contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Damen-Bundesliga 2018/2019

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 8 7 0 1 31 11 20 28
2. SPG Linz 8 5 1 2 27 17 10 26
3. HiWay Grill Kapfenberg 8 5 1 2 28 17 11 25
4. Walter Wels 8 4 3 1 23 19 4 24
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 8 3 5 0 19 24 -5 18
6. Badener AC 8 2 5 1 18 26 -8 17
7. Oberwart 8 2 5 1 17 26 -9 16
8. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 8 1 5 2 17 27 -10 15
9. Turnerschaft Innsbruck 8 2 6 0 15 28 -13 14
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 7 6 0 1 27 9 18 25
2. HiWay Grill Kapfenberg 7 5 0 2 26 13 13 24
3. SPG Linz 7 4 1 2 23 15 8 23
4. Walter Wels 7 3 3 1 19 17 2 21
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 7 3 4 0 17 20 -3 17
6. Oberwart 7 2 4 1 15 22 -7 15
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 8 1 5 2 17 27 -10 15
8. Badener AC 7 1 5 1 14 25 -11 14
9. Turnerschaft Innsbruck 7 2 5 0 14 24 -10 13
  Team PL W L D + - +-  
1. HiWay Grill Kapfenberg 7 5 0 2 26 13 13 24
2. SG Stockerau 6 5 0 1 23 9 14 22
3. SPG Linz 6 4 0 2 22 11 11 22
4. Walter Wels 6 2 3 1 15 16 -1 18
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 6 3 3 0 15 16 -1 16
6. Badener AC 6 1 4 1 14 21 -7 13
7. Oberwart 6 2 4 0 12 19 -7 13
8. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 7 1 5 1 14 24 -10 13
9. Turnerschaft Innsbruck 6 1 5 0 10 22 -12 10
  Team PL W L D + - +-  
1. SG Stockerau 6 5 0 1 23 9 14 22
2. HiWay Grill Kapfenberg 6 4 0 2 22 11 11 21
3. SPG Linz 5 3 0 2 18 9 9 19
4. Walter Wels 5 1 3 1 11 16 -5 15
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 5 2 3 0 11 14 -3 13
6. Badener AC 5 1 3 1 12 17 -5 12
7. Oberwart 5 2 3 0 10 15 -5 12
8. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 6 1 4 1 12 20 -8 12
9. Turnerschaft Innsbruck 5 1 4 0 10 18 -8 9
  Team PL W L D + - +-  
1. HiWay Grill Kapfenberg 5 4 0 1 19 8 11 19
2. SG Stockerau 5 4 0 1 19 8 11 19
3. SPG Linz 4 3 0 1 15 6 9 17
4. Walter Wels 4 1 2 1 9 12 -3 14
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 4 2 2 0 10 10 0 12
6. Oberwart 5 2 3 0 10 15 -5 12
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 5 1 3 1 10 16 -6 11
8. Badener AC 4 0 3 1 8 15 -7 9
9. Turnerschaft Innsbruck 4 0 4 0 6 16 -10 6
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Linz 4 3 0 1 15 6 9 17
2. HiWay Grill Kapfenberg 4 3 0 1 15 6 9 16
3. SG Stockerau 4 3 0 1 15 7 8 16
4. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 3 2 1 0 9 6 3 11
5. Oberwart 4 2 2 0 9 11 -2 11
6. Walter Wels 3 0 2 1 5 11 -6 11
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 4 1 3 0 7 13 -6 9
8. Badener AC 3 0 3 0 5 12 -7 7
9. Turnerschaft Innsbruck 3 0 3 0 4 12 -8 5
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Linz 3 2 0 1 11 5 6 14
2. HiWay Grill Kapfenberg 3 2 0 1 11 4 7 13
3. SG Stockerau 3 2 0 1 11 6 5 13
4. Oberwart 3 2 1 0 8 7 1 10
5. Walter Wels 2 0 1 1 4 7 -3 10
6. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 2 1 1 0 5 4 1 8
7. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 3 1 2 0 5 9 -4 8
8. Badener AC 2 0 2 0 3 8 -5 6
9. Turnerschaft Innsbruck 3 0 3 0 4 12 -8 5
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Linz 2 2 0 0 8 2 6 12
2. SG Stockerau 2 2 0 0 8 3 5 11
3. HiWay Grill Kapfenberg 2 1 0 1 7 3 4 10
4. Walter Wels 1 0 0 1 3 3 0 9
5. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 1 0 0 4 0 4 7
6. Oberwart 2 1 1 0 4 5 -1 7
7. Badener AC 2 0 2 0 3 8 -5 6
8. ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 2 0 2 0 1 8 -7 5
9. Turnerschaft Innsbruck 2 0 2 0 2 8 -6 4
  Team PL W L D + - +-  
1. SPG Linz 1 1 0 0 4 2 2 9
2. HiWay Grill Kapfenberg 1 1 0 0 4 0 4 8
3. SG Stockerau 1 1 0 0 4 2 2 8
4. SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1 1 0 0 4 0 4 7
5. Badener AC 1 0 1 0 2 4 -2 5
6. Oberwart 1 0 1 0 0 4 -4 4
8. Turnerschaft Innsbruck 1 0 1 0 2 4 -2 3

