contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Damen-Bundesliga 2011/2012

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. TTC Villach 1 10 10 0 0 62 15 47 20
2. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 10 8 1 1 58 21 37 17
3. Halbturn 1 10 8 1 1 56 31 25 17
4. SG Kufstein/Fulpmes 1 10 5 3 2 51 42 9 12
5. UTTC Lustenau 1 10 5 3 2 46 41 5 12
6. LZ Froschberg 1 10 4 3 3 45 35 10 11
7. Neusiedl/See 1 10 3 5 2 41 50 -9 8
8. TTC Raiba Kirchbichl 1 10 3 7 0 36 48 -12 6
9. Bodensdorf 1 10 2 8 0 28 54 -26 4
10. Flötzersteig 1 10 1 9 0 23 60 -37 2
11. Villach 2 10 0 9 1 15 64 -49 1
  Team PL W L D + - +-  
1. TTC Villach 1 9 9 0 0 55 15 40 18
2. Halbturn 1 10 8 1 1 56 31 25 17
3. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 9 7 1 1 52 19 33 15
4. LZ Froschberg 1 9 4 2 3 43 29 14 11
5. SG Kufstein/Fulpmes 1 9 4 3 2 45 38 7 10
6. UTTC Lustenau 1 9 4 3 2 39 41 -2 10
7. TTC Raiba Kirchbichl 1 9 3 6 0 32 42 -10 6
8. Neusiedl/See 1 9 2 5 2 35 46 -11 6
9. Bodensdorf 1 9 2 7 0 28 47 -19 4
10. Flötzersteig 1 9 1 8 0 19 54 -35 2
11. Villach 2 9 0 8 1 15 57 -42 1
  Team PL W L D + - +-  
1. Halbturn 1 9 8 0 1 54 25 29 17
2. TTC Villach 1 8 8 0 0 49 13 36 16
3. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 9 7 1 1 52 19 33 15
4. LZ Froschberg 1 8 3 2 3 37 28 9 9
5. SG Kufstein/Fulpmes 1 8 4 3 1 40 33 7 9
6. UTTC Lustenau 1 8 4 3 1 34 36 -2 9
7. TTC Raiba Kirchbichl 1 8 3 5 0 31 36 -5 6
8. Neusiedl/See 1 8 1 5 2 29 44 -15 4
9. Bodensdorf 1 8 1 7 0 22 45 -23 2
10. Flötzersteig 1 8 1 7 0 17 48 -31 2
11. Villach 2 8 0 7 1 13 51 -38 1
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 8 7 0 1 50 13 37 15
2. Halbturn 1 8 7 0 1 47 25 22 15
3. TTC Villach 1 7 7 0 0 43 11 32 14
4. LZ Froschberg 1 7 2 2 3 30 28 2 7
5. SG Kufstein/Fulpmes 1 7 3 3 1 33 33 0 7
6. UTTC Lustenau 1 7 3 3 1 28 32 -4 7
7. TTC Raiba Kirchbichl 1 8 3 5 0 31 36 -5 6
8. Neusiedl/See 1 7 1 4 2 25 38 -13 4
9. Bodensdorf 1 7 1 6 0 22 38 -16 2
10. Flötzersteig 1 7 1 6 0 17 41 -24 2
11. Villach 2 7 0 6 1 13 44 -31 1
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 7 6 0 1 44 10 34 13
2. Halbturn 1 7 6 0 1 41 22 19 13
3. TTC Villach 1 6 6 0 0 37 10 27 12
4. LZ Froschberg 1 6 2 2 2 25 23 2 6
5. TTC Raiba Kirchbichl 1 7 3 4 0 30 30 0 6
6. UTTC Lustenau 1 6 3 3 0 23 27 -4 6
7. SG Kufstein/Fulpmes 1 6 2 3 1 27 29 -2 5
8. Neusiedl/See 1 6 1 3 2 21 32 -11 4
9. Bodensdorf 1 6 1 5 0 19 32 -13 2
10. Flötzersteig 1 7 1 6 0 17 41 -24 2
11. Villach 2 6 0 5 1 10 38 -28 1
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 6 6 0 0 39 5 34 12
2. Halbturn 1 6 6 0 0 36 17 19 12
3. TTC Villach 1 5 5 0 0 30 10 20 10
4. UTTC Lustenau 1 6 3 3 0 23 27 -4 6
5. LZ Froschberg 1 5 2 2 1 20 18 2 5
6. TTC Raiba Kirchbichl 1 6 2 4 0 24 26 -2 4
7. SG Kufstein/Fulpmes 1 5 2 3 0 22 24 -2 4
8. Neusiedl/See 1 5 1 3 1 16 27 -11 3
9. Bodensdorf 1 5 1 4 0 15 26 -11 2
10. Flötzersteig 1 6 1 5 0 17 34 -17 2
11. Villach 2 5 0 5 0 5 33 -28 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 5 5 0 0 32 5 27 10
2. Halbturn 1 5 5 0 0 30 14 16 10
3. TTC Villach 1 4 4 0 0 24 9 15 8
4. UTTC Lustenau 1 5 3 2 0 22 21 1 6
5. LZ Froschberg 1 4 2 2 0 15 13 2 4
6. TTC Raiba Kirchbichl 1 5 2 3 0 21 20 1 4
7. SG Kufstein/Fulpmes 1 5 2 3 0 22 24 -2 4
8. Flötzersteig 1 5 1 4 0 15 28 -13 2
9. Neusiedl/See 1 4 1 3 0 11 22 -11 2
10. Bodensdorf 1 4 0 4 0 9 24 -15 0
11. Villach 2 4 0 4 0 5 26 -21 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 4 4 0 0 26 4 22 8
2. Halbturn 1 4 4 0 0 24 11 13 8
3. TTC Villach 1 3 3 0 0 18 5 13 6
4. TTC Raiba Kirchbichl 1 4 2 2 0 20 14 6 4
5. SG Kufstein/Fulpmes 1 4 2 2 0 18 18 0 4
6. UTTC Lustenau 1 4 2 2 0 16 18 -2 4
7. LZ Froschberg 1 3 1 2 0 8 13 -5 2
8. Flötzersteig 1 4 1 3 0 12 22 -10 2
9. Neusiedl/See 1 4 1 3 0 11 22 -11 2
10. Bodensdorf 1 3 0 3 0 6 18 -12 0
11. Villach 2 3 0 3 0 5 19 -14 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 3 3 0 0 20 2 18 6
2. Halbturn 1 3 3 0 0 18 7 11 6
3. TTC Villach 1 2 2 0 0 12 2 10 4
4. UTTC Lustenau 1 3 2 1 0 12 12 0 4
5. TTC Raiba Kirchbichl 1 3 1 2 0 13 14 -1 2
6. SG Kufstein/Fulpmes 1 3 1 2 0 12 16 -4 2
7. Flötzersteig 1 3 1 2 0 10 16 -6 2
8. LZ Froschberg 1 3 1 2 0 8 13 -5 2
9. Neusiedl/See 1 3 1 2 0 8 16 -8 2
10. Villach 2 2 0 2 0 5 12 -7 0
11. Bodensdorf 1 2 0 2 0 4 12 -8 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 2 2 0 0 13 2 11 4
2. Halbturn 1 2 2 0 0 12 3 9 4
3. UTTC Lustenau 1 2 2 0 0 12 5 7 4
4. TTC Villach 1 1 1 0 0 6 1 5 2
5. LZ Froschberg 1 2 1 1 0 7 7 0 2
6. SG Kufstein/Fulpmes 1 2 1 1 0 8 10 -2 2
7. Flötzersteig 1 2 1 1 0 8 10 -2 2
8. TTC Raiba Kirchbichl 1 2 0 2 0 7 12 -5 0
9. Villach 2 2 0 2 0 5 12 -7 0
10. Bodensdorf 1 1 0 1 0 1 6 -5 0
11. Neusiedl/See 1 2 0 2 0 2 13 -11 0
  Team PL W L D + - +-  
1. SG SVS Ströck Niederösterreich 2 1 1 0 0 7 0 7 2
2. TTC Villach 1 1 1 0 0 6 1 5 2
3. Halbturn 1 1 1 0 0 6 1 5 2
4. UTTC Lustenau 1 1 1 0 0 6 2 4 2
5. SG Kufstein/Fulpmes 1 1 1 0 0 6 4 2 2
6. TTC Raiba Kirchbichl 1 1 0 1 0 4 6 -2 0
7. Flötzersteig 1 1 0 1 0 2 6 -4 0
8. LZ Froschberg 1 1 0 1 0 1 6 -5 0
9. Villach 2 1 0 1 0 1 6 -5 0
10. Neusiedl/See 1 1 0 1 0 0 7 -7 0

