contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Damen-Bundesliga 2010/2011

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. Villach 1 11 10 1 0 70 10 60 20
2. LZ Froschberg 1 11 10 1 0 66 17 49 20
3. Pinkafeld 1 11 8 3 0 51 33 18 16
4. Halbturn 1 11 7 4 0 54 37 17 14
5. Lustenau 1 11 6 3 2 50 37 13 14
6. TTC Raiba Kirchbichl 1 11 5 4 2 51 41 10 12
7. Bodensdorf 1 11 5 5 1 47 45 2 11
8. SG Kufstein/Fulpmes 1 11 4 6 1 44 45 -1 9
9. Flötzersteig 1 11 3 8 0 32 57 -25 6
10. Villach 2 11 2 9 0 23 62 -39 4
11. SG SVS Niederösterreich 1 11 2 9 0 13 66 -53 4
12. Bodensdorf 2 11 1 10 0 15 66 -51 2
  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 1 10 10 0 0 63 11 52 20
2. Villach 1 10 9 1 0 64 9 55 18
3. Pinkafeld 1 10 7 3 0 45 31 14 14
4. TTC Raiba Kirchbichl 1 10 5 3 2 49 35 14 12
5. Halbturn 1 10 6 4 0 48 36 12 12
6. Lustenau 1 10 5 3 2 44 36 8 12
7. Bodensdorf 1 10 5 4 1 46 39 7 11
8. SG Kufstein/Fulpmes 1 10 3 6 1 38 44 -6 7
9. Flötzersteig 1 10 3 7 0 31 51 -20 6
10. Villach 2 10 2 8 0 22 56 -34 4
11. Bodensdorf 2 10 1 9 0 14 60 -46 2
12. SG SVS Niederösterreich 1 10 1 9 0 7 63 -56 2
  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 1 9 9 0 0 57 10 47 18
2. Villach 1 9 8 1 0 58 7 51 16
3. TTC Raiba Kirchbichl 1 9 5 2 2 48 29 19 12
4. Halbturn 1 9 6 3 0 46 30 16 12
5. Pinkafeld 1 9 6 3 0 38 31 7 12
6. Lustenau 1 9 5 3 1 39 31 8 11
7. Bodensdorf 1 9 4 4 1 40 36 4 9
8. SG Kufstein/Fulpmes 1 9 3 6 0 33 39 -6 6
9. Flötzersteig 1 9 3 6 0 31 44 -13 6
10. Villach 2 9 2 7 0 19 50 -31 4
11. Bodensdorf 2 9 1 8 0 14 53 -39 2
12. SG SVS Niederösterreich 1 9 0 9 0 0 63 -63 0
  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 1 8 8 0 0 51 9 42 16
2. Villach 1 8 7 1 0 51 7 44 14
3. Lustenau 1 8 5 2 1 37 25 12 11
4. Halbturn 1 8 5 3 0 40 27 13 10
5. TTC Raiba Kirchbichl 1 8 4 2 2 41 29 12 10
6. Pinkafeld 1 8 5 3 0 32 29 3 10
7. Bodensdorf 1 8 4 3 1 37 30 7 9
8. Flötzersteig 1 8 3 5 0 30 38 -8 6
9. SG Kufstein/Fulpmes 1 8 2 6 0 27 37 -10 4
10. Villach 2 8 2 6 0 17 44 -27 4
11. Bodensdorf 2 8 1 7 0 14 46 -32 2
12. SG SVS Niederösterreich 1 8 0 8 0 0 56 -56 0
  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 1 7 7 0 0 45 8 37 14
2. Villach 1 7 6 1 0 45 6 39 12
3. Lustenau 1 7 5 1 1 36 19 17 11
4. TTC Raiba Kirchbichl 1 7 4 1 2 40 23 17 10
5. Halbturn 1 7 4 3 0 33 27 6 8
6. Pinkafeld 1 7 4 3 0 26 27 -1 8
7. Bodensdorf 1 7 3 3 1 30 30 0 7
8. SG Kufstein/Fulpmes 1 7 2 5 0 25 31 -6 4
9. Flötzersteig 1 7 2 5 0 24 35 -11 4
10. Villach 2 7 2 5 0 17 37 -20 4
11. Bodensdorf 2 7 1 6 0 11 40 -29 2
12. SG SVS Niederösterreich 1 7 0 7 0 0 49 -49 0
  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 1 6 6 0 0 39 7 32 12
2. Villach 1 6 5 1 0 38 6 32 10
3. TTC Raiba Kirchbichl 1 6 4 1 1 35 18 17 9
