contact@tabletennisscores.com

English Srpski

FIVE BLX

1 X $55.00

FIVE BLX

1 X $125.00

Total: $180.00

Go to cart Checkout

1. Damen-Bundesliga 2008/2009

Standings

  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 1 11 10 1 0 69 15 54 20
2. Villach 1 11 9 1 1 67 19 48 19
3. Niederösterreich 1 11 9 1 1 64 21 43 19
4. Pinkafeld 11 8 3 0 58 28 30 16
5. Halbturn 1 11 7 4 0 56 33 23 14
6. Lustenau 1 11 7 4 0 49 35 14 14
7. Bodensdorf 1 11 5 6 0 44 45 -1 10
8. TTC Raiba Kirchbichl 1 11 3 7 1 25 62 -37 7
9. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 11 3 8 0 26 57 -31 6
10. AustriAlpin Fulpmes 1 11 2 8 1 26 63 -37 5
11. Oberndorf 1 11 0 10 1 18 68 -50 1
12. SG TT Amstetten 1 11 0 10 1 15 71 -56 1
  Team PL W L D + - +-  
1. Villach 1 10 9 1 0 62 14 48 18
2. LZ Froschberg 1 10 9 1 0 62 15 47 18
3. Niederösterreich 1 10 9 1 0 59 16 43 18
4. Pinkafeld 10 7 3 0 51 28 23 14
5. Halbturn 1 10 6 4 0 49 33 16 12
6. Lustenau 1 10 6 4 0 42 35 7 12
7. Bodensdorf 1 10 4 6 0 38 43 -5 8
8. TTC Raiba Kirchbichl 1 10 3 6 1 25 55 -30 7
9. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 10 3 7 0 26 50 -24 6
10. AustriAlpin Fulpmes 1 10 2 7 1 24 57 -33 5
11. Oberndorf 1 10 0 9 1 18 61 -43 1
12. SG TT Amstetten 1 10 0 9 1 15 64 -49 1
  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 1 9 8 1 0 56 14 42 16
2. Villach 1 9 8 1 0 55 14 41 16
3. Niederösterreich 1 9 8 1 0 52 16 36 16
4. Pinkafeld 9 7 2 0 50 22 28 14
5. Halbturn 1 9 6 3 0 45 27 18 12
6. Lustenau 1 9 5 4 0 36 31 5 10
7. TTC Raiba Kirchbichl 1 9 3 5 1 24 49 -25 7
8. Bodensdorf 1 9 3 6 0 32 42 -10 6
9. AustriAlpin Fulpmes 1 9 2 6 1 24 50 -26 5
10. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 9 2 7 0 20 49 -29 4
11. Oberndorf 1 9 0 8 1 17 55 -38 1
12. SG TT Amstetten 1 9 0 8 1 15 57 -42 1
  Team PL W L D + - +-  
1. Villach 1 8 7 1 0 49 13 36 14
2. LZ Froschberg 1 8 7 1 0 49 14 35 14
3. Niederösterreich 1 8 7 1 0 46 14 32 14
4. Halbturn 1 8 6 2 0 44 21 23 12
5. Pinkafeld 8 6 2 0 43 22 21 12
6. Lustenau 1 8 4 4 0 30 30 0 8
7. TTC Raiba Kirchbichl 1 8 3 4 1 24 42 -18 7
8. Bodensdorf 1 8 3 5 0 30 36 -6 6
9. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 8 2 6 0 19 43 -24 4
10. AustriAlpin Fulpmes 1 8 1 6 1 18 47 -29 3
11. Oberndorf 1 8 0 7 1 17 48 -31 1
12. SG TT Amstetten 1 8 0 7 1 12 51 -39 1
  Team PL W L D + - +-  
1. Villach 1 7 6 1 0 42 13 29 12
2. LZ Froschberg 1 7 6 1 0 42 14 28 12
3. Niederösterreich 1 7 6 1 0 39 14 25 12
4. Halbturn 1 7 5 2 0 38 19 19 10
5. Pinkafeld 7 5 2 0 37 21 16 10
6. Lustenau 1 7 4 3 0 30 23 7 8
7. TTC Raiba Kirchbichl 1 7 3 3 1 24 35 -11 7
8. Bodensdorf 1 7 2 5 0 24 34 -10 4
9. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 7 2 5 0 19 36 -17 4
10. AustriAlpin Fulpmes 1 7 1 5 1 16 41 -25 3
11. Oberndorf 1 7 0 6 1 16 42 -26 1
12. SG TT Amstetten 1 7 0 6 1 10 45 -35 1
  Team PL W L D + - +-  
1. Villach 1 6 6 0 0 38 7 31 12
2. LZ Froschberg 1 6 5 1 0 36 10 26 10
3. Niederösterreich 1 6 5 1 0 32 14 18 10
4. Halbturn 1 6 4 2 0 32 17 15 8
5. Lustenau 1 6 4 2 0 28 17 11 8
6. Pinkafeld 6 4 2 0 31 19 12 8
7. TTC Raiba Kirchbichl 1 6 2 3 1 18 31 -13 5
8. Bodensdorf 1 6 2 4 0 22 28 -6 4
9. AustriAlpin Fulpmes 1 6 1 4 1 12 35 -23 3
10. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 6 1 5 0 13 32 -19 2
11. Oberndorf 1 6 0 5 1 12 36 -24 1
12. SG TT Amstetten 1 6 0 5 1 10 38 -28 1
  Team PL W L D + - +-  
1. Villach 1 5 5 0 0 32 4 28 10
2. LZ Froschberg 1 5 4 1 0 29 10 19 8
3. Halbturn 1 5 4 1 0 30 11 19 8
4. Niederösterreich 1 5 4 1 0 26 12 14 8
5. Pinkafeld 5 4 1 0 28 13 15 8
6. Lustenau 1 5 3 2 0 21 17 4 6
7. TTC Raiba Kirchbichl 1 5 1 3 1 12 27 -15 3
8. AustriAlpin Fulpmes 1 5 1 3 1 12 28 -16 3
9. Bodensdorf 1 5 1 4 0 16 26 -10 2
10. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 5 1 4 0 11 26 -15 2
11. Oberndorf 1 5 0 4 1 12 29 -17 1
12. SG TT Amstetten 1 5 0 4 1 6 32 -26 1
  Team PL W L D + - +-  
1. Villach 1 4 4 0 0 26 3 23 8
2. LZ Froschberg 1 4 3 1 0 23 9 14 6
3. Halbturn 1 4 3 1 0 23 11 12 6
4. Niederösterreich 1 4 3 1 0 20 10 10 6
5. Pinkafeld 4 3 1 0 21 13 8 6
6. Lustenau 1 4 2 2 0 14 17 -3 4
7. TTC Raiba Kirchbichl 1 4 1 2 1 12 20 -8 3
8. AustriAlpin Fulpmes 1 4 1 2 1 12 21 -9 3
9. Bodensdorf 1 4 1 3 0 15 20 -5 2
10. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 4 1 3 0 9 20 -11 2
11. Oberndorf 1 4 0 3 1 11 23 -12 1
12. SG TT Amstetten 1 4 0 3 1 6 25 -19 1
  Team PL W L D + - +-  
1. Villach 1 3 3 0 0 20 2 18 6
2. Niederösterreich 1 3 3 0 0 18 4 14 6
3. LZ Froschberg 1 3 2 1 0 17 7 10 4
4. Halbturn 1 3 2 1 0 17 10 7 4
5. Pinkafeld 3 2 1 0 15 10 5 4
6. Lustenau 1 3 2 1 0 13 11 2 4
7. TTC Raiba Kirchbichl 1 3 1 1 1 11 14 -3 3
8. Bodensdorf 1 3 1 2 0 12 14 -2 2
9. Oberndorf 1 3 0 2 1 8 17 -9 1
10. AustriAlpin Fulpmes 1 3 0 2 1 6 18 -12 1
11. SG TT Amstetten 1 3 0 2 1 5 19 -14 1
12. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 3 0 3 0 3 19 -16 0
  Team PL W L D + - +-  
1. Villach 1 2 2 0 0 13 2 11 4
2. Niederösterreich 1 2 2 0 0 12 2 10 4
3. Pinkafeld 2 2 0 0 13 4 9 4
4. TTC Raiba Kirchbichl 1 2 1 0 1 11 7 4 3
5. LZ Froschberg 1 2 1 1 0 10 7 3 2
6. Halbturn 1 2 1 1 0 10 10 0 2
7. Lustenau 1 2 1 1 0 7 10 -3 2
8. Oberndorf 1 2 0 1 1 6 11 -5 1
9. SG TT Amstetten 1 2 0 1 1 5 12 -7 1
10. AustriAlpin Fulpmes 1 2 0 1 1 5 12 -7 1
11. Bodensdorf 1 2 0 2 0 6 12 -6 0
12. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 2 0 2 0 3 12 -9 0
  Team PL W L D + - +-  
1. LZ Froschberg 1 1 1 0 0 6 1 5 2
2. Niederösterreich 1 1 1 0 0 6 1 5 2
3. Villach 1 1 1 0 0 6 2 4 2
4. Pinkafeld 1 1 0 0 6 4 2 2
5. SG TT Amstetten 1 1 0 0 1 5 5 0 1
6. TTC Raiba Kirchbichl 1 1 0 0 1 5 5 0 1
7. AustriAlpin Fulpmes 1 1 0 0 1 5 5 0 1
8. Oberndorf 1 1 0 0 1 5 5 0 1
9. Halbturn 1 1 0 1 0 4 6 -2 0
10. Bodensdorf 1 1 0 1 0 2 6 -4 0
11. Lustenau 1 1 0 1 0 1 6 -5 0
12. Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 1 0 1 0 1 6 -5 0