Results

Round 1
2011-09-17 14:00
LZ Froschberg Halbturn   1:6
Petzner Martina Daubnerova Simona 3 :0
Lupulesku Anelia Daubnerova Andrea 0 :3
Kovacs Karina Ehn Victoria 1 :3
Petzner Martina / Kovacs Karina Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 1 :3
Petzner Martina Daubnerova Andrea 0 :3
Kovacs Karina Daubnerova Simona 2 :3
Lupulesku Anelia Ehn Victoria 0 :3

Round 1
2011-09-17 14:00
Neusiedl/See SG SVS Ströck Niederösterreich   0:7
Gerhardt Tina Regnemer Judit 0 :3
Worischek Adrienn Galitschitsch Nicole 2 :3
Österreicher Kristina Popova Valentina 0 :3
Worischek Adrienn / Österreicher Kristina Regnemer Judit / Popova Valentina 0 :3
Worischek Adrienn Regnemer Judit 0 :3
Gerhardt Tina Popova Valentina 0 :3
Österreicher Kristina Galitschitsch Nicole 1 :3

Round 1
2011-09-17 14:00
SG Kufstein/Fulpmes TTC Raiba Kirchbichl   6:4
Koch Sabrina Raich Theresa 1 :3
Bene Györgyi Kapfinger Martina 2 :3
Nyitrai Anita Horvath Lilla 2 :3
Bene Györgyi / Nyitrai Anita Raich Theresa / Horvath Lilla 3 :0
Bene Györgyi Raich Theresa 3 :1
Koch Sabrina Horvath Lilla 0 :3
Nyitrai Anita Kapfinger Martina 3 :0
Bene Györgyi Horvath Lilla 3 :1
Nyitrai Anita Raich Theresa 3 :0
Koch Sabrina Kapfinger Martina 3 :2

Round 1
2011-09-17 14:00
UTTC Lustenau Flötzersteig   6:2
Kainz Sarah Laginja Iva 3 :0
Bakaiova Tatjana Steinbacher Claudia 3 :2
Luginger Melanie Mischek Karoline 3 :1
Kainz Sarah / Luginger Melanie Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia 1 :3
Kainz Sarah Steinbacher Claudia 2 :3
Luginger Melanie Laginja Iva 3 :0
Bakaiova Tatjana Mischek Karoline 3 :0
Luginger Melanie Steinbacher Claudia 3 :2