4. Lustenau 1 6 4 1 1 30 18 12 9
5. Bodensdorf 1 6 3 3 0 25 25 0 6
6. Halbturn 1 6 3 3 0 26 27 -1 6
7. Pinkafeld 1 6 3 3 0 19 27 -8 6
8. SG Kufstein/Fulpmes 1 6 2 4 0 24 25 -1 4
9. Flötzersteig 1 6 2 4 0 24 28 -4 4
10. Villach 2 6 2 4 0 17 30 -13 4
11. Bodensdorf 2 6 1 5 0 10 34 -24 2
12. SG SVS Niederösterreich 1 6 0 6 0 0 42 -42 0
  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 1 5 5 0 0 32 7 25 10
2. Lustenau 1 5 4 0 1 30 11 19 9
3. TTC Raiba Kirchbichl 1 5 4 0 1 31 12 19 9
4. Villach 1 5 4 1 0 31 6 25 8
5. Pinkafeld 1 5 3 2 0 19 20 -1 6
6. Flötzersteig 1 5 2 3 0 21 22 -1 4
7. Halbturn 1 5 2 3 0 20 23 -3 4
8. Bodensdorf 1 5 2 3 0 19 22 -3 4
9. SG Kufstein/Fulpmes 1 5 1 4 0 17 25 -8 2
10. Bodensdorf 2 5 1 4 0 10 27 -17 2
11. Villach 2 5 1 4 0 10 30 -20 2
12. SG SVS Niederösterreich 1 5 0 5 0 0 35 -35 0
  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 1 4 4 0 0 25 7 18 8
2. Lustenau 1 4 3 0 1 24 10 14 7
3. TTC Raiba Kirchbichl 1 4 3 0 1 24 12 12 7
4. Villach 1 4 3 1 0 24 6 18 6
5. Pinkafeld 1 4 3 1 0 19 13 6 6
6. Flötzersteig 1 4 2 2 0 19 16 3 4
7. Bodensdorf 1 4 2 2 0 18 16 2 4
8. SG Kufstein/Fulpmes 1 4 1 3 0 17 18 -1 2
9. Halbturn 1 4 1 3 0 14 21 -7 2
10. Villach 2 4 1 3 0 10 23 -13 2
11. Bodensdorf 2 4 0 4 0 3 27 -24 0
12. SG SVS Niederösterreich 1 4 0 4 0 0 28 -28 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Pinkafeld 1 3 3 0 0 19 6 13 6
2. LZ Froschberg 1 3 3 0 0 18 7 11 6
3. Lustenau 1 3 2 0 1 18 7 11 5
4. TTC Raiba Kirchbichl 1 3 2 0 1 17 12 5 5
5. Villach 1 3 2 1 0 17 6 11 4
6. SG Kufstein/Fulpmes 1 3 1 2 0 13 12 1 2
7. Bodensdorf 1 3 1 2 0 12 12 0 2
8. Flötzersteig 1 3 1 2 0 12 16 -4 2
9. Halbturn 1 3 1 2 0 11 15 -4 2
10. Villach 2 3 1 2 0 10 16 -6 2
11. Bodensdorf 2 3 0 3 0 3 20 -17 0
12. SG SVS Niederösterreich 1 3 0 3 0 0 21 -21 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Villach 1 2 2 0 0 14 0 14 4
2. Pinkafeld 1 2 2 0 0 13 2 11 4
3. LZ Froschberg 1 2 2 0 0 12 4 8 4
4. Lustenau 1 2 1 0 1 11 7 4 3
5. TTC Raiba Kirchbichl 1 2 1 0 1 11 8 3 3
6. SG Kufstein/Fulpmes 1 2 1 1 0 10 6 4 2
7. Bodensdorf 1 2 1 1 0 8 6 2 2
8. Flötzersteig 1 2 1 1 0 8 10 -2 2
9. Halbturn 1 2 0 2 0 5 12 -7 0
10. Villach 2 2 0 2 0 4 13 -9 0
11. SG SVS Niederösterreich 1 2 0 2 0 0 14 -14 0
12. Bodensdorf 2 2 0 2 0 0 14 -14 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Bodensdorf 1 1 1 0 0 7 0 7 2
2. Villach 1 1 1 0 0 7 0 7 2
3. Pinkafeld 1 1 1 0 0 7 0 7 2
4. Lustenau 1 1 1 0 0 6 2 4 2
5. LZ Froschberg 1 1 1 0 0 6 3 3 2
6. TTC Raiba Kirchbichl 1 1 1 0 0 6 3 3 2
7. SG Kufstein/Fulpmes 1 1 0 1 0 3 6 -3 0
8. Halbturn 1 1 0 1 0 3 6 -3 0
9. Flötzersteig 1 1 0 1 0 2 6 -4 0
10. SG SVS Niederösterreich 1 1 0 1 0 0 7 -7 0
11. Villach 2 1 0 1 0 0 7 -7 0
12. Bodensdorf 2 1 0 1 0 0 7 -7 0