Results

Round 1
2008-09-13
Pinkafeld Halbturn   6:4
Nyitrai Anita Ehn Victoria 3 :0
Kont Christina Daubnerova Marta 3 :0
Viski Timea Daubnerova Andrea 2 :3
Kont Christina / Nyitrai Anita Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 3 :1
Kont Christina Ehn Victoria 3 :1
Nyitrai Anita Daubnerova Andrea 3 :2
Viski Timea Daubnerova Marta 1 :3
Kont Christina Daubnerova Andrea 1 :3
Viski Timea Ehn Victoria 2 :3
Nyitrai Anita Daubnerova Marta 3 :0

Round 1
2008-09-13
Villach Bodensdorf   6:2
Medrikova Jana Schätzer Evelyn 3 :0
Kreskocziova Alexandra Budayova Renata 2 :3
Nonaka Mariany Schätzer Claudia 3 :0
Medrikova Jana / Nonaka Mariany Budayova Renata / Schätzer Claudia 3 :1
Medrikova Jana Budayova Renata 1 :3
Nonaka Mariany Schätzer Evelyn 3 :0
Kreskocziova Alexandra Schätzer Claudia 3 :1
Nonaka Mariany Budayova Renata 3 :2

Round 1
2008-09-13
LZ Froschberg Korneuburg/Groß Enzersdorf   6:1
Hansen Martha König Helga Ulla 3 :1
Petzner Martina Tollay Andrea 3 :0
Kmotorkova Lenka Hromatka Doris 3 :0
Kmotorkova Lenka / Petzner Martina Hromatka Doris / König Helga Ulla 3 :1
Petzner Martina König Helga Ulla 3 :0
Hansen Martha Hromatka Doris 1 :3
Kmotorkova Lenka Tollay Andrea 3 :0

Round 1
2008-09-13
Lustenau Niederösterreich   1:6
Kainz Sarah Kubrikova Andrea 0 :3
Strauss Daniela Kubrikova Andrea 3 :0
Major Agnes Regnemer Judit 0 :3
Kainz Sarah / Strauss Daniela Regnemer Judit / Popova Valentina 1 :3
Strauss Daniela Popova Valentina 2 :3
Kainz Sarah Regnemer Judit 0 :3
Major Agnes Kubrikova Andrea 2 :3