Results

Round 1
2018-09-09 16:00
SPG Linz Badener AC   4:2
Pistej Lubomir Kapolnek Narayan 3 :2
Slatinsek Uros Levenko Andreas 0 :3
Grininger Thomas Kenzhigulov Aidos 2 :3
Grininger Thomas / Pistej Lubomir Levenko Andreas / Kenzhigulov Aidos 3 :1
Pistej Lubomir Levenko Andreas 3 :0
Slatinsek Uros Kapolnek Narayan 3 :1

Round 1
2018-09-09 13:30
Oberwart SolexConsult TTC Wiener Neustadt   0:4
Habesohn Dominik Chen Alexander 1 :3
Kovac Borna Petö Zsolt 2 :3
Habesohn Mathias Storf Martin 0 :3
Habesohn Mathias / Kovac Borna Storf Martin / Petö Zsolt 0 :3

Round 1
2018-09-09 16:00
HiWay Grill Kapfenberg ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:0
Simoner Christoph Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Kojic Frane Tomislav Pfeffer Simon 3 :1
Vorcnik David Lu Kaiyang 3 :0
Simoner Christoph / Vorcnik David Lu Kaiyang / Pfeffer Simon 3 :1


Round 2
2018-09-30 15:00
SG Stockerau ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:1
Didukh Oleksandr Pfeffer Simon 3 :1
Chen Weixing Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Serdaroglu David Lu Kaiyang 0 :3
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Lu Kaiyang / Pfeffer Simon 3 :0
Didukh Oleksandr Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2

Round 2
2018-09-30
Walter Wels HiWay Grill Kapfenberg   3:3
Szudi Adam Kojic Frane Tomislav 0 :3
Kozul Deni Simoner Christoph 3 :1
Friedrich Christian Vorcnik David 3 :2
Friedrich Christian / Szudi Adam Vorcnik David / Simoner Christoph 2 :3
Kozul Deni Kojic Frane Tomislav 2 :3
Szudi Adam Simoner Christoph 3 :2

Round 2
2018-09-30 15:00
Badener AC Oberwart   1:4
Kenzhigulov Aidos Kovac Borna 1 :3
Levenko Andreas Habesohn Dominik 3 :1
Kapolnek Narayan Habesohn Mathias 0 :3
Kapolnek Narayan / Kenzhigulov Aidos Kovac Borna / Habesohn Mathias 1 :3
Kenzhigulov Aidos Habesohn Dominik 0 :3

Round 2
2018-09-30 16:00
Turnerschaft Innsbruck SPG Linz   0:4
Leitgeb Stefan Slatinsek Uros 0 :3
Gardos Krisztian Pistej Lubomir 0 :3
Maier Christoph Grininger Thomas 1 :3
Leitgeb Stefan / Maier Christoph Pistej Lubomir / Grininger Thomas 0 :3


Round 3
2018-10-07 16:00
SPG Linz SG Stockerau   3:3
Pistej Lubomir Chen Weixing 3 :1
Grininger Thomas Didukh Oleksandr 0 :3
Slatinsek Uros Serdaroglu David 3 :0
Pistej Lubomir / Slatinsek Uros Serdaroglu David / Didukh Oleksandr 1 :3
Pistej Lubomir Didukh Oleksandr 3 :1
Grininger Thomas Chen Weixing 0 :3