Results

Round 1
2010-09-25
Bodensdorf Bodensdorf   0:7
Berger Hemma Galitschitsch Nicole 0 :3
Berger Anna Budayova Renata 0 :3
Schätzer Evelyn Wouters Julia 0 :3
Berger Anna / Schätzer Evelyn Budayova Renata / Galitschitsch Nicole 0 :3
Berger Anna Galitschitsch Nicole 0 :3
Berger Hemma Wouters Julia 0 :3
Schätzer Evelyn Budayova Renata 0 :3

Round 1
2010-09-25
LZ Froschberg Halbturn   6:3
Kovacs Karina Ehn Victoria 2 :3
Liu Yuan w.o. 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Daubnerova Andrea 2 :3
Magyorosi Ana Larisa / Liu Yuan Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 3 :2
Liu Yuan Ehn Victoria 3 :0
Kovacs Karina Daubnerova Andrea 0 :3
Magyorosi Ana Larisa w.o. 3 :0
Liu Yuan Daubnerova Andrea 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Ehn Victoria 3 :1

Round 1
2010-09-25
Pinkafeld SG SVS Niederösterreich   7:0

Round 1
2010-09-25
SG Kufstein/Fulpmes TTC Raiba Kirchbichl   3:6
Koch Sabrina Raich Theresa 2 :3
Bene Györgyi Maier Ines 3 :1
Moser Daniela Horvath Lilla 0 :3
Bene Györgyi / Moser Daniela Horvath Lilla / Raich Theresa 3 :0
Bene Györgyi Raich Theresa 3 :0
Koch Sabrina Horvath Lilla 1 :3
Moser Daniela Maier Ines 0 :3
Bene Györgyi Horvath Lilla 1 :3
Moser Daniela Raich Theresa 1 :3

Round 1
2010-09-25
Lustenau Flötzersteig   6:2
Pfeiffer Evelyn Fuchs Sylvia 0 :3
Luginger Melanie Keinert Miriam 3 :1
Bakaiova Tatjana Steinbacher Claudia 3 :1
Bakaiova Tatjana / Luginger Melanie Fuchs Sylvia / Steinbacher Claudia 3 :0
Luginger Melanie Fuchs Sylvia 3 :1
Pfeiffer Evelyn Steinbacher Claudia 0 :3
Bakaiova Tatjana Keinert Miriam 3 :0
Luginger Melanie Steinbacher Claudia 3 :0


Round 2
2010-09-25
Villach Flötzersteig   4:6
Kelih Tjasa Fuchs Sylvia 1 :3
Feuerabend Bettina Keinert Miriam 3 :0
Dohr Melanie Steinbacher Claudia 0 :3
Dohr Melanie / Feuerabend Bettina Fuchs Sylvia / Steinbacher Claudia 2 :3
Feuerabend Bettina Fuchs Sylvia 3 :0
Kelih Tjasa Steinbacher Claudia 0 :3
Dohr Melanie Keinert Miriam 3 :0
Feuerabend Bettina Steinbacher Claudia 0 :3
Dohr Melanie Fuchs Sylvia 3 :0
Kelih Tjasa Keinert Miriam 2 :3

Round 2
2010-09-25
TTC Raiba Kirchbichl Lustenau   5:5
Raich Theresa Bakaiova Tatjana 0 :3
Maier Ines Luginger Melanie 2 :3
Horvath Lilla Pfeiffer Evelyn 3 :0
Horvath Lilla / Maier Ines Bakaiova Tatjana / Luginger Melanie 3 :2
Raich Theresa Luginger Melanie 1 :3
Horvath Lilla Bakaiova Tatjana 1 :3
Maier Ines Pfeiffer Evelyn 3 :1
Horvath Lilla Luginger Melanie 3 :2
Raich Theresa Pfeiffer Evelyn 3 :0
Maier Ines Bakaiova Tatjana 2 :3

Round 2
2010-09-25
SG SVS Niederösterreich SG Kufstein/Fulpmes   0:7

Round 2
2010-09-25
Halbturn Pinkafeld   2:6
Ehn Victoria Juric Monika 3 :2
w.o. Minerova Adriana 0 :3
Daubnerova Andrea Narkiewicz Paulina 3 :1
Daubnerova Andrea / Ehn Victoria Minerova Adriana / Nyitrai Anita 0 :3
Ehn Victoria Minerova Adriana 0 :3
Daubnerova Andrea Juric Monika 1 :3
w.o. Narkiewicz Paulina 0 :3
Daubnerova Andrea Minerova Adriana 1 :3

Round 2
2010-09-25
Bodensdorf LZ Froschberg   1:6
Budayova Renata Lupulesku Anelia 0 :3
Wouters Julia Liu Yuan 0 :3
Galitschitsch Nicole Kovacs Karina 3 :1
Budayova Renata / Galitschitsch Nicole Magyorosi Ana Larisa / Liu Yuan 1 :3
Budayova Renata Liu Yuan 0 :3
Galitschitsch Nicole Lupulesku Anelia 2 :3
Wouters Julia Kovacs Karina 1 :3

Round 2
2010-09-25
Villach Bodensdorf   7:0
Solja Amelie Berger Hemma 3 :0
Hansen Martha Berger Anna 3 :0
Majercikova Viera Schätzer Evelyn 3 :0
Majercikova Viera / Solja Amelie Berger Anna / Schätzer Evelyn 3 :0
Solja Amelie Berger Anna 3 :0
Majercikova Viera Berger Hemma 3 :0
Hansen Martha Schätzer Evelyn 3 :0


Round 3
2010-09-26
Bodensdorf Villach   3:6
Berger Anna Kelih Tjasa 0 :3
Berger Hemma Feuerabend Bettina 0 :3
Schätzer Evelyn Dohr Melanie 3 :2
Berger Anna / Schätzer Evelyn Dohr Melanie / Feuerabend Bettina 2 :3
Berger Anna Feuerabend Bettina 0 :3
Schätzer Evelyn Kelih Tjasa 3 :0
Berger Hemma Dohr Melanie 0 :3
Schätzer Evelyn Feuerabend Bettina 3 :0
Berger Anna Dohr Melanie 2 :3

Round 3
2010-09-26
LZ Froschberg Villach   6:3
Lupulesku Anelia Hansen Martha 3 :1
Kovacs Karina Solja Amelie 0 :3
Liu Yuan Majercikova Viera 3 :0
Magyorosi Ana Larisa / Liu Yuan Majercikova Viera / Solja Amelie 3 :1
Lupulesku Anelia Solja Amelie 0 :3
Liu Yuan Hansen Martha 3 :0
Kovacs Karina Majercikova Viera 1 :3
Liu Yuan Solja Amelie 3 :0
Lupulesku Anelia Majercikova Viera 3 :2