Round 1
2008-09-13
Oberndorf SG TT Amstetten   5:5
Scharner Karin Wouters Julia 1 :3
Markus Enikö Gram Verena 3 :0
Sturmlechner Rita Burian Irene 0 :3
Markus Enikö / Sturmlechner Rita Burian Irene / Gram Barbara 3 :2
Markus Enikö Wouters Julia 3 :2
Scharner Karin Burian Irene 0 :3
Sturmlechner Rita Gram Verena 1 :3
Markus Enikö Burian Irene 3 :0
Sturmlechner Rita Wouters Julia 3 :2
Scharner Karin Gram Verena 1 :3


Round 2
2008-09-13
TTC Raiba Kirchbichl Korneuburg/Groß Enzersdorf   6:2
Frisch Veronika Tollay Andrea 0 :3
Maier Ines König Helga Ulla 3 :2
Rieder Michaela Hromatka Doris 3 :2
Maier Ines / Rieder Michaela Hromatka Doris / König Helga Ulla 3 :1
Maier Ines Tollay Andrea 3 :1
Frisch Veronika Hromatka Doris 0 :3
Rieder Michaela König Helga Ulla 3 :0
Maier Ines Hromatka Doris 3 :2

Round 2
2008-09-13
Bodensdorf Lustenau   4:6
Schätzer Claudia Kainz Sarah 3 :1
Schätzer Evelyn Strauss Daniela 1 :3
Budayova Renata Bakaiova Tatjana 3 :2
Budayova Renata / Schätzer Evelyn Major Agnes / Strauss Daniela 0 :3
Schätzer Claudia Strauss Daniela 0 :3
Budayova Renata Kainz Sarah 3 :1
Schätzer Evelyn Bakaiova Tatjana 0 :3
Budayova Renata Strauss Daniela 3 :2
Schätzer Claudia Bakaiova Tatjana 0 :3
Schätzer Evelyn Kainz Sarah 1 :3

Round 2
2008-09-13
Halbturn LZ Froschberg   6:4
Ehn Victoria Hansen Martha 3 :1
Daubnerova Marta Petzner Martina 0 :3
Daubnerova Andrea Kmotorkova Lenka 3 :1
Daubnerova Andrea / Ehn Victoria Kmotorkova Lenka / Petzner Martina 3 :2
Ehn Victoria Petzner Martina 0 :3
Daubnerova Andrea Hansen Martha 3 :0
Daubnerova Marta Kmotorkova Lenka 2 :3
Daubnerova Andrea Petzner Martina 3 :0
Ehn Victoria Kmotorkova Lenka 0 :3
Daubnerova Marta Hansen Martha 3 :1

Round 2
2008-09-13
AustriAlpin Fulpmes Villach   0:7
Koch Sabrina Medrikova Jana 0 :3
Bene Györgyi Kreskocziova Alexandra 1 :3
Permoser Bianca Nonaka Mariany 0 :3
Bene Györgyi / Moser Daniela Medrikova Jana / Nonaka Mariany 0 :3
Bene Györgyi Medrikova Jana 0 :3
Koch Sabrina Nonaka Mariany 1 :3
Permoser Bianca Kreskocziova Alexandra 0 :3

Round 2
2008-09-13
SG TT Amstetten Pinkafeld   0:7
Gram Barbara Juric Monika 0 :3
Burian Irene Nyitrai Anita 1 :3
Gram Verena Kont Christina 0 :3
Burian Irene / Wouters Julia Kont Christina / Nyitrai Anita 0 :3
Burian Irene Juric Monika 1 :3
Gram Barbara Kont Christina 0 :3
Gram Verena Nyitrai Anita 0 :3

Round 2
2008-09-13
Niederösterreich Oberndorf   6:1
Popova Valentina Sturmlechner Rita 3 :0
Kubrikova Andrea Scharner Karin 3 :1
Regnemer Judit Markus Enikö 3 :0
Regnemer Judit / Popova Valentina Markus Enikö / Sturmlechner Rita 3 :0
Popova Valentina Scharner Karin 3 :0
Regnemer Judit Sturmlechner Rita 3 :0
Kubrikova Andrea Markus Enikö 2 :3


Round 3
2008-09-14
Villach TTC Raiba Kirchbichl   7:0
Medrikova Jana Frisch Veronika 3 :0
Kreskocziova Alexandra Maier Ines 3 :2
Nonaka Mariany Rieder Michaela 3 :1
Medrikova Jana / Nonaka Mariany Maier Ines / Rieder Michaela 3 :2
Medrikova Jana Maier Ines 3 :0
Nonaka Mariany Frisch Veronika 3 :0
Kreskocziova Alexandra Rieder Michaela 3 :1

Round 3
2008-09-14
LZ Froschberg SG TT Amstetten   7:0
Petzner Martina Gram Barbara 3 :0
Hansen Martha Gram Verena 3 :2
Kmotorkova Lenka Wouters Julia 3 :0
Kmotorkova Lenka / Petzner Martina Gram Verena / Gram Barbara 3 :0
Petzner Martina Gram Verena 3 :0
Kmotorkova Lenka Gram Barbara 3 :0
Hansen Martha Wouters Julia 3 :1

Round 3
2008-09-14
Lustenau AustriAlpin Fulpmes   6:1
Bakaiova Tatjana Moser Daniela 3 :0
Major Agnes Bene Györgyi 3 :0
Strauss Daniela Permoser Bianca 3 :0
Major Agnes / Strauss Daniela Bene Györgyi / Moser Daniela 3 :0
Bakaiova Tatjana Bene Györgyi 1 :3
Strauss Daniela Moser Daniela 3 :0
Major Agnes Permoser Bianca 3 :1