Round 3
2018-10-07 13:30
Oberwart Turnerschaft Innsbruck   4:2
Habesohn Dominik Leitgeb Stefan 3 :0
Kovac Borna Alkhadrawi Ali Noor M 2 :3
Habesohn Mathias Gardos Krisztian 2 :3
Habesohn Mathias / Kovac Borna Gardos Krisztian / Alkhadrawi Ali Noor M 3 :0
Habesohn Dominik Alkhadrawi Ali Noor M 3 :1
Kovac Borna Leitgeb Stefan 3 :1

Round 3
2018-10-07 16:00
HiWay Grill Kapfenberg SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:1
Kojic Frane Tomislav Petö Zsolt 3 :1
Simoner Christoph Chen Alexander 3 :2
Vorcnik David Storf Martin 0 :3
Vorcnik David / Simoner Christoph Petö Zsolt / Storf Martin 3 :1
Kojic Frane Tomislav Chen Alexander 3 :1

Round 3
2018-10-07 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Walter Wels   4:1
Pfeffer Simon Szudi Adam 3 :1
Lu Kaiyang Kozul Deni 3 :1
Kinz-Presslmayer Bernhard Plattner Dominique 0 :3
Pfeffer Simon / Kinz-Presslmayer Bernhard Szudi Adam / Plattner Dominique 3 :0
Pfeffer Simon Kozul Deni 3 :1


Round 4
2018-10-14 15:00
SG Stockerau Walter Wels   4:1
Didukh Oleksandr Friedrich Christian 3 :1
Chen Weixing Szudi Adam 3 :0
Serdaroglu David Kozul Deni 0 :3
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Kozul Deni / Szudi Adam 3 :2
Didukh Oleksandr Szudi Adam 3 :2

Round 4
2018-10-14 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:2
Petö Zsolt w.o. 3 :0
Storf Martin Pfeffer Simon 0 :3
Chen Alexander Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :1
Petö Zsolt / Chen Alexander Pfeffer Simon / Kinz-Presslmayer Bernhard 2 :3
Petö Zsolt Pfeffer Simon 3 :0
Storf Martin w.o. 3 :0

Round 4
2018-10-14 15:00
Badener AC HiWay Grill Kapfenberg   2:4
Levenko Andreas Simoner Christoph 3 :0
Kapolnek Narayan Kojic Frane Tomislav 0 :3
Kenzhigulov Aidos Vorcnik David 0 :3
Kenzhigulov Aidos / Kapolnek Narayan Vorcnik David / Simoner Christoph 0 :3
Levenko Andreas Kojic Frane Tomislav 3 :1
Kapolnek Narayan Simoner Christoph 0 :3

Round 4
2018-10-13 15:00
SPG Linz Oberwart   4:1
Pistej Lubomir Kovac Borna 3 :2
Slatinsek Uros Habesohn Dominik 2 :3
Grininger Thomas Habesohn Mathias 3 :0
Pistej Lubomir / Grininger Thomas Kovac Borna / Habesohn Mathias 3 :2
Pistej Lubomir Habesohn Dominik 3 :0


Round 5
2018-10-21 13:30
Oberwart SG Stockerau   1:4
Habesohn Dominik Chen Weixing 1 :3
Kovac Borna Didukh Oleksandr 3 :0
Habesohn Mathias Serdaroglu David 0 :3
Habesohn Mathias / Kovac Borna Serdaroglu David / Didukh Oleksandr 2 :3
Habesohn Dominik Didukh Oleksandr 0 :3

Round 5
2018-12-08 16:00
HiWay Grill Kapfenberg Turnerschaft Innsbruck   4:2
Kojic Frane Tomislav Gardos Krisztian 3 :0
Simoner Christoph Alkhadrawi Ali Noor M 2 :3
Vorcnik David Leitgeb Stefan 0 :3
Simoner Christoph / Vorcnik David Alkhadrawi Ali Noor M / Leitgeb Stefan 3 :1
Kojic Frane Tomislav Alkhadrawi Ali Noor M 3 :2
Simoner Christoph Gardos Krisztian 3 :1