Round 3
2010-09-26
Pinkafeld Bodensdorf   6:4
Juric Monika Budayova Renata 0 :3
Minerova Adriana Wouters Julia 3 :0
Narkiewicz Paulina Galitschitsch Nicole 3 :2
Minerova Adriana / Nyitrai Anita Budayova Renata / Galitschitsch Nicole 1 :3
Minerova Adriana Budayova Renata 2 :3
Juric Monika Galitschitsch Nicole 0 :3
Narkiewicz Paulina Wouters Julia 3 :1
Minerova Adriana Galitschitsch Nicole 3 :2
Narkiewicz Paulina Budayova Renata 3 :0
Juric Monika Wouters Julia 3 :2

Round 3
2010-09-26
SG Kufstein/Fulpmes Halbturn   3:6
Koch Sabrina Ehn Victoria 0 :3
Bene Györgyi w.o. 3 :0
Moser Daniela Daubnerova Andrea 0 :3
Bene Györgyi / Moser Daniela Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 2 :3
Bene Györgyi Ehn Victoria 3 :2
Koch Sabrina Daubnerova Andrea 0 :3
Moser Daniela w.o. 3 :0
Bene Györgyi Daubnerova Andrea 2 :3
Moser Daniela Ehn Victoria 0 :3

Round 3
2010-09-26
Lustenau SG SVS Niederösterreich   7:0

Round 3
2010-09-26
Flötzersteig TTC Raiba Kirchbichl   4:6
Keinert Miriam Raich Theresa 0 :3
Steinbacher Claudia Maier Ines 3 :0
Fuchs Sylvia Horvath Lilla 0 :3
Fuchs Sylvia / Steinbacher Claudia Horvath Lilla / Raich Theresa 1 :3
Steinbacher Claudia Raich Theresa 3 :1
Keinert Miriam Horvath Lilla 0 :3
Fuchs Sylvia Maier Ines 1 :3
Steinbacher Claudia Horvath Lilla 3 :1
Fuchs Sylvia Raich Theresa 3 :2
Keinert Miriam Maier Ines 0 :3


Round 4
2010-10-16
Villach TTC Raiba Kirchbichl   0:7
Brandauer Nina Raich Theresa 0 :3
Kelih Tjasa Maier Ines 0 :3
Hergenhan Sabrina Horvath Lilla 0 :3
Hergenhan Sabrina / Kelih Tjasa Horvath Lilla / Maier Ines 0 :3
Kelih Tjasa Raich Theresa 0 :3
Brandauer Nina Horvath Lilla 0 :3
Hergenhan Sabrina Maier Ines 0 :3

Round 4
2010-10-16
SG SVS Niederösterreich Flötzersteig   0:7

Round 4
2010-10-16
Halbturn Lustenau   3:6
Ehn Victoria Bakaiova Tatjana 0 :3
Daubnerova Marta Kainz Sarah 1 :3
Daubnerova Andrea Luginger Melanie 3 :2
Daubnerova Andrea / Ehn Victoria Kainz Sarah / Luginger Melanie 2 :3
Ehn Victoria Kainz Sarah 2 :3
Daubnerova Andrea Bakaiova Tatjana 3 :1
Daubnerova Marta Luginger Melanie 2 :3
Daubnerova Andrea Kainz Sarah 3 :1
Ehn Victoria Luginger Melanie 2 :3

Round 4
2010-10-16
Bodensdorf SG Kufstein/Fulpmes   6:4
Galitschitsch Nicole Koch Sabrina 3 :0
Wouters Julia Bene Györgyi 1 :3
Budayova Renata Moser Daniela 3 :0
Budayova Renata / Galitschitsch Nicole Bene Györgyi / Moser Daniela 3 :1
Galitschitsch Nicole Bene Györgyi 2 :3
Budayova Renata Koch Sabrina 3 :0
Wouters Julia Moser Daniela 2 :3
Budayova Renata Bene Györgyi 1 :3
Galitschitsch Nicole Moser Daniela 3 :0
Wouters Julia Koch Sabrina 3 :0

Round 4
2010-10-16
Villach Pinkafeld   7:0

Round 4
2010-10-16
Bodensdorf LZ Froschberg   0:7
Janesch Sarah Petzner Martina 0 :3
Strohmayer Sarah Liu Yuan 1 :3
Janesch Jasmin Magyorosi Ana Larisa 0 :3
Janesch Jasmin / Strohmayer Sarah Petzner Martina / Liu Yuan 0 :3
Strohmayer Sarah Petzner Martina 0 :3
Janesch Sarah Magyorosi Ana Larisa 0 :3
Janesch Jasmin Liu Yuan 0 :3


Round 5
2010-10-16
LZ Froschberg Villach   7:0
Petzner Martina Brandauer Nina 3 :0
Liu Yuan Hergenhan Sabrina 3 :1
Magyorosi Ana Larisa Kelih Tjasa 3 :0
Petzner Martina / Liu Yuan Hergenhan Sabrina / Kelih Tjasa 3 :0
Petzner Martina Hergenhan Sabrina 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Brandauer Nina 3 :0
Liu Yuan Kelih Tjasa 3 :0