Round 3
2008-09-14
Korneuburg/Groß Enzersdorf Halbturn   0:7
Tollay Andrea Ehn Victoria 0 :3
Hromatka Doris Daubnerova Marta 0 :3
König Helga Ulla Daubnerova Andrea 0 :3
König Helga Ulla / Tollay Andrea Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 0 :3
Hromatka Doris Ehn Victoria 0 :3
Tollay Andrea Daubnerova Andrea 0 :3
König Helga Ulla Daubnerova Marta 0 :3

Round 3
2008-09-14
Oberndorf Bodensdorf   2:6
Sturmlechner Rita Schätzer Evelyn 0 :3
Scharner Karin Budayova Renata 0 :3
Markus Enikö Schätzer Claudia 3 :2
Markus Enikö / Sturmlechner Rita Budayova Renata / Schätzer Evelyn 0 :3
Sturmlechner Rita Budayova Renata 0 :3
Markus Enikö Schätzer Evelyn 3 :1
Scharner Karin Schätzer Claudia 0 :3
Markus Enikö Budayova Renata 2 :3

Round 3
2008-09-14
Pinkafeld Niederösterreich   2:6
Nyitrai Anita Kubrikova Andrea 0 :3
Viski Timea Regnemer Judit 2 :3
Kont Christina Popova Valentina 1 :3
Kont Christina / Nyitrai Anita Regnemer Judit / Popova Valentina 1 :3
Nyitrai Anita Regnemer Judit 3 :0
Kont Christina Kubrikova Andrea 3 :0
Viski Timea Popova Valentina 0 :3
Kont Christina Regnemer Judit 1 :3


Round 4
2008-10-25
TTC Raiba Kirchbichl Halbturn   1:6
Frisch Veronika Ehn Victoria 1 :3
Maier Ines Daubnerova Marta 3 :1
Rieder Michaela Daubnerova Andrea 0 :3
Maier Ines / Rieder Michaela Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 1 :3
Maier Ines Ehn Victoria 1 :3
Frisch Veronika Daubnerova Andrea 0 :3
Rieder Michaela Daubnerova Marta 0 :3

Round 4
2008-10-25
AustriAlpin Fulpmes Oberndorf   6:3
Moser Daniela Scharner Karin 3 :1
Permoser Bianca Markus Enikö 1 :3
Bene Györgyi Sturmlechner Rita 3 :0
Bene Györgyi / Permoser Bianca Markus Enikö / Sturmlechner Rita 3 :1
Moser Daniela Markus Enikö 1 :3
Bene Györgyi Scharner Karin 3 :0
Permoser Bianca Sturmlechner Rita 3 :1
Bene Györgyi Markus Enikö 1 :3
Moser Daniela Sturmlechner Rita 3 :2

Round 4
2008-10-25
SG TT Amstetten Korneuburg/Groß Enzersdorf   1:6
Wouters Julia Tollay Andrea 0 :3
Gram Verena Hromatka Doris 0 :3
Burian Irene König Helga Ulla 1 :3
Gram Verena / Gram Barbara Hromatka Doris / Tollay Andrea 0 :3
Wouters Julia Hromatka Doris 0 :3
Burian Irene Tollay Andrea 3 :2
Gram Verena König Helga Ulla 1 :3

Round 4
2008-10-25
Villach Lustenau   6:1
Kreskocziova Alexandra Kainz Sarah 3 :0
Nonaka Mariany Bakaiova Tatjana 3 :1
Medrikova Jana Major Agnes 3 :0
Medrikova Jana / Nonaka Mariany Kainz Sarah / Major Agnes 3 :1
Nonaka Mariany Kainz Sarah 3 :0
Kreskocziova Alexandra Major Agnes 1 :3
Medrikova Jana Bakaiova Tatjana 3 :0

Round 4
2008-10-25
Niederösterreich LZ Froschberg   2:6
Kubrikova Andrea Schindelar Veronika 0 :3
Popova Valentina Petzner Martina 1 :3
Regnemer Judit Kmotorkova Lenka 0 :3
Regnemer Judit / Popova Valentina Petzner Martina / Schindelar Veronika 0 :3
Popova Valentina Schindelar Veronika 3 :2
Kubrikova Andrea Kmotorkova Lenka 0 :3
Regnemer Judit Petzner Martina 3 :2
Popova Valentina Kmotorkova Lenka 1 :3

Round 4
2008-10-25
Bodensdorf Pinkafeld   3:6
Schätzer Claudia Kont Christina 0 :3
Schätzer Evelyn Nyitrai Anita 3 :0
Budayova Renata Brunaiova Adriana 3 :0
Budayova Renata / Schätzer Claudia Kont Christina / Nyitrai Anita 1 :3
Schätzer Claudia Nyitrai Anita 0 :3
Budayova Renata Kont Christina 0 :3
Schätzer Evelyn Brunaiova Adriana 0 :3
Budayova Renata Nyitrai Anita 3 :1
Schätzer Claudia Brunaiova Adriana 2 :3


Round 5
2008-10-25
Lustenau TTC Raiba Kirchbichl   7:0
Major Agnes Frisch Veronika 3 :0
Bakaiova Tatjana Rieder Michaela 3 :0
Strauss Daniela Maier Ines 3 :2
Kainz Sarah / Major Agnes Frisch Veronika / Maier Ines 3 :2
Major Agnes Rieder Michaela 3 :0
Strauss Daniela Frisch Veronika 3 :0
Bakaiova Tatjana Maier Ines 3 :2

Round 5
2008-10-25
Korneuburg/Groß Enzersdorf Niederösterreich   2:6
Tollay Andrea Kubrikova Andrea 3 :1
König Helga Ulla Popova Valentina 1 :3
Hromatka Doris Regnemer Judit 0 :3
Hromatka Doris / König Helga Ulla Regnemer Judit / Popova Valentina 0 :3
Tollay Andrea Popova Valentina 1 :3
Hromatka Doris Kubrikova Andrea 3 :0
König Helga Ulla Regnemer Judit 0 :3
Hromatka Doris Popova Valentina 0 :3