Round 2
2011-09-17 17:00
Villach Flötzersteig   4:6
Feuerabend Bettina Fuchs Lisa 1 :3
Hudecova Sona Mischek Karoline 3 :0
Unterweger Birgit Steinbacher Claudia 1 :3
Hudecova Sona / Unterweger Birgit Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia 2 :3
Hudecova Sona Fuchs Lisa 3 :1
Feuerabend Bettina Steinbacher Claudia 2 :3
Unterweger Birgit Mischek Karoline 3 :1
Hudecova Sona Steinbacher Claudia 3 :0
Unterweger Birgit Fuchs Lisa 0 :3
Feuerabend Bettina Mischek Karoline 0 :3

Round 2
2011-09-17 17:00
TTC Raiba Kirchbichl UTTC Lustenau   3:6
Raich Theresa Bakaiova Tatjana 2 :3
Horvath Lilla Kainz Sarah 3 :0
Kapfinger Martina Strauss Daniela 2 :3
Raich Theresa / Horvath Lilla Kainz Sarah / Strauss Daniela 0 :3
Horvath Lilla Bakaiova Tatjana 3 :1
Raich Theresa Strauss Daniela 1 :3
Kapfinger Martina Kainz Sarah 1 :3
Horvath Lilla Strauss Daniela 3 :2
Kapfinger Martina Bakaiova Tatjana 1 :3

Round 2
2011-09-17 17:00
SG SVS Ströck Niederösterreich SG Kufstein/Fulpmes   6:2
Regnemer Judit Koch Sabrina 3 :0
Galitschitsch Nicole Nyitrai Anita 3 :0
Popova Valentina Bene Györgyi 3 :0
Regnemer Judit / Popova Valentina Nyitrai Anita / Bene Györgyi 3 :2
Regnemer Judit Nyitrai Anita 2 :3
Popova Valentina Koch Sabrina 3 :0
Galitschitsch Nicole Bene Györgyi 0 :3
Popova Valentina Nyitrai Anita 3 :0

Round 2
2011-09-17 17:00
Halbturn Neusiedl/See   6:2
Daubnerova Simona Worischek Adrienn 1 :3
Ehn Victoria Österreicher Kristina 3 :1
Daubnerova Andrea Gerhardt Tina 3 :0
Ehn Victoria / Daubnerova Andrea Worischek Adrienn / Gerhardt Tina 3 :0
Daubnerova Simona Österreicher Kristina 1 :3
Daubnerova Andrea Worischek Adrienn 3 :2
Ehn Victoria Gerhardt Tina 3 :0
Daubnerova Andrea Österreicher Kristina 3 :0

Round 2
2011-09-17 17:00
Bodensdorf LZ Froschberg   1:6
Schätzer Claudia Petzner Martina 0 :3
Budayova Renata Lupulesku Anelia 1 :3
Wouters Julia Kovacs Karina 1 :3
Schätzer Claudia / Wouters Julia Lupulesku Anelia / Kovacs Karina 2 :3
Budayova Renata Petzner Martina 3 :2
Schätzer Claudia Kovacs Karina 0 :3
Wouters Julia Lupulesku Anelia 1 :3


Round 3
2011-09-18 09:00
LZ Froschberg TTC Villach   1:6
Lupulesku Anelia Minerova Adriana 0 :3
Kovacs Karina Hansen Martha 1 :3
Petzner Martina Solja Amelie 2 :3
Kovacs Karina / Petzner Martina Minerova Adriana / Solja Amelie 0 :3
Kovacs Karina Minerova Adriana 0 :3
Lupulesku Anelia Solja Amelie 0 :3
Petzner Martina Hansen Martha 3 :1

Round 3
2011-09-18 09:00
Neusiedl/See Bodensdorf   6:3
Österreicher Kristina Wouters Julia 3 :2
Gerhardt Tina Budayova Renata 0 :3
Worischek Adrienn Schätzer Claudia 3 :0
Österreicher Kristina / Worischek Adrienn Budayova Renata / Schätzer Claudia 3 :2
Österreicher Kristina Budayova Renata 0 :3
Worischek Adrienn Wouters Julia 3 :0
Gerhardt Tina Schätzer Claudia 1 :3
Worischek Adrienn Budayova Renata 3 :0
Österreicher Kristina Schätzer Claudia 3 :2

Round 3
2011-09-18 09:00
SG Kufstein/Fulpmes Halbturn   4:6
Koch Sabrina Ehn Victoria 0 :3
Nyitrai Anita Daubnerova Simona 3 :0
Bene Györgyi Daubnerova Andrea 0 :3
Nyitrai Anita / Bene Györgyi Ehn Victoria / Daubnerova Andrea 1 :3
Nyitrai Anita Ehn Victoria 3 :1
Koch Sabrina Daubnerova Andrea 0 :3
Bene Györgyi Daubnerova Simona 3 :1
Nyitrai Anita Daubnerova Andrea 2 :3
Bene Györgyi Ehn Victoria 3 :1
Koch Sabrina Daubnerova Simona 0 :3