Round 5
2010-10-16
Pinkafeld Bodensdorf   0:7

Round 5
2010-10-16
SG Kufstein/Fulpmes Villach   0:7
Koch Sabrina Majercikova Viera 0 :3
Leitner Franziska Hansen Martha 1 :3
Bene Györgyi Solja Amelie 1 :3
Bene Györgyi / Moser Daniela Majercikova Viera / Solja Amelie 2 :3
Koch Sabrina Hansen Martha 1 :3
Bene Györgyi Majercikova Viera 1 :3
Leitner Franziska Solja Amelie 0 :3

Round 5
2010-10-16
Lustenau Bodensdorf   6:1
Kainz Sarah Wouters Julia 3 :2
Luginger Melanie Galitschitsch Nicole 3 :2
Bakaiova Tatjana Budayova Renata 3 :2
Bakaiova Tatjana / Kainz Sarah Budayova Renata / Galitschitsch Nicole 3 :2
Kainz Sarah Galitschitsch Nicole 3 :2
Bakaiova Tatjana Wouters Julia 3 :0
Luginger Melanie Budayova Renata 0 :3

Round 5
2010-10-16
Flötzersteig Halbturn   2:6
Fuchs Sylvia Ehn Victoria 1 :3
Steinbacher Claudia Daubnerova Marta 3 :1
Fuchs Lisa Daubnerova Andrea 0 :3
Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 0 :3
Steinbacher Claudia Ehn Victoria 3 :2
Fuchs Sylvia Daubnerova Andrea 0 :3
Fuchs Lisa Daubnerova Marta 2 :3
Steinbacher Claudia Daubnerova Andrea 1 :3

Round 5
2010-10-16
TTC Raiba Kirchbichl SG SVS Niederösterreich   7:0


Round 6
2010-10-17
Villach SG SVS Niederösterreich   7:0

Round 6
2010-10-17
Halbturn TTC Raiba Kirchbichl   6:4
Daubnerova Marta Maier Ines 0 :3
Daubnerova Andrea Raich Theresa 3 :0
Ehn Victoria Horvath Lilla 1 :3
Daubnerova Andrea / Ehn Victoria Horvath Lilla / Maier Ines 0 :3
Daubnerova Andrea Maier Ines 3 :1
Daubnerova Marta Horvath Lilla 2 :3
Ehn Victoria Raich Theresa 3 :0
Daubnerova Andrea Horvath Lilla 3 :1
Ehn Victoria Maier Ines 3 :1
Daubnerova Marta Raich Theresa 3 :1

Round 6
2010-10-17
Bodensdorf Flötzersteig   6:3
Wouters Julia Fuchs Sylvia 3 :1
Galitschitsch Nicole Fuchs Lisa 3 :1
Budayova Renata Steinbacher Claudia 0 :3
Budayova Renata / Galitschitsch Nicole Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia 1 :3
Galitschitsch Nicole Fuchs Sylvia 3 :1
Wouters Julia Steinbacher Claudia 2 :3
Budayova Renata Fuchs Lisa 3 :0
Galitschitsch Nicole Steinbacher Claudia 3 :1
Budayova Renata Fuchs Sylvia 3 :0

Round 6
2010-10-17
Villach Lustenau   7:0
Hansen Martha Kainz Sarah 3 :1
Solja Amelie Luginger Melanie 3 :0
Majercikova Viera Bakaiova Tatjana 3 :0
Majercikova Viera / Solja Amelie Kainz Sarah / Luginger Melanie 3 :0
Solja Amelie Kainz Sarah 3 :0
Hansen Martha Bakaiova Tatjana 3 :2
Majercikova Viera Luginger Melanie 3 :0

Round 6
2010-10-17
Bodensdorf SG Kufstein/Fulpmes   0:7
Janesch Jasmin Koch Sabrina 0 :3
Janesch Sarah Bene Györgyi 0 :3
Strohmayer Sarah Moser Daniela 0 :3
Janesch Jasmin / Strohmayer Sarah Bene Györgyi / Moser Daniela 0 :3
Janesch Jasmin Bene Györgyi 0 :3
Strohmayer Sarah Koch Sabrina 2 :3
Janesch Sarah Moser Daniela 0 :3

Round 6
2010-10-17
LZ Froschberg Pinkafeld   7:0


Round 7
2010-11-06
Pinkafeld Villach   7:0
Nyitrai Anita Feuerabend Bettina 3 :0
Juric Monika Kelih Tjasa 3 :0
Minerova Adriana Unterweger Birgit 3 :0
Minerova Adriana / Nyitrai Anita Feuerabend Bettina / Unterweger Birgit 3 :0
Juric Monika Feuerabend Bettina 3 :0
Nyitrai Anita Unterweger Birgit 3 :0
Minerova Adriana Kelih Tjasa 3 :0

Round 7
2010-11-06
SG Kufstein/Fulpmes LZ Froschberg   1:6
Moser Daniela Kovacs Karina 0 :3
Haas Andrea Liu Yuan 0 :3
Bene Györgyi Magyorosi Ana Larisa 3 :0
Bene Györgyi / Moser Daniela Magyorosi Ana Larisa / Liu Yuan 1 :3
Moser Daniela Liu Yuan 0 :3
Bene Györgyi Kovacs Karina 2 :3
Haas Andrea Magyorosi Ana Larisa 0 :3