Round 5
2008-10-25
Oberndorf Villach   1:6
Sturmlechner Rita Medrikova Jana 0 :3
Markus Enikö Kreskocziova Alexandra 3 :2
Scharner Karin Nonaka Mariany 0 :3
Markus Enikö / Sturmlechner Rita Medrikova Jana / Nonaka Mariany 0 :3
Sturmlechner Rita Kreskocziova Alexandra 1 :3
Scharner Karin Medrikova Jana 1 :3
Markus Enikö Nonaka Mariany 0 :3

Round 5
2008-10-25
Halbturn SG TT Amstetten   7:0
Ehn Victoria Wouters Julia 3 :2
Daubnerova Marta Gram Barbara 3 :0
Daubnerova Andrea Gram Verena 3 :0
Daubnerova Marta / Ehn Victoria Burian Irene / Gram Barbara 3 :0
Ehn Victoria Gram Barbara 3 :0
Daubnerova Andrea Wouters Julia 3 :0
Daubnerova Marta Gram Verena 3 :2

Round 5
2008-10-25
Pinkafeld AustriAlpin Fulpmes   7:0
Nyitrai Anita Koch Sabrina 3 :1
Juric Monika Bene Györgyi 3 :2
Brunaiova Adriana Permoser Bianca 3 :0
Kont Christina / Nyitrai Anita Bene Györgyi / Moser Daniela 3 :0
Nyitrai Anita Bene Györgyi 3 :1
Brunaiova Adriana Koch Sabrina 3 :0
Juric Monika Permoser Bianca 3 :0

Round 5
2008-10-25
LZ Froschberg Bodensdorf   6:1
Schindelar Veronika Schätzer Evelyn 3 :0
Petzner Martina Budayova Renata 3 :0
Kmotorkova Lenka Schätzer Claudia 3 :1
Petzner Martina / Schindelar Veronika Budayova Renata / Schätzer Claudia 3 :0
Schindelar Veronika Budayova Renata 2 :3
Kmotorkova Lenka Schätzer Evelyn 3 :0
Petzner Martina Schätzer Claudia 3 :1


Round 6
2008-10-26
TTC Raiba Kirchbichl SG TT Amstetten   6:4
Frisch Veronika Wouters Julia 2 :3
Rieder Michaela Gram Verena 3 :0
Maier Ines Burian Irene 3 :0
Rieder Michaela Wouters Julia 3 :0
Frisch Veronika Burian Irene 0 :3
Maier Ines Gram Verena 3 :0
Rieder Michaela Burian Irene 2 :3
Maier Ines Wouters Julia 0 :3
Frisch Veronika Gram Verena 3 :0
Maier Ines / Rieder Michaela Gram Verena / Gram Barbara 3 :1

Round 6
2008-10-26
Villach Pinkafeld   6:3
Medrikova Jana Brunaiova Adriana 0 :3
Kreskocziova Alexandra Kont Christina 2 :3
Nonaka Mariany Nyitrai Anita 3 :2
Medrikova Jana Kont Christina 1 :3
Nonaka Mariany Brunaiova Adriana 3 :0
Kreskocziova Alexandra Nyitrai Anita 3 :2
Nonaka Mariany Kont Christina 3 :0
Medrikova Jana Nyitrai Anita 3 :0
Medrikova Jana / Nonaka Mariany Kont Christina / Nyitrai Anita 3 :1

Round 6
2008-10-26
Niederösterreich Halbturn   6:2
Kubrikova Andrea Ehn Victoria 1 :3
Regnemer Judit Daubnerova Marta 3 :0
Popova Valentina Daubnerova Andrea 3 :0
Regnemer Judit Ehn Victoria 3 :0
Kubrikova Andrea Daubnerova Andrea 1 :3
Popova Valentina Daubnerova Marta 3 :0
Regnemer Judit Daubnerova Andrea 3 :1
Regnemer Judit / Popova Valentina Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 3 :1

Round 6
2008-10-26
Lustenau Oberndorf   7:0
Major Agnes Sturmlechner Rita 3 :0
Bakaiova Tatjana Markus Enikö 3 :2
Strauss Daniela Scharner Karin 3 :2
Major Agnes Markus Enikö 3 :2
Strauss Daniela Sturmlechner Rita 3 :0
Bakaiova Tatjana Scharner Karin 3 :0
Major Agnes / Strauss Daniela Markus Enikö / Sturmlechner Rita 3 :0

Round 6
2008-10-26
Bodensdorf Korneuburg/Groß Enzersdorf   6:2
Budayova Renata Tollay Andrea 3 :1
Schätzer Evelyn Hromatka Doris 3 :1
Schätzer Claudia König Helga Ulla 3 :1
Budayova Renata Hromatka Doris 3 :0
Schätzer Claudia Tollay Andrea 2 :3
Schätzer Evelyn König Helga Ulla 2 :3
Schätzer Claudia Hromatka Doris 3 :2
Budayova Renata / Schätzer Claudia Hromatka Doris / Tollay Andrea 3 :1

Round 6
2008-10-26
AustriAlpin Fulpmes LZ Froschberg   0:7
Moser Daniela Kmotorkova Lenka 0 :3
Koch Sabrina Schindelar Veronika 0 :3
Bene Györgyi Petzner Martina 0 :3
Moser Daniela Schindelar Veronika 0 :3
Bene Györgyi Kmotorkova Lenka 0 :3
Koch Sabrina Petzner Martina 0 :3
Bene Györgyi / Moser Daniela Petzner Martina / Schindelar Veronika 1 :3


Round 7
2008-11-15
Oberndorf TTC Raiba Kirchbichl   4:6
Scharner Karin Kapfinger Martina 0 :3
Markus Enikö Rieder Michaela 3 :2
Sturmlechner Rita Maier Ines 0 :3
Markus Enikö / Sturmlechner Rita Maier Ines / Kapfinger Martina 3 :1
Markus Enikö Kapfinger Martina 3 :1
Scharner Karin Maier Ines 0 :3
Sturmlechner Rita Rieder Michaela 3 :1
Markus Enikö Maier Ines 2 :3
Sturmlechner Rita Kapfinger Martina 1 :3
Scharner Karin Rieder Michaela 1 :3