Round 5
2018-10-21 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen Badener AC   3:3
Pfeffer Simon Kapolnek Narayan 3 :0
Kukla Johannes Levenko Andreas 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Kenzhigulov Aidos 3 :0
Pfeffer Simon / Kinz-Presslmayer Bernhard Levenko Andreas / Kenzhigulov Aidos 3 :0
Pfeffer Simon Levenko Andreas 0 :3
Kukla Johannes Kapolnek Narayan 0 :3

Round 5
2018-10-21 16:00
Walter Wels SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:1
Kozul Deni Chen Alexander 3 :0
Friedrich Christian Petö Zsolt 2 :3
Szudi Adam Storf Martin 3 :0
Szudi Adam / Plattner Dominique Petö Zsolt / Storf Martin 3 :0
Kozul Deni Petö Zsolt 3 :2


Round 6
2018-11-04 15:00
SG Stockerau SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:1
Serdaroglu David Petö Zsolt 1 :3
Chen Weixing w.o. 3 :0
Didukh Oleksandr Storf Martin 3 :1
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Petö Zsolt / Storf Martin 3 :2
Serdaroglu David w.o. 3 :0

Round 6
2018-11-04 15:00
Badener AC Walter Wels   4:2
Levenko Andreas Friedrich Christian 3 :1
Ahmadian Amin Kozul Deni 3 :2
Kapolnek Narayan Szudi Adam 1 :3
Kapolnek Narayan / Ahmadian Amin Szudi Adam / Kozul Deni 1 :3
Levenko Andreas Kozul Deni 3 :2
Ahmadian Amin Friedrich Christian 3 :1

Round 6
2018-11-04 16:00
Turnerschaft Innsbruck ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   4:2
Leitgeb Stefan w.o. 3 :0
Gardos Krisztian Pfeffer Simon 0 :3
Alkhadrawi Ali Noor M Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :0
Alkhadrawi Ali Noor M / Leitgeb Stefan Pfeffer Simon / Kinz-Presslmayer Bernhard 3 :2
Leitgeb Stefan Pfeffer Simon 0 :3
Gardos Krisztian w.o. 3 :0

Round 6
2018-11-04 16:00
SPG Linz HiWay Grill Kapfenberg   3:3
Pistej Lubomir Vorcnik David 3 :0
Grininger Thomas Simoner Christoph 1 :3
Slatinsek Uros Kojic Frane Tomislav 2 :3
Slatinsek Uros / Pistej Lubomir Kojic Frane Tomislav / Simoner Christoph 1 :3
Pistej Lubomir Simoner Christoph 3 :0
Grininger Thomas Vorcnik David 3 :2


Round 7
2018-11-25 16:00
HiWay Grill Kapfenberg Oberwart   4:2
Kojic Frane Tomislav w.o. 3 :0
Simoner Christoph Kovac Borna 3 :0
Vorcnik David Habesohn Dominik 1 :3
Vorcnik David / Simoner Christoph Habesohn Dominik / Kovac Borna 3 :0
Kojic Frane Tomislav Kovac Borna 1 :3
Simoner Christoph w.o. 3 :0

Round 7
2018-11-25 16:00
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen SPG Linz   2:4
Pfeffer Simon Slatinsek Uros 3 :2
Ehlers Michael Pistej Lubomir 0 :3
Kinz-Presslmayer Bernhard Grininger Thomas 3 :0
Kinz-Presslmayer Bernhard / Pfeffer Simon Pistej Lubomir / Grininger Thomas 2 :3
Pfeffer Simon Pistej Lubomir 0 :3
Ehlers Michael Slatinsek Uros 0 :3

Round 7
2018-11-25 16:00
Walter Wels Turnerschaft Innsbruck   4:0
Kozul Deni Gardos Krisztian 3 :0
Szudi Adam Alkhadrawi Ali Noor M 3 :0
Friedrich Christian Leitgeb Stefan 3 :1
Szudi Adam / Friedrich Christian Leitgeb Stefan / Alkhadrawi Ali Noor M 3 :1

Round 7
2018-11-25 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt Badener AC   4:2
Petö Zsolt Kenzhigulov Aidos 3 :0
Alabbad Abdulaziz Ahmadian Amin 2 :3
Storf Martin Kapolnek Narayan 3 :1
Petö Zsolt / Storf Martin Ahmadian Amin / Kapolnek Narayan 2 :3
Petö Zsolt Ahmadian Amin 3 :2
Alabbad Abdulaziz Kenzhigulov Aidos 3 :2