Round 3
2011-09-18 09:00
UTTC Lustenau SG SVS Ströck Niederösterreich   0:7
Kainz Sarah Schindelar Veronika 0 :3
Strauss Daniela Galitschitsch Nicole 0 :3
Luginger Melanie Popova Valentina 0 :3
Kainz Sarah / Strauss Daniela Galitschitsch Nicole / Popova Valentina 0 :3
Strauss Daniela Schindelar Veronika 0 :3
Kainz Sarah Popova Valentina 2 :3
Luginger Melanie Galitschitsch Nicole 1 :3

Round 3
2011-09-18 09:00
Flötzersteig TTC Raiba Kirchbichl   2:6
Fuchs Lisa Raich Theresa 3 :2
Mischek Karoline Horvath Lilla 0 :3
Steinbacher Claudia Kapfinger Martina 2 :3
Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia Raich Theresa / Horvath Lilla 3 :2
Fuchs Lisa Horvath Lilla 2 :3
Steinbacher Claudia Raich Theresa 2 :3
Mischek Karoline Kapfinger Martina 0 :3
Steinbacher Claudia Horvath Lilla 1 :3


Round 4
2011-10-15 14:00
Villach TTC Raiba Kirchbichl   0:7
Ye Julia Kapfinger Martina 0 :3
Kelih Tjasa Raich Theresa 0 :3
Hergenhan Sabrina Horvath Lilla 0 :3
Kelih Tjasa / Hergenhan Sabrina Raich Theresa / Horvath Lilla 0 :3
Kelih Tjasa Kapfinger Martina 0 :3
Ye Julia Horvath Lilla 0 :3
Hergenhan Sabrina Raich Theresa 0 :3

Round 4
2011-10-15 14:00
SG SVS Ströck Niederösterreich Flötzersteig   6:2
Galitschitsch Nicole Laginja Iva 3 :0
Tischler Valerie Fuchs Lisa 1 :3
Regnemer Judit Steinbacher Claudia 3 :0
Galitschitsch Nicole / Regnemer Judit Laginja Iva / Fuchs Lisa 3 :0
Galitschitsch Nicole Fuchs Lisa 3 :1
Regnemer Judit Laginja Iva 3 :0
Tischler Valerie Steinbacher Claudia 0 :3
Regnemer Judit Fuchs Lisa 3 :2

Round 4
2011-10-15 14:00
Halbturn UTTC Lustenau   6:4
Daubnerova Simona Bakaiova Tatjana 1 :3
Ehn Victoria Strauss Daniela 0 :3
Daubnerova Andrea Luginger Melanie 3 :0
Ehn Victoria / Daubnerova Andrea Strauss Daniela / Bakaiova Tatjana 3 :2
Daubnerova Simona Strauss Daniela 1 :3
Daubnerova Andrea Bakaiova Tatjana 3 :0
Ehn Victoria Luginger Melanie 2 :3
Daubnerova Andrea Strauss Daniela 3 :1
Daubnerova Simona Luginger Melanie 3 :0
Ehn Victoria Bakaiova Tatjana 3 :1

Round 4
2011-10-15 14:00
Bodensdorf SG Kufstein/Fulpmes   2:6
Wouters Julia Bene Györgyi 1 :3
Budayova Renata Koch Sabrina 3 :0
Schätzer Claudia Nyitrai Anita 0 :3
Wouters Julia / Budayova Renata Bene Györgyi / Nyitrai Anita 2 :3
Budayova Renata Bene Györgyi 1 :3
Wouters Julia Nyitrai Anita 0 :3
Schätzer Claudia Koch Sabrina 3 :1
Budayova Renata Nyitrai Anita 1 :3

Round 4
2011-10-15 14:00
TTC Villach Neusiedl/See   6:3
Hansen Martha Juric Monika 1 :3
Solja Amelie Österreicher Kristina 3 :1
Minerova Adriana Worischek Adrienn 0 :3
Solja Amelie / Minerova Adriana Juric Monika / Österreicher Kristina 3 :0
Solja Amelie Juric Monika 3 :0
Hansen Martha Worischek Adrienn 1 :3
Minerova Adriana Österreicher Kristina 3 :1
Solja Amelie Worischek Adrienn 3 :0
Minerova Adriana Juric Monika 3 :0


Round 5
2011-10-15 17:00
LZ Froschberg Villach   7:0
Kovacs Karina Ye Julia 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Kelih Tjasa 3 :1
Lupulesku Anelia Hergenhan Sabrina 3 :0
Kovacs Karina / Lupulesku Anelia Kelih Tjasa / Hergenhan Sabrina 3 :0
Kovacs Karina Kelih Tjasa 3 :0
Lupulesku Anelia Ye Julia 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Hergenhan Sabrina 3 :0

Round 5
2011-10-15 17:00
SG Kufstein/Fulpmes TTC Villach   4:6
Bene Györgyi Hansen Martha 3 :2
Koch Sabrina Solja Amelie 0 :3
Nyitrai Anita Minerova Adriana 3 :2
Bene Györgyi / Nyitrai Anita Solja Amelie / Minerova Adriana 2 :3
Bene Györgyi Solja Amelie 0 :3
Nyitrai Anita Hansen Martha 3 :1
Koch Sabrina Minerova Adriana 0 :3
Nyitrai Anita Solja Amelie 1 :3
Bene Györgyi Minerova Adriana 3 :0
Koch Sabrina Hansen Martha 2 :3