Round 7
2008-11-15
Halbturn Bodensdorf   6:2
Daubnerova Marta Schätzer Evelyn 3 :0
Ehn Victoria Budayova Renata 1 :3
Daubnerova Andrea Schätzer Claudia 3 :0
Daubnerova Andrea / Ehn Victoria Budayova Renata / Schätzer Claudia 3 :1
Daubnerova Marta Budayova Renata 0 :3
Daubnerova Andrea Schätzer Evelyn 3 :0
Ehn Victoria Schätzer Claudia 3 :2
Daubnerova Andrea Budayova Renata 3 :1

Round 7
2008-11-15
Pinkafeld Lustenau   6:2
Nyitrai Anita Bakaiova Tatjana 3 :1
Brunaiova Adriana Major Agnes 3 :0
Kont Christina Strauss Daniela 1 :3
Kont Christina / Nyitrai Anita Major Agnes / Strauss Daniela 2 :3
Brunaiova Adriana Bakaiova Tatjana 3 :0
Nyitrai Anita Strauss Daniela 3 :2
Kont Christina Major Agnes 3 :0
Brunaiova Adriana Strauss Daniela 3 :2

Round 7
2008-11-15
SG TT Amstetten Niederösterreich   0:7
Wouters Julia Popova Valentina 0 :3
Gram Barbara Kubrikova Andrea 1 :3
Burian Irene Regnemer Judit 0 :3
Gram Barbara / Wouters Julia Regnemer Judit / Popova Valentina 0 :3
Wouters Julia Kubrikova Andrea 1 :3
Burian Irene Popova Valentina 0 :3
Gram Barbara Regnemer Judit 0 :3

Round 7
2008-11-15
LZ Froschberg Villach   6:4
Schindelar Veronika Kreskocziova Alexandra 3 :1
Petzner Martina Nonaka Mariany 3 :0
Kmotorkova Lenka Medrikova Jana 2 :3
Petzner Martina / Schindelar Veronika Medrikova Jana / Nonaka Mariany 3 :1
Schindelar Veronika Nonaka Mariany 0 :3
Kmotorkova Lenka Kreskocziova Alexandra 3 :0
Petzner Martina Medrikova Jana 1 :3
Kmotorkova Lenka Nonaka Mariany 3 :1
Schindelar Veronika Medrikova Jana 1 :3
Petzner Martina Kreskocziova Alexandra 3 :0

Round 7
2008-11-15
Korneuburg/Groß Enzersdorf AustriAlpin Fulpmes   6:4
Caletka Adriane Moser Daniela 3 :0
Tollay Andrea Koch Sabrina 3 :0
König Helga Ulla Bene Györgyi 0 :3
König Helga Ulla / Tollay Andrea Bene Györgyi / Moser Daniela 3 :1
Tollay Andrea Moser Daniela 3 :1
Caletka Adriane Bene Györgyi 0 :3
König Helga Ulla Koch Sabrina 3 :0
Tollay Andrea Bene Györgyi 0 :3
König Helga Ulla Moser Daniela 2 :3
Caletka Adriane Koch Sabrina 3 :1


Round 8
2008-11-15
TTC Raiba Kirchbichl Niederösterreich   0:7
Raich Theresa Popova Valentina 0 :3
Maier Ines Regnemer Judit 0 :3
Rieder Michaela Kubrikova Andrea 1 :3
Maier Ines / Raich Theresa Regnemer Judit / Popova Valentina 0 :3
Maier Ines Popova Valentina 0 :3
Raich Theresa Kubrikova Andrea 1 :3
Rieder Michaela Regnemer Judit 1 :3

Round 8
2008-11-15
Lustenau LZ Froschberg   0:7
Strauss Daniela Schindelar Veronika 2 :3
Bakaiova Tatjana Petzner Martina 0 :3
Major Agnes Kmotorkova Lenka 0 :3
Major Agnes / Strauss Daniela Petzner Martina / Schindelar Veronika 2 :3
Bakaiova Tatjana Schindelar Veronika 1 :3
Strauss Daniela Kmotorkova Lenka 1 :3
Major Agnes Petzner Martina 0 :3

Round 8
2008-11-15
Bodensdorf SG TT Amstetten   6:2
Schätzer Evelyn Wouters Julia 3 :1
Schätzer Claudia Burian Irene 3 :2
Budayova Renata Gram Barbara 3 :0
Budayova Renata / Schätzer Claudia Burian Irene / Gram Barbara 3 :1
Schätzer Evelyn Burian Irene 1 :3
Budayova Renata Wouters Julia 3 :0
Schätzer Claudia Gram Barbara 1 :3
Budayova Renata Burian Irene 3 :0

Round 8
2008-11-15
Oberndorf Pinkafeld   1:6
Sturmlechner Rita Kont Christina 0 :3
Markus Enikö Brunaiova Adriana 0 :3
Scharner Karin Juric Monika 1 :3
Markus Enikö / Sturmlechner Rita Kont Christina / Nyitrai Anita 0 :3
Sturmlechner Rita Brunaiova Adriana 0 :3
Scharner Karin Kont Christina 1 :3
Markus Enikö Juric Monika 3 :0

Round 8
2008-11-15
AustriAlpin Fulpmes Halbturn   2:6
Koch Sabrina Daubnerova Marta 2 :3
Bene Györgyi Ehn Victoria 3 :1
Moser Daniela Daubnerova Andrea 0 :3
Bene Györgyi / Moser Daniela Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 1 :3
Bene Györgyi Daubnerova Marta 3 :0
Koch Sabrina Daubnerova Andrea 1 :3
Moser Daniela Ehn Victoria 1 :3
Bene Györgyi Daubnerova Andrea 0 :3