Round 8
2018-12-02 15:00
SG Stockerau Badener AC   4:0
Didukh Oleksandr Kenzhigulov Aidos 3 :1
Chen Weixing Levenko Andreas 3 :1
Serdaroglu David Kapolnek Narayan 3 :2
Serdaroglu David / Didukh Oleksandr Kenzhigulov Aidos / Kapolnek Narayan 3 :0

Round 8
2018-12-02 16:00
Turnerschaft Innsbruck SolexConsult TTC Wiener Neustadt   4:2
Alkhadrawi Ali Noor M Petö Zsolt 0 :3
Maier Christoph Alabbad Abdulaziz 3 :0
Leitgeb Stefan Storf Martin 3 :2
Leitgeb Stefan / Alkhadrawi Ali Noor M Petö Zsolt / Storf Martin 2 :3
Alkhadrawi Ali Noor M Alabbad Abdulaziz 3 :0
Maier Christoph Petö Zsolt 3 :2

Round 8
2018-12-02 16:00
SPG Linz Walter Wels   1:4
Pistej Lubomir Kozul Deni 3 :2
Slatinsek Uros Park Ganghyeon 0 :3
Grininger Thomas Szudi Adam 0 :3
Pistej Lubomir / Grininger Thomas Szudi Adam / Park Ganghyeon 1 :3
Pistej Lubomir Park Ganghyeon 1 :3

Round 8
2018-12-02 13:30
Oberwart ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen   3:3
Habesohn Dominik w.o. 3 :0
Habesohn Mathias Pfeffer Simon 1 :3
Kovac Borna Kinz-Presslmayer Bernhard 1 :3
Habesohn Mathias / Kovac Borna Pfeffer Simon / Kinz-Presslmayer Bernhard 0 :3
Habesohn Dominik Pfeffer Simon 3 :1
Habesohn Mathias w.o. 3 :0


Round 9
2018-12-16 16:00
HiWay Grill Kapfenberg SG Stockerau   2:4
Kojic Frane Tomislav Chen Weixing 3 :1
Vorcnik David Didukh Oleksandr 1 :3
Simoner Christoph Serdaroglu David 0 :3
Simoner Christoph / Vorcnik David Didukh Oleksandr / Serdaroglu David 2 :3
Kojic Frane Tomislav Didukh Oleksandr 3 :2
Vorcnik David Chen Weixing 1 :3

Round 9
2018-12-09 16:00
Walter Wels Oberwart   4:2
Kozul Deni Habesohn Dominik 2 :3
Friedrich Christian Kovac Borna 3 :2
Plattner Dominique Habesohn Mathias 3 :0
Szudi Adam / Plattner Dominique Habesohn Dominik / Habesohn Mathias 3 :0
Kozul Deni Kovac Borna 1 :3
Szudi Adam Habesohn Dominik 3 :2

Round 9
2018-12-09 15:00
SolexConsult TTC Wiener Neustadt SPG Linz   2:4
Petö Zsolt Slatinsek Uros 3 :0
Alabbad Abdulaziz Pistej Lubomir 0 :3
Storf Martin Grininger Thomas 3 :2
Storf Martin / Petö Zsolt Pistej Lubomir / Grininger Thomas 0 :3
Petö Zsolt Pistej Lubomir 0 :3
Alabbad Abdulaziz Slatinsek Uros 2 :3

Round 9
2018-12-09 15:00
Badener AC Turnerschaft Innsbruck   4:1
Levenko Andreas Gardos Krisztian 3 :0
Kapolnek Narayan Alkhadrawi Ali Noor M 1 :3
Kenzhigulov Aidos Leitgeb Stefan 3 :2
Levenko Andreas / Kenzhigulov Aidos Alkhadrawi Ali Noor M / Leitgeb Stefan 3 :1
Levenko Andreas Alkhadrawi Ali Noor M 3 :0

Teams & Players

Teams Players
SG Stockerau 1
SPG Linz 1
HiWay Grill Kapfenberg 1
Walter Wels 1
ASKÖ Glas Wiesbauer Mauthausen 1
SolexConsult TTC Wiener Neustadt 1
Oberwart 1
Badener AC 1
Turnerschaft Innsbruck 1

Latest Tweets by ittfworld