Round 5
2011-10-15 17:00
UTTC Lustenau Bodensdorf   6:3
Bakaiova Tatjana Budayova Renata 3 :1
Luginger Melanie Wouters Julia 1 :3
Strauss Daniela Schätzer Claudia 2 :3
Bakaiova Tatjana / Strauss Daniela Budayova Renata / Schätzer Claudia 3 :1
Bakaiova Tatjana Wouters Julia 3 :1
Strauss Daniela Budayova Renata 0 :3
Luginger Melanie Schätzer Claudia 3 :1
Strauss Daniela Wouters Julia 3 :1
Bakaiova Tatjana Schätzer Claudia 3 :0

Round 5
2011-10-15 17:00
Flötzersteig Halbturn   3:6
Laginja Iva Daubnerova Simona 0 :3
Steinbacher Claudia Daubnerova Andrea 0 :3
Fuchs Lisa Ehn Victoria 3 :0
Steinbacher Claudia / Fuchs Lisa Daubnerova Andrea / Daubnerova Marta 2 :3
Laginja Iva Daubnerova Andrea 0 :3
Fuchs Lisa Daubnerova Simona 3 :0
Steinbacher Claudia Ehn Victoria 3 :2
Fuchs Lisa Daubnerova Andrea 1 :3
Laginja Iva Ehn Victoria 0 :3

Round 5
2011-10-15 17:00
TTC Raiba Kirchbichl SG SVS Ströck Niederösterreich   1:6
Margreiter Lara Regnemer Judit 0 :3
Horvath Lilla Tischler Valerie 3 :0
Raich Theresa Galitschitsch Nicole 1 :3
Horvath Lilla / Raich Theresa Regnemer Judit / Galitschitsch Nicole 0 :3
Horvath Lilla Regnemer Judit 1 :3
Margreiter Lara Galitschitsch Nicole 0 :3
Raich Theresa Tischler Valerie 1 :3


Round 6
2011-10-16 09:00
Villach SG SVS Ströck Niederösterreich   0:7
Ye Julia Tischler Valerie 0 :3
Hergenhan Sabrina Galitschitsch Nicole 0 :3
Kelih Tjasa Regnemer Judit 0 :3
Hergenhan Sabrina / Kelih Tjasa Tischler Valerie / Galitschitsch Nicole 0 :3
Hergenhan Sabrina Tischler Valerie 0 :3
Ye Julia Regnemer Judit 0 :3
Kelih Tjasa Galitschitsch Nicole 1 :3

Round 6
2011-10-16 09:00
Halbturn TTC Raiba Kirchbichl   6:3
Ehn Victoria Margreiter Lara 3 :0
Daubnerova Simona Horvath Lilla 0 :3
Daubnerova Andrea Raich Theresa 3 :0
Ehn Victoria / Daubnerova Andrea Horvath Lilla / Raich Theresa 3 :0
Ehn Victoria Horvath Lilla 0 :3
Daubnerova Andrea Margreiter Lara 3 :0
Daubnerova Simona Raich Theresa 3 :1
Daubnerova Andrea Horvath Lilla 1 :3
Ehn Victoria Raich Theresa 3 :0

Round 6
2011-10-16 09:00
Bodensdorf Flötzersteig   6:2
Wouters Julia Steinbacher Claudia 3 :2
Budayova Renata Laginja Iva 3 :0
Schätzer Claudia Fuchs Lisa 3 :0
Wouters Julia / Budayova Renata Steinbacher Claudia / Fuchs Lisa 0 :3
Budayova Renata Steinbacher Claudia 3 :0
Wouters Julia Fuchs Lisa 2 :3
Schätzer Claudia Laginja Iva 3 :1
Budayova Renata Fuchs Lisa 3 :1

Round 6
2011-10-16 09:00
TTC Villach UTTC Lustenau   6:1
Hansen Martha Bakaiova Tatjana 3 :2
Solja Amelie Luginger Melanie 3 :0
Minerova Adriana Strauss Daniela 3 :0
Solja Amelie / Minerova Adriana Bakaiova Tatjana / Luginger Melanie 3 :0
Solja Amelie Bakaiova Tatjana 3 :1
Hansen Martha Strauss Daniela 0 :3
Minerova Adriana Luginger Melanie 3 :0

Round 6
2011-10-16 09:00
LZ Froschberg Neusiedl/See   5:5
Kovacs Karina Österreicher Kristina 0 :3
Magyorosi Ana Larisa Worischek Adrienn 0 :3
Lupulesku Anelia Juric Monika 3 :1
Kovacs Karina / Lupulesku Anelia Worischek Adrienn / Juric Monika 3 :0
Kovacs Karina Worischek Adrienn 1 :3
Lupulesku Anelia Österreicher Kristina 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Juric Monika 0 :3
Lupulesku Anelia Worischek Adrienn 0 :3
Kovacs Karina Juric Monika 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Österreicher Kristina 3 :0


Round 7
2011-11-05 14:00
Neusiedl/See Villach   5:5
Juric Monika Feuerabend Bettina 3 :0
Worischek Adrienn Kelih Tjasa 3 :0
Österreicher Kristina Hudecova Sona 1 :3
Worischek Adrienn / Österreicher Kristina Feuerabend Bettina / Hudecova Sona 1 :3
Worischek Adrienn Feuerabend Bettina 3 :0
Juric Monika Hudecova Sona 0 :3
Österreicher Kristina Kelih Tjasa 3 :1
Worischek Adrienn Hudecova Sona 2 :3
Österreicher Kristina Feuerabend Bettina 0 :3
Juric Monika Kelih Tjasa 3 :0