Round 8
2008-11-15
Villach Korneuburg/Groß Enzersdorf   7:0
Nonaka Mariany Tollay Andrea 3 :2
Kreskocziova Alexandra Mayer Traude 3 :0
Medrikova Jana König Helga Ulla 3 :0
Medrikova Jana / Nonaka Mariany König Helga Ulla / Tollay Andrea 3 :1
Kreskocziova Alexandra Tollay Andrea 3 :1
Nonaka Mariany König Helga Ulla 3 :1
Medrikova Jana Mayer Traude 3 :0


Round 9
2008-11-16
Pinkafeld TTC Raiba Kirchbichl   7:0
Nyitrai Anita Rieder Michaela 3 :1
Kont Christina Maier Ines 3 :0
Juric Monika Raich Theresa 3 :0
Kont Christina / Nyitrai Anita Maier Ines / Rieder Michaela 3 :0
Kont Christina Rieder Michaela 3 :1
Nyitrai Anita Raich Theresa 3 :0
Juric Monika Maier Ines 3 :2

Round 9
2008-11-16
SG TT Amstetten AustriAlpin Fulpmes   3:6
Wouters Julia Bene Györgyi 0 :3
Gram Barbara Koch Sabrina 3 :2
Burian Irene Moser Daniela 3 :0
Burian Irene / Gram Barbara Bene Györgyi / Moser Daniela 0 :3
Gram Barbara Bene Györgyi 0 :3
Wouters Julia Moser Daniela 3 :2
Burian Irene Koch Sabrina 2 :3
Gram Barbara Moser Daniela 1 :3
Burian Irene Bene Györgyi 1 :3

Round 9
2008-11-16
LZ Froschberg Oberndorf   7:0
Schindelar Veronika Markus Enikö 3 :0
Kmotorkova Lenka Scharner Karin 3 :0
Petzner Martina Sturmlechner Rita 3 :0
Petzner Martina / Schindelar Veronika Markus Enikö / Sturmlechner Rita 3 :0
Schindelar Veronika Scharner Karin 3 :0
Petzner Martina Markus Enikö 3 :0
Kmotorkova Lenka Sturmlechner Rita 3 :0

Round 9
2008-11-16
Niederösterreich Bodensdorf   6:2
Regnemer Judit Budayova Renata 2 :3
Kubrikova Andrea Schätzer Evelyn 3 :2
Popova Valentina Schätzer Claudia 3 :1
Kubrikova Andrea / Popova Valentina Budayova Renata / Schätzer Claudia 3 :0
Kubrikova Andrea Budayova Renata 2 :3
Regnemer Judit Schätzer Claudia 3 :0
Popova Valentina Schätzer Evelyn 3 :0
Kubrikova Andrea Schätzer Claudia 3 :0

Round 9
2008-11-16
Korneuburg/Groß Enzersdorf Lustenau   1:6
König Helga Ulla Bakaiova Tatjana 0 :3
w.o. Strauss Daniela 0 :3
Tollay Andrea Major Agnes 0 :3
König Helga Ulla / Tollay Andrea Major Agnes / Strauss Daniela 3 :1
König Helga Ulla Strauss Daniela 2 :3
Tollay Andrea Bakaiova Tatjana 0 :3
w.o. Major Agnes 0 :3

Round 9
2008-11-16
Halbturn Villach   1:6
Daubnerova Marta Kreskocziova Alexandra 2 :3
Daubnerova Andrea Medrikova Jana 0 :3
Ehn Victoria Nonaka Mariany 0 :3
Daubnerova Andrea / Ehn Victoria Medrikova Jana / Nonaka Mariany 1 :3
Daubnerova Andrea Kreskocziova Alexandra 3 :0
Daubnerova Marta Nonaka Mariany 0 :3
Ehn Victoria Medrikova Jana 1 :3


Round 10
2008-12-06
TTC Raiba Kirchbichl Bodensdorf   1:6
Rieder Michaela Budayova Renata 0 :3
Raich Theresa Schätzer Claudia 1 :3
Maier Ines Schätzer Evelyn 1 :3
Maier Ines / Rieder Michaela Budayova Renata / Schätzer Claudia 0 :3
Rieder Michaela Schätzer Claudia 3 :0
Maier Ines Budayova Renata 2 :3
Raich Theresa Schätzer Evelyn 0 :3

Round 10
2008-12-06
Oberndorf Korneuburg/Groß Enzersdorf   1:6
Scharner Karin Hromatka Doris 0 :3
Markus Enikö König Helga Ulla 2 :3
Sturmlechner Rita Tollay Andrea 1 :3
Markus Enikö / Sturmlechner Rita König Helga Ulla / Tollay Andrea 1 :3
Markus Enikö Hromatka Doris 3 :0
Scharner Karin Tollay Andrea 1 :3
Sturmlechner Rita König Helga Ulla 1 :3

Round 10
2008-12-06
AustriAlpin Fulpmes Niederösterreich   0:7
Bene Györgyi Popova Valentina 0 :3
Moser Daniela Kubrikova Andrea 0 :3
Koch Sabrina Regnemer Judit 0 :3
Bene Györgyi / Moser Daniela Regnemer Judit / Popova Valentina 1 :3
Moser Daniela Popova Valentina 1 :3
Bene Györgyi Regnemer Judit 0 :3
Koch Sabrina Kubrikova Andrea 1 :3

Round 10
2008-12-06
Pinkafeld LZ Froschberg   1:6
Nyitrai Anita Schindelar Veronika 2 :3
Kont Christina Petzner Martina 2 :3
Brunaiova Adriana Kmotorkova Lenka 1 :3
Kont Christina / Nyitrai Anita Petzner Martina / Schindelar Veronika 0 :3
Kont Christina Schindelar Veronika 3 :1
Nyitrai Anita Kmotorkova Lenka 0 :3
Brunaiova Adriana Petzner Martina 0 :3

Round 10
2008-12-06
Villach SG TT Amstetten   7:0
Medrikova Jana Gram Verena 3 :0
Nonaka Mariany Gram Barbara 3 :0
Kreskocziova Alexandra Burian Irene 3 :0
Medrikova Jana / Nonaka Mariany Burian Irene / Gram Verena 3 :0
Nonaka Mariany Gram Verena 3 :1
Medrikova Jana Burian Irene 3 :0
Kreskocziova Alexandra Gram Barbara 3 :0