Round 7
2010-11-06
Lustenau Bodensdorf   6:1
Bilgeri Sarah Schätzer Evelyn 3 :1
Kainz Sarah Brodbeck Monika 3 :0
Luginger Melanie Strohmayer Sarah 3 :0
Bakaiova Tatjana / Luginger Melanie Schätzer Evelyn / Strohmayer Sarah 1 :3
Kainz Sarah Schätzer Evelyn 3 :2
Bilgeri Sarah Strohmayer Sarah 3 :0
Luginger Melanie Brodbeck Monika 3 :0

Round 7
2010-11-06
Flötzersteig Villach   0:7
Fuchs Sylvia Solja Amelie 0 :3
Steinbacher Claudia Majercikova Viera 0 :3
Fuchs Lisa Hansen Martha 2 :3
Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia Majercikova Viera / Solja Amelie 0 :3
Steinbacher Claudia Solja Amelie 0 :3
Fuchs Sylvia Hansen Martha 1 :3
Fuchs Lisa Majercikova Viera 1 :3

Round 7
2010-11-06
TTC Raiba Kirchbichl Bodensdorf   5:5
Raich Theresa Schätzer Claudia 1 :3
Maier Ines Galitschitsch Nicole 1 :3
Horvath Lilla Budayova Renata 3 :0
Horvath Lilla / Maier Ines Budayova Renata / Galitschitsch Nicole 1 :3
Raich Theresa Galitschitsch Nicole 3 :1
Horvath Lilla Schätzer Claudia 3 :1
Maier Ines Budayova Renata 1 :3
Horvath Lilla Galitschitsch Nicole 3 :2
Raich Theresa Budayova Renata 0 :3
Maier Ines Schätzer Claudia 3 :0

Round 7
2010-11-06
SG SVS Niederösterreich Halbturn   0:7


Round 8
2010-11-06
Villach Halbturn   0:7
Kelih Tjasa Daubnerova Marta 0 :3
Feuerabend Bettina Ehn Victoria 0 :3
Unterweger Birgit Daubnerova Andrea 0 :3
Feuerabend Bettina / Unterweger Birgit Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 0 :3
Feuerabend Bettina Daubnerova Marta 1 :3
Kelih Tjasa Daubnerova Andrea 0 :3
Unterweger Birgit Ehn Victoria 1 :3

Round 8
2010-11-06
Bodensdorf SG SVS Niederösterreich   7:0

Round 8
2010-11-06
Villach TTC Raiba Kirchbichl   6:1
Majercikova Viera Raich Theresa 3 :0
Hansen Martha Maier Ines 2 :3
Solja Amelie Horvath Lilla 3 :0
Majercikova Viera / Solja Amelie Horvath Lilla / Raich Theresa 3 :0
Hansen Martha Raich Theresa 3 :0
Majercikova Viera Horvath Lilla 3 :0
Solja Amelie Maier Ines 3 :0

Round 8
2010-11-06
Bodensdorf Flötzersteig   3:6
Brodbeck Monika Fuchs Sylvia 3 :2
Schätzer Evelyn Fuchs Lisa 2 :3
Strohmayer Sarah Steinbacher Claudia 0 :3
Schätzer Evelyn / Strohmayer Sarah Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia 1 :3
Schätzer Evelyn Fuchs Sylvia 3 :0
Brodbeck Monika Steinbacher Claudia 0 :3
Strohmayer Sarah Fuchs Lisa 1 :3
Schätzer Evelyn Steinbacher Claudia 3 :0
Strohmayer Sarah Fuchs Sylvia 1 :3

Round 8
2010-11-06
LZ Froschberg Lustenau   6:1
Kovacs Karina Bilgeri Sarah 3 :0
Liu Yuan Luginger Melanie 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Bakaiova Tatjana 3 :1
Magyorosi Ana Larisa / Liu Yuan Bakaiova Tatjana / Luginger Melanie 3 :1
Liu Yuan Bilgeri Sarah 3 :0
Kovacs Karina Bakaiova Tatjana 1 :3
Magyorosi Ana Larisa Luginger Melanie 3 :0

Round 8
2010-11-06
Pinkafeld SG Kufstein/Fulpmes   6:2
Juric Monika Moser Daniela 3 :0
Nyitrai Anita Haas Andrea 3 :0
Minerova Adriana Bene Györgyi 3 :2
Minerova Adriana / Nyitrai Anita Bene Györgyi / Moser Daniela 1 :3
Nyitrai Anita Moser Daniela 3 :0
Juric Monika Bene Györgyi 1 :3
Minerova Adriana Haas Andrea 3 :0
Nyitrai Anita Bene Györgyi 3 :1


Round 9
2010-11-07
SG Kufstein/Fulpmes Villach   6:2
Haas Andrea Unterweger Birgit 0 :3
Bene Györgyi Kelih Tjasa 3 :1
Moser Daniela Feuerabend Bettina 3 :1
Bene Györgyi / Haas Andrea Feuerabend Bettina / Unterweger Birgit 3 :2
Bene Györgyi Unterweger Birgit 2 :3
Haas Andrea Feuerabend Bettina 3 :1
Moser Daniela Kelih Tjasa 3 :1
Bene Györgyi Feuerabend Bettina 3 :2

Round 9
2010-11-07
Lustenau Pinkafeld   2:6
Bakaiova Tatjana Juric Monika 3 :2
Kainz Sarah Minerova Adriana 0 :3
Luginger Melanie Nyitrai Anita 1 :3
Bakaiova Tatjana / Luginger Melanie Juric Monika / Nyitrai Anita 0 :3
Bakaiova Tatjana Minerova Adriana 0 :3
Luginger Melanie Juric Monika 3 :2
Kainz Sarah Nyitrai Anita 0 :3
Luginger Melanie Minerova Adriana 1 :3