Round 7
2011-11-05 14:00
SG Kufstein/Fulpmes LZ Froschberg   5:5
Bene Györgyi Magyorosi Ana Larisa 3 :0
Moser Daniela Lupulesku Anelia 2 :3
Nyitrai Anita Kovacs Karina 0 :3
Bene Györgyi / Nyitrai Anita Lupulesku Anelia / Kovacs Karina 2 :3
Bene Györgyi Lupulesku Anelia 3 :1
Nyitrai Anita Magyorosi Ana Larisa 3 :1
Moser Daniela Kovacs Karina 0 :3
Nyitrai Anita Lupulesku Anelia 3 :0
Bene Györgyi Kovacs Karina 3 :2
Moser Daniela Magyorosi Ana Larisa 2 :3

Round 7
2011-11-05 14:00
Flötzersteig TTC Villach   0:7
Fuchs Lisa Minerova Adriana 0 :3
w.o. Hansen Martha 0 :3
Laginja Iva Solja Amelie 0 :3
Fuchs Lisa / Laginja Iva Solja Amelie / Minerova Adriana 0 :3
Fuchs Lisa Hansen Martha 2 :3
Laginja Iva Minerova Adriana 0 :3
w.o. Solja Amelie 0 :3

Round 7
2011-11-05 14:00
TTC Raiba Kirchbichl Bodensdorf   6:4
Raich Theresa Schätzer Claudia 3 :0
Kapfinger Martina Budayova Renata 1 :3
Horvath Lilla Wouters Julia 3 :2
Raich Theresa / Horvath Lilla Budayova Renata / Wouters Julia 3 :2
Raich Theresa Budayova Renata 0 :3
Horvath Lilla Schätzer Claudia 3 :0
Kapfinger Martina Wouters Julia 3 :0
Horvath Lilla Budayova Renata 2 :3
Raich Theresa Wouters Julia 1 :3
Kapfinger Martina Schätzer Claudia 3 :1

Round 7
2011-11-05 14:00
SG SVS Ströck Niederösterreich Halbturn   5:5
Tischler Valerie Ehn Victoria 1 :3
Popova Valentina Daubnerova Simona 3 :0
Galitschitsch Nicole Daubnerova Andrea 2 :3
Popova Valentina / Galitschitsch Nicole Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 3 :1
Popova Valentina Ehn Victoria 3 :0
Tischler Valerie Daubnerova Andrea 0 :3
Galitschitsch Nicole Daubnerova Simona 0 :3
Popova Valentina Daubnerova Andrea 3 :1
Galitschitsch Nicole Ehn Victoria 3 :2
Tischler Valerie Daubnerova Simona 0 :3


Round 8
2011-11-05 17:00
Villach Halbturn   3:6
Feuerabend Bettina Ehn Victoria 0 :3
Kelih Tjasa Daubnerova Andrea 2 :3
Hudecova Sona Daubnerova Simona 3 :0
Feuerabend Bettina / Hudecova Sona Ehn Victoria / Daubnerova Andrea 0 :3
Feuerabend Bettina Daubnerova Andrea 0 :3
Hudecova Sona Ehn Victoria 3 :2
Kelih Tjasa Daubnerova Simona 0 :3
Hudecova Sona Daubnerova Andrea 3 :2
Feuerabend Bettina Daubnerova Simona 0 :3

Round 8
2011-11-05 17:00
Bodensdorf SG SVS Ströck Niederösterreich   3:6
Wouters Julia Tischler Valerie 3 :0
Schätzer Claudia Popova Valentina 0 :3
Budayova Renata Galitschitsch Nicole 3 :1
Wouters Julia / Budayova Renata Popova Valentina / Galitschitsch Nicole 0 :3
Wouters Julia Popova Valentina 0 :3
Budayova Renata Tischler Valerie 3 :0
Schätzer Claudia Galitschitsch Nicole 2 :3
Budayova Renata Popova Valentina 0 :3
Wouters Julia Galitschitsch Nicole 1 :3

Round 8
2011-11-05 17:00
TTC Villach TTC Raiba Kirchbichl   6:1
Minerova Adriana Raich Theresa 3 :0
Solja Amelie Kapfinger Martina 3 :0
Hansen Martha Horvath Lilla 1 :3
Minerova Adriana / Solja Amelie Raich Theresa / Horvath Lilla 3 :0
Solja Amelie Raich Theresa 3 :0
Minerova Adriana Horvath Lilla 3 :1
Hansen Martha Kapfinger Martina 3 :0

Round 8
2011-11-05 17:00
LZ Froschberg UTTC Lustenau   5:5
Magyorosi Ana Larisa Bakaiova Tatjana 1 :3
Kovacs Karina Luginger Melanie 1 :3
Lupulesku Anelia Strauss Daniela 3 :2
Kovacs Karina / Lupulesku Anelia Kainz Sarah / Strauss Daniela 3 :1
Kovacs Karina Bakaiova Tatjana 2 :3
Magyorosi Ana Larisa Strauss Daniela 0 :3
Lupulesku Anelia Luginger Melanie 3 :0
Kovacs Karina Strauss Daniela 2 :3
Lupulesku Anelia Bakaiova Tatjana 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Luginger Melanie 3 :0

Round 8
2011-11-05 17:00
Neusiedl/See SG Kufstein/Fulpmes   4:6
Österreicher Kristina Bene Györgyi 1 :3
Worischek Adrienn Moser Daniela 3 :0
Juric Monika Nyitrai Anita 3 :0
Österreicher Kristina / Worischek Adrienn Bene Györgyi / Nyitrai Anita 0 :3
Worischek Adrienn Bene Györgyi 3 :1
Österreicher Kristina Nyitrai Anita 1 :3
Juric Monika Moser Daniela 3 :0
Worischek Adrienn Nyitrai Anita 2 :3
Juric Monika Bene Györgyi 1 :3
Österreicher Kristina Moser Daniela 2 :3