Round 10
2008-12-06
Lustenau Halbturn   6:4
Bakaiova Tatjana Ehn Victoria 3 :1
Major Agnes Daubnerova Marta 3 :0
Strauss Daniela Daubnerova Andrea 3 :1
Major Agnes / Strauss Daniela Daubnerova Andrea / Ehn Victoria 3 :2
Major Agnes Ehn Victoria 1 :3
Bakaiova Tatjana Daubnerova Andrea 1 :3
Strauss Daniela Daubnerova Marta 3 :0
Major Agnes Daubnerova Andrea 0 :3
Strauss Daniela Ehn Victoria 2 :3
Bakaiova Tatjana Daubnerova Marta 3 :2


Round 11
2008-12-07
LZ Froschberg TTC Raiba Kirchbichl   7:0
Petzner Martina Rieder Michaela 3 :2
Kmotorkova Lenka Maier Ines 3 :1
Schindelar Veronika Raich Theresa 3 :0
Petzner Martina / Schindelar Veronika Maier Ines / Rieder Michaela 3 :0
Kmotorkova Lenka Rieder Michaela 3 :0
Petzner Martina Raich Theresa 3 :0
Schindelar Veronika Maier Ines 3 :1

Round 11
2008-12-07
Niederösterreich Villach   5:5
Kubrikova Andrea Nonaka Mariany 0 :3
Regnemer Judit Kreskocziova Alexandra 3 :1
Popova Valentina Medrikova Jana 3 :0
Regnemer Judit / Popova Valentina Medrikova Jana / Nonaka Mariany 3 :2
Regnemer Judit Nonaka Mariany 2 :3
Kubrikova Andrea Medrikova Jana 0 :3
Popova Valentina Kreskocziova Alexandra 3 :2
Regnemer Judit Medrikova Jana 0 :3
Popova Valentina Nonaka Mariany 3 :1
Kubrikova Andrea Kreskocziova Alexandra 0 :3

Round 11
2008-12-07
Korneuburg/Groß Enzersdorf Pinkafeld   0:7
Tollay Andrea Brunaiova Adriana 0 :3
Caletka Adriane Kont Christina 0 :3
König Helga Ulla Nyitrai Anita 1 :3
König Helga Ulla / Tollay Andrea Kont Christina / Nyitrai Anita 2 :3
Tollay Andrea Kont Christina 0 :3
König Helga Ulla Brunaiova Adriana 0 :3
Caletka Adriane Nyitrai Anita 0 :3

Round 11
2008-12-07
Bodensdorf AustriAlpin Fulpmes   6:2
Schätzer Evelyn Bene Györgyi 3 :2
Budayova Renata Koch Sabrina 3 :0
Schätzer Claudia Moser Daniela 3 :0
Budayova Renata / Schätzer Claudia Bene Györgyi / Moser Daniela 3 :1
Budayova Renata Bene Györgyi 2 :3
Schätzer Evelyn Moser Daniela 2 :3
Schätzer Claudia Koch Sabrina 3 :0
Budayova Renata Moser Daniela 3 :0

Round 11
2008-12-07
Halbturn Oberndorf   7:0
Ehn Victoria Markus Enikö 3 :0
Daubnerova Marta Sturmlechner Rita 3 :0
Daubnerova Andrea Scharner Karin 3 :0
Daubnerova Andrea / Ehn Victoria Scharner Karin / Sturmlechner Rita 3 :0
Ehn Victoria Sturmlechner Rita 3 :0
Daubnerova Andrea Markus Enikö 3 :0
Daubnerova Marta Scharner Karin 3 :0

Round 11
2008-12-07
SG TT Amstetten Lustenau   0:7
Gram Verena Bakaiova Tatjana 0 :3
Gram Barbara Strauss Daniela 1 :3
Burian Irene Major Agnes 1 :3
Burian Irene / Gram Verena Major Agnes / Strauss Daniela 2 :3
Gram Verena Strauss Daniela 0 :3
Burian Irene Bakaiova Tatjana 2 :3
Gram Barbara Major Agnes 0 :3

Teams & Players

Teams Players
LZ Froschberg 1 LENKA Kmotorkova , MARTINA Petzner , VERONIKA Schindelar , SOFIA Polcanova , MARTHA Hansen
Niederösterreich 1 VALENTINA Popova , JUDIT Regnemer , ANDREA Kubrikova
Pinkafeld CHRISTINA Kont , ADRIANA Brunaiova , ANITA Nyitrai , MONIKA Juric , TIMEA Viski
Villach 1 MARIANY Nonaka , WAN Dong Liu , JANA Medrikova , ALEXANDRA Kreskocziova , MELANIE Dohr
Halbturn 1 ANDREA Daubnerova , VICTORIA Ehn , MARTA Daubnerova
Lustenau 1 DANIELA Strauss , TATJANA Bakaiova , AGNES Major , SARAH Kainz
Bodensdorf 1 RENATA Budayova , CLAUDIA Schätzer , EVELYN Schätzer , HEMMA Berger
TTC Raiba Kirchbichl 1 INES Maier , MICHAELA Rieder , MARTINA Kapfinger , KATHARINA Obrist , VERONIKA Frisch , THERESA Raich
AustriAlpin Fulpmes 1 GYÖRGYI Bene , DANIELA Moser , SABRINA Koch , BIANCA Permoser
Korneuburg/Groß Enzersdorf 1 DORIS Hromatka , ULLA König Helga , ANDREA Tollay , ADRIANE Caletka , TRAUDE Mayer
Oberndorf 1 ENIKÖ Markus , RITA Sturmlechner , KARIN Scharner , KRISTINA Prankl
SG TT Amstetten 1 IRENE Burian , JULIA Wouters , BARBARA Gram , VERENA Gram