Round 9
2010-11-07
Flötzersteig LZ Froschberg   1:6
Steinbacher Claudia Liu Yuan 0 :3
Fuchs Sylvia Kovacs Karina 2 :3
Fuchs Lisa Magyorosi Ana Larisa 0 :3
Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia Magyorosi Ana Larisa / Liu Yuan 0 :3
Steinbacher Claudia Kovacs Karina 3 :2
Fuchs Lisa Liu Yuan 0 :3
Fuchs Sylvia Magyorosi Ana Larisa 1 :3

Round 9
2010-11-07
TTC Raiba Kirchbichl Bodensdorf   7:0
Raich Theresa Brodbeck Monika 3 :0
Maier Ines Strohmayer Sarah 3 :1
Horvath Lilla Schätzer Evelyn 3 :1
Horvath Lilla / Maier Ines Schätzer Evelyn / Strohmayer Sarah 3 :2
Raich Theresa Strohmayer Sarah 3 :2
Horvath Lilla Brodbeck Monika 3 :0
Maier Ines Schätzer Evelyn 3 :2

Round 9
2010-11-07
SG SVS Niederösterreich Villach   0:7

Round 9
2010-11-07
Halbturn Bodensdorf   6:3
Ehn Victoria Schätzer Claudia 3 :0
Daubnerova Marta Budayova Renata 2 :3
Daubnerova Andrea Galitschitsch Nicole 3 :1
Daubnerova Andrea / Ehn Victoria Budayova Renata / Galitschitsch Nicole 3 :1
Ehn Victoria Budayova Renata 0 :3
Daubnerova Andrea Schätzer Claudia 3 :0
Daubnerova Marta Galitschitsch Nicole 2 :3
Daubnerova Andrea Budayova Renata 3 :0
Ehn Victoria Galitschitsch Nicole 3 :2


Round 10
2010-11-20
Villach Bodensdorf   3:6
Dohr Melanie Schätzer Claudia 3 :1
Unterweger Birgit Galitschitsch Nicole 0 :3
Kelih Tjasa Budayova Renata 1 :3
Dohr Melanie / Unterweger Birgit Budayova Renata / Galitschitsch Nicole 2 :3
Unterweger Birgit Schätzer Claudia 3 :2
Dohr Melanie Budayova Renata 0 :3
Kelih Tjasa Galitschitsch Nicole 0 :3
Unterweger Birgit Budayova Renata 3 :1
Kelih Tjasa Schätzer Claudia 0 :3

Round 10
2010-11-20
Villach Halbturn   6:2
Hansen Martha Ehn Victoria 0 :3
Solja Amelie Daubnerova Marta 3 :0
Majercikova Viera Daubnerova Andrea 3 :2
Solja Amelie Ehn Victoria 3 :0
Hansen Martha Daubnerova Andrea 0 :3
Majercikova Viera Daubnerova Marta 3 :0
Solja Amelie Daubnerova Andrea 3 :0
Majercikova Viera / Solja Amelie Daubnerova Andrea / Daubnerova Marta 3 :0

Round 10
2010-11-20
Bodensdorf SG SVS Niederösterreich   0:7
w.o. Regnemer Judit 0 :3
Schätzer Evelyn Popova Valentina 0 :3
Brodbeck Monika Jiang Xue 0 :3
Schätzer Evelyn Regnemer Judit 0 :3
w.o. Jiang Xue 0 :3
Brodbeck Monika Popova Valentina 0 :3
Brodbeck Monika / Schätzer Evelyn Jiang Xue / Popova Valentina 0 :3

Round 10
2010-11-20
LZ Froschberg TTC Raiba Kirchbichl   6:1
Kovacs Karina Horvath Lilla 1 :3
Lupulesku Anelia Maier Ines 3 :1
Magyorosi Ana Larisa Raich Theresa 3 :0
Lupulesku Anelia Horvath Lilla 3 :2
Kovacs Karina Raich Theresa 3 :0
Magyorosi Ana Larisa Maier Ines 3 :0
Lupulesku Anelia / Liu Yuan Horvath Lilla / Raich Theresa 3 :0

Round 10
2010-11-20
Pinkafeld Flötzersteig   7:0
Juric Monika Fuchs Lisa 3 :0
Nyitrai Anita Fuchs Sylvia 3 :0
Minerova Adriana Steinbacher Claudia 3 :2
Minerova Adriana / Nyitrai Anita Fuchs Lisa / Steinbacher Claudia 3 :1
Nyitrai Anita Fuchs Lisa 3 :2
Juric Monika Steinbacher Claudia 3 :2
Minerova Adriana Fuchs Sylvia 3 :0

Round 10
2010-11-20
SG Kufstein/Fulpmes Lustenau   5:5
Bene Györgyi Bakaiova Tatjana 3 :2
Koch Sabrina Kainz Sarah 0 :3
Moser Daniela Bilgeri Sarah 3 :2
Bene Györgyi Kainz Sarah 3 :2
Moser Daniela Bakaiova Tatjana 0 :3
Koch Sabrina Bilgeri Sarah 2 :3
Moser Daniela Kainz Sarah 1 :3
Bene Györgyi Bilgeri Sarah 3 :0
Koch Sabrina Bakaiova Tatjana 0 :3
Bene Györgyi / Moser Daniela Bakaiova Tatjana / Kainz Sarah 3 :2


