 :1
Vovk Aleksandra Galitschitsch Nicole 3 :2
Burgar Spela Tomazic Katja 3 :0
Strazar Katarina Galitschitsch Nicole 0 :3
Burgar Spela Oppelz Teresa 3 :2
Vovk Aleksandra Tomazic Katja 3 :0


Round 5
2019-11-23 13:00
SC Ossiachersee Bodensdorf Linz-Froschberg AG   3:4
Vovk Aleksandra Kallberg Christina 0 :3
Burgar Spela Bergström Linda 0 :3
Strazar Katarina Oberfichtner Christine 3 :0
Vovk Aleksandra Bergström Linda 1 :3
Strazar Katarina Kallberg Christina 3 :2
Burgar Spela Oberfichtner Christine 3 :0
Vovk Aleksandra / Strazar Katarina Bergström Linda / Kallberg Christina 1 :3

Round 5
2019-11-23 13:00
Linz AG Froschberg SG Übelbach/Don Bosco   3:4
Magyorosi Ana Larisa Welkhammer Melanie 1 :3
Bunzenberger Sophie Baskarad Ivona 0 :3
Leitner Selina Storer Lisa 3 :2
Magyorosi Ana Larisa Baskarad Ivona 3 :1
Leitner Selina Welkhammer Melanie 3 :2
Bunzenberger Sophie Storer Lisa 1 :3
Magyorosi Ana Larisa / Leitner Selina Baskarad Ivona / Storer Lisa 0 :3

Round 5
2019-11-23 13:00
ESV Bruck/Mur Villach   0:6
Oppelz Teresa Solja Amelie 1 :3
Galitschitsch Nicole Kiritsa Liudmila 2 :3
Tomazic Katja Liu Yuan 0 :3
Oppelz Teresa Kiritsa Liudmila 0 :3
Tomazic Katja Solja Amelie 0 :3
Galitschitsch Nicole Liu Yuan 0 :3

Round 5
2019-11-23 13:00
LZ Froschberg TTC Raiba Kirchbichl   5:1
Mischek Karoline Fuchs Lisa 3 :0
Diendorfer Ines Fuchs Sandra 2 :3
Payet Denise Genser Elena 3 :0
Mischek Karoline Fuchs Sandra 3 :0
Payet Denise Fuchs Lisa 3 :1
Diendorfer Ines Genser Elena 3 :0


Round 6
2019-11-23 16:00
SC Ossiachersee Bodensdorf Linz AG Froschberg   4:2
Vovk Aleksandra Leitner Selina 3 :1
Strazar Katarina Magyorosi Ana Larisa 2 :3
Burgar Spela Bunzenberger Sophie 3 :0
Vovk Aleksandra Magyorosi Ana Larisa 3 :1
Burgar Spela Leitner Selina 2 :3
Strazar Katarina Bunzenberger Sophie 3 :0

Round 6
2019-11-23 16:00
Linz-Froschberg AG SG Übelbach/Don Bosco   4:2
Bergström Linda Storer Lisa 3 :1
Oberfichtner Christine Welkhammer Melanie 1 :3
Kallberg Christina Baskarad Ivona 3 :1
Bergström Linda Welkhammer Melanie 3 :0
Kallberg Christina Storer Lisa 3 :1
Oberfichtner Christine Baskarad Ivona 0 :3

Round 6
2019-11-23 16:00
Villach TTC Raiba Kirchbichl   6:0
Liu Yuan Fuchs Lisa 3 :0
Solja Amelie Fuchs Sandra 3 :0
Kiritsa Liudmila Genser Elena 3 :0
Liu Yuan Fuchs Sandra 3 :1
Kiritsa Liudmila Fuchs Lisa 3 :0
Solja Amelie Genser Elena 3 :0

Round 6
2019-11-23 16:00
ESV Bruck/Mur LZ Froschberg   1:5
Galitschitsch Nicole Payet Denise 2 :3
Tomazic Katja Mischek Karoline 0 :3
Oppelz Teresa Diendorfer Ines 0 :3
Galitschitsch Nicole Mischek Karoline 0 :3
Oppelz Teresa Payet Denise 2 :3
Tomazic Katja Diendorfer Ines 3 :2


Round 7
2019-12-10 13:00
Linz-Froschberg AG Villach   5:1
Bergström Linda Liu Yuan 3 :2
Baltusyte Margarita Kiritsa Liudmila 3 :0
Kallberg Christina Solja Amelie 3 :2
Bergström Linda Kiritsa Liudmila 3 :0
Kallberg Christina Liu Yuan 2 :3
Baltusyte Margarita Solja Amelie 3 :2

Round 7
2019-09-27 14:00
Linz AG Froschberg LZ Froschberg   3:4
Bunzenberger Sophie Mischek Karoline 0 :3
Kallberg Christina Ho Tin Tin 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Payet Denise 2 :3
Kallberg Christina Mischek Karoline 3 :2
Magyorosi Ana Larisa Ho Tin Tin 3 :0
Kallberg Christina / Magyorosi Ana Larisa Mischek Karoline / Ho Tin Tin 0 :3
Bunzenberger Sophie Maienburg Aurelie 0 :3

Round 7
2019-10-20
TTC Raiba Kirchbichl ESV Bruck/Mur   0:6
Fuchs Sandra Tomazic Katja 2 :3
Genser Elena Galitschitsch Nicole 0 :3
Fuchs Lisa Oppelz Teresa 2 :3
Fuchs Sandra Galitschitsch Nicole 1 :3
Fuchs Lisa Tomazic Katja 0 :3
Genser Elena Oppelz Teresa 0 :3

Round 7
2019-11-23 09:45
SG Übelbach/Don Bosco SC Ossiachersee Bodensdorf   0:6
Baskarad Ivona Vovk Aleksandra 2 :3
Welkhammer Melanie Strazar Katarina 0 :3
Storer Lisa Burgar Spela 0 :3
Baskarad Ivona Strazar Katarina 2 :3
Storer Lisa Vovk Aleksandra 0 :3
Welkhammer Melanie Burgar Spela 2 :3

Teams & Players

Teams Players
Linz-Froschberg AG LINDA Bergström , CHRISTINA Kallberg , SOFIA Polcanova , MARGARITA Baltusyte , JOSEFA Reiter Romy , SELINA Leitner , CHRISTINE Oberfichtner
Villach YUAN Liu , AMELIE Solja , LIUDMILA Kiritsa
LZ Froschberg KAROLINE Mischek , DENISE Payet , TIN Ho Tin , INES Diendorfer , AURELIE Maienburg
SC Ossiachersee Bodensdorf ALEKSANDRA Vovk , KATARINA Strazar , SPELA Burgar
Linz AG Froschberg CHRISTINA Kallberg , LARISA Magyorosi Ana , MARGARITA Baltusyte , SELINA Leitner , SOPHIE Bunzenberger
SG Übelbach/Don Bosco IVONA Baskarad , MELANIE Welkhammer , LISA Storer
ESV Bruck/Mur NICOLE Galitschitsch , KATJA Tomazic , TERESA Oppelz
TTC Raiba Kirchbichl SANDRA Fuchs , LISA Fuchs , ELENA Genser

Latest Tweets by ittfworld