Round 9
2011-11-06 09:00
SG Kufstein/Fulpmes Villach   7:0
Bene Györgyi Hergenhan Sabrina 3 :0
Moser Daniela Feuerabend Bettina 3 :2
Nyitrai Anita Kelih Tjasa 3 :0
Bene Györgyi / Nyitrai Anita Feuerabend Bettina / Kelih Tjasa 3 :0
Bene Györgyi Feuerabend Bettina 3 :1
Nyitrai Anita Hergenhan Sabrina 3 :0
Moser Daniela Kelih Tjasa 3 :2

Round 9
2011-11-06 09:00
UTTC Lustenau Neusiedl/See   6:4
Bakaiova Tatjana Österreicher Kristina 3 :1
Luginger Melanie Worischek Adrienn 1 :3
Strauss Daniela Juric Monika 3 :1
Bakaiova Tatjana / Strauss Daniela Worischek Adrienn / Juric Monika 0 :3
Bakaiova Tatjana Worischek Adrienn 3 :2
Strauss Daniela Österreicher Kristina 3 :0
Luginger Melanie Juric Monika 0 :3
Strauss Daniela Worischek Adrienn 3 :1
Bakaiova Tatjana Juric Monika 1 :3
Luginger Melanie Österreicher Kristina 3 :0

Round 9
2011-11-06 09:00
Flötzersteig LZ Froschberg   0:7
Laginja Iva Lupulesku Anelia 0 :3
w.o. Magyorosi Ana Larisa 0 :3
Fuchs Lisa Kovacs Karina 1 :3
Laginja Iva / Fuchs Lisa Lupulesku Anelia / Kovacs Karina 0 :3
Laginja Iva Magyorosi Ana Larisa 1 :3
Fuchs Lisa Lupulesku Anelia 1 :3
w.o. Kovacs Karina 0 :3

Round 9
2011-11-06 09:00
SG SVS Ströck Niederösterreich TTC Villach   2:6
Popova Valentina Minerova Adriana 3 :0
Tischler Valerie Solja Amelie 0 :3
Galitschitsch Nicole Hudecova Sona 1 :3
Popova Valentina / Galitschitsch Nicole Minerova Adriana / Solja Amelie 2 :3
Popova Valentina Solja Amelie 0 :3
Galitschitsch Nicole Minerova Adriana 3 :2
Tischler Valerie Hudecova Sona 0 :3
Galitschitsch Nicole Solja Amelie 0 :3

Round 9
2011-11-06 09:00
Halbturn Bodensdorf   7:0
Ehn Victoria Schätzer Claudia 3 :2
Daubnerova Simona Budayova Renata 3 :2
Daubnerova Andrea Wouters Julia 3 :2
Ehn Victoria / Daubnerova Andrea Schätzer Claudia / Wouters Julia 3 :0
Ehn Victoria Budayova Renata 3 :0
Daubnerova Andrea Schätzer Claudia 3 :0
Daubnerova Simona Wouters Julia 3 :1


Round 10
2011-12-03 14:00
Villach Bodensdorf   2:6
Feuerabend Bettina Wouters Julia 0 :3
Kelih Tjasa Budayova Renata 0 :3
Hansen Martha Schätzer Claudia 3 :2
Feuerabend Bettina / Hansen Martha Schätzer Claudia / Budayova Renata 1 :3
Feuerabend Bettina Budayova Renata 0 :3
Hansen Martha Wouters Julia 3 :0
Kelih Tjasa Schätzer Claudia 1 :3
Hansen Martha Budayova Renata 1 :3

Round 10
2011-12-03 14:00
TTC Villach Halbturn   6:2
Minerova Adriana Ehn Victoria 3 :1
Solja Amelie Daubnerova Simona 3 :0
w.o. Daubnerova Andrea 0 :3
Minerova Adriana / Solja Amelie Ehn Victoria / Daubnerova Andrea 3 :0
Solja Amelie Ehn Victoria 3 :0
Minerova Adriana Daubnerova Andrea 3 :1
w.o. Daubnerova Simona 0 :3
Solja Amelie Daubnerova Andrea 3 :0

Round 10
2011-12-03 14:00
LZ Froschberg TTC Raiba Kirchbichl   6:1
Petzner Martina Raich Theresa 3 :0
Lupulesku Anelia w.o. 3 :0
Kovacs Karina Horvath Lilla 3 :2
Lupulesku Anelia / Kovacs Karina Raich Theresa / Horvath Lilla 3 :1
Lupulesku Anelia Raich Theresa 3 :0
Petzner Martina Horvath Lilla 2 :3
Kovacs Karina w.o. 3 :0

Round 10
2011-12-03 14:00
Neusiedl/See Flötzersteig   6:2
Juric Monika Mischek Karoline 3 :1
Worischek Adrienn Steinbacher Claudia 3 :0
Österreicher Kristina Fuchs Lisa 3 :1
Juric Monika / Worischek Adrienn Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia 3 :1
Worischek Adrienn Mischek Karoline 2 :3
Juric Monika Fuchs Lisa 3 :0
Österreicher Kristina Steinbacher Claudia 0 :3
Worischek Adrienn Fuchs Lisa 3 :2