Round 11
2010-11-20
Lustenau Villach   6:1
Bilgeri Sarah Dohr Melanie 3 :1
Bakaiova Tatjana Kelih Tjasa 3 :0
Kainz Sarah Unterweger Birgit 3 :1
Bakaiova Tatjana Dohr Melanie 3 :0
Bilgeri Sarah Unterweger Birgit 1 :3
Kainz Sarah Kelih Tjasa 3 :0
Bakaiova Tatjana / Kainz Sarah Dohr Melanie / Unterweger Birgit 3 :0

Round 11
2010-11-20
Flötzersteig SG Kufstein/Fulpmes   1:6
Fuchs Lisa Bene Györgyi 0 :3
Steinbacher Claudia Moser Daniela 0 :3
Fuchs Sylvia Koch Sabrina 1 :3
Fuchs Sylvia Bene Györgyi 0 :3
Steinbacher Claudia Koch Sabrina 3 :2
Fuchs Lisa Moser Daniela 0 :3
Fuchs Sylvia / Steinbacher Claudia Bene Györgyi / Moser Daniela 1 :3

Round 11
2010-11-20
TTC Raiba Kirchbichl Pinkafeld   2:6
Horvath Lilla Juric Monika 3 :1
Maier Ines Nyitrai Anita 0 :3
Raich Theresa Minerova Adriana 0 :3
Horvath Lilla / Maier Ines Minerova Adriana / Nyitrai Anita 3 :0
Horvath Lilla Nyitrai Anita 2 :3
Raich Theresa Juric Monika 0 :3
Maier Ines Minerova Adriana 1 :3
Raich Theresa Nyitrai Anita 0 :3

Round 11
2010-11-20
SG SVS Niederösterreich LZ Froschberg   6:3
Popova Valentina Kovacs Karina 3 :0
Regnemer Judit Liu Yuan 0 :3
Jiang Xue Lupulesku Anelia 3 :0
Popova Valentina Liu Yuan 1 :3
Jiang Xue Kovacs Karina 3 :0
Regnemer Judit Lupulesku Anelia 3 :2
Jiang Xue Liu Yuan 2 :3
Popova Valentina Lupulesku Anelia 3 :1
Jiang Xue / Popova Valentina Lupulesku Anelia / Liu Yuan 3 :2

Round 11
2010-11-20
Halbturn Bodensdorf   6:1
Ehn Victoria Schätzer Evelyn 3 :1
Daubnerova Marta w.o. 3 :0
Daubnerova Andrea Brodbeck Monika 3 :0
Daubnerova Marta Schätzer Evelyn 1 :3
Ehn Victoria Brodbeck Monika 3 :0
Daubnerova Andrea w.o. 3 :0
Daubnerova Andrea / Ehn Victoria Brodbeck Monika / Schätzer Evelyn 3 :0

Round 11
2010-11-20
Bodensdorf Villach   1:6
Schätzer Claudia Solja Amelie 0 :3
Galitschitsch Nicole Majercikova Viera 0 :3
Budayova Renata Hansen Martha 3 :2
Galitschitsch Nicole Solja Amelie 0 :3
Schätzer Claudia Hansen Martha 0 :3
Budayova Renata Majercikova Viera 1 :3
Budayova Renata / Galitschitsch Nicole Majercikova Viera / Solja Amelie 0 :3

Teams & Players

Teams Players
LZ Froschberg 1 YUAN Liu , LARISA Magyorosi Ana , ANELIA Lupulesku , KARINA Kovacs , MARTINA Petzner
Villach 1 AMELIE Solja , VIERA Majercikova , MARTHA Hansen
Halbturn 1 ANDREA Daubnerova , VICTORIA Ehn , SIMONA Daubnerova , MARTA Daubnerova
Pinkafeld 1 ANITA Nyitrai , ADRIANA Minerova , MONIKA Juric , PAULINA Narkiewicz
Lustenau 1 TATJANA Bakaiova , SARAH Kainz , DANIELA Strauss , MELANIE Luginger , SARAH Bilgeri , EVELYN Pfeiffer
SG SVS Niederösterreich 1 VALENTINA Popova , XUE Jiang , ANDREA Kubrikova , VERONIKA Schindelar , JUDIT Regnemer
Bodensdorf 1 RENATA Budayova , NICOLE Galitschitsch , JULIA Wouters , CLAUDIA Schätzer
TTC Raiba Kirchbichl 1 LILLA Horvath , THERESA Raich , INES Maier , MARTINA Kapfinger , LAURA Auer , MICHAELA Rieder , SOPHIA Schönbuchner
SG Kufstein/Fulpmes 1 GYÖRGYI Bene , DANIELA Moser , SABRINA Koch , ANDREA Haas , FRANZISKA Leitner
Flötzersteig 1 CLAUDIA Steinbacher , LISA Fuchs , SYLVIA Fuchs , MIRIAM Keinert
Villach 2 BIRGIT Unterweger , BETTINA Feuerabend , TJASA Kelih , ERIKA Ackermann , MELANIE Dohr , NINA Brandauer , SABRINA Hergenhan
Bodensdorf 2 EVELYN Schätzer , SARAH Strohmayer , BETTINA Ratz , MONIKA Brodbeck , SARAH Janesch , JASMIN Janesch , HEMMA Berger , ANNA Berger