Round 10
2011-12-03 14:00
SG Kufstein/Fulpmes UTTC Lustenau   5:5
Moser Daniela Bakaiova Tatjana 0 :3
Nyitrai Anita Kainz Sarah 3 :1
Bene Györgyi Strauss Daniela 2 :3
Nyitrai Anita / Bene Györgyi Kainz Sarah / Strauss Daniela 3 :0
Nyitrai Anita Bakaiova Tatjana 3 :1
Moser Daniela Strauss Daniela 0 :3
Bene Györgyi Kainz Sarah 3 :1
Nyitrai Anita Strauss Daniela 3 :1
Bene Györgyi Bakaiova Tatjana 0 :3
Moser Daniela Kainz Sarah 1 :3


Round 11
2011-12-03 17:00
UTTC Lustenau Villach   7:0
Bakaiova Tatjana w.o. 3 :0
Kainz Sarah Feuerabend Bettina 3 :0
Strauss Daniela Kelih Tjasa 3 :0
Kainz Sarah / Strauss Daniela Feuerabend Bettina / Kelih Tjasa 3 :1
Bakaiova Tatjana Feuerabend Bettina 3 :0
Strauss Daniela w.o. 3 :0
Kainz Sarah Kelih Tjasa 3 :0

Round 11
2011-12-03 17:00
Flötzersteig SG Kufstein/Fulpmes   4:6
Mischek Karoline Koch Sabrina 3 :2
Fuchs Lisa Nyitrai Anita 0 :3
Steinbacher Claudia Bene Györgyi 0 :3
Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia Bene Györgyi / Nyitrai Anita 3 :2
Mischek Karoline Nyitrai Anita 0 :3
Steinbacher Claudia Koch Sabrina 3 :1
Fuchs Lisa Bene Györgyi 2 :3
Steinbacher Claudia Nyitrai Anita 1 :3
Mischek Karoline Bene Györgyi 3 :2
Fuchs Lisa Koch Sabrina 2 :3

Round 11
2011-12-03 17:00
TTC Raiba Kirchbichl Neusiedl/See   4:6
Raich Theresa Juric Monika 1 :3
w.o. Worischek Adrienn 0 :3
Horvath Lilla Österreicher Kristina 3 :1
Raich Theresa / Horvath Lilla Gerhardt Tina / Worischek Adrienn 3 :1
Raich Theresa Worischek Adrienn 3 :2
Horvath Lilla Juric Monika 3 :1
w.o. Österreicher Kristina 0 :3
Horvath Lilla Worischek Adrienn 2 :3
Raich Theresa Österreicher Kristina 0 :3
w.o. Juric Monika 0 :3

Round 11
2011-12-03 17:00
SG SVS Ströck Niederösterreich LZ Froschberg   6:2
Galitschitsch Nicole Kovacs Karina 3 :1
Popova Valentina Petzner Martina 3 :0
Regnemer Judit Lupulesku Anelia 1 :3
Galitschitsch Nicole / Popova Valentina Lupulesku Anelia / Kovacs Karina 1 :3
Popova Valentina Kovacs Karina 3 :0
Galitschitsch Nicole Lupulesku Anelia 3 :0
Regnemer Judit Petzner Martina 3 :1
Popova Valentina Lupulesku Anelia 3 :2

Round 11
2011-12-03 17:00
Bodensdorf TTC Villach   0:7
Wouters Julia Solja Amelie 0 :3
Budayova Renata Hudecova Sona 1 :3
Schätzer Claudia Minerova Adriana 0 :3
Schätzer Claudia / Wouters Julia Solja Amelie / Minerova Adriana 0 :3
Budayova Renata Solja Amelie 0 :3
Wouters Julia Minerova Adriana 0 :3
Schätzer Claudia Hudecova Sona 0 :3

Teams & Players

Teams Players
TTC Villach 1 AMELIE Solja , SONA Hudecova , ADRIANA Minerova , MARTHA Hansen , BETTINA Feuerabend
SG SVS Ströck Niederösterreich 2 VALENTINA Popova , NICOLE Galitschitsch , VALERIE Tischler , JUDIT Regnemer , VERONIKA Schindelar
Halbturn 1 ANDREA Daubnerova , VICTORIA Ehn , SIMONA Daubnerova , MARTA Daubnerova
LZ Froschberg 1 ANELIA Lupulesku , KARINA Kovacs , LARISA Magyorosi Ana , KRISTYNA Stefcova , MARTINA Petzner
SG Kufstein/Fulpmes 1 ANITA Nyitrai , GYÖRGYI Bene , DANIELA Moser , SABRINA Koch , ANDREA Haas
UTTC Lustenau 1 TATJANA Bakaiova , DANIELA Strauss , SARAH Kainz , MELANIE Luginger
Neusiedl/See 1 ADRIENN Worischek , MONIKA Juric , KRISTINA Österreicher , TINA Gerhardt
TTC Raiba Kirchbichl 1 LILLA Horvath , MARTINA Kapfinger , THERESA Raich , LARA Margreiter
Bodensdorf 1 SPELA Burgar , RENATA Budayova , CLAUDIA Schätzer , JULIA Wouters , BETTINA Ratz
Flötzersteig 1 KAROLINE Mischek , CLAUDIA Steinbacher , LISA Fuchs , IVA Laginja
Villach 2 TJASA Kelih , MARIE Waltl , BIRGIT Unterweger , JULIA Ye , SABRINA Hergenhan